Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 40 30.8%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 90 69.2%

• Kullanılan toplam oy
    130
Mitolojik bir iyi vs kötü hikayesinin bir modern dünya alegorisine dönüşmesi ne kadar müthiş değil mi. Böylece çağdaş sosyal ve politik sorunları her alanda hissedebiliyoruz ve farkındalığımız artıyor. Her ne kadar kötü ve vahşi de olsalar, yıkıcı ve yok edici olsalar da onlar da canlı, onların da duyguları var ve hepimiz onlara ön yargıyla yaklaşıyoruz tanımadığımız için. Belki de rehabilite edilmeleri ve topluma kazandırılmaları gerekiyor. Herkesin herkese anlayış göstermesi ve ne kadar barbarik bile görünse diğer kültürlere saygı göstermesi gerekiyor. İşte böyle bir arada huzur içinde yaşayabiliriz 🥰
Eru'ya eksi yazar. Aule üzülmesin diye cücelere ruh ver, ama Orclara soykırım yap.

Orklar konusundaki eleştirilere katılıyorum.Orta dünya hakkinda hiç bir bilgisi olmayan birisi bu bölümü izlese bu masumlara da bir toprak verin yaşasınlar soykırım yapılıyor orklara der.Bir sempatiklestirme orklara karşı bir empati yaptırma girişimi var.

Dizide hiçbir şekilde orklar sempatik görünmüyor. Ne konuşmalarıyla ne de davranışlarıyla... Savaştan beri olan çocuk, kadın ve yaşlı öldüren varlıklara karşı sempati duyuluyorsa o değer algısında problem vardır. Adar, hala tam olarak orka dönüşmemiş ve aynı zamanda orkların atası olarak kabul gören birisi. Orklara karşı duygusal bir bağı olması senaryo nazarında doğaldır. Onun sözleri dizide kanunmuş gibi kabul edilip "ork sempatizanlığı yapılıyor" diye yorum yapmayı yanlış buluyorum.

Valla bölüm gayet güzeldi, siyahi elf götürdü valla kendi başına Galadriel olmadan bölüm gayet aktı gitti. Bir geldi Galadriel bir eğilmeler, at üstünde hareketler dedim. Ne gerek var abi tamam en esnek en iyi sensin, Hallbranda nasıl karşıdan gelio Adar ı düşürdü oda ayrı bir olayda neyse bence güzel bölümde hüküm dağı felan hoş olmuş. Galadriellerin geliş sahnesi de güzeldi.

LOTR'ye yapılan bu büyük saygısızlığı kınayıp, bir tek bölümünü dahi izlemeyen bir tek ben varım herhalde. Siz de izleyip amazoncuların ekmeğine bal sürün. Böyle şeyler müstehak valla. Sonra elemanlar çıkıp "iyi zencileri lgbtcileri ekledik de izleyici sayımız arttı" diyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık