Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
O vuruşlardan ölmesini bekleyen yok dayanıklı olması da sıkıntı değil ama adam tek başına terör estiriyor la savaşta. Hani ağır yaralandı ama dayandı mücadele ediyor vs değil bildiğin Akainu'yu durdurmak için seferber oluyor bütün Wb korsanları. Bu saçmalıktır o saldırılardan sonra en azından bir yorgunluk, yaralanma belirtisi göstermesi gerekir bunun dayanıklılıkla alakası yok. Aynı Akainu savaştan çok kısa bir süre sonra tek başına 2 meyveli BB ve ekibini indirmeye gidiyor. Yemişim böyle dayanıklılığı tamamen mangakanın karakteri ön plana çıkarmak için yaptığı bir şey işte.

Taisho

Bu konu içerisinde, orada Luffy olmasaydı Ace'i öldürmesi 5-10 gün sürerdi Akainu'nun yazmışsın. Akainu kolayca yener Ace'i yüceltmeyin diye çıkış yapma nedenim bu söylediğin. Başka bir şey ima etmişsen de ben yanlış anlamışım demektir
Yoo hala aynı fikirdeyim.

@Maru de Dame na Ossan
Ben diyorum ki Lastik meyvesi Ateş meyvesinden güçsüzdür. O bunun tersini savunuyor. Sonrada olay lastik+haki kombini>ateş+haki özeline iniyor savunduğundan vazgeçip. Meyve olarak iyidir derken tartışma. Haki ile kombinlenmesi iyidire dönüyor. Anlatmak istediğim buydu.

Mf'deki Ace zaten üflesen yıkılacak kıvamdaydı. Luffy'ye verdiği vivre kartını hatırlayın.Luffy,kadınlar adasındayken vivre kartına baktığında Alabasta'daki halinden çok çok daha küçük olduğunu görmüştük zaten.O süreden Mf'ye kadar daha da zayıflamış olabilir.

Gold Lion Shiki

O vuruşlardan ölmesini bekleyen yok dayanıklı olması da sıkıntı değil ama adam tek başına terör estiriyor la savaşta. Hani ağır yaralandı ama dayandı mücadele ediyor vs değil bildiğin Akainu'yu durdurmak için seferber oluyor bütün Wb korsanları. Bu saçmalıktır o saldırılardan sonra en azından bir yorgunluk, yaralanma belirtisi göstermesi gerekir bunun dayanıklılıkla alakası yok. Aynı Akainu savaştan çok kısa bir süre sonra tek başına 2 meyveli BB ve ekibini indirmeye gidiyor. Yemişim böyle dayanıklılığı tamamen mangakanın karakteri ön plana çıkarmak için yaptığı bir şey işte.

Taisho

Bu konu içerisinde, orada Luffy olmasaydı Ace'i öldürmesi 5-10 gün sürerdi Akainu'nun yazmışsın. Akainu kolayca yener Ace'i yüceltmeyin diye çıkış yapma nedenim bu söylediğin. Başka bir şey ima etmişsen de ben yanlış anlamışım demektir
Akainu benim gözüm son vuruşçu ve kscidir arkadaş :D Öle herkes akainuya saldırmıyor herkes birbirine kim kime dum duma, sonra aradan akainu doğru zamanda geliyor, Wb ye yaralıyor, doğru zamanda gidiyor Ace'yi tekliyor.Bu kadar ön planda olmasının sebebi doğru zamanda doğru yerde olmak için fırsat kollamasıdır.Ha bu da bir yetenek amiral olmak kolay değil

Yoo hala aynı fikirdeyim.

@Maru de Dame na Ossan
Ben diyorum ki Lastik meyvesi Ateş meyvesinden güçsüzdür. O bunun tersini savunuyor. Sonrada olay lastik+haki kombini>ateş+haki özeline iniyor savunduğundan vazgeçip. Meyve olarak iyidir derken tartışma. Haki ile kombinlenmesi iyidire dönüyor. Anlatmak istediğim buydu.
İyi de neye göre iyi. İkisini de sıradan bir denizci askerine verdiğini düşün elbet kapasitesi olmayan kişi açısından daha çok olayı yükseltecek olan meyve logiadır. Ancak kullanım çeşitliliği açısından ve durumu birebir olarak ele alırsan lastik meyvesinin ateş meyvesine üstünlükleri ortaya çıkmaya başlıyor. İkinizin bakış açısı farklı olması ateş meyvesinin de eksik yönlerini gizlemiyor. Üst ligler için her zaman paramecia'nın logiadan daha etkili bir meyve olduğunu görmüş olduk. Bir de ateş meyvesinin kendi türünde kötü bir meyve olması da iki tane türüne yenilip (magma, karanlık) iki türüyle berabere (duman, buz) kalmasından geliyor. Değerlendireceksen bunu da göz önünde bulundur. Genel olarak kullanıcıya bağlı olmadan yaşanan savaşlardı dördüde. Meyvenin logialar arasında öyle yüksek bir farkı yok yani.

İyi de neye göre iyi. İkisini de sıradan bir denizci askerine verdiğini düşün elbet kapasitesi olmayan kişi açısından daha çok olayı yükseltecek olan meyve logiadır. Ancak kullanım çeşitliliği açısından ve durumu birebir olarak ele alırsan lastik meyvesinin ateş meyvesine üstünlükleri ortaya çıkmaya başlıyor. İkinizin bakış açısı farklı olması ateş meyvesinin de eksik yönlerini gizlemiyor. Üst ligler için her zaman paramecia'nın logiadan daha etkili bir meyve olduğunu görmüş olduk. Bir de ateş meyvesinin kendi türünde kötü bir meyve olması da iki tane türüne yenilip (magma, karanlık) iki türüyle berabere (duman, buz) kalmasından geliyor. Değerlendireceksen bunu da göz önünde bulundur. Genel olarak kullanıcıya bağlı olmadan yaşanan savaşlardı dördüde. Meyvenin logialar arasında öyle yüksek bir farkı yok yani.
Ben bu tartışmayı bir kere yaptım. Adam lastik meyvesiyle neler yaptırıyor. Oda demişti hatta güçlü meyve verseydim Luffy 5 ayda(emin değilim 5 ay mı dedi de seri çabuk biter anlamında) KK olurdu diye. Ateş meyvesini verse Luffy'e kibilir ne kombinler ne teknikler olacak. Sabo yaparsa görülür.

Mf'deki Ace zaten üflesen yıkılacak kıvamdaydı. Luffy'ye verdiği vivre kartını hatırlayın.Luffy,kadınlar adasındayken vivre kartına baktığında Alabasta'daki halinden çok çok daha küçük olduğunu görmüştük zaten.O süreden Mf'ye kadar daha da zayıflamış olabilir.
+1
bir de kimse dikkat etmiyor ama Ace in olme sebebi Luffy yi korumak içindi eğer Ace logia formunda olsaydı muhtemelen cok darbe alır yaralanır felan ama olmezdı ama Luffy hazırlıksızken direk darbeyi alıyorken Ace normal formuna dondu darbeyı dırak alarak luffy yı kurtardı. Dusunun ki Ace vivre kartı ( yasam durumunu da gosterıyor aynı zamanda) aldıgının neredeyse 10 da 1 i var yoktu hatta Anime de luffy kendisi soyluyor bunun 10 katı ıdı gıbı bır sey , o durumda bile Akaınu ıle kafa kafaya girdi savruldu felan ama %100 değil %70 80 kondısyonla bıle daha cok sure dayanırdı olmezdi.

Şu sahnede animedeki gibi bir temas yok, arada belli bir mesafe var, zaten animedeki gibi olsa sadece parmakları yanardı burada bilekten yukarı komple yanmış, benim çıkardığım sonuç o eller (ikisi de) tamamen elemente dönüşmüş ve magma aleve dolanınca Ace'in eline tekabül eden kısım komple yanmış,

Peki neden böyle bir tespit yaptım.? Bende bilmiyorum, öyle içimden geldi..

Marco zarar verememiş , Vista etkileyememiş. Delikli oğlanı eze eze yenen Teach , 2 meyveli haliyle tayfasıyla beraberken savaşmayı göze alamayıp kaçmış. Hala ne konuşuyoruz ki?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık