Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350

Monkey :D Luffy

2 yıl sonraki Akainu net bir şekilde yonkou kadar güçlüdür fakat One Piece duyguların ve amaçların gücü çok önemlidir abilerinin katilini bu 2 kardeş ne yapıp eder alır diyorum

2 yıl sonraki Akainu net bir şekilde yonkou kadar güçlüdür fakat One Piece duyguların ve amaçların gücü çok önemlidir abilerinin katilini bu 2 kardeş ne yapıp eder alır diyorum
Mangaka nın ''2 yıl geçtiği için tüm karakterleri güçlendirdim'' yazısını niye görmedim ben ? Niye tüm karakterler 2 yıl sonra güçlenmek zorunda ? Üstüne ne oran var ne mantık var.Madem yonkou gücünde ki adamı alacaklar,sıra ile geriye kalan 4 yonkou ya telefon etsinler,buluşup dövsünler bu 2 kardeş.Nasıl bir yazıdır la bu.

Akainu kalleş derken beyazsakalı kendi adamına onu kandırarak bıçaklatması sayılabilir ama o emri de muhtemelen Sengoku verdi.
Onun dışında Crocodile bile bu adama pislik diyorsa öyledir.O şekilde davrandı savaş boyu.Kendi askerlerini öldürmesi,ondan sonra sırf ileride beni öldürecek diye bebekleri katleden Firavun gibi onca korsanı es geçip yavru konumundaki luffye saldırması pislikliğinden ötürü.Yoksa Marco ve Vista'yı yenmeden luffye saldırıyor denmiş bunda problem yok.E adam onları yenmek zorunda değil boks müsabakası olmadığına göre amacına yöneliyor.

Bana göre yaptığı kalleşlik şudur.Ace'in zor lokma olduğunu görünce luffye yönelmesi.Önce küçük balığı harcamak istedi.Abisinin şoka gireceğini bile bile ona seyret dedi ve saldırdı.Yani yaptığı şu an Diamante'nin Rebecca'yı hedef almasından farklı değildi.Bu şekilde ikisini birden kolayca alabileceğini düşündü.Kardeşlerin bağını onlara karşı kullanarak böyle ani bir karar verdi.Zaten adamın damarına basma konusunda bir usta olduğunu Wb ezik laflarıyla çok net gösterdi.Araya başkaları girmese bu şekilde davrandığı için luffyi de öldürecekti %90 da öldürürdü zaten,az olan ihtimal gerçekleşti.

Akainu kalleş derken beyazsakalı kendi adamına onu kandırarak bıçaklatması sayılabilir ama o emri de muhtemelen Sengoku verdi.
Onun dışında Crocodile bile bu adama pislik diyorsa öyledir.O şekilde davrandı savaş boyu.Kendi askerlerini öldürmesi,ondan sonra sırf ileride beni öldürecek diye bebekleri katleden Firavun gibi onca korsanı es geçip yavru konumundaki luffye saldırması pislikliğinden ötürü.Yoksa Marco ve Vista'yı yenmeden luffye saldırıyor denmiş bunda problem yok.E adam onları yenmek zorunda değil boks müsabakası olmadığına göre amacına yöneliyor.

Bana göre yaptığı kalleşlik şudur.Ace'in zor lokma olduğunu görünce luffye yönelmesi.Önce küçük balığı harcamak istedi.Abisinin şoka gireceğini bile bile ona seyret dedi ve saldırdı.Yani yaptığı şu an Diamante'nin Rebecca'yı hedef almasından farklı değildi.Bu şekilde ikisini birden kolayca alabileceğini düşündü.Kardeşlerin bağını onlara karşı kullanarak böyle ani bir karar verdi.Zaten adamın damarına basma konusunda bir usta olduğunu Wb ezik laflarıyla çok net gösterdi.Araya başkaları girmese bu şekilde davrandığı için luffyi de öldürecekti %90 da öldürürdü zaten,az olan ihtimal gerçekleşti.
La adamlar ölüm kalım savaşı veriyorlar, Diamante'nin dediği gibi, bu dövüşün adil olacağını kim söyledi ? :D Akainu yapması gerekeni en iyi şekilde yapan bir adam, pislik kalleş falan değil bana göre.

La adamlar ölüm kalım savaşı veriyorlar, Diamante'nin dediği gibi, bu dövüşün adil olacağını kim söyledi ? :D Akainu yapması gerekeni en iyi şekilde yapan bir adam, pislik kalleş falan değil bana göre.
Arada bir ölüm kalım dövüşü geçmiyordu ki hatta dövüş bile denir mi emin değilim son kısımlara.Ace ilk önce sinirlendi üstüne gitti ayarı yedi daha sonra.Dövüş burada bitti.Belki ondan sonra sakinleşip yada ikna edilip kaçacaktı.Veya gücü yetmediği için mecbur kaçacaktı.Ama akainu buna şans tanımıyor.Doğrudan luffye saldırıyor avına imkan tanımıyor.Akainu ava çıkmış dediğin gibi adalet veya dövüş aramıyor.Adamın karşısında ace ve luffy bir geyikten farksız değil. :D Tüfekle kovalar misali tuzağa düşürerek yakına çekip bir tanesi avladı işte.

Mangaka nın ''2 yıl geçtiği için tüm karakterleri güçlendirdim'' yazısını niye görmedim ben ? Niye tüm karakterler 2 yıl sonra güçlenmek zorunda ? Üstüne ne oran var ne mantık var.Madem yonkou gücünde ki adamı alacaklar,sıra ile geriye kalan 4 yonkou ya telefon etsinler,buluşup dövsünler bu 2 kardeş.Nasıl bir yazıdır la bu.
40-50 yaşında fiziksel olarak en iyi noktada karakterler. Yani yaşı genç olanlar gelişmeye açık ve çoğu da gelişmiştir. Teknik kasmana veya meyve yemene gerek olmadan.

Arada bir ölüm kalım dövüşü geçmiyordu ki hatta dövüş bile denir mi emin değilim son kısımlara.Ace ilk önce sinirlendi üstüne gitti ayarı yedi daha sonra.Dövüş burada bitti.Belki ondan sonra sakinleşip yada ikna edilip kaçacaktı.Veya gücü yetmediği için mecbur kaçacaktı.Ama akainu buna şans tanımıyor.Doğrudan luffye saldırıyor avına imkan tanımıyor.Akainu ava çıkmış dediğin gibi adalet veya dövüş aramıyor.Adamın karşısında ace ve luffy bir geyikten farksız değil. :D Tüfekle kovalar misali tuzağa düşürerek yakına çekip bir tanesi avladı işte.
Don Krieg'in zamanında sevgi pıtırcığı Luffy'e dediği gibi.

Üye silindi 1004

Akainu kalleş filan değildir. Karşısındaki insanlar suçlular ve korsanlar ve o kötü yaratıkları öldürmek için elinden geleni yapıyor Akainu. Karşındaki adamlar çok mu düzgün ki bodoslama girsin? Pisliğe karşı yapması gerekeni yapıyor, suçlulara hak ettiği gibi davranıyor. Adam bana göre davasında da sonuna kadar haklı. Düzen korumak öyle basit bir şey değil, Akainu'nun her zaman arkasındayız. Ace gibi suçlu, katil ve insanlık için zararlı yaratıkları öldürmesi, olması gereken bir şey.

Kim ne derse desin , Akainu yüzlerce hayat kurtarmış bir kahramandır. Acımasız ve katil olan korsanların en büyük korkularîndan biridir. Canı istediği için savaşan korsan veletlerle kıyaslamak tamamen saçmalık. Onun dışında senin bahsettiğin hesaba göre Burgess en onurlu en mert karakterlerden biri. Her isteyenin karşısına mertçe cıkıp tek başına dövüşüyor.

E.Oda da Akainu'nun kalleş olduğunu SBS'de söylüyor zaten, adam Ohara'lı tarihçilerin sivillerin gemisine gizlice sızmış olma ihtimali yüzünden onları taşıyan gemiyi bombalayıp hepsini yargılamadan infaz etti ve bildiğin soy kırım yaptı. Kalleşlik konusunda Teach'ten farkı yok Sakazuki'nin. Hiç bir konuda azimli ve hevesli olmayan Aokiji bile bu kalleş filo amirali olmasın diye meydan okudu ama gücü yetmedi ve yenildi, atıyorum Kizaru veya Fujitora filo amirali atansa Aokiji ses çıkarmayacaktı.

Bir gemi dolusu masumu gözünü kırpmadan katleden bir karaktersizi ne övdünüz be görende adaletin yılmaz savunucusu falan sanacak halk için korsanlardan daha büyük tehdit adam. Kim bilir bebelikten kalma ne kuyruk acısı var korsanlara karşı denizci olmuş korsan avlıyor kendini tatmin etmek için tutturmuş bir adalet dalgası önüne kim gelirse doğruyor iyi kötü farketmez

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık