Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Şu sahnede animedeki gibi bir temas yok, arada belli bir mesafe var, zaten animedeki gibi olsa sadece parmakları yanardı burada bilekten yukarı komple yanmış, benim çıkardığım sonuç o eller (ikisi de) tamamen elemente dönüşmüş ve magma aleve dolanınca Ace'in eline tekabül eden kısım komple yanmış,

Peki neden böyle bir tespit yaptım.? Bende bilmiyorum, öyle içimden geldi..
burada dırek ıcınden gecıyor ama

Eli yanarken ace haki kullanıyor orada muhtemelen.Aksi takdirde elinde de delik açılmaması için bir sebep yok.Sabo ancak full beden koka ile akainuyla savaşabilir.Onda da en iyi ihtimalle yanıklar içinde Kuzan gibi yere kapaklanır.

Ben bu tartışmayı bir kere yaptım. Adam lastik meyvesiyle neler yaptırıyor. Oda demişti hatta güçlü meyve verseydim Luffy 5 ayda(emin değilim 5 ay mı dedi de seri çabuk biter anlamında) KK olurdu diye. Ateş meyvesini verse Luffy'e kibilir ne kombinler ne teknikler olacak. Sabo yaparsa görülür.
Başta logia verirse elbette ilk yarı için işi baya kolaylaşır adam haklı. Bu arada Sabo'da görürüz dediğin olay farklı benim dediğim kullanıcıya bağlı olmadan sağlanan üstünlükler. Logialar arasında öyle ahım şahım bir yeri yok ateş meyvesinin.

güzel düşünülmüş bir vs, öncelikle tebrik ediyorum ;)

sonra fikrime gelirsek eger; bende bir cok arkadas gibi akainu alır diyorum.

şimdi olaya one piece dünyası üzerinden bakarsak; önemli olan 3 güc kıstası; haki , seytan meyvesi ve dourikidir.

luffy ve sabo bu 3 kıstastada epey asmıs karakterler. ama gelin görünki, luffyde daha doflamingonun deneyimi ve tecrübesi yok.hakisi daha fazla olsa bile, anlık patlamalar haric, bu hakiye dof kadar hakimiyetide yok.akainu ise bambaska bir mesele :D

sabo, akainudan kan cıkartır. tek basına hemde... ama eninde sonunda öldürülür. akainu yenmiyor, öldürüyor.sorun magu magu no minin,mera mera no mi meyvesinin hiyerarsik üstünü olmasıda degil, akainunun dünyanın en güclü yumrugundan sag cıkması... sadece bu da degil, o darbelere ragmen,wb korsanları + crocodile + jinbei +ivankov tarafındanda durdurulamayısı. :)

bakın beyler; biri, sevdiginiz birini hedeflerse, gücünüz yeterse öldürürsünüz... sorun kökten çözülür. zannetmeyin vista ve marco denemediler. buradaki problem akainunun hayvanatlıgı...adamı öldürmeyi gecin,o kadar kişi zor tuttular. hatta tutamadılar :D

psikolojik acıdanda bakarsak eger; akainu muazzam bir deneyime sahip. tam bir tilki. en iyi hamleyi yapıp luffye saldırdı, acein gardını düşürdü. unutmayalım daz bones ne dedi: önce en zayıf hedeflenir(suikastci kanunu). o zamanki ace, vivre kartını baz alırsak, orjinal gücünün yarısından bile asagıdaydı belki, ama yinede akainu tek kale mac yapardı. acein yerine haki teknikleriyle, saboyuda koysak mac sadece denk olur.eninde sonunda magma hakili lastigide,ateside, hakili insan bedeninide bir yerde eritir yok eder.kuzanın fotografını görmedikmi hepimiz ?

akainu öyle bir adamki, teach kendisinin ve tayfasının onları yonkoluga cıkaran gücüne ragmen, hepsini caydırıp kacırtabiliyor.

yani bu vs bizimkilerin üstünlügüyle, wanodan falan sonra sonuclanır.çünkü aynı crocodileda oldugu gibi, luffy yine dofu yendiginde, bence dofu asmıyacak gücte. bir anlık o sınıra cıkıcak. muhtemel, sonraki arcta işler daha ciddiye biner. luffy güclenir, sabo meyvesine tam hakim olur, işler degişir...

o zamana kadar akainu alır diyorum,denizcilerin en büyük savas gücünü hafife almamak lazım :good:

Akainu'nun tek başına savaşma fantazisine inanmayan bir tek ben mi varım ? Wb korsanları toplanmış, hepsi tek başına duran Akainu'ya saldırıyor ve orada bulunan yüzlerce denizci (bunların sayısı korsanlardan daha fazla) 2 amiral, en 10 kor-amiral seyrediyor öyle mi ? Blackbeard ile ilgilenen Sengoku ve Garp zaten, geriye kalanlar ne yapıyor Akainu'nun tek başına savaşmasını mı seyrediyor ? Marco + Vista'yı yeneceğini iddia eden varsa bölüm 574'ü açıp bakılsın, Akainu topuk yapmış hemde Whitebeard'in deprem yumruklarını yememiş hali yapıyor, sonra Whitebeard'den aldığı hasarlara rağmen Marco + Vista'yı mı dövüyor bu adam ? Görmediğimiz bölümler üzerinden yorum yapıyoruz, dediğim gibi Akainu'nun orada denizcilerin bariz sayı avantajı varken tek başına savaşması bana çok saçma geliyor.

Akainu'nun tek başına savaşma fantazisine inanmayan bir tek ben mi varım ? Wb korsanları toplanmış, hepsi tek başına duran Akainu'ya saldırıyor ve orada bulunan yüzlerce denizci (bunların sayısı korsanlardan daha fazla) 2 amiral, en 10 kor-amiral seyrediyor öyle mi ? Blackbeard ile ilgilenen Sengoku ve Garp zaten, geriye kalanlar ne yapıyor Akainu'nun tek başına savaşmasını mı seyrediyor ? Marco + Vista'yı yeneceğini iddia eden varsa bölüm 574'ü açıp bakılsın, Akainu topuk yapmış hemde Whitebeard'in deprem yumruklarını yememiş hali yapıyor, sonra Whitebeard'den aldığı hasarlara rağmen Marco + Vista'yı mı dövüyor bu adam ? Görmediğimiz bölümler üzerinden yorum yapıyoruz, dediğim gibi Akainu'nun orada denizcilerin bariz sayı avantajı varken tek başına savaşması bana çok saçma geliyor.
Görmediğimiz bölümleri yorumluyoruz diyorsun da savaşta ne gösterildi ki zaten. 43 müttefik kaptan vardı, 15 civarı koramiral vardı, hangisinin ne yaptığını gördük. Anca ordan oraya koşuştular, başka hiçbir şey gösterilmedi. :D

mangadaki çizimlerde akainunun etrafında yardım eden,bir tane bile denizci yok. adam magmayı yardıra yardıra gidiyor. korsanlar mecbur oldukları için, akainuyu durdurmaya calısıyorlar. yoksa hiç bir aptal o magmanın yoluna cıkmaz.adam kendi adamlarınıda öldürüyor,umurunda degil. akainuya yardım ettigi gözüken tek adam aokiji. o da jinbei denize girmesin diye , denizi donduruyor.

üstelik akainu, jinbei ve ivankovu halletikten sonra, yani crocodile akainuya saldırdıktan sonra, yukarda marinefordda degil, asagıda buzun ve denizin üstünde, korsanların gemilerinin dibinde, tek basına tüm tayfaya karsı çizilmiş. bunu e.oda çizmiş. ve adam, öyle olsun beyazsakal korsanları deyip, dalıyor adamlara. yani baskaları yardıma gelse bile , herkezin durdurmaya calısıtıgı tek adam yine akainu. ama her halükarda adamı durduramıyorlar. ben nefret ediyorum adamdan ama hakkını vermek lazım:good:

mangadaki çizimlerde akainunun etrafında yardım eden,bir tane bile denizci yok. adam magmayı yardıra yardıra gidiyor. korsanlar mecbur oldukları için, akainuyu durdurmaya calısıyorlar. yoksa hiç bir aptal o magmanın yoluna cıkmaz.adam kendi adamlarınıda öldürüyor,umurunda degil. akainuya yardım ettigi gözüken tek adam aokiji. o da jinbei denize girmesin diye , denizi donduruyor.

üstelik akainu, jinbei ve ivankovu halletikten sonra, yani crocodile akainuya saldırdıktan sonra, yukarda marinefordda degil, asagıda buzun ve denizin üstünde, korsanların gemilerinin dibinde, tek basına tüm tayfaya karsı çizilmiş. bunu e.oda çizmiş. ve adam, öyle olsun beyazsakal korsanları deyip, dalıyor adamlara. yani baskaları yardıma gelse bile , herkezin durdurmaya calısıtıgı tek adam yine akainu. ama her halükarda adamı durduramıyorlar. ben nefret ediyorum adamdan ama hakkını vermek lazım:good:
Melihcim, Dragon'dan dolayı adamı abarttığını biliyorum yapma bana trip. :D

Yorumlara gelirsek, orada gösterilen sayfada Marco dalarken gözüküyor diğerleri izleme moduna girmiş, adam tam bir kalleş diyoz ya, Marco ve Vista'yı yenmeden gidip Luffy'ye saldırıyor işte, ondan önce Ace ile dövüşürken Luffy'ye saldırıyor o yüzden Ace arada kol girip ölüyor, yoksa Ace'i de kolay kolay indiremeyecek. Bence hepsinin bir arada gösterilmesinin bir diğer sebebide kalleşliğine son vermek, şimdi gene kaçıp gitmesin Luffy'nin peşine şunun etrafını bir çevirelim denmiştir, bariz şekilde 574'te Marco ve Vista'dan kaçan adam 575'te onları yenmeden Luffy'nin peşine düşüyor adam. Vista'da hiç hasar yok hadi Marco iyileşiyor diye onu sayma.

Senin için kırmızı balonlarla göstereyim bak Akainu'nun emrindeki denizci askerlerini.

Coby, Akainu'nun önüne atladığı vakit gözüken tek tümen komutanı Fossa, o da başka bir yerde duruyor, yani aynı anda bu adama dalmalarına imkan yok, orada korsanlardan çok denizci, boşta duran 2 amiral, en az 10 tane kor-amiral var, bunlar ne yapıyor, Akainu-san savaşsın tek başına biz izleyelim demediklerine göre onlarla da savaşılıyor işte.

Coby burada atlamış, arkasında tümen komutanı yok farkettiysen sıradan korsanlar işte.

Burada denizci birlikleri Blackbeard ve Whitebeard korsanlarına bölünerek yardıma gidin diyor, bak bilerek göstermiş ki burada Akainu ile savaşılmıyor, yine ayrılmışlar yani.

Bırakın bu saçma kalleş muhabetini kalleşmiş, adamın en başından daha savaşın ortasında Luffy burdan sağ çıkmamalı ölmeli demesine rağmen , Vista ve Marco'dan korkmuşta Luffy'e yönelmiş algısı oluşturmak komedidir.
http://i.imgur.com/JYv3c.jpg

Melihcim, Dragon'dan dolayı adamı abarttığını biliyorum yapma bana trip. :D

Yorumlara gelirsek, orada gösterilen sayfada Marco dalarken gözüküyor diğerleri izleme moduna girmiş, adam tam bir kalleş diyoz ya, Marco ve Vista'yı yenmeden gidip Luffy'ye saldırıyor işte, ondan önce Ace ile dövüşürken Luffy'ye saldırıyor o yüzden Ace arada kol girip ölüyor, yoksa Ace'i de kolay kolay indiremeyecek. Bence hepsinin bir arada gösterilmesinin bir diğer sebebide kalleşliğine son vermek, şimdi gene kaçıp gitmesin Luffy'nin peşine şunun etrafını bir çevirelim denmiştir, bariz şekilde 574'te Marco ve Vista'dan kaçan adam 575'te onları yenmeden Luffy'nin peşine düşüyor adam. Vista'da hiç hasar yok hadi Marco iyileşiyor diye onu sayma.

Senin için kırmızı balonlarla göstereyim bak Akainu'nun emrindeki denizci askerlerini.

Coby, Akainu'nun önüne atladığı vakit gözüken tek tümen komutanı Fossa, o da başka bir yerde duruyor, yani aynı anda bu adama dalmalarına imkan yok, orada korsanlardan çok denizci, boşta duran 2 amiral, en az 10 tane kor-amiral var, bunlar ne yapıyor, Akainu-san savaşsın tek başına biz izleyelim demediklerine göre onlarla da savaşılıyor işte.

Coby burada atlamış, arkasında tümen komutanı yok farkettiysen sıradan korsanlar işte.

Burada denizci birlikleri Blackbeard ve Whitebeard korsanlarına bölünerek yardıma gidin diyor, bak bilerek göstermiş ki burada Akainu ile savaşılmıyor, yine ayrılmışlar yani.

valla dragondan yana abartmaya niyetim hiç olmadı. çünkü, dragonun gücünü kimse kestiremez su an. adam tam bir muamma.

ama akainunun gücünü kestirebiliriz. e.odanın onu 3 amiralden en sonraki olarak göstermesi... hep 3 amiralin ortasında çizmesi... kalktıgı koltuga, garpı oturtması... wbnin yaptıgı, şimdiye kadarki, belkide olusturulmus en güclü saldırılardan birinden sag cıkması... marco ve vista aynı anda daldıgı halde saldırıdan cok fazla etkilenmeyisi... tüm tümen komutanları, ona aynı an da dalmasa bile hepsinin varlıgının, marco haric bir anlamının olmaması... meyvesinin, cehennemin gücünü yeryüzüne indirmesi gibi... tüm parcaları birleştirirsek, ortaya saglam tayfası olsa, yonkoların en gücsüzü bile olsa yinede,yonko olabilecek biri cıkıyor bence erkan ;) tabi, bu benim sahsi fikrim.

istikrarı,kararlılıgı,azmi,noblessedeki frankenstein gibi rakibi kıskırtmayıda iyi bilmesi gibi psikolojik etmenleride hesaba kattıkmı... sabo ve luffye göre üstün bir rakip bence. ha tabi saboda,luffyde onu asıcaktır. 3 kardes, 3 houshoku olacagını düşünüyorum. e.oda o meyvesi saboya bosuna vermemiştir. belkide akainuyu sabo öldürür :flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık