Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Mera mera no mi en fazla alan hasarı veren meyvelerden birisi. magma meyvesine karşı güçsüz olması, meyvenin güçsüz olduğu anlamına gelmez.

Ateş meyvesi lastik meyvesinden dandiktir deyip. Sonradan Ateş meyvesi lastik meyvesi kadar haki ile kombinlenemez dedin. Neyse bu tartışmayı geride bıraktık.

ikiside aciz pozisyonda aynı şeyi Luffy'e de yapabilirdi ki. Sitede bazı arkadaşlar Luffy'den daha çok nefret ettiğini belirtip ısrar ediyorlar. Ama gidip Luffy'e saldırıyor. Daha yakın mesafede Kk oğlu ama gidip Luffy'e saldırıyor. Ee tamam zaten adilik gaddarlık vs atarken gidip öbürküne dalıyor. Sonuçta ikisi orada kapışmıyormu. Meyve gücüyle Ace'i yakmıyor mu? Ama buna rağmen Ace'e değil Luffy'e saldırıyor. Kalleşin önde gideni. Bende onu diyorum. Önce reddedip sonra kabul etmen de çok mantıksız. Senle ayrıldığımız nokta. Ace'i 3 4 vuruşta alamazdı. Fikrim bu yönde değil diye hard fan , nick değiştir de bilmem ne.
Oradaki konu Ace'in Luffy'den daha potansiyelli olması falan gibi bir şeydi. Bende ikisi eşit potansiyeldedir hatta bu yüzden Ace ilerde Luffy'e engel olamaz çünkü birinde gomu gomu olacak diğerinde mera mera dedim ve evet mera mera, kk seviyesinden bahsediyorsak eğer ezik bir meyve ve kesinlikle gomu gomudan daha güçsüz. Çünkü gomu gomu haki ile kombine edilince level atlıyor kişinin hem dayanıklılığını hem hızını hemde gücünü inanılmaz ölçüde arttırıyor. O konuda bunu açıkladım ama sen gene kendi bildiğini okudun. Hala daha sanki yanlış bir şey söylemişim gibi laflar ediyorsun.

Ace vs Akainu konusunda ise Akainu'nun karakterinin ve yaptıklarının bir önemi yok. Benim dediğim şey bu şartlar ne olursa olsun Ace Akainu'ya en fazla 1-2 dk dayanır. O süreçte de yardım gelirse hayatta kalır gelmezse ölür. Arada muazzam bir güç farkı var burada Akainu'nun kişiliğini ön plana çıkartıp Ace'i yüceltmenin alemi yok

Stratejik dövüşüyor olayı ne?
Ne yapsın ki Luffy gibi magu magu no deyip adama bodoslama mı girsin.
Amirallerin hepsi belirli bir dövüş yeteneğine sahip , zeki ve kudretli adamlar.Bu yüzden amiraller.Stratejik zeka tabi olacak.
Orası koca plaza kağıt gibi yakıp geçmesi kolay değil.
Zaten eritmesi de zaman alıyor.Zaman aldığı için İnuzama sürekli önüne kayadan engel atıyordu ama durduramadılar.
Yanlış bilmiyorsam İnazuma sahneleri filler.Düşün adamı gerçekte o kadar bile oyalayamamışlar tam azman. :D

Oradaki konu Ace'in Luffy'den daha potansiyelli olması falan gibi bir şeydi. Bende ikisi eşit potansiyeldedir hatta bu yüzden Ace ilerde Luffy'e engel olamaz çünkü birinde gomu gomu olacak diğerinde mera mera dedim ve evet mera mera, kk seviyesinden bahsediyorsak eğer ezik bir meyve ve kesinlikle gomu gomudan daha güçsüz. Çünkü gomu gomu haki ile kombine edilince level atlıyor kişinin hem dayanıklılığını hem hızını hemde gücünü inanılmaz ölçüde arttırıyor. O konuda bunu açıkladım ama sen gene kendi bildiğini okudun. Hala daha sanki yanlış bir şey söylemişim gibi laflar ediyorsun.

Ace vs Akainu konusunda ise Akainu'nun karakterinin ve yaptıklarının bir önemi yok. Benim dediğim şey bu şartlar ne olursa olsun Ace Akainu'ya en fazla 1-2 dk dayanır. O süreçte de yardım gelirse hayatta kalır gelmezse ölür. Arada muazzam bir güç farkı var burada Akainu'nun kişiliğini ön plana çıkartıp Ace'i yüceltmenin alemi yok
Başkan önce dedin ki mera mera daha güçsüzdür falan filan. Sonradan konuyu haki ile kombinlemeye getirdin. Ben güçsüzdür dedin diye cevap yazdım. Neyse bunu tartıştık bitti tekrar açmanın alemi yok.

Ben diyorum ki yaptığı kalleşlik olmasa gidipte Ace'i öyle 2-3 saldıra da yere seremezdi. Şu mantıkla bakarsak olaya öyle hemen gaza gelme umursamazlık yapma diyor yani Ace bu özelliği bilmiyor saldırıyor yanıyor adam. Bir sonraki saldırıda salak mı bu herif buna göre düşünür bodozlama dalmaz umursamaz dikkatsiz ona göre saldırır. Karasakalla olan dövüşünde yakalanıyor ona. Sonra kurtulunca yani yakalanmam gerekir diyor. Bunu da onun gibi düşünebilirsin.

Akainu ve BB'nin 2y önce ön plana çıkması gerekiyordu. O yüzden biri cinnet geçirmiş Wb'den en savunmasız anında 2 yumruk yemesine rağmen bir müddet sonra ortamlara akıp alayına atar gider yapabildi. O yüzden BB kafasına şok dalgası yemesine ve direk omzundan gövdesine yarılmasına rağmen güle oynaya kalktı yerinden. Hadi gene BB acıyı aldıktan sonra hasarı karanlığa çekiyor öyle iyileşiyor falan gibi bir şey desek Akainu'nun durumunun başka izahı yok.
Var izahı: Akainu çok dayanıklı. Öyle yonkolar -ki bahsettiğimiz aynı zamanda en güçlü unvanı olan birisi- amiralleri çerez gibi yiyemiyor. Yonkoların yanında hiç gibi görüyorsan bu adamları izahı olmaz tabi senin için ama öyle değiller işte bunu kabul etmek lazım, izahı olmayan şey magma adamın tökezlemis birisini gebertememesi. Mangaka burada saçmalamış Akainu'a sıkıntı yok benim gördüğüm.

Başkan önce dedin ki mera mera daha güçsüzdür falan filan. Sonradan konuyu haki ile kombinlemeye getirdin. Ben güçsüzdür dedin diye cevap yazdım. Neyse bunu tartıştık bitti tekrar açmanın alemi yok.

Ben diyorum ki yaptığı kalleşlik olmasa gidipte Ace'i öyle 2-3 saldıra da yere seremezdi. Şu mantıkla bakarsak olaya öyle hemen gaza gelme umursamazlık yapma diyor yani Ace bu özelliği bilmiyor saldırıyor yanıyor adam. Bir sonraki saldırıda salak mı bu herif buna göre düşünür bodozlama dalmaz umursamaz dikkatsiz ona göre saldırır. Karasakalla olan dövüşünde yakalanıyor ona. Sonra kurtulunca yani yakalanmam gerekir diyor. Bunu da onun gibi düşünebilirsin.
Gözün mü kararıyor Mera Mera güçsüzdürü görünce :D Adam güzel bir argüman sunuyor sen "Mera Mera güçsüzdür" ve diğer yazdıkların diye ikiye ayırmışsın olayı :D

Var izahı: Akainu çok dayanıklı. Öyle yonkolar -ki bahsettiğimiz aynı zamanda en güçlü unvanı olan birisi- amiralleri çerez gibi yiyemiyor. Yonkoların yanında hiç gibi görüyorsan bu adamları izahı olmaz tabi senin için ama öyle değiller işte bunu kabul etmek lazım, izahı olmayan şey magma adamın tökezlemis birisini gebertememesi. Mangaka burada saçmalamış Akainu'a sıkıntı yok benim gördüğüm.
O vuruşlardan ölmesini bekleyen yok dayanıklı olması da sıkıntı değil ama adam tek başına terör estiriyor la savaşta. Hani ağır yaralandı ama dayandı mücadele ediyor vs değil bildiğin Akainu'yu durdurmak için seferber oluyor bütün Wb korsanları. Bu saçmalıktır o saldırılardan sonra en azından bir yorgunluk, yaralanma belirtisi göstermesi gerekir bunun dayanıklılıkla alakası yok. Aynı Akainu savaştan çok kısa bir süre sonra tek başına 2 meyveli BB ve ekibini indirmeye gidiyor. Yemişim böyle dayanıklılığı tamamen mangakanın karakteri ön plana çıkarmak için yaptığı bir şey işte.

Taisho

Bu konu içerisinde, orada Luffy olmasaydı Ace'i öldürmesi 5-10 gün sürerdi Akainu'nun yazmışsın. Akainu kolayca yener Ace'i yüceltmeyin diye çıkış yapma nedenim bu söylediğin. Başka bir şey ima etmişsen de ben yanlış anlamışım demektir

O vuruşlardan ölmesini bekleyen yok dayanıklı olması da sıkıntı değil ama adam tek başına terör estiriyor la savaşta. Hani ağır yaralandı ama dayandı mücadele ediyor vs değil bildiğin Akainu'yu durdurmak için seferber oluyor bütün Wb korsanları. Bu saçmalıktır o saldırılardan sonra en azından bir yorgunluk, yaralanma belirtisi göstermesi gerekir bunun dayanıklılıkla alakası yok. Aynı Akainu savaştan çok kısa bir süre sonra tek başına 2 meyveli BB ve ekibini indirmeye gidiyor. Yemişim böyle dayanıklılığı tamamen mangakanın karakteri ön plana çıkarmak için yaptığı bir şey işte.

Taisho

Bu konu içerisinde, orada Luffy olmasaydı Ace'i öldürmesi 5-10 gün sürerdi Akainu'nun yazmışsın. Akainu kolayca yener Ace'i yüceltmeyin diye çıkış yapma nedenim bu söylediğin. Başka bir şey ima etmişsen de ben yanlış anlamışım demektir
Hacı adam kendi dengi ile 10 gün dövüşmüş. Kondisyon anlamında sıkıntı çekmemesi doğal. Marco-Vista dediğimiz adamlar anca ah dedirtebiliyorlar zaten sayı çokluğu pek bir şey ifade etmiyor bu yüzden. Ne kadar hasarlı da olsa rahatça dalabilir onlara. Onlar da pek hasar veremedikleri için direnirler anca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık