Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466

karolla

Caesar bile Vergo'nun Haki'sini öğrenmiş nasıl öğrendiyse ''O adamın Haki'sini kimse yenemez'' diyor Luffy'ye... Belli ki üst seviye adamın Haki'si, olmasa Sanji'nin bacağını tekme ile çatlatacak kaç kişi var bu seride ? Sanji yıpranmış olsun, bu onun dayanma gücünü ve uzun vadede direncini etkiler, Sanji bacağını yıpratmadı genel olarak yıpranmıştı, haliyle bu onun bacağı ile düzgün savunma yapmasını engellemezdi, ama Vergo bi koydu Sanji'nin aklı gidiyordu az kalsın, sonra toparladı kabul ama Vergo kabul etmek gerek ki Sanji karşısında daha rahattı. Sonra Smoker'ı nasıl tokatladı gördük, adamın Haki'li Jutte'sini parçaladı, bakın yine soruyorum Smoker'ın Haki'li Juttesini kaç kişi parçayalabilir bu seride ? Luffy G4 kullansa parçalar heralde, veya Jozu gibi Jack gibi azman vursa parçalar, Sabo Bastille'nin kılıcını parçaladığı gibi parçayabilir, onun dışında aklıma Yonko ve Amiraller dışında cidden bir isim gelmiyor, Vergo gibi bir azmanı sırf Law'a yenildi diye küçümsemeyin, Law'ın gücü az buz bir güç değil, E.Oda boşuna onu D. ve ana karakter Luffy'ye ortak yapmadı, Law'ın yeri seride ayrıdır.
Vergonun kokası vs krakerin kokası? Vergo yav vergodan bahsediyoruz. Her koramiral gibi seride tek yiyenler arasında yerini almış biri :D

Vergo sabaha kadar uğraşsın, Pica gibi birinin devasa bedenini parçalayacak bir saldırı yapamaz. Ne Luffy gibi muazzam bir g4 vitesi var, ne de Zoro gibi muazzam bir saldırı kabiliyeti var.

Bir p-up sonra amiral seviyesine gelecek adamları kıyasladığınız kişi Vergo. Az mantık. Sanji ve Zoro Hachi'lerden gelip 6 aya 2200 dourikilere 1-2 saldırı yapmış adamlar. Bu adamlar 2 sene Vergo gibi adamlar karşısında ıkınmak için mi çalıştı. Az mantık.

Biz ne desek boş gerçi. Sanji ve Zoro'nun sonraki rakiplerini gördüğünüzde anlarsınız ancak.

karolla

Vergo sabaha kadar uğraşsın, Pica gibi birinin devasa bedenini parçalayacak bir saldırı yapamaz. Ne Luffy gibi muazzam bir g4 vitesi var, ne de Zoro gibi muazzam bir saldırı kabiliyeti var.

Bir p-up sonra amiral seviyesine gelecek adamları kıyasladığınız kişi Vergo. Az mantık. Sanji ve Zoro Hachi'lerden gelip 6 aya 2200 dourikilere 1-2 saldırı yapmış adamlar. Bu adamlar 2 sene Vergo gibi adamlar karşısında ıkınmak için mi çalıştı. Az mantık.

Biz ne desek boş gerçi. Sanji ve Zoro'nun sonraki rakiplerini gördüğünüzde anlarsınız ancak.
Aradan vakit geçti güçlendiler falan derler :D

kyros fizik güç olarak bir amiral seviyesi dedin mi demedin mi alla alla :D ispat et dedin ettim. bacağını kaybedince hakisi de mi bitiyor? Adamın hakisi bile yok. Çelik pelerini bile ilk başlarda kesemedi :) Adamın saldırı gücü 0. Defans idare eder ama asla bir zoro veya amiral etmez. Neyse konumuz kyros değil uzatmayacağım. Kyrosda nasıl yanıldıysan, vergoda da öyle yanılıyorsun. Aslında yanıldığın çok konular vardı da ben cevap vermedim hiç :p İşin kötüsü haftalık senin yorumunu bekleyenler var ve bunlar sen ne desen onu savunan insanlar :D

Vergonun zoro karşısında tek görevi kesilmektir. Başka da bir şey değil. Pardon konu zoro vs law :D zor bir maç olur ama zoro alır. kol falan da bırakmaz. ölümüne maç olur.
haha tabi tabi öyledir :D neyse bundan sonra haftalık yorumları sana bırakıyorum :D neyim la ben ? bende insanım yanılabilirim, yanlısta yorumlayabilirim... bu forumda bana denilemiyecek tek sey , dragon fandır muhabbetidir. çünkü ne görürsem, o an ne hissedersem onu yazarım.

sende asırı zoro fanı olmasan senlede bir cok konuda kafam örtüsüyor. ama cogu zaman iyi gitsende bir yerde hep patlak veriyorsun. bu forumda zoro vs goku bile actılar, saka veya degil. cok fazla kılıc ustası delisi var ve inan bende öyleyim. ama abartanlar, objektif konusanlardan cok. kabul ediyorum luffynin fanlarıda yadsınamıyacak kadar cok ve bazen luffyide ucuruyorlar. ama ben o zamanda onlara söylüyorum.

en basit örnek cracker vs luffydir. luffy patates eder diyende cıktı, cracker ezer diyende, ben luffy yenebilir ama g4e muhtac yazdım.

şimdide sana diyorum zoro vergoyu yener ama bu senin hayalindeki gibi kolay olmaz. lawı ise bence yenemez. doflamingo ve issho karsısındaki performansı bile benim için lawı yüceltir. law gercekten saglam adam anlıyorum zoro, lawı asıcaktır ama luffyle eşit statüdeki adamı, zoroya yendirmek bence serinin dinamiginede uymuyor.

ki bunuda diyorum ama sana gizlice sorsam sen zoro luffyide yener dersin, o yüzden bosuna zaman kaybetmiyeyim. fikrine saygı duyuyorum. herkesinkinede öyle. bırakıcaksın herkes kendi dünyasında yorumlasın one piecei ;)

dipnot; ha vergoyu madem bu kadar kücümsüyorsun bende su kadar diyeyim, e.oda harbi salak , denizcilerin yeni dünyadaki üssünün basına, böyle ezik bir adamı koymus.

@Dragon

Ben de dövüş becerisi olayını ondan aanlattım. Savaş becerisi olarak baktiginda Zoro ve Sanji cok daha iyiler. Kolay kolay darbe yemez bunlar. Hele ki Zoro, o kilic ustalığı ile.

İstersen ölü ol demek yetmiyor, direncin de bitmis oluyor. Vergo duvara girdi kalktı dogru, Sanji de sağlam darbeler aldı sonuç? Kan bile gibi gelmedi. Vergo ise kan kusuyordu.

Haki mi? Mızrağa tekme atıyor adam. O Judge, Vergo'dan fazlası olan adam aşağısı değil.

Sanji ölü ve o sahnede Vergo'da haki cizilmedigi gibi Sanji'de de cizilmedi. Ben açıkçası bu herifin sağlam bir Sanji'nin bacağını çatlatabileceğini hic sanmıyorum. Ciddi şekilde Sanji ağırlıklı geçer.

Olaya salt haki olarak bakma. Hakisiz de asilabiliyor haki savunması. Teknik orada devreye giriyor. Ashura kullansa hakisiz parcalayacakti. Haki israfi olmayacaktı.

Vergo Allah var sağlam adam, ama bizimkiler daha üstte mesele o.

Gel bize katil, Zoro ve Sanji konusunda yanılanlardan olma :D

Law konusunda bir kez yanildin zaten forumun %95'i ile birlikte. G4 yok iken Luffy, Law'u yener demiştin sen de benim konuda :D Gel kolunu Zoro ve Sanji'ye yatır :D

haha tabi tabi öyledir :D neyse bundan sonra haftalık yorumları sana bırakıyorum :D neyim la ben ? bende insanım yanılabilirim, yanlısta yorumlayabilirim... bu forumda bana denilemiyecek tek sey , dragon fandır muhabbetidir. çünkü ne görürsem, o an ne hissedersem onu yazarım.

sende asırı zoro fanı olmasan senlede bir cok konuda kafam örtüsüyor. ama cogu zaman iyi gitsende bir yerde hep patlak veriyorsun. bu forumda zoro vs goku bile actılar, saka veya degil. cok fazla kılıc ustası delisi var ve inan bende öyleyim. ama abartanlar, objektif konusanlardan cok. kabul ediyorum luffynin fanlarıda yadsınamıyacak kadar cok ve bazen luffyide ucuruyorlar. ama ben o zamanda onlara söylüyorum.

en basit örnek cracker vs luffydir. luffy patates eder diyende cıktı, cracker ezer diyende, ben luffy yenebilir ama g4e muhtac yazdım.

şimdide sana diyorum zoro vergoyu yener ama bu senin hayalindeki gibi kolay olmaz. lawı ise bence yenemez. doflamingo ve issho karsısındaki performansı bile benim için lawı yüceltir. law gercekten saglam adam anlıyorum zoro, lawı asıcaktır ama luffyle eşit adamı, zoroya yendirmek bence serinin dinamiginede uymuyor.

ki bunuda diyorum ama sana gizlice sorsam sen zoro luffyide yener dersin, o yüzden bosuna zaman kaybetmiyeyim. fikrine saygı duyuyorum. herkesinkinede öyle. bırakıcaksın herkes kendi dünyasında yorumlasın one piecei ;)

dipnot; ha vergoyu madem bu kadar kücümsüyorsun bende su kadar diyeyim, e.oda harbi salak , denizcilerin yeni dünyadaki üssünün basına, böyle ezik bir adamı koymus.
Arkadaş gamma>g4 teknikleri diyor. Bu konuda da Zoro'nun yenemeyeceği tek supernova Luffy'dir demişti. Ama aynı şekilde Law'ın Zoro'nun hakisini aşamayacağını söyleyende o.Nasıl bir çelişki ben de anlamadım.

karolla

şimdide sana diyorum zoro vergoyu yener ama bu senin hayalindeki gibi kolay olmaz. lawı ise bence yenemez. doflamingo ve issho karsısındaki performansı bile benim için lawı yüceltir. law gercekten saglam adam anlıyorum zoro, lawı asıcaktır ama luffyle eşit adamı, zoroya yendirmek bence serinin dinamiginede uymuyor.

ki bunuda diyorum ama sana gizlice sorsam sen zoro luffyide yener dersin, o yüzden bosuna zaman kaybetmiyeyim. fikrine saygı duyuyorum. herkesinkinede öyle. bırakıcaksın herkes kendi dünyasında yorumlasın one piecei;)
Hacı ben mangadan sayfa atarak sahneleri yorumlayarak yorum yapıyorum. Aksini bir kişi bile gösteremez. Hep uzun ayrıntılı mesaj atarım. Gelip de şu şunu yener deyip niye öyle düşündüğümü açıklamadan gitmem.

Krakerde de benim görüşüm luffy kazanamaz. Kazanması için illa vurması şart. Kraker acıya duyarlılığı yüksek biri gibime geldi. Luffy uzun uğraşlar sonucu bir tane kingkongun vurur adam acıdan bayılır gibime geliyor. Bunun dışında yenemez. Ufak bir kesikde luffynin feleği şaştı. Zoro o kesikten 2 tane kendi bacaklarına attı banamısın demedi. Göğsünden yardırdı luffy gibi korkmadı :D

Zoroyu vergoyu kolay yenemez zira vergo çok hızlı ama zoro buna ayak uydurur bir iki çarpışırlar ama zoro her saldırdığında kesebilir diyorum ben. Kesemediği bir saldırı anca basit saldırılarda olur. Sonuç olarak da kazanır. Zira smoka ve sanji bu adamdan kan aldı. Zoro aldımı adamda kan bırakmaz. Zira zoro kestimi 1 veya 2. de adam perte çıkar. Seride 3 kere kestiği adam yok sanırım.

Law, luffy ile eşit değil. Dof vssinde gördük bunu. Luffye eşit olduğuna inansam zaten zoro bunu alamaz derim.

Ek olarak ben hiç bir zaman zoro luffyi alır demedim. En fazla denk olabilirler dedim hep. Şuan ise luffy önde diyorum. Ama zırh hakisinin luffyden yüksek olduğunu iddia ediyorum kılıç ustası olması sebebi ile.

@Alpamis hacı sen aşırı fansın. Obejkit bakamıyorsun. Bu seride gammayı WB yese beyaz ışığı geç de olsa görür. Kendini iyileştiremeyen her adam gamma ile mefta olur. Tabi yerse. Ve mangada da gödük. Adam tek gamma ile dofu ilk yardımlık yaptı. Luffy ise gammadan sonra g4e geçip 40 dakikadan fazla dofu dövdü en son g4 leo vurdu dof ilk yardım yaptı. Luffynin o kadar saldırısından sonra bunu yaptıysa gamma > all g4 hatta gamma > all one piece teknikleri. Seride bundan daha kesin öldürücü teknik yok. 2.si de mesdir gene lawda. Lawda bunlar var diye law herkesten güçlü olacak değil. Hakinle korunabilirsin. Aam bu bu saldırıların serinin en ölümcül saldırıları olduğu gerçeğini değiştirmez.

Lawın hakisi bence zoro kadar yok. Bunun da mantığı açık Law meyve ile kesiyor. Zoro ise kılıç teknikleri. Ve kılıç tekniğinin yetmediği yerlerde hakisi ile desteklemeli. Lawın buna ihtiyacı zoro kadar yok. Adam kairosekiyi meyve ile hemen kesiyor. Doğal olarak zoro zaten kokada uzmanlaşmak zorunda. Zoronun yenemeyeceği tek süpernova da luffydir. Luffyi tutturursa keser. Ama luffyinin G4i şuan gördüğüm zoroya fazla.

Ortada çelişki yok. Luffy > zoro > law > sanji > vergo > smoka

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Dragon

Ben de dövüş becerisi olayını ondan aanlattım. Savaş becerisi olarak baktiginda Zoro ve Sanji cok daha iyiler. Kolay kolay darbe yemez bunlar. Hele ki Zoro, o kilic ustalığı ile.

İstersen ölü ol demek yetmiyor, direncin de bitmis oluyor. Vergo duvara girdi kalktı dogru, Sanji de sağlam darbeler aldı sonuç? Kan bile gibi gelmedi. Vergo ise kan kusuyordu.

Haki mi? Mızrağa tekme atıyor adam. O Judge, Vergo'dan fazlası olan adam aşağısı değil.

Sanji ölü ve o sahnede Vergo'da haki cizilmedigi gibi Sanji'de de cizilmedi. Ben açıkçası bu herifin sağlam bir Sanji'nin bacağını çatlatabileceğini hic sanmıyorum. Ciddi şekilde Sanji ağırlıklı geçer.

Olaya salt haki olarak bakma. Hakisiz de asilabiliyor haki savunması. Teknik orada devreye giriyor. Ashura kullansa hakisiz parcalayacakti. Haki israfi olmayacaktı.

Vergo Allah var sağlam adam, ama bizimkiler daha üstte mesele o.

Gel bize katil, Zoro ve Sanji konusunda yanılanlardan olma :D

Law konusunda bir kez yanildin zaten forumun %95'i ile birlikte. G4 yok iken Luffy, Law'u yener demiştin sen de benim konuda :D Gel kolunu Zoro ve Sanji'ye yatır :D
tamamda yine hala anlasamıyoruz. saglam sanjiden bahsetmiyorum ben. benim argümanım , o vs uzasa vergo sanjiyi öldürürmüydü ? öldüremezmiydi ? bana o anla gel.

siz potansiyele oynuyorsunuz. kabulde ben objektif olarak eldeki veriye oynuyorum. ne yapayım. zoro ashura yapıcak full hakili hani nerde ? sanjide sadece dj yoktur. hani nerde ?

ben o konuda luffye inandım, çünkü ana karakter torpili var. cıkacaktı birseyler cıktı işte. ama zoronun su an için crackeri gelip kesmesine veya shogunu gidip öldürmesine gerek yok. lawda bunlarla luffynin yanında ugrasabilir. e.oda isterse marcoyu, kiddi, drakeide bu gruba dahil edebilir.

ben zoronun sınırını hepinizden daha yukarda görüyorum belki, ve sanji seri sonunda amiralden asagıda olmamalı. ama su an bana hiç bir sey vermedi veri olarak mangaka.

ha diyorsan yine yatır sanjiyle, zoroya... kolumu degil, ruhumu koyarım ortaya, inan o kadar saglam olucaklar. ama o kadar kolay olmıyacak hiç bir sey. daha doflamingonun ezicegi adamlar bence hala sanji ve zoro. en azından doflamingo kadar güclenmeleri lazım ;)

Bir p-up sonra amiral seviyesine gelemeseler de bu adamları Vergo ile kıyaslamak nedir? Kaç arç geçti, Sanji'nin karşısına Jabra gibi biri çıkmadı, sınırlarını ve gücünün tamamını bilmiyoruz..

Zoro desen, adam önüne geleni peynir gibi doğruyor, Bu zamana kadar kesemediği tek şey Doflamingo'nun telleri, aynı tele amiral'de dayanmıştı. Bu da çok önemli değil, o arcın konsepti oydu :D

Law ise Zoro'yu ancak countershock ve gamma knife gibi teknikleriyle, yakalayabilirse alır, bunun dışında, hiç bi şekilde Zoro'ya üstünlük sağlayamaz. Ben böyle düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık