Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Luffy-Law-Kid denktir muhabbeti bitti beyler. Çoğumuz öyle bekliyorduk ama g4 bitirdi olayı.

Luffy farkını koydu. Bu fark ne farkı? Eğitim farkı değil mi? Eğitim yapan tek Luffy mi? Gelişim hızı muazzam olan tek Luffy mi? Anlatmama gerek var mi Zoro ve Sanji'nin arada çıkan düşmanları yenerek 6 ayda yaptıkları atlamayı?

Simdi de güçlenmekle gecen iki sene var ortada.

Bu g4'un çıkması tayfadan da beklentiyi artırdı. Çünkü kaptan belirler az buçuk tayfanın gücünü. Zoro da Pica karşısında o beklentinin boşa gitmeyeceginin mesajını verdi bir nevi. Sanji, Judge karşısında umut verdi.

Yoksa onceleri ben de Vergo, Zoro'yu yener falan diyordum ama yanildim. Çok zor değil bunu kabul etmek. Boyle yanilmaya can kurban zaten. Tayfa hep boyle pozitif anlamda yaniltsin, ben yanilmaya raziyim
:D

@Dragon

O an öldürürdü zaten. Sanji kendi diyor devam edersem... Diye.

Hacı sen kendin diyorsun öngörü öngörü her şey gördüğümüz değil diye. Ben çok saydim Sanji-Zoro neden daha güçlü oluru. Su an usendim tekrar yazmaya :D

Bir p-up sonra amiral seviyesine gelemeseler de bu adamları Vergo ile kıyaslamak nedir? Kaç arç geçti, Sanji'nin karşısına Jabra gibi biri çıkmadı, sınırlarını ve gücünün tamamını bilmiyoruz..

Zoro desen, adam önüne geleni peynir gibi doğruyor, Bu zamana kadar kesemediği tek şey Doflamingo'nun telleri, aynı tele amiral'de dayanmıştı. Bu da çok önemli değil, o arcın konsepti oydu :D

Law ise Zoro'yu ancak countershock ve gamma knife gibi teknikleriyle, yakalayabilirse alır, bunun dışında, hiç bi şekilde Zoro'ya üstünlük sağlayamaz. Ben böyle düşünüyorum.
Zate Law Luffy'ye denk değil. Zoro da güç kıstaslarında kaptanıyla karşılaştırılan, neden kaptan değil diye sorgulanan, b.hakisi ve dayanıklılığı zirve olacak, şu an koskoca seride ''En'' sıfatına layık 3 kişiden birinin yerini dolduracak kişi.

Fujitora'nın yerçekimi baskısı bile Law ve Zoro arasındaki fiziksel farkın göstergesi. Zoro'ya yapılan çekim kuvveti Law'dan kat kat fazla olmasına rağmen Law ancak o saldırıdan kurtulmanın derdinde. Zoro ise kat kat fazla çekim kuvvetinden kontra yapan adam.

Law Mingo karşısında teke tekte sadece çizik atabilirken Zoro'nun Fujitora karşısında yaptığı ortada.

Ünvanlara değil yapılanlara bakan, Law'ın yeteneğinin dezavantajlarına bakan kişi Zoro'nun bu karşılaşmada çok avantajlı olduğunu görür.

Düşünüyorum da aslında law'ın ileride olacağı şu anki mihawk gibi shicibukai olup sırtını devlete dayamak(memur olmak) ve rahat bir hayat yaşamak. O tayfayla bir cacık olmaz çünkü. Roger'ın wb'si değil de shanks'ın mihawkı olması potansiyeli daha fazla. Luffy ile de bir iki düello attılar mı tamamdır.

İleride yerlerini alacakları adamlar alttakiler gibi olur bunların.

Roger - Luffy
Wb - Kid
Garp - Coby
Rayleigh - Zoro
Mihawk - Law

Rayleigh > Mihawk olduğundan ileride de Zoro > Law olacaktır. Ama şu an Law > Zoro malesef.

Iscrol

Bir dakka hocam sel yüzünden elektirkler gitti Vergo > Zoro mu oldu şimdi :D

Vergodan 3 tane gelsin zoro Ashurayı bile açmaz

En fazla bandana takar :D :D

Açıkçası Law'ın Dressrosa'ya girdikten sonra senaryo gereği gücünün kısıldığını düşünüyorum.
Law Doflamingo'yu yere serdiği zaman neden countershock yapmak yerine kalbini alıp öldürmedi? Çünkü Luffy'nin Doflamingo'yu yenmesi gerekiyordu, başrolün önü açıldı. Luffy Law'dan güçlüdür demem. Ki Zoro daha güçlüdür asla diyemem. Şu zamanda Law'ın alacağını düşünüyorum ama gelecek için bu kadar emin değilim. Çünkü bu adam korsanlar kralının sağ kolu olacak. O durumda bile Law'ın Zoro'dan üstün olabilmesi için WB seviyesine gelmesi gerek. Law'da o seviyeye gelecek meyve var ama nedense o seviyeyi daha çok Kid'e yakıştırıyorum. Bilmiyorum Naruto'da nasıl Neji ilk başta eş güçte gözüküp sonra arka planda kaldıysa şimdi de Law öyle olacak gibi hissediyorum. Sanki Oda Law hakkında kullanacağı tüm malzemeyi kullanmış geriye bir şey kalmamış gibi. Ama Kishimoto'nun mangasını okumuyoruz. Oda gerçekten Law'ı değerlendirmek isterse onu çağın zirve isimlerinden biri yapar ve Zoro'nun üstüne yerleştirir.
Kısacası şu an Law alır ileride kimin alacağı Oda'nın Law'ı yerleştireceği yere göre şekillenir.

Iscrol

Açıkçası Law'ın Dressrosa'ya girdikten sonra senaryo gereği gücünün kısıldığını düşünüyorum.
Law Doflamingo'yu yere serdiği zaman neden countershock yapmak yerine kalbini alıp öldürmedi? Çünkü Luffy'nin Doflamingo'yu yenmesi gerekiyordu, başrolün önü açıldı. Luffy Law'dan güçlüdür demem. Ki Zoro daha güçlüdür asla diyemem. Şu zamanda Law'ın alacağını düşünüyorum ama gelecek için bu kadar emin değilim. Çünkü bu adam korsanlar kralının sağ kolu olacak. O durumda bile Law'ın Zoro'dan üstün olabilmesi için WB seviyesine gelmesi gerek. Law'da o seviyeye gelecek meyve var ama nedense o seviyeyi daha çok Kid'e yakıştırıyorum. Bilmiyorum Naruto'da nasıl Neji ilk başta eş güçte gözüküp sonra arka planda kaldıysa şimdi de Law da öyle olacak gibi hissediyorum. Sanki Oda Law hakkında kullanacağı tüm malzemeyi kullanmış geriye bir şey kalmamış gibi. Ama Kishimoto'nun mangasını okumuyoruz. Oda gerçekten Law'ı değerlendirmek isterse onu çağın zirve isimlerinden biri yapar ve Zoro'nun üstüne yerleştirir.
Kısacası şu an Law alır ileride kimin alacağı Oda'nın Law'ı yerleştireceği yere göre şekillenir.
Luffy'nin ön planda olması için Zoronun da gücünü kısıyolar , ne karakterler harcandı luffy için Dofflamingo , Enel , Crocodile.

Luffy'nin ön planda olması için Zoronun da gücünü kısıyolar , ne karakterler harcandı luffy için Dofflamingo , Enel , Crocodile.
Kesinlikle. Özellikle Crocodile kalbimde bir yaradır. Sadece Oda o kadar uzun yazmayı planlamıyordu o yüzden erken harcadı diyerek kendimi teselli ediyorum :(

Düşünüyorum da aslında law'ın ileride olacağı şu anki mihawk gibi shicibukai olup sırtını devlete dayamak(memur olmak) ve rahat bir hayat yaşamak. O tayfayla bir cacık olmaz çünkü. Roger'ın wb'si değil de shanks'ın mihawkı olması potansiyeli daha fazla. Luffy ile de bir iki düello attılar mı tamamdır.
O olmaz çünkü Law memleketinde olan olaylar yüzünden denizcilerden nefret ediyor. Hatta Rosinante'ye denizci misin diye sormuştu da Rosinante o kadar derin düşünmeye gerek yok falan demişti.

Oyu yanlışlıkla Zoro'ya attım ya la! Oylar değiştirilebilir olsa iyi olurdu.

Zoro'yu zorlayan birini de görmedik ama Law alır diyorum şu an.

Iscrol

Oyu yanlışlıkla Zoro'ya attım ya la! Oylar değiştirilebilir olsa iyi olurdu.

Zoro'yu zorlayan birini de görmedik ama Law alır diyorum şu an.
Oy değiştirmeyi açtım oyunu Law'a verebilirsin :)

Zoro'yu wanoda zorlayan biri gelecektir diye umut ediyorum o bandanayı takmasını ve harika sözler söylemesini özledim :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık