Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
http://www.korsanfan.com/konu/743-dressrosa-sallanıyor.1442/page-6

demişsinki: - kyros için calgara ve norlandın yanına yazdım demiştim,beni yanıtlmadı. doflamingo ondan güclü olsa bile,bence meyve yetenegiyle öne gecer,kyros saf güc olarak amirallerin saf gücünden asagı kalmaz,artık böyle düşünüyorum.

(Yani diyorsun ki dofun kyrostan güçlü olmasının sebebi meyvesi. Fizik güç olarak kyros amiralden aşağı kalmaz.)

Kyrosa amiral seviyesi fizik güç verdin 1 sahne ile :) Kyros vs vergo desem? Hani çelik pelerini bile kesemeyen kyros :)
tamamda fiziksel güc olarak zaten kötü degilki kyros. sen cidden kol kaybıyla, bacak kaybını bir tutmuyorsundur umarım ? e.oda shanksın güc kaybetmedigini söyledi, kol kaybı için. ama kyros muhakkak kaybetmiştir. düşünsene zoronun bir bacagı yok. kılıc teknikleri yarıya düser. o kadar japon kültürünü arastırdın onca zaman... kılıcla saldırırken, insanın ana itme gücünü bacaklarından aldıgını , bacakların kollardan daha güclü oldugunu biliyorsundur. bende tek bacakla öyle bir ivme ve saldırı yapabilen adamın , nolandda daha önce gösterilip, kyrosta mitleştirildigi için, calgara ve noland kadar olabilecegini varsaydım.

dikkat ettiysen saf gücünden asagı kalmaz demişim. muhtemelen kafamda denklik tasarladım fiziksel olarak. su an bakınca ve g4üde görünce, saf güc olarakta denklik olamıyacagını kabul ederim. insanın yanılmasından dogal ne var :D üstelik benim tüm yorumlarımı, hesaba katarsak bu nadirdir ;)

sen amiral gücünde demişim gibi yazmısın. ben doflamingonun bile amiral gücünde muhabbetine kıl oluyorum :D o yüzden sana öyle yazdım. ki zaten doflamingonunda kyrosu yenebilecegini söylemişim. tek sıkıntı, kyros efsanesine yakısırdan az daha gücsüz cıktı. buda fisher tigerdan sonra beni yanıltan ikinci olaydır.

çünkü yıldız sayısıyl,a e.oda kyrosı sonradan law ve luffyle degil, zoroyla bir tuttu. belki bir bacagı daha olsaydı umdugum kadar ederdi. yada en parlak cagında belki gercekten epey güclüydü ama baslangıctaki havası sonradan g4 luffye gecti ;)

yani kısaca kyros senin düşündügün kadar capsız degil, benim hayalimdeki kadarda cıkmadı. inan zoroyu onca yıl tek bacakla oyuncak yapıp, sonra ortaya salsak,ki luffy içinde aynısı gecerli... kyrosun yarısı kadar performans gösteremezler bence.

ve dipnot olarakta; kyros konumuz degil. zoromu daha güclü lawmı ? sen zoro dedin bende law su an için daha güclüdür dedim. ikimizde yanılabiliriz, olayların akısının keyfine var, belirsizlik olmazsa dünya cok sıkıcı olur :D

karolla

tamamda fiziksel güc olarak zaten kötü degilki kyros. sen cidden kol kaybıyla, bacak kaybını bir tutmuyorsundur umarım ? e.oda shanksın güc kaybetmedigini söyledi, kol kaybı için. ama kyros muhakkak kaybetmiştir. düşünsene zoronun bir bacagı yok. kılıc teknikleri yarıya düser. o kadar japon kültürünü arastırdın onca zaman... kılıcla saldırırken, insanın ana itme gücünü bacaklarından aldıgını , bacakların kollardan daha güclü oldugunu biliyorsundur. bende tek bacakla öyle bir ivme ve saldırı yapabilen adamın , nolandda daha önce gösterilip, kyrosta mitleştirildigi için, calgara ve noland kadar olabilecegini varsaydım.

dikkat ettiysen saf gücünden asagı kalmaz demişim. muhtemelen kafamda denklik tasarladım fiziksel olarak. su an bakınca ve g4üde görünce, saf güc olarakta denklik olamıyacagını kabul ederim. insanın yanılmasından dogal ne var :D üstelik benim tüm yorumlarımı, hesaba katarsak bu nadirdir ;)

sen amiral gücünde demişim gibi yazmısın. ben doflamingonun bile amiral gücünde muhabbetine kıl oluyorum :D o yüzden sana öyle yazdım. ki zaten doflamingonunda kyrosu yenebilecegini söylemişim. tek sıkıntı, kyros efsanesine yakısırdan az daha gücsüz cıktı. buda fisher tigerdan sonra beni yanıltan ikinci olaydır.

çünkü yıldız sayısıyl,a e.oda kyrosı sonradan law ve luffyle degil, zoroyla bir tuttu. belki bir bacagı daha olsaydı umdugum kadar ederdi. yada en parlak cagında belki gercekten epey güclüydü ama baslangıctaki havası sonradan g4 luffye gecti ;)

yani kısaca kyros senin düşündügün kadar capsız degil, benim hayalimdeki kadarda cıkmadı. inan zoroyu onca yıl tek bacakla oyuncak yapıp, sonra ortaya salsak,ki luffy içinde aynısı gecerli... kyrosun yarısı kadar performans gösteremezler bence.

ve dipnot olarakta; kyros konumuz degil. zoromu daha güclü lawmı ? sen zoro dedin bende law su an için daha güclüdür dedim. ikimizde yanılabiliriz, olayların akısının keyfine var, belirsizlik olmazsa dünya cok sıkıcı olur :D
kyros fizik güç olarak bir amiral seviyesi dedin mi demedin mi alla alla :D ispat et dedin ettim. bacağını kaybedince hakisi de mi bitiyor? Adamın hakisi bile yok. Çelik pelerini bile ilk başlarda kesemedi :) Adamın saldırı gücü 0. Defans idare eder ama asla bir zoro veya amiral etmez. Neyse konumuz kyros değil uzatmayacağım. Kyrosda nasıl yanıldıysan, vergoda da öyle yanılıyorsun. Aslında yanıldığın çok konular vardı da ben cevap vermedim hiç :p İşin kötüsü haftalık senin yorumunu bekleyenler var ve bunlar sen ne desen onu savunan insanlar :D

Vergonun zoro karşısında tek görevi kesilmektir. Başka da bir şey değil. Pardon konu zoro vs law :D zor bir maç olur ama zoro alır. kol falan da bırakmaz. ölümüne maç olur.

Uruge ? Adam Big Mom'un 4 komutanından birini indirmiş söylenen göre drake falan da gitmiş oraya ama en iyisi oymuş
En iyisi o denilmedi.
Adamlar hepsini çıkarmışlar yani büyük ihtimalle kavga bile olmamış doğru düzgün. Brulle ''Tek kavga denilebilecek şeyi yapan Orouge idi'' diyor.
Bu arada onların içine Drake yoktu.

Son düzenleme:
Vergo kim la. Vergo dövüş becerisinde Sanji'den asagida. Sanji net iki darbe vururken Vergo hiç vuramadi. Sanji'nin bacağı karşıladığı darbede catladi. O da niye acep?:p

A) Vücudu bitik(ben demiyorum mangaka diyor)
B) Sanji'nin beden cok dayaniksiz (Judge'den darbeler alıyor bir şey yok, mızrağa tekme atıyor bir şey yok, kafamdan uydurmuyorum, mangaka çiziyor)

Objektif adam a der.

Vergo'yu Sanji su djli haliyle bile yener la. Luffy gatling attı wohooo demeyi biliyorsunuz, Sanji de tekme gatlingi atıyor? Vergo'yu tek tekmede duvara gömen adam gatling ile ne yapar?

Sağlam Sanji'ye Vergo ne kadar hasar verir? La açık bulup vurması zor bir kere. Sanji karsilar, sağlam olduğu için bacağı da catlamaz öyle.

Oh valla ne güzel biz de g4'ten dolayı pili bitmiş Luffy vs Cracker falan açalım madem. Sonra da Luffy çöp falan diyelim. Gelir yaygara koparirsiniz burada. Ama vücudu bitik Sanji'yi bir güzel gömüyorsunuz.

Velhasıl kelam Sanji su haliyle dahi Vergo'yu yener ki o da eşittir Zoro da yener. Zoro az üstünde bence Sanji'nin. Ki biz bu adamları daha g2 hâlleri ile gördük. Fragman yani bunlar daha.

Hepsini gectim, hadi Sanji sağlam birini yenmedi, varsayımları kabul etmiyorsunuz hadi, Zoro dandirik teknikle Pica'yi tekledi la.

Ayiptir, ona bari yapmayın. Law kadar gormezsin anlarim da Vergo nedir?
sende vergoyu gömdün :D su zoro dandirik teknikle aldı masalı nedir hem ? bu sadece sahsi görüs...mihawk teknikmi kullanıyor ? bedeninden saldıgı enerji ve hakisini kullandı astı işte picayı, ondan fazla ne yapacaktı ? ashurayla celigi kagıt gibi dogradı diyelim, hakiside mi cogalacaktı ? yada zayıf kenbunshokusuyla, picada 5 litre haki var, ben 5.5 kullansam yetermi dedi ? picayı, vergo sabaha kadar top diye oynar.

sonra sanjinin bedeni yıpranmıstı kabul. buda sanjinin vergoyu tarafsız bir sahada alabilme olasılıgınıda dogurur.

ama eger benim için yazdıysan mesajı, dikkat et; vergo, sanjiyi her yerde yener yazmamısım. ( sanji fanları saldırmasın bana :D ) o an orda, onu öldürürdü yazmısım. halada arkasındayım, dövüs devam etseydi vergo sanjiyi öldürürdü. adam ilk basta tekkaisine ve kokasına güvendigi için saldırı bile karsılamıyor, dogruluyor öyle bakıyor sanjiye. ciddi bir sekilde bir tekme sallıyor. sanjinin bacak catlıyor. yahu istersen ölü ol. adam öyle vuruyorki, sanji gibi adamın kemigi catlıyor. ve vergonunda nihai hali degil o.

o yüzden eyvallah, bizim tayfayı hep yüceltelimde, baskalarınıda gömmeyelim. vergoyu, sanjide zoroda yenseler bile kolay yenemezler. lawı ise ikiside yenemez. ha bu benim sahsi görüsüm. her zamanda derim, herkesin fikrinede saygı duyarım.

vergoyu anlatmamın nedeni, zoro vergoda bile kasılır bence, lawı nasıl yenicek olayıdır. hani zoro dagı kesti ya(pica), law o vergoyu ve tüm dagı kesen saldırısıyla, picayı oyuncak yapar oynar. o yüzden picayı, yada trebolu, yada diamanteyi vergoyla bir tutmayın. inanın vergo cok daha saglam adamdı. denizciler bile, ki basa gelmiş akainu dahil, vergoyu g-5in basında bırakmıslar. adam bariz dandik birsey degil yani ;) en azından hakkını verin adamın :D

Yıllar sonra Mihawk eceli ile ölünce deiku ünvanı öğrencisi olduğu için Zoro'ya geçer. Bunun üzerine deiku olmak için Law Zoro'yu yenmeye karar verir. Hayattaki tek amacı budur. Yıllar yıllar boyu çalışır ve her şeyi ile dövüşe hazırlanır. İyi bir planla sonunda amacını gerçekleştirmek için harekete geçer ve Luffy handikaplı Zoro'yu yener tabi Gatz'ın yardımı ile.

Caesar bile Vergo'nun Haki'sini öğrenmiş nasıl öğrendiyse ''O adamın Haki'sini kimse yenemez'' diyor Luffy'ye... Belli ki üst seviye adamın Haki'si, olmasa Sanji'nin bacağını tekme ile çatlatacak kaç kişi var bu seride ? Sanji yıpranmış olsun, bu onun dayanma gücünü ve uzun vadede direncini etkiler, Sanji bacağını yıpratmadı genel olarak yıpranmıştı, haliyle bu onun bacağı ile düzgün savunma yapmasını engellemezdi, ama Vergo bi koydu Sanji'nin aklı gidiyordu az kalsın, sonra toparladı kabul ama Vergo kabul etmek gerek ki Sanji karşısında daha rahattı. Sonra Smoker'ı nasıl tokatladı gördük, adamın Haki'li Jutte'sini parçaladı, bakın yine soruyorum Smoker'ın Haki'li Juttesini kaç kişi parçayalabilir bu seride ? Luffy G4 kullansa parçalar heralde, veya Jozu gibi Jack gibi azman vursa parçalar, Sabo Bastille'nin kılıcını parçaladığı gibi parçayabilir, onun dışında aklıma Yonko ve Amiraller dışında cidden bir isim gelmiyor, Vergo gibi bir azmanı sırf Law'a yenildi diye küçümsemeyin, Law'ın gücü az buz bir güç değil, E.Oda boşuna onu D. ve ana karakter Luffy'ye ortak yapmadı, Law'ın yeri seride ayrıdır. Law bulunduğu mevki ve gücüne rağmen ancak handikaplı olursa Zoro'ya yenilebilir, onun dışında Law bariz üstün.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık