Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Nekomamushi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    114
  • Anket kapatılmış .
Zaman atlaması Öncesi Lucci ise -> Neko alır
Sonrası ise -> Lucci parçalar.

Adam Sulong olmadan yaralı ve çolak Perospero alamıyor. Peros kendi tayfasında ya en iyi ihtimalle 5. en kötü ihtimalle de 6. adam.
Komutan değil, veteran yani. Lucci gibi birinin o seviye ile işi olacağını düşünmek komik. 12 yıl hapiste çürümüş Who's bile (zamanında Lucci'den bir tık geride olan) adam bile Peros'u alma şansı varken. O 12 sene boyunca aktif olmuş Lucci ciddi bir fark yaratır.
en fazla Who's Who seviyedir ötesini bekleme.
Zamanında Who's Who buna meydan okuyan kişi konumuna konmuş (bak dengi değil, ama onun yerine oynayabilecek olan demek bu yani bir altı) Sonra Who's 12 yıl hapiste çürümüş. Ardından da uçan altılı gibi çöp bir takımla birleşmiş.

Lucci yıllar önce bu adamdan daha güçlü bulunuyormuş zaten onun üzerine Lucci Who'nun hapis sürecinde aktif Cp9 görev hayatına devam ediyor. Şimdi de uçan altılı gibi bir şaka ekibinde değil Cp0 da.

Bak kumandan olmayacağını öngörebilirsin ona lafım yok. Ancak En fazla Who's ne demek ya ? Adam zaten Who'dan eskiden güçlüymüş üstüne üstlük geçen zamanı da Who'dan çok daha iyi geçirmiş.

En az Who's desen katılmam gene sana ama anlarım. En fazla Who's demen nasıl bir gaflet ve delalet içinde olduğunu ayan beyan ortaya koyuyor.

Gerçi senden de çok farklısını beklemiyorum. Yıllardır ne Naruto ne de OP konularında gaflet çizgini hiç bozmadın zira :D

Zaman atlaması Öncesi Lucci ise -> Neko alır
Sonrası ise -> Lucci parçalar.

Adam Sulong olmadan yaralı ve çolak Perospero alamıyor. Peros kendi tayfasında ya en iyi ihtimalle 5. en kötü ihtimalle de 6. adam.
Komutan değil, veteran yani. Lucci gibi birinin o seviye ile işi olacağını düşünmek komik. 12 yıl hapiste çürümüş Who's bile (zamanında Lucci'den bir tık geride olan) adam bile Peros'u alma şansı varken. O 12 sene boyunca aktif olmuş Lucci ciddi bir fark yaratır.

Zamanında Who's Who buna meydan okuyan kişi konumuna konmuş (bak dengi değil, ama onun yerine oynayabilecek olan demek bu yani bir altı) Sonra Who's 12 yıl hapiste çürümüş. Ardından da uçan altılı gibi çöp bir takımla birleşmiş.

Lucci yıllar önce bu adamdan daha güçlü bulunuyormuş zaten onun üzerine Lucci Who'nun hapis sürecinde aktif Cp9 görev hayatına devam ediyor. Şimdi de uçan altılı gibi bir şaka ekibinde değil Cp0 da.

Bak kumandan olmayacağını öngörebilirsin ona lafım yok. Ancak En fazla Who's ne demek ya ? Adam zaten Who'dan eskiden güçlüymüş üstüne üstlük geçen zamanı da Who'dan çok daha iyi geçirmiş.

En az Who's desen katılmam gene sana ama anlarım. En fazla Who's demen nasıl bir gaflet ve delalet içinde olduğunu ayan beyan ortaya koyuyor.

Gerçi senden de çok farklısını beklemiyorum. Yıllardır ne Naruto ne de OP konularında gaflet çizgini hiç bozmadın zira :D
Sen kimsin ya? Naruto ne alaka? Yıllardır derken kaç yıldır tanıyorsun ki beni?

Yaptığın kıyaslama o kadar saçma bir kıyaslama ki nasıl güleceğimi bilemedim. Zaman atlaması öncesi Lucci'yi yenermiş ama zaman atlaması sonrası Lucci'yi yenemezmiş :hhh: komikti güldük eğlendik.

Lucci'den, Luffy gelişimi beklersen komik duruma düşersin. Haki bilmeyen Luffy'nin harcadığı adam iki yılda ne kadar gelişebilir. O yaşına kadar ancak o kadar gelişen adamdan ne bekliyordun? Who's Who, Jack'tan sonra en yüksek ödüle sahip kişi Canavar Korsanları içindeki. Jinbe'ye yenildi diye adamı ezikleyen sizsiniz.

Lucci 12 yıl önce Who's Who'ya denk güçteymiş bu sürede bu süre zarfında Who'nun hapiste çürüdüğünü düşünmen çok saçma çünkü hiçbir bilgiye sahip değilsin. Hapiste olduğu süre zarfında kendisini ne kadar geliştirdiği de muamma. Elimizde iki karakteri değerlendirebileceğimiz sadece iki dövüş var. Biri Luffy vs Lucci ki Luffy daha 2-3 aylık korsandı o eziği yendiğinde. Diğeri de Jinbe vs Who's Who ki Jinbe'nin gücüne herkes şahit, iki yıl önceki Luffy ile iki yıl sonraki Jinbe güçleri arasında uçurum kadar fark vardır. Senin sıkıntın Luffy ile aynı gelişimi göstereceğini sarman.

Meyve güçleri arasında da çok fazla güç farkı vardır. Biri Normal Zoan Leopar tipi meyve, diğeri Antik Zoan Kaplan meyvesi yemiş. Who'nun meyvesi çok daha güçlü Lucci'nin meyvesinden.

CP9 ya da CP0'ı gözünde niye bu kadar büyütüyorsun ki Kalifa'yı, Nami yendi. Fukurou'yu, Franky yendi. Kumadori'yi, Chopper yendi. Jyabura'yı, Sanji yendi. Kaku'yu, Zoro yendi. Lucci'yi, Luffy yendi. Yanlarında Brook'la bir Pacifista'yı indiremediler. Kısacası zaman atlaması bir Pacifista etmeyecek CP9'u ya da CP0'yu gözünüzde boşa büyütüyorsunuz. Eğer CP0 üyeleri o kadar güçlü olsaydı Lucci yola çıkan gemiler için olumsuz konuşmazdı.

Tekrarlıyorum anlayabilmen için Lucci, yırtıp başına geçirse en fazla Who's Who kadar gelişmiştir.

Perospero konusuna gelecek olursak kendisi Big Mom'un en güçlü dördüncü evladıdır. Yaptığı şekerden duvarı Luffy, Jinbe ve Pedro ortak saldırıyla kırmıştı. Her rakibin karşısına alıp yenebileceği bir karakter değildir. Jack'tan güçlüdür ama Jack'ın dayanıklılığıyla kıyaslanamaz. İkili bir mücadelede Perospero yener meyvesi çünkü Jack'ın başedebileceği türde bir meyve değil. Neko'nun zayıf düştüğünü düşünmen ayrı bir saçmalık. 12 saat Jack ile kapışan adam Perospero'ya karşı dayanıksız kalacak değil. Seriyi düzgün izleseydin Carrot'un sulong formundan çıktıktan sonra nasıl güçten düştüğünü ve dinlenmeye çekildiğini hatırlardın.

Lucci'den, Luffy gelişimi beklersen komik duruma düşersin.
Neko yenmek için Luffy kadar gelişmesine gerek yok ki. Perospero +2 olsun yeter zaten duruma bakılırsa.

Haki bilmeyen Luffy'nin harcadığı adam iki yılda ne kadar gelişebilir
Lafa gel çay demle. Şu an da haldur huldur haki yardırdığını gördüğümüz karakterin çoğu 2 yıl önce hakisizdi zaten. Haki bilmeyen Luffy harcadı da Lucci de haki kullanmıyordu zaten. Nitekim alakaya maydanoz bir argüman bu.

Who's Who, Jack'tan sonra en yüksek ödüle sahip kişi Canavar Korsanları içindeki. Jinbe'ye yenildi diye adamı ezikleyen sizsiniz.
Ben eziklemiyorum güçlü de buluyorum zaten bir veteran seviye olarak. Ancak Who'nun bile Nekomamushi'ye denk olabilme ihtimali varken (en azından Sulongsuz) Who'dan çok daha fazla potansiyel barındıran Lucci içinde gayet olası bir durum. Bir de güç = ödül olayı kaldı mı yav ?

Lucci 12 yıl önce Who's Who'ya denk güçteymiş bu sürede bu süre zarfında Who'nun hapiste çürüdüğünü düşünmen çok saçma çünkü hiçbir bilgiye sahip değilsin. Hapiste olduğu süre zarfında kendisini ne kadar geliştirdiği de muamma
Ben Who çaptan düşmüştür, hapishane de sıfır gelişme göstermiştir demedim zaten. Ancak aktif görevdeki Lucci kadar olamayacağı aşikar. Kaldı ki, adam hapisten önce bile Lucci için bir contestant bir challenger modunda. Rival ya da Denk değil.

Biri Luffy vs Lucci ki Luffy daha 2-3 aylık korsandı o eziği yendiğinde.
Gene saçma sapan bir mantık. Dostum Naruto dünyayı kurtardığında genindi :D :D Bunlar baş karakter, bunlar evrenlerindeki çok özel, herkesten farklı tipler. Luffy 4-5 aylık korsandı ama Dünya Hükümetinin üç büyük yerleşkesinin üçünde de sıralı bir biçimde boy göstermiş ve olay çıkartmış tek korsan tarihteki. O da o döneme denk geliyor. Kaldı ki finalde nakama gazıyla yendi Lucci'yi. Usopp gelip boost verdi :D

Senin mantıkla şimdi de Kaido ile Big Mom 3 yıllık korsanlar tarafından 40 küsür yıllık saltanatlarından indirilmek üzereler ... Eeee ?

Senin sıkıntın Luffy ile aynı gelişimi göstereceğini sarman.
Bunu sandığımı ima eden bir tek cümlemi bana gösterebilir misin ? Acaba ben öyle bir şey sanmıyorum da sen uyduruyor olabilir misin ?

CP9 ya da CP0'ı gözünde niye bu kadar büyütüyorsun ki Kalifa'yı, Nami yendi. Fukurou'yu, Franky yendi. Kumadori'yi, Chopper yendi. Jyabura'yı, Sanji yendi. Kaku'yu, Zoro yendi. Lucci'yi, Luffy yendi. Yanlarında Brook'la bir Pacifista'yı indiremediler.
Bu mantıkla Bluneo >> Crocodile . Tutarsızlıkları da kavramak gerek.Kaldı ki Pacifista etmeseler bile bu durumu değiştirmiyor benim yorumumda.

a da CP0'ı gözünde niye bu kadar büyütüyorsun ki
Büyütmüyorum zaten. Uçan Altılı ile kıyasladım komutanlarla değil. Ve Lucci, Cp9'u çok aşmış bir isimdi zaten. Adam 4000 doriki iken en yakında takipçisi 2200 idi. Cp0 da da benzer bir konumda görebiliriz ancak elbette bir kesinliği yok.

Kaldı ki bak ben yorumumda üstüne basarak şunları dedim ;

Bak kumandan olmayacağını öngörebilirsin ona lafım yok. Ancak En fazla Who's ne demek ya ?
En az Who's desen katılmam gene sana ama anlarım.
Nitekim ben Lucci'yi ne de Cp örgütlerini çok yukarılara falan koymadım. Komutan seviye dahi çıkmayabileceği fikrine bile okeyim demişim. Tek eleştirim adamın zaten üstün olduğu üstüne basa basa söylenen biri için "Bir tarafını yırtsa en fazla Onun kadar olur" demen idi. Bu da biasını gösterir, taraflılığını gösterir zaten.

Her rakibin karşısına alıp yenebileceği bir karakter değildir.
Öyle demedik zaten. Ancak Peros dünyanın dayağını yedi ark boyunca. Ardından Kana susamış Neko, habersiz bir şekilde adama vurup katın öteki tarafına yolladı. Habersiz saldıran kişi olarak pozisyon üstünlüğü de elindeydi. Evet Neko da tam formunda değildi ancak bunu Sulong açarak kapattı. Ve Peros o haliyle (dövüşe 1-0 geride başlamasına rağmen) İlk Sulong dalgasına dayanıyor. Ardından Neko'yu neredeyse yenecek iken plot armor ile gelen Ay ışığı sayesinde kaybediyor :D Sulong Neko >= Peros gibi oldu neredeyse. Nitekim durum buyken. Lucci gayet de yenebilme şansı var. Terlemez vesaire gibi bişi yok.

Peros Jack'den de güçlü değil. Peros Wanda + Carrot'un Sulonglarına bile nefes nefese dayanabilirken (tabi öncesinde hırpalanmıştı biraz). Jack koca bir mink ordusuyla tek dövüştü.Adam biraz afk oldu sonra gene aktif savaşa döndü. Ardından da Inu ile dövüştü. Ama Peros, jack'den daha hax o doğru. Ama saf güç, kuvvet olarak Jack değil.

Luffy Rayleigh'den haki eğitimi aldı. Yeni form buldu. Yeni saldırılar buldu ve Yc3 Doffy'i anca yendi. Bu Lucci devrimcilerle savaştığı için bu seviyede mi dönecek .d? Yc1 diyen bile var. Deme sebepleri belki de Lucci gibi bir karakteri çok az görünen Neko'ya yenilirken hayal edememeleridir. Şahsen ben de edemiyorum ama işte...

sakız gibi luffy'nin harcadığı adam diyorsunuz luffy 3 tur vs attı adamla 2 sinde eşşek cennetini boyladı ne olacaktı luffyler kaybedip tayfayı içeriye mi alacaklardı. Ana karakter yenmeliydi işte yazar zorlaya zorlaya yendirdi. Yok luffy'nin harcadığı adamdan bişi olmazmışta,hakisiz yenmiştide bilmem ne biraz at gözlüğünü çıkarıp ileriye bakmak yerine bir sağa bir sola bakın. Bu adam yükselmiş mi ? Evet. Devrim ordusunun bir numarasıyla vs atıyor mu? Evet.
Luffy'i fiziksel güç olarak ölümün kıyısına tek getiren karakter mi? Evet. Luffy'nin vücudunu içten yaralayan, meyvesini çözen tek karakter mi? Evet. Daha sayayım mı arkadaşlar?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık