Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Haha:D Adam gitti şahine boyun eğdi. Zoro'dan o bölüm itibari ile soğdum ve bir daha ciddiye alamadım. Güç için boyun eğen birini kimseler ciddiye alamaz.
Ancak bu kadar yüzeysel bakılabilir olaylara.Adam keyfinden gidip eğit beni demedi.Tayfası için onurunu ayaklar altına aldı.Bi öleyim bi böleyimlik olay yok orda.Luffy ve Law konusuna da diyecek bir şey yok.Sadece nefret kusmak için yazılmış,yüzeysel bir mesaj.

Beyazsakal 'i yonkodan saymiyon mu. Law bi nebze ama Zoro ve Luffy konusunda yüzde 1500 haklı.
Sayıyorum hocam. Ama yonkoya kafa tutmak konusunda katılmıyorum. Seride thriller barkta olan birisi görse Ace gitmiş yonkoya dalmış bir şeyler başarmış sanacak. Tek yaptığı kendisini yıpratmak.

Luffy kahraman olmak istemiyorum diyor. Ama napsın? Her gittiği bir adada bir zulüm. Millet bana kahraman desin diye yapmıyor. Seri buna kurulu. Bir adaya zulüm yapanı Luffy döver.

Adam Kaido'nun herhangi bir adaya zulüm yaptığını bilmeden gidek indirek diyor. Ama birkaç wanolu önüne çıkıyor Kaido bize zulmetti Luffy diyor. Şimdi luffy yine zulmetti diye kurtarmış olacak. Luffy'nin o kadar bütün yonkoları indirecektim zaten lafları unutacak ağlak prenses kurtarıcı kahraman luffy diyecek bu arkadaş mesela.

Fujitora herhangi bir adaya zulüm ediyor mu? Gidiyor dalıyor ama. Luffy'nin dövdüğü adamlar zulmetmeiş olsa Luffy dur birisi zalimllik yapsada kurtarsam diye beklemez. Rakip birisini bulur kendisine. Luffy hep ilerleyelim diye yola çıkıyor yol buraya bağlanıyor. Ben de isterim bir adamı da aynı hedefe sahip oldukları için yensin. Ama bu Luffy'ye kahramanlık sevdalısı demeye yeterli değil.

Zoro konusunda ise Mihawk'ın ağzından duyuyoruz zaten nedenini. Zoro zaten gururlu. Ama daha önemlisi tayfasının güvenliği için güçlü olmak. Zoro yanlış hatırlamıyorsam tabi haberi okuduktan sonra istiyor eğitimi. Yoksa güç için istese Mihawk'a taa baratiede yalvarırdı.

Luffy beyazsakala katılsa ya da herhangi bir tayfaya Ace kendi yolunda devam etse Luffy sığıntı olacaktı. Ama eline bu fırsat geçmedi. Artı dediğinin tam tersi oldu.

Sayıyorum hocam. Ama yonkoya kafa tutmak konusunda katılmıyorum. Seride thriller barkta olan birisi görse Ace gitmiş yonkoya dalmış bir şeyler başarmış sanacak. Tek yaptığı kendisini yıpratmak.

Luffy kahraman olmak istemiyorum diyor. Ama napsın? Her gittiği bir adada bir zulüm. Millet bana kahraman desin diye yapmıyor. Seri buna kurulu. Bir adaya zulüm yapanı Luffy döver.

Adam Kaido'nun herhangi bir adaya zulüm yaptığını bilmeden gidek indirek diyor. Ama birkaç wanolu önüne çıkıyor Kaido bize zulmetti Luffy diyor. Şimdi luffy yine zulmetti diye kurtarmış olacak. Luffy'nin o kadar bütün yonkoları indirecektim zaten lafları unutacak ağlak prenses kurtarıcı kahraman luffy diyecek bu arkadaş mesela.

Fujitora herhangi bir adaya zulüm ediyor mu? Gidiyor dalıyor ama. Luffy'nin dövdüğü adamlar zulmetmeiş olsa Luffy dur birisi zalimllik yapsada kurtarsam diye beklemez. Rakip birisini bulur kendisine. Luffy hep ilerleyelim diye yola çıkıyor yol buraya bağlanıyor. Ben de isterim bir adamı da aynı hedefe sahip oldukları için yensin. Ama bu Luffy'ye kahramanlık sevdalısı demeye yeterli değil.

Zoro konusunda ise Mihawk'ın ağzından duyuyoruz zaten nedenini. Zoro zaten gururlu. Ama daha önemlisi tayfasının güvenliği için güçlü olmak. Zoro yanlış hatırlamıyorsam tabi haberi okuduktan sonra istiyor eğitimi. Yoksa güç için istese Mihawk'a taa baratiede yalvarırdı.

Luffy beyazsakala katılsa ya da herhangi bir tayfaya Ace kendi yolunda devam etse Luffy sığıntı olacaktı. Ama eline bu fırsat geçmedi. Artı dediğinin tam tersi oldu.
Bu kadar yazı yazmışın adamin dediği ile alakan yok yazıda. Yonko yamulttu demiyo zaten yonkoya saldırdı diyo. Ona bakarsan Jackte Dofun konvoyuna saldırıyor. Ordaki ayrımı yapman gerek. Luffy'nin 2y sonrası hal ve haraketleri çok klıselesti. Onceden bir gizemi vardı ben o konu da hoşnutsuzum. Zoroda sonuçta gitti hedefi olan adamdan eğitim aldi. Luffy tükürdüğünü yaladığı zamanlar oldu. Ace öyle değil olduğu gibi atarli bir insandı. Bu yolda da öldü. Karakter kişiliğinden ödün vermeyerek ölüp delikanlılığın kitabını yazmıştır.

Ace'i çok severdim ta ki kaptanının son emrini çiğneyene kadar...
Zoro'yla falan kıyaslanması garip. Çünkü hareketleri tamamen zıt.
Zoro sırf kaptanı ve tayfası için gururunu ayaklar altına aldı, Ace sırf gururu için kaptanının son emrini çiğnedi.
Ayrıca ''onur'' ve ''gurur'' aynı şeyler değildir. Zoro'nun yaptığı onurlu bir hareketti.
Neyse bu konu sadece One Piece'i, Zoro'yu okumakla değil, hayata bakış açısıyla da alakalı. O yüzden farklı fikirler olacaktır.

Aptallığından dolayı kendi de dahil birçok kişinin başını yaktı. Hıyarlığı had safhada olsa da sevdiğim bir karakter.

Ace Mf'da ölmeseydi ne yapacağını söyliyim.Tayfayı devralır ya da tek başına tekrar Teach'in peşine düşerdi.Yapmaz diyecek var mı :D Bu sefer topluca yenilirlerdi.

Bu kadar yazı yazmışın adamin dediği ile alakan yok yazıda. Yonko yamulttu demiyo zaten yonkoya saldırdı diyo. Ona bakarsan Jackte Dofun konvoyuna saldırıyor. Ordaki ayrımı yapman gerek. Luffy'nin 2y sonrası hal ve haraketleri çok klıselesti. Onceden bir gizemi vardı ben o konu da hoşnutsuzum. Zoroda sonuçta gitti hedefi olan adamdan eğitim aldi. Luffy tükürdüğünü yaladığı zamanlar oldu. Ace öyle değil olduğu gibi atarli bir insandı. Bu yolda da öldü. Karakter kişiliğinden ödün vermeyerek ölüp delikanlılığın kitabını yazmıştır.
Çok alakası var. Ben de yonko yamulttu diyor demiyorum zaten. Adam tırt bir tayfayla yonkoya kafa tutacak kadar ilerlemiş diyor Ace'e. Bu mu ilerlemek? Jinbe ile denk olunca yonkoya kafa tutacak seviyeye mi geliyorsun?

Zoro onuru gururu ya da her neyiyse ondan daha önemli şeyleri olduğu için bunu yaptı. Luffy ise yine olduğu gibi birisi tükürdüğünü yaladı diyebileceğimiz bir hiç kimseyi kaybetmeyeceğim dediği şeyi gösterebliriz. Ama kişilik olarakta bahsettiği gibi birisi Luffy. A diyorsa A, B diyorsa B.
Gerçek bir kraldı, zamanında elinden tutup Ray gibi biri eğitmemişse o çocuk ne yapsın?
Adamın yanında WB vardı la. :D :S :p

@Izuku Midoriya
WB uykusunda teklerken biraz ucundan göstermiş. Koca yonkou tayfasında üstüne birde hayvan gibi güçlü olunca haki tarafı eksik kalmış.

Kurguya gitti hakisi.( Kurgu demeyi sevmem ama gerçek.) Taa Alabasta da Smoker'a bu logialarda kendini dokunulmaz sanıyor deyip ayarı vermeliydi. Bunu Pekoms yaptı la.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık