Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 248 69.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.5%

• Kullanılan toplam oy
    357
Peki ya Luffy? Ace'den ne farkı var?

Bu seride 3 kişide ışık vardı. Ace-Teach-Dofy.
Ya Selim sırf Dof'u savunabilmek için savunma Ace'i. Seride WB için kim 10 yaşında h.haki açtı der. Ya da Shanks için. Sırf su yüzden adamı potansiyeller arasına koymanız desteksiz. Shanks ile Dof neredeyse aynı yaşta. Dof' un yeri belli Shanks' in yer belli. Yok daha fazlası yoktu malesef kalibresi bu kadar.

Teach' in ışığını nerde gördün?

Ya Selim sırf Dof'u savunabilmek için savunma Ace'i. Seride WB için kim 10 yaşında h.haki açtı der. Ya da Shanks için. Sırf su yüzden adamı potansiyeller arasına koymanız desteksiz. Shanks ile Dof neredeyse aynı yaşta. Dof' un yeri belli Shanks' in yer belli. Yok daha fazlası yoktu malesef kalibresi bu kadar.

Teach' in ışığını nerde gördün?
Roger tayfasına Shanks yerine Dof'u alsa ne Shanks'ın adı olurdu ne de K.k yarışı olurdu. Coby potansiyeli yüzünden mi adam olacak yoksa Garp yüzünden mi?

Luffy'nin elinden Rayleigh tutmasa hakiyi kaç senede çözecekti?

Teach'e gelince yalnız üzgün çocuk imajında gördüm. O çocuk kendine söz vermiş bu dünyayı ağlatacam diye sanki.

Luffy'yi saymadım çünkü o zaten kral olacak.:/

Roger tayfasına Shanks yerine Dof'u alsa ne Shanks'ın adı olurdu ne de K.k yarışı olurdu. Coby potansiyeli yüzünden mi adam olacak yoksa Garp yüzünden mi?

Luffy'nin elinden Rayleigh tutmasa hakiyi kaç senede çözecekti?

Teach'e gelince yalnız üzgün çocuk imajında gördüm. O çocuk kendine söz vermiş bu dünyayı ağlatacam diye sanki.

Luffy'yi saymadım çünkü o zaten kral olacak.:/
Bunlar varsayımın zira Shanks'in adı zaten yok. Adam zaten baştan kendi tayfasına kurararak yola çıkıyor. Kusura bakma olaya öyle bakıyorsun şu an Tirebol olmasa Dof diye biri olmamıştı. Meyvesinden güvenliğine kadar her şeyini sağlayan birileri bu adama bakıcılık yaptı. H.hakisinden etkilendiler evet. Ama diyorum ya olmasalar ne meyvesi vardı ne de kendisi. Ayrıca Tirebol h.hakiden haberdar ise b.hakiden de haberdardır. Dof'a bunları küçük yaşta vermişlerdir. Seride ya birileri tarafından öğreniliyor bu olay ya da yaşadığı yerden dolayı buna alışık oluyor. Kuja'da bu olay normal olarak görülüyor. Yeni Dünya'da da mesela durum böyle gibi. Büyük ihtimal bizimkilerin yaşadığı denizin en güçsüz denilmesinin nedeni de budur. Adamlar hakiden bir haber. Ayrıca Luffy'de bu güçler uyanmayada başlamıştı. Bu eğitim olayı olmasa Luffy'nin macerası daha da uzun sürerdi. Ama bunun farkına da varırdılar.

Garp ve Dragon bağından o kadar söz ediyorlar ama Garp küçük yaştan itibaren Luffy'i timsahlara atana kadar azıcık haki hakkında bilgi verseydi şu an çok daha farklı bir macera okurduk. Dragon'da Sabo'yu yanına almış basmış eğitimi. Bizimki de sürünsün ormanlarda. Ace'te zaten WB gibi biri rastlamış. Almış kolunun altına.

Rayleigh Luffy'de Roger'ı görmese eğitim felan da olmazdı zira.

@Izuku Midoriya
WB uykusunda teklerken biraz ucundan göstermiş. Koca yonkou tayfasında üstüne birde hayvan gibi güçlü olunca haki tarafı eksik kalmış.

Kurguya gitti hakisi.( Kurgu demeyi sevmem ama gerçek.) Taa Alabasta da Smoker'a bu logialarda kendini dokunulmaz sanıyor deyip ayarı vermeliydi. Bunu Pekoms yaptı la.
Aslında yanlış. Ace tamamen kurgu kurbanı bi karakter olabilir ama hakisi konusunda çok tutarsızlık görmüyorum. Nedeni de Pekoms'un dediklerinde saklı zaten :) Logia veletler kendini dokunulmaz sanıyor falan diyordu heralde özetle. İşte Ace de hala çaylaklığını tam olarak üzerinden atamamış, nispeten New World'de hala yeni yani tecrübesiz. Hala logiaya güvenmemesi gerektiğini tam öğrenememiş. Bunu öğrenebileceği olaylar sonunda da öldü zaten.

Bu seride logialar en başta çok yukarıda gösterildi güç bakımından. Daha sonra hakinin piyasaya çıkışıyla geri planda kaldı. Çünkü logia meyve sahipleri öyle ya da böyle hakide geri planda kalabiliyordu özellikle çaylak, tecrübesiz kişiler arasında.

Yanisi; Ace evet bi kurgu kurbanı ve seride en büyük tutarsızlıklar haki üzerine ama Ace'in hakide geri kalışını çok tutarsızlık olarak görmüyorum. Ama Wb.. demeyin. En güçlü diye çok iyi bi öğretmen mi olmak zorunda ya da Beyazsakal Korsanları da iyi bir okul gibi mi olmak zorunda. Demek ki değillermiş. Zaten Wb geri kafalı bir ihtiyardı :), bu tip şeylerde eksik olması normal. Ağır hasta haline değinmiyorum bile.

Bunlar varsayımın zira Shanks'in adı zaten yok. Adam zaten baştan kendi tayfasına kurararak yola çıkıyor. Kusura bakma olaya öyle bakıyorsun şu an Tirebol olmasa Dof diye biri olmamıştı. Meyvesinden güvenliğine kadar her şeyini sağlayan birileri bu adama bakıcılık yaptı. H.hakisinden etkilendiler evet. Ama diyorum ya olmasalar ne meyvesi vardı ne de kendisi. Ayrıca Tirebol h.hakiden haberdar ise b.hakiden de haberdardır. Dof'a bunları küçük yaşta vermişlerdir. Seride ya birileri tarafından öğreniliyor bu olay ya da yaşadığı yerden dolayı buna alışık oluyor. Kuja'da bu olay normal olarak görülüyor. Yeni Dünya'da da mesela durum böyle gibi. Büyük ihtimal bizimkilerin yaşadığı denizin en güçsüz denilmesinin nedeni de budur. Adamlar hakiden bir haber. Ayrıca Luffy'de bu güçler uyanmayada başlamıştı. Bu eğitim olayı olmasa Luffy'nin macerası daha da uzun sürerdi. Ama bunun farkına da varırdılar.

Garp ve Dragon bağından o kadar söz ediyorlar ama Garp küçük yaştan itibaren Luffy'i timsahlara atana kadar azıcık haki hakkında bilgi verseydi şu an çok daha farklı bir macera okurduk. Dragon'da Sabo'yu yanına almış basmış eğitimi. Bizimki de sürünsün ormanlarda. Ace'te zaten WB gibi biri rastlamış. Almış kolunun altına.

Rayleigh Luffy'de Roger'ı görmese eğitim felan da olmazdı zira.
Garp'ın vakti mi varmış, hem şeytan meyvesi bu kadar yaygın değildi. Luffy'yi güçlü yapmaya kasmış. Denizci olacağım dedi de Garp mı yalnız bıraktı? Ace ve Luffy'ye bir eğitim verirdi, piyasada korsan kalmazdı.

Hem bütün suç Dragon'un la, çocuk baba diye bir şeyin ne olduğunu bilmiyor. Garp be yapsın, madem bakmayacaksın niye yapıyorsun. Küçük çocukları bile devrim diye beyinlerini yıkayıp yanlarına almışlar ama Lufy'yi çöp gibi fırlatıp atmış. Bak sinirlendim şimdi.

Babasının kopyası Ace'yi kurtarmaya gitmeyen Ray, Lufy'ye eğitim veriyor.

Trebol kimde ne eğitimi veriyor? Hayatında H. Haki mi görmüş? Onu bırak hakisi var mı yok mu belli değil. Dofy de vefalı adam tabi, tayfasına göre plan yapmış. Neyse burası Ace konusu.

Garp'ın vakti mi varmış, hem şeytan meyvesi bu kadar yaygın değildi. Luffy'yi güçlü yapmaya kasmış. Denizci olacağım dedi de Garp mı yalnız bıraktı? Ace ve Luffy'ye bir eğitim verirdi, piyasada korsan kalmazdı.

Hem bütün suç Dragon'un la, çocuk baba diye bir şeyin ne olduğunu bilmiyor. Garp be yapsın, madem bakmayacaksın niye yapıyorsun. Küçük çocukları bile devrim diye beyinlerini yıkayıp yanlarına almışlar ama Lufy'yi çöp gibi fırlatıp atmış. Bak sinirlendim şimdi.

Babasının kopyası Ace'yi kurtarmaya gitmeyen Ray, Lufy'ye eğitim veriyor.

Trebol kimde ne eğitimi veriyor? Hayatında H. Haki mi görmüş? Onu bırak hakisi var mı yok mu belli değil. Dofy de vefalı adam tabi, tayfasına göre plan yapmış. Neyse burası Ace konusu.
Hayatında h.haki görmüş ki h.haki olduğunu söylüyor.:D

Hayatında h.haki görmüş ki h.haki olduğunu söylüyor.:D
Dof trebola muhtaçmış gibi konuşuyorsun önceki mesajlarında.Asıl trebol ona muhtaç ki etrafında toplanıyor.Yani bu şans değil.Dof için kişinin kim olduğu fark etmez trebol olmaz Veli olur.Ama illa ki birisi olur.Çünkü serseri bir hayat yaşıyor o yaştayken illa ki birileri yine onu bulur.

Bu Ace için de geçerli olabilirdi ama Dadan ve Sabo,Luffy faktörü vardı.Onlar olmasa Ace de o yaşta ordu kurardı.Boşuna demiyoruz potansiyel diye.Birde Ace bir D. olduğu için 2x potansiyeli var.Hem Dof gibi ufak yaşta haki uyandırmış hem de D.Boşuna kk oğlu diye büyük tehdit diye öldürmediler.Bir nedeni var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık