Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
+1 Tam da bunu yazmaya gelmiştim.

Itachi bir kotoamatsukami dese Minato önce bir durur, sonra ben bir köpeğim deyip çimleri yemeye başlardı.

Itachi serinin en zirve karakteridir. Mütevaziliģi yanıltmasın kimse onun karşısında duramaz Jiraiya ilişkin söylemi falan hep bundandır. Hastalığı nedeniyle çok ön planda olamamıştır ama edo halinde ah ulan bir hasta olmasaydımı göstermiştir. Izanagi, izanami, totsuka, yata aynası, amaterasu, tsukuyomi ve sair adam teknik deposu her bir tekniģe bir arc ayrıldıģını da unutmayın. Minato hakikaten kumda oynasin.
Dövüşte hazırlık var yazmıyor?Itachi'nin Kotoamatsukamisi önceden kodlaman gereken bir teknik, "Konoha'yı koru" kodunun ise bir Hokage'ye karşı işe yarayacağını hiç sanmıyorum.

Minato'da yıkıcı güç yok, bu bir gerçek. Adam ışınlan boğaz kes işi bitirmiş. Onu görünce kaçın hikayesi buradan geliyor. Köyü kurtardığı durum bile bunu ispatlıyor. Kyuubi'ye karşı çaresiz. 3. Raigake ancak Hachibi ile denk dövüşümüş. Kyuubi gerçekten başka bir şey. Onunla savaşacak gücü yok, sadece mühür atıp hayatını feda ediyor. Zekası var ama karşıda zeki biri, Sarutobi sensei itachi için 6 yaşında kage bilginliği var dedi.

İtachi'nin zayıflıkları hastalığı ve çok chakra yiyen teknikleri. Karşıdaki kişi onu yormaya oynarsa avantajlı olur. Jiraiya misal bir kaya kurbağa midesi çağırdı, çıkmak için amaterasu kullanmak zorunda kaldı.

Niye sana yazdım, konuyu tartışasım vardı, bir yerden başlatayım dedim.
Hangi versiyonunun yıkıcı gücü yok? Jinchuuriki Minato'nun gayet var, ki Itachi'yi yenmek için yıkıcı güce ihtiyaç yok.Zamana oynayıp speed blitz yapması yeterli.

Hokage Minato sennin mod kullanıcısı, ve 17-40 metre aralığında kurbağalar çağırabiliyor, Yatai Kuzushi ile direk ezebilir Itachi'yi.

Bu adam 3-4 dakika susanoo açık tutunca çakra yetmezliğinden ölen biri. Susanoo açarsa %1'lik şansını da kaybeder.

İtachi'nin genjutsu ile aldığı karekterler Minato seviyesinde değiller. Öyle bir yazıyosunuzki Madara çıksa genjutsuya alıyor adam :bilmem:

İtachi'nin genjutsu ile aldığı karekterler Minato seviyesinde değiller. Öyle bir yazıyosunuzki Madara çıksa genjutsuya alıyor adam :bilmem:
Hani bi de tsukiyomi itachiye özgü bile değil. Kakashi itachide görmeden önce bile biliyordu bu tekniği.

senjular tsukiyominin ne olduğunu bilmiyorken bile madara ve kardeşi tek atamamış. Bi de yıllarca savaştı adamlar insan bi kere bile mi göz teması kurmaz :D Belli ki göz temasından kaçılması gerektiğini bilenler tsukiyomiye yakalanmadan yenebiliyor bu adamları.

Hani bi de tsukiyomi itachiye özgü bile değil. Kakashi itachide görmeden önce bile biliyordu bu tekniği.

senjular tsukiyominin ne olduğunu bilmiyorken bile madara ve kardeşi tek atamamış. Bi de yıllarca savaştı adamlar insan bi kere bile mi göz teması kurmaz :D Belli ki göz temasından kaçılması gerektiğini bilenler tsukiyomiye yakalanmadan yenebiliyor bu adamları.
Ya onu geçtim Gai yere bakarak, Kabuto kapşonla korunuyor.

Ki Minato Kuchiyose kullanıcısı, Mangekyou sharinganı gördüğü an çağırmayı akıl edebilir, ki olay göz teması kurmaya kadar gitmez ama, neyse.

@Dr. Hiluluk

Kotoamatsukamiyi kodlamanın kaç dk sürdüğü nerde yazıyor, belki de saniyelik bir iş bu Itachi için, bilemeyiz. Sasukeyi düşündüğü için Konohayı koru demiş, Minatoyla karşılaşsa çimleri ye yazar yedirir ne olacak. Ki tek skili bu değil Itachinin Izanamiye giren Kabutonun nasıl maymun olduğu gördük. :)

Minato Madara mı peki? :) bir bakışla bitiyor iş hacı az önce açtım Itachi vslerini izledim, pre post Kakashi falan acayip sahneler. Minato bir bakışa teke gider, bu genjutsudan nasıl kurtulacak onu deyin bize merak ediyorum. :)

@Dr. Hiluluk

Kotoamatsukamiyi kodlamanın kaç dk sürdüğü nerde yazıyor, belki de saniyelik bir iş bu Itachi için, bilemeyiz. Sasukeyi düşündüğü için Konohayı koru demiş, Minatoyla karşılaşsa çimleri ye yazar yedirir ne olacak. Ki tek skili bu değil Itachinin Izanamiye giren Kabutonun nasıl maymun olduğu gördük. :)

Minato Madara mı peki? :) bir bakışla bitiyor iş hacı az önce açtım Itachi vslerini izledim, pre post Kakashi falan acayip sahneler. Minato bir bakışa teke gider, bu genjutsudan nasıl kurtulacak onu deyin bize merak ediyorum. :)
Genjutsulardan kurtulamaması için bir sebep yok Mahir Sama, adam sage moda girebiliyor artı gözle görülemeyecek kadar hızlı artı Jiraiya gibi bu işten kurtulmanın yolunu bilen birinden eğitim alıyor ve Minato'nun Jiraiya'yı her konuda geçtiğini düşünürsek genjutsudan kurtulabileceğini de hesaba katabiliriz.

İtachi maksimum ''canlı haliyle'' beş dakika dövüşebilir, kullandığı tekniklerle kıyaslarsak adamın yakıtı çok az üstelik hastalıklı bir bünyesi var. Minato, bırak genjutsuyu, Obito gibi ne yaptığı, ne kullandığı belli olmayan bir karekterin gücünü bile iki dakikalık etmiş adam sen diyorsunki illa genjutsuya yakalanacak eee o zaman herkes yakalansın genjutsuya :artiz:

@Dr. Hiluluk

Izanami kendisi hakkında net, barışık, ateşin iradesini takip edenlere etki etmiyor, bunu Itachi'nin kendisi ima ediyor. Ki Izanami'nin de bir hazırlık süresi var.

http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/587 -/05.jpg

http://www.turkcraft.com/mangas/Naruto/503 - Olu Iblis Muhru/10 .jpg

Adam Itachi'den 50 kat hızlı neredeyse.

@Reiper

Hacı yanlış anlama da vs anketi için izlediysen hiç izlemesen daha iyi olurdu bence. İtachi animede mangaya kıyasla baya abartılan bi karakter. Kcm narutoyla taijutsu kullanarak savaşması, naruto ve kakashiye karşı uzun süre savaşması falan yok mangada.
bi önemi olmasa da tsukiyominin süresini de abartmışlar mesela. Mangada tsukiyomi 3 gün sürünce gerçek hayatta 1 saniye geçti ve genjutsu bitti. Animede ise her saniyesi 3 gün süren 3 günlük bi işkence yedi kakashi.

Koto amatsukami hakkında:
http://www.mangareader.net/naruto/550/12

İtachi hayattayken göz kullanılamıyordu.

Genjutsu konusunu önceki mesajımda yeterince açıkladım sanırım. Tsukiyomiyle vurmak öyle kolay olsa uchihalar senjuyu ezer geçerdi. Sennin mod'a gerek bile yok.
Onu geçtim kisame beyinsiz değil. İtachi jiraiyayı ikimiz yenemeyiz dediğinde "adama baksan yeter mal mısın lan sen" derdi kisame.

İzanami savaşta kullanılan bi teknik değil. Uchihalar izanagi bağımlısı olduğu zaman onları durdurmak için kullanılan bi teknikti. İzanami dediğiniz gibi kullanılabilse uchihalar izanagiye değil izanamiye bağımlı olurdu.

Jiraiya vs İtachi ye dikkat etmeyin fazla, adam köyü korumaya çalışıyor.Kakashi'yi mefta etti, Jiraiya ile kapışsa bunu duyan 7 sis bile gelir köyü dağıtmaya.
O vsden sonra Jiraiya ile Tsunade kolsuz Orochimaru'ya eziliyorlardı.
Güzel sallıyorsun, Jiraiya demek Orochimaru ile vs attı orada, Jiraiya arkadaşım diye bir şey yapmadı bildiğin.

Şimdi tam ne dediğini unuttum ama Hashirama İtachi için yaşasaydın beni geçebilirdin gibisinden konuşmamışmıydı ? Bu bahsettiğimiz de efsanevi 1.hokage yani.Minato ise bu adamın kardeşinden ayar üstüne ayar yedi doymak bilmedi. :)

Bence zorlanır ama İtachi net alır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık