Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Genjutsu etkili bir şey. Kurtulmak da kolay değil. Sannin Orochimaru gibi dahi, çakra zengini ve zibilyon tane jutsu da bilsen "Senin bütün jutsuların bu gözler karşısında bir işe yaramaz."

Genjutsulardan kurtulamaması için bir sebep yok Mahir Sama, adam sage moda girebiliyor artı gözle görülemeyecek kadar hızlı artı Jiraiya gibi bu işten kurtulmanın yolunu bilen birinden eğitim alıyor ve Minato'nun Jiraiya'yı her konuda geçtiğini düşünürsek genjutsudan kurtulabileceğini de hesaba katabiliriz.

İtachi maksimum ''canlı haliyle'' beş dakika dövüşebilir, kullandığı tekniklerle kıyaslarsak adamın yakıtı çok az üstelik hastalıklı bir bünyesi var. Minato, bırak genjutsuyu, Obito gibi ne yaptığı, ne kullandığı belli olmayan bir karekterin gücünü bile iki dakikalık etmiş adam sen diyorsunki illa genjutsuya yakalanacak eee o zaman herkes yakalansın genjutsuya :artiz:
Sage mod için Kabutoyu örneklemiştik, Minatodan daha üst seviye olmasına rağmen yakalandı. Jiraiyanın eğitimi için yukarıda bir arkadaş da değinmiş 3 virgüllü şaringan için o. Mangekyo ve Itachi seviyesi için değil. Hız konusu da mantıklı değil hızıyla genjutsuya yakalanmayan kim var seride, Minato kimle vs atsa önce hamleyi karşıdan bekledi ve muhabbet etti, Obito ve Raikage böyleydi misal. Itachiyle illaki gözgöze gelecek.

Obito konusu dediğin kadar basit olmadı, Minato deneme yanılmayla çözdü Obitoyu, sonrası ise hız meselesiydi. Itachinin susanooda 5 dakka kaldığı doģru ama bu sürede vsyi bitirebiliyor bu adam, zaman sıkıntı değil yani.

Diğer yandan her uçiha aynı değil, her gözün farklı bir yeteneği var. Şisuinin bir gözü beden kontrolü verirken diğer gözü kotoamatsukami yapıyordu. Itachi ve Sasuke nin bir gözü tsukuyomi diğer gözü amaterasu yapiyor. Madara ve kardeşini hatırlamıyorum şimdi, herkesin susanoosu bile farklı. O yüzden o zaman senjuyu genjutsuya alsalardı yaklaşimı mantıklı değil. Itachi bütün genjutsu skillerini toplamış, genjutsu, tsukuyomi, kotoamatsukami, izanami izanagi hepsini biliyor. Belki fazlasinı da biliyor olabilir mangaka Itachiyi hiç tam kapasite göstermedi. Bu adamın susanoosunun elindeki totsuka kılıcı bile genjutsu silahı aslinda. Orochiyi Nagatoyu bunla sonsuz genjutsuya alıyor. Demem o ki Madarada veya kardeşinde Itachi kadar genjutsu skili yok. Bunlar yapamadı diye Itachi de yapamaz denilemez. Totsukayı bir tuttursa saniyede biter olay 5 dakka bile sürmez.

@Starrk

Kabuto izanagi baģımlısı mıydı da izanami yedi? Savaşta kullanılmasa bile tutturunca tekliyor işte adam. :)

Genjutsu etkili bir şey. Kurtulmak da kolay değil. Sannin Orochimaru gibi dahi, çakra zengini ve zibilyon tane jutsu da bilsen "Senin bütün jutsuların bu gözler karşısında bir işe yaramaz."
Yüzükten alıyordu genjutsuya sanırım.Bilmiyorsan bu olayı anında gittin göz gibi de değil.Orochimaru gibi bilgi küpü bile yakalandı şuna.

Sage mod için Kabutoyu örneklemiştik, Minatodan daha üst seviye olmasına rağmen yakalandı. Jiraiyanın eğitimi için yukarıda bir arkadaş da değinmiş 3 virgüllü şaringan için o. Mangekyo ve Itachi seviyesi için değil. Hız konusu da mantıklı değil hızıyla genjutsuya yakalanmayan kim var seride, Minato kimle vs atsa önce hamleyi karşıdan bekledi ve muhabbet etti, Obito ve Raikage böyleydi misal. Itachiyle illaki gözgöze gelecek.

Obito konusu dediğin kadar basit olmadı, Minato deneme yanılmayla çözdü Obitoyu, sonrası ise hız meselesiydi. Itachinin susanooda 5 dakka kaldığı doģru ama bu sürede vsyi bitirebiliyor bu adam, zaman sıkıntı değil yani.

Diğer yandan her uçiha aynı değil, her gözün farklı bir yeteneği var. Şisuinin bir gözü beden kontrolü verirken diğer gözü kotoamatsukami yapıyordu. Itachi ve Sasuke nin bir gözü tsukuyomi diğer gözü amaterasu yapiyor. Madara ve kardeşini hatırlamıyorum şimdi, herkesin susanoosu bile farklı. O yüzden o zaman senjuyu genjutsuya alsalardı yaklaşimı mantıklı değil. Itachi bütün genjutsu skillerini toplamış, genjutsu, tsukuyomi, kotoamatsukami, izanami izanagi hepsini biliyor. Belki fazlasinı da biliyor olabilir mangaka Itachiyi hiç tam kapasite göstermedi. Bu adamın susanoosunun elindeki totsuka kılıcı bile genjutsu silahı aslinda. Orochiyi Nagatoyu bunla sonsuz genjutsuya alıyor. Demem o ki Madarada veya kardeşinde Itachi kadar genjutsu skili yok. Bunlar yapamadı diye Itachi de yapamaz denilemez. Totsukayı bir tuttursa saniyede biter olay 5 dakka bile sürmez.

@Starrk

Kabuto izanagi baģımlısı mıydı da izanami yedi? Savaşta kullanılmasa bile tutturunca tekliyor işte adam. :)
Tekrara düşüyoruz uzatmaya gerek yok son defa yazayım durumu.

Ben Kabuto'yu genjutsuya almadı demiyorum bak, diyorumki Sage mod yapan Minato'yu genjutsuya alamaz çünkü olay sadece sage mod olmayacak her yönüyle Kabuto'dan üstün bir karekter var elimizde. Jiraiya'dan genjutsu eğitimi almıştır demenin yanında bunu yükseltmiştir diyorum ama sen hala üç virgül yapıyon bana işin bu kısmını da anlamadım hani dersin yok Jiraiya'dan aldıkları ile kalmıştır anlarım bunu ama üç virgül diye tutturmaya gerek yok :artiz:

Orochimaru bir sürü eksiği gediği olan, sağlam bir karekteri olmayan zayıf bir kişi, güç arzusu adamı yanlışa sürüklüyor zaten Nagato'ya hiç girmiyorum heralde size kalsa İtachi onu da iki dakikalık yapar :bilmem:

Madara ve kardeşinin genjutsuyu kullanmamış olmaları onların genjutsuda kötü olduklarını göstermez adamların rakiplerine bunu yediremediklerini gösterir sonuçta genjutsu ne biliyorlar artı Madara gibi hayvanın önde gideni genjutsuya niye ihtiyaç duysun adamın kafasına yumruk atıp gene rakibini yenebilir tabi Hashirama değilse rakip.

Sonuç ne. Sage mod bilen üstüne Jiraiya'dan genjutsu eğitimi alan artı rakibini çok iyi analiz edebilen Hokage seviyesi bir ninja'yı genjutsu ile yenemezsin, illa yenilir, illa yakalanır ve kurtulamaz diyorsanız da yapacak bir şey yok :gamyon:

Yüzükten alıyordu genjutsuya sanırım.Bilmiyorsan bu olayı anında gittin göz gibi de değil.Orochimaru gibi bilgi küpü bile yakalandı şuna.
Bir de şu var ki Orochimaru gibi bir karakteri bu kadar kolay ekarte etmesi ondan net daha üst seviye olduğunun işareti. Yoksa mangaka ezdirmezdi Orochimaru'yu burda. Sasuke'den çıktığında da hiçbir teknik kullanmasına izin vermeden Totsuka kılıcı ile tek atmıştı. Yani mangaka isterse bu adamın şakası yok. Ne Jiraiya ne de Minato Orochimaru gibi bir adamı bu kadar kolay ekarte edemez, hatta zor da olsa yenecekleri bile garanti değil.

@Reiper

Diğer arkadaşın dediği gibi sürekli tekrarlamaya başlayacağız galiba :D genjutsu ve izanami konusunda ben de son kez yazacağım.

Mangada uzun uzun açıklaması var izanaminin. Rakip kendine inanıyorsa döngüden çabuk çıkar diye bişey yok. İzanagi kullanıcıları gibi kendini kusursuz görmeye çalışan, kaderini kabul etmeyen biri değilsen zaten döngüye girmiyorsun.

senin iddaa ettiğin güçte olsa daha önce dediğim gibi insanlar izanagi yerine izanami kullanırdı.
İzanami savaş tekniği değil ilaç gibi bişey. Hasta olmayan bi adama etkisi olmaz.

Genjutsu karşı konulamayan bişey değil. Seviyeden seviyeye değişiyor. İtachi genjutsusu güçlü olsa da karşı koymayı bilen kişilere karşı sadece dikkat dağıtmaya yarar. Direk tek atamaz. Gözünü eğiten deidara bile büyük ihtimalle tek yemezdi itachiden (tsukiyomiyi saymıyorum tabi).

İtachi de zaten bunun farkında. Bee'ye karşı küçük genjutsuyla kendini kurtardı mesela. Ama tek atmaya çalışmadı. Jinchuurikileri genjutsuyla yenemeyeceğini biliyor. Normalde genjutsunun işlevi bu sadece. İtachi güçlü genjutsu kullanıcısı olunca insanlara tek atmaya başladı ama onun da sınırı var. Herkese yapamaz.

Herşeyi geçtim minato sensör tipi ninja yahu! Dikkatini dağıtmak için küçük bi genjutsu bile atılamaz bu adama. Adam ayaklı genjutsu savar zaten. İnsanlar genjutsuyla savaşsın diye sensör tipi ninja taşıyorlar yanlarında.

Madara ve izuna niye genjutsuyla tek atmadı demedim.
Tsukiyomi tek atan teknik değil mi? Kakashi itachiyle karşılaşmadan önce bu tekniği bilmiyor muydu? Madara tsukiyomi bilmiyorsa kakashi nerden biliyor bunu? Madarada tsukiyomi varsa adam niye tek atmadı senjulara?

Demek ki göz temasına girmeden savaşılıyor bu adamlarla. Zaten iddaa etmeye çalıştığın şey tüm mangayla çelişiyor. İtachinin göz temasıyla insanlara tek attığını tüm konoha öğrenmişkem niye narutoyu jiraiyaya emanet etsinler? Niye jiraiya itachinin emir aldığı adama daldı? Niye kisame itachinin jiraiyayı yenemeyeceğine inandı? Jiraiya tsukiyomiyle inmeyecekse minato niye iniyor?

İtachide shisuinin tekniği yok. İzanami anlamsız. İzanagi kullansa bi gözünü kaybedip susanno kullanamayacak hale gelecek. O durumda İntihar etse daha iyi.
Totsuga tek atsa ne olur atmasa ne olur? O büyüklükte kılıç kime girse ölür zaten. Rakip ölümsüz değilse sıradan dev bi kılıçtan farkı yok. 20 metrelik kılıç yiyecek ninja yok mangada. Varsa da dünyanın en hızlı ninjası onlardan biri değildir.
_________

Herşeyi geçtim itachi MS bile kullansa minato'yu takip edemeyecek. Sasukenin gözleri itachiden sağlamken raikageyi takip edemedi:
http://www.mangareader.net/naruto/463/14

Shippudende sasuke nerdeyse herkese karşı genjutsu kullanmışken raikageye karşı kullanmadı. Sebebi de az çok belli.

Son düzenleme:
Op yorumlar gibi naruto yorumlamayın dostlar.Naruto vs konusunda daha komplike bir seri.Dövüşlerin genel amacı açık bulup rakibi yenmek üzere kurulu bir seri Naruto.Bir dövüş üzerine onlarca senaryo kurabilirsiniz.

Kage ve üstü seviyedeki adamları genjutsu ile alamazsın.Üstelik Minato algı tipi olduğundan Itachi genjutsuyu yaparken anlar mevzuyu.İtachi güçlü ve zeki eyvallah ama son halinde kage seviyesine tam erişememiş gibi geldi bana.Itachi hem fanlar hem de mangaka tarafından en abartılan karakter herhalde seride.Konohanın eski 4 kagesi karşısında şans vermem Itachiye.Hele Senjular ve Sarutobi iki tane Itachiyi rahat alır herhalde.Hashirama gelmiş geçmiş en baba uchihaya vs vermişliği yok.Kyubi+Madara tokatlıyor la adam.

Totsuga ve tek atmak :D Dev kılıç aynen.Orochi kendisi diyor beni öldürmez ama mühürü yedi.Ha 50 tane yerden çıkan karakter ama üremese mantar gibi yok olacaktı.Bakınız tek beden pain.O da ölmezdi dev kılıçtan.Mevzu başka.Tamam fanboy sunuz da komikleşmeyin yani.Dev kılıç falan olmuyor :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık