Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
En iyi senaryoyu düşünüyorum; Hiraishin ile Susanoo'nun içine ışınlanıp Rasengan ile öldürse bile 1 göz ile yeniden gelir adam. Mühür zaten umutsuz kalıyor. Hızına tepki verebilecek kadar yaşayan 3-4 kişi olduğu için görürseniz kaçın emri veriliyor.

Karşısındaki adam Akatsuki'nin Konoha'ya dokunmamasına karşılık onlara katılıyor diye hatırlıyorum. Fark çok bariz. Kyuubi'yi durdurmak için intihar eden adam Minato ve Kyuubi'yi yakalamak için giden adamın, yaşadığı dönemde Konoha'ya dokunmasını engelleyen İtachi.

Sonuç olarak Minato manganın itibar vermeye çalıştığı biri, İtachi ise itibarını elleriyle kazanıp mütevazilik konusunda çığır açmış biri.

Ben de yazdığım herşeye özet geçip minato diyeceğim. Eğer itachi edo olsaydı biraz zorluk çıkarabilirdi.

Dövüşte tahmini senaryolar:

1-Yakın dövüşe girerler. Minato elindeki bıçak sayesinde her an itachinin arkasına ışınlanabilir. Taijutsu sırasında minato bir kere dokunsa dövüş bitti sayılır. İtachi minato'yu kendinden uzak tutabilmek için susanno kullanmak zorunda kalır.

2-uzak mesafede itachi gösterdiği en güçlü katon olan goukakyuuyla saldırır. Minato sahip olduğu chakra seviyesiyle goukakyuu'nun 10-20 kat büyüğü bi ninjutsuyla karşılık verir. İtachi kendini susannoyla korumak zorunda kalır.

3-itachi genjutsuyla yenmeye kalkışır. Jiraiya'nın naruto'ya öğrettiği yöntemle minato kurtulur.

4- itachi amaterasuyu dener. Minato raikage'nin yaptığı gibi rahatlıkla sıyrılır. İtachi boşuna chakrasını harcamış olur.

İtachi'nin susannosuzken 2 dk hayatta kalacağına inanmıyorum. Naruto mangası için çok kısa bi süre de değil bu. Küçümsediğim yok. Raikage ve ergen obito bile 5-10 saniyede yenildiler minatoya.
Sasuke vs danzo'da susanno'nun 3 dk'dan fazla kullanılamayacağını gördük. İtachi susanno ve yata aynası sayesinde 4-5 dk hayatta kalıp kaybeder diyorum.

Edit: minato hem aşırı hızlı hem de sensör tipi bi ninja. İtachi'nin genjutsuyla yenmeyi umabileceği son adamdır.

Son düzenleme:
Minato sennin moda girer, sonra tekrar girer, sonra tekrar... Genjutsu da olduğunu anlamadan taş olur.
Minato'yu hiç aktif bir rolde görmedik Edosu bile Naruto'ya yancı gibiydi.Zetsu'ya Kyuubi kaptıran Minato, üst klassmanla baş edemez.

Ben pek Naruto'dan anlamam bayada unuttum fakat aklımda Minato sanki daha yüksek klasman biri olarak kaldı.

Gai alayını üzer bunların.

İtachi yaşayan en güçlü ninja dememiş miydi Kishimoto.
İtachi eksik yönü olan biriside değil farklı seviyelerin adamları bence.

Minato daha üstün gibi.Tam karar veremedim.

Bu arada mangakanın Itachiyi aon savaşa getirmeme sebebi madara edilmesin diyedir.Ne karakterler top oldu o savaşta.Bir Madara tüm dünyayı tokatlıyor.Bu adam bilr Hashiramaya hayranlık duyuyorken İtachi kendine izanami yapıp gider.

Itachi nin susanoo yu normal bişi sanan mı ararsın,minato hızlı diyen mi :D Sennin moda giremeyen minato şurda dursun,çeşitli genlerle kendini sennin manyağı yapan kabuto yu meymun eden itachi var.Adam direk bug karakter.Bu yüzden hastalık vermiş,savaşa sokmadan savaşın kaderini tek başına edo ie değiştiren karakteri yenmesi sağlanmış.Hala minato.Hız diyorsunuz ama o hıza bee bile ayak uydurdu zamanında.Kaldı itachi ve malum gözü ayak uyduramayacak öyle mi ? Şaka yapmayın.

Minato ve itachi'yi toplama karakterterler olarak görüyorum, orjinallikleri yok bence.

Fan Service niyetine seriye sokulmuş gibiler veya yoğun ilgi sonucu oraya doğru evrilmişler.

Ama yinede bu vs'de itachi düşüncem ağır basıyor. Jiraiya vs itachi olsa Jiraiya derdim ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık