Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Yine yanlış hatırlamıyorsam Tobirama, yaşadığı dönemde Madara'nın kardeşi Izuna'yı yeniyordu. O eleman için de Madara ile denk deniyordu.
Madara'nın kendisi bile Hashirama sen ölürsen Tobirama başa geçer diyordu. Bence aralarında az çok bir denklik vardı. Tobirama'nın 20 kişilik ekibe öldürülmesi, Mangakanın yaptığı büyük yanlışlardan biriydi.

@Starrk

Minato'da Jiraiya'da İtachi'yi yener zaten.Ama karakterleri tek tek ninjutsu,taijutsu vs. olarak değerlendirmeyi doğru bulmuyorum.İtachi'yi bir bütün olarak değerlendirdiğimizde dediğim gibi 1. grubun en güçsüz adamı falan olur.O da işte sadece çakrası yüzünden olur bana göre.Yoksa diğer yetenekler bakımından bir eksiği yok.Taijutsu kısmına katılmıyorum bir de.Bence taijutsusu gayet iyiydi.Aynı şekilde shuriken kullanmada da ayrı bir ustalığı vardı.
One piece okuyor olsak ilk kısma hak veririm. Ama chakranın sınırlı kaynak olarak kullanıldığı bi seride chakra kıtlığı çeken bi adamdan bahsediyorsak herşeyden bahsetmeye mecburuz bence.

Gaaradan bahsederken taijutsusuna bakmaya gerek yoktur mesela. Adam tamamen uzaktan dövüşüyor. Ama itachide durum farklı. Adamın full chakrasını harcadığını düşünürsen 3-4 amaterasu atıyor. Hepsini susannoya harcarsa sasuke bile 4 dk kaldı ve tam formunda değildi.

Böyle bi durumda itachi minatoyla yakın dövüşe girmeye mecbur. Taijutsu becerisi konusunda haklısın adam ilk ligde. Ancak:
Bu seride chakra kaynak olarak yakın mesafede bile kullanılıyor. Zabuza arc'ında ağaca çıkmayı öğrenirken ayağa çok chakra koyunca istemeden ağacı deliyorlardı. İtachi daha becerikli olsa da yüksek chakrayla yumruk atan bi sannini bloklaması zor. Orochimaru 4 kuyruk kyuubiyi bile yumrukla bikaç metre uçurdu.

Minato sanninlerin yaptıklarını yapar mı bilemem ama elinde istediği zaman ışınlanabildiği kunai var. Bunun nasıl kullanılabildiğini ikinci hokage madaraya daldığında gördük.
Rakibe dokunduktan sonra da tek atması kaçınılmaz. Böyle bi rakibe karşı yakın dövüşe girmek ölümdür. Bu yüzden adamların taijutsusunu ayrı ligde görüyorum. İtachi dövüşmeyi iyi bilse de yakın mesafede sharingan avantajı var sadece.
_________

Bana sorarsan bence de itachiye jiraiyanın chakrasını versen adam en güçlü ilk 5 ninjadan olurdu (tanrıları saymıyorum). Ama bu "adamda sadece chakra eksik" deyip geçilecek kadar basit bişey değil. gördüğüm kadarıyla chakranın değeri pek görülmüyor ankette.

Ninjutsu becerisi daha iyi olsa bile rakibin ninjutsu 50 kat daha büyükse bi anlamı olmuyor. Dövüşme becerin daha iyiyse bile senden 10 kat kuvvetli birine karşı bi anlamı olmuyor. Ben bu yüzden adamın ninjutsu, taijutsu seviyesini üçüncü sıraya attım. Beceriksiz diye değil.

Benim anladığım kendi kendini İtachi'nin kazanacağına inandırmaya çalışıyorsun aksi halde ortada İtachi ve Minato gibi iki karekterin dövüşü varken Kabuto'nun Sage modundan yürümezdin.

İtachi'nin en büyük avantajı, attığı vslerde soğukkanlı olması, rakibi dartması ve açıkları bulmasıydı yani düşün adamın en iyi olduğu yerde bile Minato kendisine denk. Bu dövüşü kazanmasının tek yolu Edo İtachi'nin(Kendi kendini tüketmeyen) Minato ile vs atması olur.
Kendimi bir şeye inandırmaya çalıstığım yok, Minato tsukuyomiye karşi hiçbir şey yapamazı savunurken sizin olasi karşı argümanlarınızı değerlendiriyorum. Bu adamda Bijuu var mı yok, Gai gibi gözünü kapatıp da dövüşemez, bir sage mod kalıyor genjutsuya çare olarak o bile kurtarmaz demek için Kabutoyu örnek verdim ki Minatonun sage modunun çöp olduģunu da @Hakili Yumruk göstermiş zaten az yukarda.

Serinin başında Minato muhteşemlik abidesi olarak sunuldu.Amma velakin bu seride kişiliği es geçersek güç ve etkileyicilik açısından tek bir gerçek vardır o da İtachi. :) Minato karizma,hız,güç falan yere göğe sığdırılamıyordu okuyucu gözünden ilk başlarda.Sonra edo ile geri geldi adamın tam bir hırsız olduğu ortaya çıktı. :( Oda ile yarışır. :D Tüm o ihtişam bir yalanmış.Hatta Tobirama laflarıyla eziyordu bunu.O benim eserimdi orada öyle yapılmaz gibisinden falan ezip durdu.Domates atılarak terketti sahneyi.

İtachi ise tam tersi bir grafik izledi.En başta biraz güçlü gibi gözükürken sonradan yapmadığı büyük iş kalmadı.Orochimaruyu paketlemek Kabuto'yu mal etmek falan adam ölü halinde bile esti durdu.Zayıf nokta bulmaktan genjutsu ustalığına kadar seride tam olarak bir ilk dönem Aizen ağırlığını korudu her şeyi yapabileceğini gösterdi ve inandırdı.

Serinin başında Minato muhteşemlik abidesi olarak sunuldu.Amma velakin bu seride kişiliği es geçersek güç ve etkileyicilik açısından tek bir gerçek vardır o da İtachi. :) Minato karizma,hız,güç falan yere göğe sığdırılamıyordu okuyucu gözünden ilk başlarda.Sonra edo ile geri geldi adamın tam bir hırsız olduğu ortaya çıktı. :( Oda ile yarışır. :D Tüm o ihtişam bir yalanmış.Hatta Tobirama laflarıyla eziyordu bunu.O benim eserimdi orada öyle yapılmaz gibisinden falan ezip durdu.Domates atılarak terketti sahneyi.

İtachi ise tam tersi bir grafik izledi.En başta biraz güçlü gibi gözükürken sonradan yapmadığı büyük iş kalmadı.Orochimaruyu paketlemek Kabuto'yu mal etmek falan adam ölü halinde bile esti durdu.Zayıf nokta bulmaktan genjutsu ustalığına kadar seride tam olarak bir ilk dönem Aizen ağırlığını korudu her şeyi yapabileceğini gösterdi ve inandırdı.
+1

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık