Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Minato 10 kat daha hızlı adamdan, üstelik İtachi'nin vs süresi kısıtlı ama Minato'yu savaş bitiren adam olarak gösteriyorlar.

Eğer dövüş zekasıysa dövüş zekası olsun, yetenekse yetenek olsun her hangi bir şekilde İtachi'den eksiği yok. Yani kanlı canlı haliyle İtachi'nin Minato'yu yenme ihtimali yok. Edo halinde olur mu olmaz mı bence işin o kısmı tartışmalı.
Hızın Itachi karşısında en ufak bir önemi dahi yok. Adamla göz teması kurunca dövüş bitiyor zaten. Nicelerinin hali böyle oldu Kakashi orochi ve sair. Ya gözünü kapatacaksin Gai gibi yahut da Killer Bee gibi içinde başka bir benlik olacak ki Genjutsudan etkilenmeyesin. Minatoda ikisi de yok, sage mod var ama en son sage modda kral oldum diyen Kabutonun hali de ortada kendi dünyasinda takıliyordu. Velhasil Minato Raikage veya Tobi vsleri gibi muhabbete başlar hamleyi karsidan beklerse tek yer, hızını kullanıp saldirayim derse vurdum zanneder bir bakar ki kunaiyi ağaca saplamış. :(

Hızın Itachi karşısında en ufak bir önemi dahi yok. Adamla göz teması kurunca dövüş bitiyor zaten. Nicelerinin hali böyle oldu Kakashi orochi ve sair. Ya gözünü kapatacaksin Gai gibi yahut da Killer Bee gibi içinde başka bir benlik olacak ki Genjutsudan etkilenmeyesin. Minatoda ikisi de yok, sage mod var ama en son sage modda kral oldum diyen Kabutonun hali de ortada kendi dünyasinda takıliyordu. Velhasil Minato Raikage veya Tobi vsleri gibi muhabbete başlar hamleyi karsidan beklerse tek yer, hızını kullanıp saldirayim derse vurdum zanneder bir bakar ki kunaiyi ağaca saplamış. :(
Sage Mod Kabuto ile Minato'yu hangi akla bir tutuyon hacı ? Ben şimdi ortalama üstü bir uchiha ile İtachi'yi bir mi tutayım ?

Verdiğim sıralamada itachi ikinci ligi yener dedim zaten. Komple okumadın Mı? Ama bu adamın taijutsu, chakra ve ninjutsuda üçüncü ligin tepesi olduğunu değiştirmiyor.
Amaterasu, tsukiyomi ve susanno sayesinde ikinci ligi yener ama birinci ligi yenecek kadar da etki etmez MS dedim orda.

kisameyi geçtim akatsukinin en güçlüsü zaten itachiydi (nagato ve obito hariç). Ben kisame daha güçlü demedim ki?
Ben sağlıklı cevap verebilmek için hepsini okudum ama yanlı bir yorum olmuş, sevmedim ve katılamadım.
1- Taijutsu da üçüncü seviye diyorsan bu adama Orochimaru'ya 4-5. seviye falan demen lazım ki ilk gördüğünde taijutsu ve hareketlerinden etkilenmişti.Çocukluğu gösterildiğinde bile taijutsusu öne çıkıyor.
2- Chakra seviyesi bilinmiyor, sürekli göz ve göz kullanımı ile vücudunun reaksiyonları gösterildi, çakra teknikleri değil.
3- Ninjutsusundan bahsedelim mi şimdi bilemedim Kakashi gibi orta seviye bir ninja bile sharingan sayesinde tüm ninjutları kullanıyor; İtachi, Kakashi'ye "bu gözü o vücut ile gerçekten kullanabileceğini düşünüyor musun" diye soran adam.
4- Obito'nun köyün en güçsüz zamanında köye saldırmama nedeni İtachi'yi karşısında görmekten korkması dışında nedir? (Adam en güçlü genjutsu kullanan Sharinganlı (Shisui ile teknik farkı var aslında) , kargalar sayesinde darbe almaması açıklanmayana kadar Obito ona da vuramaz o sıralar)
5- İzanami tekniği ile kendi doğruları dışındakileri sonsuz döngüye alabilen biri (Madara açık verse pert olur bu teknikle)
6- Killer B'yi Hashibi'den ayırıp genjutsuya almıştı.
7-Orochimaru gibi bir manyağın o yaşına rağmen yıllardır aradığı şey (Totsuka) İtachi'deydi. Mühür ile ilgilenmediği söylenmez.
8- Hokagelerin övmesine değinmiyorum, keza üst mertebeden gelen bir övgü değil o.
9- Ve son olarak iki karakterin de flash back sahneleri gelse İtachi daha fazla yer edinmesine rağmen daha fazla şaşırtır.

Edit: Minato'yu da çok severim ama bir İtachi edecek seviyede olamayacağını düşünüyorum.İtachi'nin planları savaş bitirmekle sınırlı kalmayıp, çok daha sonrasını yönetecek seviyedeydi.

Yok tamamını okumadım çünkü sen ilk paragrafta çakra olayına girince direk atlayasım geldi olaya.:/ Ama Kisame daha güçlü dedin demiyorum.Sadece çakrası Bijularla kıyaslanacak olan birinin İtachi'den güçsüz olduğunu söylemeye çalıştım.Çakra elbet önemli de demek ki İtachi çakrasının sınırına gelmeden Kisame'yi bitirebilecek kadar güçlü.

İtachi bence 2. grubun zirvesi-3. grubun en güçsüzleri seviyesinde falandır.:/ Nasıl bir tanım olduysa...
Kisame ve gaara chakra canavarı olsalar da chakralarıyla yaptıkları şeyler sınırlı. Ama 3 paini genin seviyesi ninjutsularla oyalayıp yenebilen jiraiyaya veya minato seviyesinde zekaya sahip birine bu chakrayı verirsen iş değişir.

Jiraiyada chakra var ama adam kisame ve gaara gibi ortalığı yıkmak için kullanmıyor bunu. Başka bi örnek vereyim:
kisame ve itachi karşısında olayı analiz edip en iyi ninjutsuyu kullandı. Tek jutsuyla narutoya saldıran kisameyi durdurdu, itachi'nin elinden sasukeyi aldı ve itachide amaterasu olmasa adam 2 tane akatsuki seviyesi adamı 5 saniyede postalıyordu.

Verdiğim sıralamada bi yanlış anlaşılma var. Güç sıralaması yapsam itachi kagelerin üstündedir zaten. Ancak adamın chakra, ninjutsu ve taijutsu seviyesi kagelerin altında. Yani itachinin MS'siz halini aldım orda. Genjutsu ve MS sayesinde kagelerin üstüne çıkar ama minatoyla aradındaki farkı kapatmaya yetmez diyorum sadece.

Chakrası yüksek olan kesin kazanır demiyorum zaten. Chakra denen şey taijutsuyu ve ninjutsu etkiler. Ama genjutsuya karşı bişey yapmaz. Orochimaru genjutsuya karşı zayıf biriydi ve bırak itachiyi sasuke bile genjutsuyla yendi adamı.

Rakip genjutsuyla savaşamazsa itachi sadece göz temasıyla yeniyor. Adamı bu kadar şişiren özellik de bu.
Eğer genjutsuyu yenebilecek biriyse rakip genjutsuyu fark etmeden kafa karıştırıp açık yakalamaya yarar genjutsu. eğer rakip farkedip genjutsuyu bozarsa yan etkisi büyük oluyor.
itachi sasukeye karşı böyle kullanmıştı. Sasuke itachinin aşırı hızlı kagebunshin yaptığını sanmıştı ve genjutsu olduğunu çok geç fark etti. Durduk yere arkasından başka itachi çıkınca anca anladı. Sasuke de danzo'ya karşı böyle kullandı.

Jiraiya genjutsuyla savaşmayı biliyor. Minatoya öğretmemiş olması da imkansız. Adamın narutoya öğrettiği ilk şeylerdendi bu. Bu yüzden orochimaru gibi tek yemez bu adamlar.

@Reiper

Rakibi analiz edebilmek ve strateji yapabilmek farklı şeyler. Jiraiya'nın 3 paine yaptığı şey stratejiydi mesela. Shikamarunun yaptığı şeyler de strateji. İtachinin nagatoya yaptığı ise analiz isteyen bişey.

Burda one piece örneği vermek gereksiz olmuş. İki serideki dövüş tarzı farklı. Naruto serisinde ninjutsuyla kafa karışıklığı yaratılır ve shurikenle veya chidori gibi bitirici bi teknikle dövüş biter. Bu seride zafer 2-3 açık yakalamakla kazanılır. One piece'te direk çarpışıyor adamlar.
Tek atma jutsusu olan değil açık yakalamayı iyi bilenler kazanır bu seride. İtachi bu konuda kendi chakra seviyesindeki adamlardan iyi tabiki. Ama kendisinden abartısız 500 kat büyük jutsu atıp yorulmayan adamların dikkatini dağıtamaz.

itachide dikkat dağıtmaya yarayacak ninjutsu çeşitliliği yok. Eğer genjutsuyla tek atamıyorsa ninjutsu yerine küçük genjutsularla dikkat dağıtıyor. Ama genjutsuyla savaşabilenler karşısında tek başına yeterli değil bu. Anca kendi seviyesindeki sasuke gibi adamlarda veya kagelerde işe yarar.

dediğim gibi o son bitirişi amaterasuyla yapabileceği bi plan yapabildiğini görmedik. İtachi amaterasuyu çok ağır kullanıyor. Sasuke karşısındayken dikkat dağıtmaya yarayan jutsularıyla amaterasuyu birleştiremediğini gösterdi adam. Eğer sasuke gibi enton'a sahip olsa belki daha iyi strateji yapabilirdi.
_______

Mangadaki nerdeyse herkes jiraiya itachiyi alır derken ve tüm featler de aralarındaki farkı gösterirken itachi alır diyorsan buna cevap veremem zaten. Sana kalmış.
Mangada herşey chakra değil derken sanki herşey genjutsuymuş gibi itachi yener demişsin. Jiraiya'nın atacağı her jutsuyu susannoyla durdurmaya mecburken ve susanno 5 dk'da biterken nasıl olacak bu merak ediyorum.

İtachi o kadar güçlü olsa obitoyu öldürüp kurtarırdı dünyayı. Adamda tek atmaya yarayan teknikler var diye çok abartıyorsunuz. Vuramadığı sürece bi anlamları yok.
İtachi'nin amaterasuyla vurabilme ihtimaline hiç bakılmadan "amaterasu var yener" dendiği sürece bu anketler bi sonuca varmaz. Vurursa yener ama nasıl vuracak? Bunun cevabı gelmiyor hiç.

Ağa ne yaptınız . Madara, 8 kapı açmış Gai, Hashirama , Naruto , Nagato hepsi Itachi’ i alacak adamlar .

Itachi güçlüydü ama yetersizdi.
8 kapılı Gai ve Naruto, İtachi'ye vurduğunda "len bu kargalar nerden geldi" diye depresyona girerler.Nagato ile sıkı bir vs olur.Madara da mangaka izanami kullandırtmazdı Madara kolay alırdı gözleri.

@Starrk

Minato'da Jiraiya'da İtachi'yi yener zaten.Ama karakterleri tek tek ninjutsu,taijutsu vs. olarak değerlendirmeyi doğru bulmuyorum.İtachi'yi bir bütün olarak değerlendirdiğimizde dediğim gibi 1. grubun en güçsüz adamı falan olur.O da işte sadece çakrası yüzünden olur bana göre.Yoksa diğer yetenekler bakımından bir eksiği yok.Taijutsu kısmına katılmıyorum bir de.Bence taijutsusu gayet iyiydi.Aynı şekilde shuriken kullanmada da ayrı bir ustalığı vardı.

Kabuto en son herkesi aştım, sage modun sınirını gördüm modundaydı o yüzden örnekledim, stardart bir kullanicı olup olmadığı tartışılır.
Benim anladığım kendi kendini İtachi'nin kazanacağına inandırmaya çalışıyorsun aksi halde ortada İtachi ve Minato gibi iki karekterin dövüşü varken Kabuto'nun Sage modundan yürümezdin.

İtachi'nin en büyük avantajı, attığı vslerde soğukkanlı olması, rakibi dartması ve açıkları bulmasıydı yani düşün adamın en iyi olduğu yerde bile Minato kendisine denk. Bu dövüşü kazanmasının tek yolu Edo İtachi'nin(Kendi kendini tüketmeyen) Minato ile vs atması olur.

Yanlış bilmiyorsam Minato'nun Rasengan harici her tekniği başka kişilerden alınma. Hatta Edo ile geri geldiğinde epey dalga konusu olmuştu bu durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık