Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Benim Minato’dan beklentim büyüktü taa ki Edo ile gelene kadar. Gelmeseydi iyiydi. Itachi kesinlikle daha güçlü gösterildi. ( Bence )

Her ne kadar Minato'ya bir sempatim olsa da Itachi bambaşka bir adam bana göre. Itachi alır, zeka dolu ve izlemesi acayip zevkli bir vs olurdu.

Kabuto sennin mod konusunda çoğu karakteri geçti. Ama adam sennin mod yokken sadece part 1 kakashi seviyesindeydi. sennin mod konusunda minato ve jiraiyayı geçmiş olsa da onlardan güçlü olmadı.
Naruto sennin mod'u öğrendiğinde de arkasından "atalarını geçti" dediler. Ama sadece sennin mod konusuydu bu.

İtachi kabuto tarafından ikiye bölünürken minato'nun tanrıya kol vermesine niye takıldınız ki bu kadar? Adam kolunu verdiği an tüm ninjutsularını kaybetti zaten. Bişey göstermesi imkansızdı.

Ayrıca minato'nun sennin modu jiraiyadan kötü değil. Suratının kurbağalaşmamasından anlaşılıyor bu. Jiraiya da tıpkı minato gibi sennin mod'da uzun süre kalamadığı için omzundaki kurbağaları çağırıyordu. Kurbağaları çağırsa minato da sennin modu istediği kadar kullanabilir.
Naruto'nun farkı kısa sürede çok sennin chakrası toplayabilmesi. Bu yüzden kurbağalara gerek duymuyor.

Kabuto sennin mod konusunda çoğu karakteri geçti. Ama adam sennin mod yokken sadece part 1 kakashi seviyesindeydi. sennin mod konusunda minato ve jiraiyayı geçmiş olsa da onlardan güçlü olmadı.
Naruto sennin mod'u öğrendiğinde de arkasından "atalarını geçti" dediler. Ama sadece sennin mod konusuydu bu.

İtachi kabuto tarafından ikiye bölünürken minato'nun tanrıya kol vermesine niye takıldınız ki bu kadar? Adam kolunu verdiği an tüm ninjutsularını kaybetti zaten. Bişey göstermesi imkansızdı.

Ayrıca minato'nun sennin modu jiraiyadan kötü değil. Suratının kurbağalaşmamasından anlaşılıyor bu. Jiraiya da tıpkı minato gibi sennin mod'da uzun süre kalamadığı için omzundaki kurbağaları çağırıyordu. Kurbağaları çağırsa minato da sennin modu istediği kadar kullanabilir.
Naruto'nun farkı kısa sürede çok sennin chakrası toplayabilmesi. Bu yüzden kurbağalara gerek duymuyor.
Minato'da yıkıcı güç yok, bu bir gerçek. Adam ışınlan boğaz kes işi bitirmiş. Onu görünce kaçın hikayesi buradan geliyor. Köyü kurtardığı durum bile bunu ispatlıyor. Kyuubi'ye karşı çaresiz. 3. Raigake ancak Hachibi ile denk dövüşümüş. Kyuubi gerçekten başka bir şey. Onunla savaşacak gücü yok, sadece mühür atıp hayatını feda ediyor. Zekası var ama karşıda zeki biri, Sarutobi sensei itachi için 6 yaşında kage bilginliği var dedi.

İtachi'nin zayıflıkları hastalığı ve çok chakra yiyen teknikleri. Karşıdaki kişi onu yormaya oynarsa avantajlı olur. Jiraiya misal bir kaya kurbağa midesi çağırdı, çıkmak için amaterasu kullanmak zorunda kaldı.

Niye sana yazdım, konuyu tartışasım vardı, bir yerden başlatayım dedim.

Jiraiya vs İtachi ye dikkat etmeyin fazla, adam köyü korumaya çalışıyor.Kakashi'yi mefta etti, Jiraiya ile kapışsa bunu duyan 7 sis bile gelir köyü dağıtmaya.
O vsden sonra Jiraiya ile Tsunade kolsuz Orochimaru'ya eziliyorlardı.Savaş ve güç skalası geç oturdu serinin.Ama başında da sonunda da genjutsu büyüktü.
Minato gibi sennin moda geç giren biri illa göz teması kurmak zorunda kalacak.

@Smoker ın üste attığı linke bir bakın Itachi'nin güç değerlendirmesinde hıza 5 üstünden 5 verilmiş.Jutsu yapma hızı en iyi olarak gösterilen karakter.

Biraz fanlıkla beraber şu linç sebebi cümleyi kuracam: İtachi vs Minato + Jiraiya olsa genjutsu ile ikisini birbirine kırdırır.

Son olarak Jiraiya'nın bahsettiği genjutsudan kurtarma tekniği 3 virgül seviyesi için mangekyou değil, İtachi seviyesi hiç değil!

Minato'da yıkıcı güç yok, bu bir gerçek. Adam ışınlan boğaz kes işi bitirmiş. Onu görünce kaçın hikayesi buradan geliyor. Köyü kurtardığı durum bile bunu ispatlıyor. Kyuubi'ye karşı çaresiz. 3. Raigake ancak Hachibi ile denk dövüşümüş. Kyuubi gerçekten başka bir şey. Onunla savaşacak gücü yok, sadece mühür atıp hayatını feda ediyor. Zekası var ama karşıda zeki biri, Sarutobi sensei itachi için 6 yaşında kage bilginliği var dedi.

İtachi'nin zayıflıkları hastalığı ve çok chakra yiyen teknikleri. Karşıdaki kişi onu yormaya oynarsa avantajlı olur. Jiraiya misal bir kaya kurbağa midesi çağırdı, çıkmak için amaterasu kullanmak zorunda kaldı.

Niye sana yazdım, konuyu tartışasım vardı, bir yerden başlatayım dedim.
Tartışasın varsa yazayım madem :D diğer arkadaşlar sıkılmış gibiydi uzatmıyordum o yüzden.

Büyük ihtimalle başkaları da söylemiştir ama yıkıcı güç göstermemiş olması yıkıcı gücü olmadığı anlamına gelmez. Ben vardır diye düşünüyorum. Sebeplerim:

1- Rasenshuriken'i icat etmeye çalışması ve kage olması element bildiği anlamına gelir. Ayrıca raikage'yi ıskalayan shurikenin ahtapota açtığı yaraya bakarsan büyük ihtimalle fuuton eklediğini anlarsın:
http://www.mangareader.net/naruto/542/15
Belki chakrası yüksek olduğu için öyle hasar vermiştir onu bilemem. Ama bi kunainin öyle yara açmaması lazım.

2- önce mevcut ninjutsularda uzmanlaşmamış birisinin jutsu icat etmesi çok zor. Sadece ninjutsu değil mühürlerde bile ustalaşmış. Yani adamda jutsu çeşitliliği var. Chakra seviyesi de yüksekse bu adamın yıkıcı olmasını durduracak bişey yok.

3- minato'nun chakrasının devasa olduğunu gösteren birsürü şey var. Sennin mod sadece yüksek chakra varsa öğrenilebiliyor:
http://www.mangareader.net/naruto/412/11

Minato sennin mod'u uzun süre tutamasa bile öğrenebilmiş olması chakrasının devasa olduğunu gösteriyor.

Ayrıca summoning jutsu sanıldığından fazla chakra yiyor. Herkesin chakra canavarı dediği naruto'nun bile chakrası yetmedi buna.
http://www.mangareader.net/naruto/92/13

Büyük chakra=büyük ninjutsu demektir zaten. Bunu da jiraiya söylüyor:
http://www.mangareader.net/naruto/92/14

Kyuubi olayı farklı bi durum. Minato doğum sırasında kyuubiyi bastırarak zaten yoruldu. Ardından önce obitoyla ilgilendi ardından dev summon kullandı ve kyuubiyi köyden uzaklaştırmak için büyük bi miktar chakra harcadı. Chakrası o kadar düşükken kyuubiyle savaşması imkansızdı. Yorgunluktan narutoyu kyuubinin pençesinden kurtaracak hali bile kalmamıştı.

dövüşebilecek durumda bile olsa dövüşmesi anlamsızdı. Kyuubinin mühürlenmesi şarttı. Minato'nun elinde 2 ihtimal vardı:

1-kendini feda edip kyuubiyi kushinaya mühürlerdi. Ama kushina hemen öleceğinden kyuubi ortaya çıkacaktı.
2- kyuubiyi narutoya mühürleyecekti. Ama naruto'nun vücudu kyuubiyi kaldıramayacağı için minato kyuubinin yarısını shiki fuujinle mühürlemek zorunda kaldı.

İtachi en azından 10-15 amaterasu kullanabilecek ve susannoda 20-30 dk kalabilecek halde olsa çekişmeli olur derim. Ama hasta olmayan sasuke bile anca 4 dk açık tuttu susannoyu.

Devasa chakrası olup jutsu çeşitliliği olmayanları itachi yenebilir. Ama hem devasa chakrası hem de itachiye denk zekası ve ninjutsu dahisi olan birine karşı itachi çok büyük dezavantajda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık