Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
İyi günler.

Bugün Spotify'ın Global Top 10 listesi yerine ülkemizde haftanın en çok dinlenen Turkey Top 10 listesi vereceğim.

Listede ilk dört şarkı Youtube'da da popülerliğini göstermektedir. Bu şarkıların videolarını merak edip dinleyenler için bırakıyorum:

1. aklına ben gelicem

2. Mesafe

3. Hele Bi (Club Version)

4. Basit Numaralar

Bu listede en dikkat çeken isimlerden iki Zerrin Özer ve Alişan. Zerrin Özer müzik piyasasında uzun süre yoktu, en son 2000'li yıllarda etkin olan isimdi. Şimdi yeni bir şarkıyla başarı elde etmesi tekrardan "unutmayın, ben de varım" demesini gösterir. Alişan'ın da eski bir şarkısının viral olması da apayrı konu. Nasıl tekrar şarkı patladı da düştü, bir fikrim yok ama taktir edilesi bir durum.

Youtube'da da yukarıdaki şarkılar haricinde Mabel Matiz'in gündem olan Bahçemin En Zor Gülü, Sagopa Kajmer ve Mine Koşan ikilisinin yeni çıkan Geceler, Dilan Polat'ın Enerji ve İbrahim Tatlıses'le düet yapan Tefo & Seko'nun Kara Üzüm Habbesi popüler listesindedir. Bunların da şarkılarını vereyim:

1. Bahçemin En Zor Gülü

2. Geceler

3. Enerji

4. Kara Üzüm Habbesi

Türkiye'de şarkı tercihleri oldukça karışık olduğunu söylemek gerek. Bir de önceki dönemlerden farkı yeni çıkan şarkıların genellikle üç dakikadan uzun olmaması. Dinleyici hemen tüketsin diye mi yoksa şarkıların kararında yapılması gerektiğinden mi, tartışılabilir. Bakalım önümüzdeki haftalarda ne olacak?

Benden bu kadar. Sağlıcakla kalın, hoşça kalın.

Gülşen bir konserinde İstiklal Marşı'nı okudu. Sosyal medyada tartışmada tartışma yarattı. Kimisi başarılı bulurken kimisi millî değerin şarkı gibi ve bu kıyafetle okunmasını saygısızlık bulmuş. Söz konusu video budur:

Eleştirilecek taraflar var mı? Evet, tartışılır. Ancak çok kötü denecek kadar kötü yorum yapılabilir mi? Bence o kadar değil ama tabii kimin ne açıdan baktığına bağlı.

Gülşen bir konserinde İstiklal Marşı'nı okudu. Sosyal medyada tartışmada tartışma yarattı. Kimisi başarılı bulurken kimisi millî değerin şarkı gibi ve bu kıyafetle okunmasını saygısızlık bulmuş. Söz konusu video budur:

Eleştirilecek taraflar var mı? Evet, tartışılır. Ancak çok kötü denecek kadar kötü yorum yapılabilir mi? Bence o kadar değil ama tabii kimin ne açıdan baktığına bağlı.
Fena okumamış güzel.

Edit: bir @carpe d. em yorumu alırım.

Tamamen kendini gündem yapmak için olaylardan sıyrılıp başka taraflardan prim yapmak için yapılmış bir olay.Kimisi dini kullanır kimisi Atatürkü veya milli değerleri.Hiç sekmez hepsi tutar.Bunun gibilerin kendi çıkarları için yapmayacakları şey yok.Her konserinde yapsaydın bunu kimse bişey demez.Şarlatanlık tamamen.

Fena okumamış güzel.

Edit: bir @carpe d. em yorumu alırım.
Ben de aynı fikirdeyim Kırmızı Terör.

Tamamen kendini gündem yapmak için olaylardan sıyrılıp başka taraflardan prim yapmak için yapılmış bir olay.Kimisi dini kullanır kimisi Atatürkü veya milli değerleri.Hiç sekmez hepsi tutar.Bunun gibilerin kendi çıkarları için yapmayacakları şey yok.Her konserinde yapsaydın bunu kimse bişey demez.Şarlatanlık tamamen.
Evet, olabilir. Genelde her konserinde söyleyen sanatçıların gündem olmamasını düşünürsek böyle bir yaklaşımla bakılması normal.

İşin siyaseti, millî değerleri bir kenara bırakırsak Gülşen uzun süredir bir albüm çıkarmıyor, çıkardığı şarkıların biri hariç düetti. Aslında albüm çıkarsa yine konuşulur, kitlesi var.

Bir diğer haber konusu Hande Yener'di. Yener, dün Kuruçeşme Arena Park konserinde son zamanlarda çorbacıda sahne almasıyla konuşulan Gülden Karaböcek'i sahnede, kraliçe tahtıyla ağırladı ve birlikte Dilek Taşı ve Sürünüyorum şarkılarında düet yaptılar. Bu tavır eski sanatçı ağırlamak açısından vefakâr ve büyüklük olarak yorumlandı.

Düet videoyu aşağıya bırakıyorum:

Gözü yaşlı İstanbul'dan merhabalar.

Yağmurlar başladı. Yağmurun tatlı, yavaş, ürkütmeden yağışıyla sükûnet bünyede...

Böyle bir hava için günün şarkısını seçmek istiyorum. O da Şebnem Ferah'ın Yağmurlar adlı şarkısı olsun.

"Gidiyorum gözüm yaşlı, ah yine yol yol üstüne"
"Sen yağmurları sev, yağmurlar yağsın üzerime"

Akşama vaktim olursa bu haftanın yeni şarkılarını sizinle paylaşacağım.

Hoşça kalın.

Merhabalar.

Bu haftanın yayınlanan şarkılarını sizinle paylaşmak istiyorum.

Yerli Şarkılar

• Feride Hilal Akın, sözü ve müziği kendisi ve Sheyh Ree'ye ait olan Susmadı adlı parçasını yayınladı.

• Geçen hafta yayınlanmıştı ama trend listelerinde yeni gördüğüm için burada paylaşmak istiyorum. Mert Demir, sözü ve müziği kedisi ile Mela Bedel'e ait olan, ud çalınan Ateşe Düştüm adlı parçasını yayınladı.

• Kurtuluş Kuş, Katiline Aşık isimli şarkısını yayınladı.

• Derya Bedavacı, İbrahim Erkal'a saygı albümünde olacak De Get Yalan Dünya adlı parçayı seslendirmiştir.

• Hadise, sözü ve müziği Aytaç Özgümüş'e ait Sevmiyo adlı parçasını yayınladı.

• UZİ Ailem adlı parçasını yayınladı.

• Geçen hafta yayınlansa da Safiye Soyman'ın yeni şarkısı Gümüş Kaşık'ı da aşağıya bırakıyorum:

Yabancı Şarkılar

• Jax Jones D.O.D ve Ina Wroldsen işbirliği ile Won't Forget You adlı parçasını yayınladı.

• Martin Solveig ve Stefflon Don I Don't Wanna Work isimli parça yayınlamıştır.

• U2 Atomic City adlı parçasını yayınlamıştır.

• Bad Bunny'nin şimdiden gündem olan Un Preview isimli parçası yayınlandı.

• The Rolling Stones upuzun yıllar sonra yeni bir albümle piyasaya dönecek. Bu şarkıların habercisi olan Sweet Sounds of Heaven isimli parçası Lady Gaga ve Stevie Wonder düetiyle yayınlandı.

• Eski grup NSYNC'nin Better Place isimli şarkısı yayınlandı.

Yeni Çıkan Yabancı Albümler

• LP Love Lines adlı yeni albümünü yayınlamıştır. Bu albümü dinlemek isteyen için hem Spotify linkini hem de Youtube'da oynatma listesini aşağıya bırakıyorum:

• Ed Sheeran Autumn Variations isimli yeni albümünü yayınlamıştır. Sonbahar temalı bu albümü yukarıdaki gibi iki farklı linkten dinlemek isteyenler için bırakıyorum:

• Mae Muller Sorry I'm Late...Again adlı albümünü yayınlamıştır. Dinlemek isteyenler için iki platformda link aşağıdadır:

Bu haftalık bu kadar. Dinleyin, keyif alın, eğlenin. Kendinize iyi bakın.

Selamlar. Bu hafta çıkan şarkıları paylaşıyorum. Şarkıların bir kısmı:

Yerli Şarkılar

1. Melis Fis - Deliriyorum

2. Ceza - Analog

3. Zara - Kor Değil Köz

4. Ege Can Sal - N'aptım Ben Sana?

5. Kamuran Akkor - Senin Uğruna

Yabancı Şarkılar

1. Coodi - Viimeinen ruusu (Albümdür, Spotify linki bırakıyorum)

2. Alika - Õde ütles

İyi akşamlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık