Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Merhabalar herkese.

Forumda bir süredir gözlemlediğim kadarıyla bazen müzik, müziğe dair sohbetler yapılıyor. Dizi, sinema, otomotiv gibi sohbet konuları olup müzik üzerine bir konu açılmaması
da bu bakımdan eksik bir parçadır. Bu yüzden bu alanda bir konu açmaya karar verdim.

Konuda "neler yapacağız" sorusuna biraz cevap vermek istiyorum:
  • Yerli veya yabancı bir şarkıcının albüm, EP veya single haberini buradaki herkese duyurmak.
  • Ücretsiz festivalleri, ücretsiz halk konserleri, uluslararası bir şarkıcının ülkemizde vereceği konseri burada duyurmak.
  • Sosyal medyayı meşgul eden şarkıları veya şarkıcıları değerlendirip tartışmak. Bu konuda gereğinde anket konuları da açılacaktır.
  • Herhangi bir müzik türü üzerine yazılmış yazıları burada yayınlamak.
  • İlk dört maddenin dışında kalan, ancak alanı kapsayan konuları paylaşmak.
  • Konularda paylaşılan şarkıları burada konuşabilmek. Mesela; KorsanFan Ne Dinliyor? konusunda paylaşılanlar üzerinden sohbet yapılamadığı için, daha doğrusu Genel Sohbet'e aktarıldığı için böyle durumda sohbetin kaybolmaması adına buradan devam edilebilir.
  • Son olarak ülkede ve dünyada haftalık ya da aylık popüler olan şarkılar paylaşılabilir. Tabii bu bir seçenek.

Yukarıdaki maddeler haricinde -gözümden kaçan bir şey olmuş olabilir- aklınıza başka bir şey geliyorsa söylerseniz madde olarak ekleyelim. Haber değeri olan ve paylaşmaya değen konuları, sohbet oluşturabilecek meseleleri foruma girdiğim sürece burada size aktaracağım. Tabii siz de bildirirsiniz. Bu konunun işleyişi dizi, sinema sohbetlerinde nasılsa müzik konusunda da böyle olsun.

Birazdan bir haber paylaşacağım.

Sağlıcakla kalın. İyi forumlar!

Son düzenleme:
Arkadaşlar. Bir anket açtım. Son zamanların yükselen ismi olan Emir Can İğrek'in 'Ali Cabbar' şarkısı gerek sosyal medyanın gerekse fenomen isimlerin dilinden düşmüyor. Ne zaman herhangi birine girsek Ali Cabbar ismi ve şarkının hikâyesi çıkıyor. Hatta şarkı bu popülerlikten dolayı sanırım -bilen birisi varsa burada aydınlatsın- sinema filmi de olacakmış. Hâl böyle olunca foruma, bu konuda anketle sormak istiyorum:

Sizce bu şarkı denildiği kadar iyi bir şarkı mı yoksa abartıdan ibaret olan popüler kültürün şişirmesi bir şarkı mı? Ankette iki şık koydum, tarafınızı belli edin. Söz konusu şarkı budur:

Çok gerekli bir konuydu teşekkürler @BlackMask! Burada bazı sitelerde yazdığım yazıları, bu forumda yazdığım yazıları, önemli gördüğüm haberleri, değerli ve dinlenmesi gerektiğim ve konusu olmayan türde albümleri paylaşabilirim. Benim için kullanılabilecek bir alan oluşturmuş oldun! Bunu destekliyorum. Bazı şeyler için bazı şeylere ihtiyaç vardır!

değil. şarkının popülerliğini, halkımızın dram seviyor oluşuna yordum. ''bu ne kadar berbat bir şarkı, ne diye bunu meşhur ettiler'' diyeceğim türden bir şarkı da değil ama alelade bir şarkı işte.

Çok gerekli bir konuydu teşekkürler @BlackMask! Burada bazı sitelerde yazdığım yazıları, bu forumda yazdığım yazıları, önemli gördüğüm haberleri, değerli ve dinlenmesi gerektiğim ve konusu olmayan türde albümleri paylaşabilirim. Benim için kullanılabilecek bir alan oluşturmuş oldun! Bunu destekliyorum. Bazı şeyler için bazı şeylere ihtiyaç vardır!
Rica ederim, ne demek. Dizi, film sohbetleri yapılıyor, müzik niye olmasın? Senin için alansa mutluluk duyarım. Katkılarını görmek seve seve isterim. Zaten sen ve senin gibilerinin müzik aşkını burada görmek istiyorum. Müzik konuşalım, sanat konuşalım. Konu benim olduğu kadar senin de sizin de...

Müsait bir zamanda yazışalım senle. Sana açmayı düşündüğüm 20 konusunun 15 tanesinden bahsetmek istiyorum. Söz konusu kısım müzik. Birkaç isim önerisi alırım.

Rica ederim, ne demek. Dizi, film sohbetleri yapılıyor, müzik niye olmasın? Senin için alansa mutluluk duyarım. Katkılarını görmek seve seve isterim. Zaten sen ve senin gibilerinin müzik aşkını burada görmek istiyorum. Müzik konuşalım, sanat konuşalım. Konu benim olduğu kadar senin de sizin de...

Müsait bir zamanda yazışalım senle. Sana açmayı düşündüğüm 20 konusunun 15 tanesinden bahsetmek istiyorum. Söz konusu kısım müzik. Birkaç isim önerisi alırım.
Her zaman mesaj kutum açık ağabey! Discord üzerinden de buradan da yazabilirsin!

değil. şarkının popülerliğini, halkımızın dram seviyor oluşuna yordum. ''bu ne kadar berbat bir şarkı, ne diye bunu meşhur ettiler'' diyeceğim türden bir şarkı da değil ama alelade bir şarkı işte.
Ben tamamen dinlemediğim için dinleyince söyleyeceğim ama genelde halk dram ve arabesk havaya bayılıyor. Bunun önceki bir örneği Antidepresan. 5-6 ay her yerde maruz kalmışızdır. Mabel Matiz'in şarkıları iyidir, hoştur. Hatta bazı şarkıları fevkaladedir, katılırım ama bu şarkı da bahsettiklerim kadar değil. Sen ne düşünüyorsun o şarkı hakkında?

Ben tamamen dinlemediğim için dinleyince söyleyeceğim ama genelde halk dram ve arabesk havaya bayılıyor. Bunun önceki bir örneği Antidepresan. 5-6 ay her yerde maruz kalmışızdır. Mabel Matiz'in şarkıları iyidir, hoştur. Hatta bazı şarkıları fevkaladedir, katılırım ama bu şarkı da bahsettiklerim kadar değil. Sen ne düşünüyorsun o şarkı hakkında?
mabel matiz'in tarzının dışında bir şarkı. tıpkı fırtınadayım gibi. sektöre yapılmış bu şarkı. sözler yavan ve basit. mabel matiz'in bu şarkıda sesini kullanım şekli ile eski şarkıları arasında da çok net bir fark var. yeni nesilde çok sayıda müzisyen ve müzik grubu var bu tonda şarkı söyleyen. ritim tutmalık basit bir müziği var. yetmemiş gibi damara oynamış bir de.

mabel matiz'in bazı şarkıları vardır ki bahar havası gibi ferahlatır insanı. fan ve aşk yok olmaktır mesela ama bir de sultan süleyman ve aferin gibi daha koyu tonlarda şarkıları vardır. konuları farklı olsa bile söz ve müzik belli bir seviyenin üzerindedir bu şarkılarda ama açıp bakalım spotify'a. en çok dinlenen şarkıları fırtınadayım ve antidepresan. ikisi de çok sektörel işler. tabii bu işin bana göresi :)

tanımadığım insanları yargıladığımın ve bir miktar da küçümsediğimin farkındayım ama bu ülkenin insanları genel olarak geçmişe takılı kalmayı ve ortada öyle bir yaşanmışlık olmasa bile duygularını büyük büyük yaşamayı seven insanlar topluluğu. bu yüzden de bu tarz şarkılar çok tutuyor.

ama işin bir de şu boyutu var. başka ülkeleri bilmem ama sanatçılar ama aynı zamanda zanaatkar olmak zorunda bu ülkede. konudan alakasız bir örnek olacak ama emin alper mesela. tepenin ardı ve abluka gibi kaliteli işler de yapıyor ama disney'e leş ötesi(arayış) dizi de çekiyor çünkü para kazanması lazım ve sanatsal işler pek para etmiyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık