Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Garp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 361 82.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 78 17.8%

• Kullanılan toplam oy
    439
VS'nin nasıl geçtiğinin bir önemi yok burada tek önemli olan şey Garp, şöyle böyle denizciydi diyenlerin aslında çok saçma bir şeye tutunmuş olmaları bak sen bile diyorsun, Bigmom ve Kaido hemen saf dışı kaldılar ee hani bu adam çok sağlam denizci hayatını adamış denizciliğe gidip alaydı ya, bunları yeri yurdu bile belli. Garp ne yapmış denizcilik için bugüne kadar ? Hiç, lafa gelirsek 50 tane laf ediliyor denizcilikle ilgili ama sonuç yok.

Ha şebek olayını kabul ederim büyük iş başarmış ama o işin sonunda yaptıkları o işe gölge düşürüyor yada o iş bize anlatıldığı gibi değil çünkü işin sonucunda ya çok güçlü ama denizciliği adam gibi yapmıyor sonucu çıkıyor yada o kadar üst düzey bir gücü yok anlatılanlar hikaye sonucu. Neyse Garp için fazla konuşmaya gerek yok, pek zaman harcanacak kadar değerli biri değil.
Zaten gücüne zerre şüphe yok WB ve Roger dengi bir adam ona kimse su düşüremez öyle bir gücü olmasa, Roger'ın dengi olmayan denizcilere ne yaptığı belli yani o işi geç diğer soruna gelecek olursak o da yakında açıklanır mesela Akainu deli gibi korsanlardan nefret ediyor GL'den NW'ye taşıyor Marine'yi ama gel gelelim yanına 3 amirali alıp Yonkouların içinden geçebilecekken geçmiyor var bir nedeni demek ki. Yani Akainu gibi bir adam 3 amiral ile birlikte gidip hatta 3 amirale bile gerek yokta neyse 3 amiral ile birlikte gidip yok edebileceğini bilemeyecek biri mi?

Zaten gücüne zerre şüphe yok WB ve Roger dengi bir adam ona kimse su düşüremez öyle bir gücü olmasa Roger'ın dengi olmayan denizcilere ne yaptığı belli yani o işi geç diğer soruna gelecek olursak o da yakında açıklanır mesela Akainu deli gibi korsanlardan nefret ediyor ama gel gelelim yanına 3 amirali alıp Yonkouların içinden geçebilecekken geçmiyor bunu da sormak lazım değil mi?
Gene başa döndermişsin bak olay Akainu değil.

Şebeğin tayfasında şebek hariç 5-6 tane daha büyük korsan var, bu adamı Akainu ile eşit tutamazsın ve o zamanki durumu da şimdi ile eşit tutamazsın. Adam Şebek tayfasını dağıtmış ama ondan sonra içeri aldığı kimse yok, Shiki var o da ana üssü basıyor diye içeri alınıyor adamın kafayı yamulttuğu dedeyi bile içeri aldığını görmedik hatta Morgan'ı almaya gitti o bile bir şekilde kurtuldu kapak hikayesinde geçiyor. Her neyse ben demek istediğimi tekrarlıyayım.

Bu adamı savunanlar her zaman ciddi bir marine anlayışı içerisinden savunmalarına temel hazırlıyorlar ama elemanın kendisinde öyle bir şey yok, eğer olsaydı Şebek tayfasını dağıtmışken diğerlerini yakalardı yada en azından kafasını yamulttuğu adamı içeri atardı. Şimdiye kadar ciddi anlamda denizci olduğuna ve işini ciddi bir şekilde yaptığına dair elde tek bir kanıt yok. Sadece şebek olayı var ve onun da nasıl olduğunu öğreniriz ilerde. Her halukarda gereksiz saçma sapan bir karakter.

Gene başa döndermişsin bak olay Akainu değil.

Şebeğin tayfasında şebek hariç 5-6 tane daha büyük korsan var, bu adamı Akainu ile eşit tutamazsın ve o zamanki durumu da şimdi ile eşit tutamazsın. Adam Şebek tayfasını dağıtmış ama ondan sonra içeri aldığı kimse yok, Shiki var o da ana üssü basıyor diye içeri alınıyor adamın kafayı yamulttuğu dedeyi bile içeri aldığını görmedik hatta Morgan'ı almaya gitti o bile bir şekilde kurtuldu kapak hikayesinde geçiyor. Her neyse ben demek istediğimi tekrarlıyayım.

Bu adamı savunanlar her zaman ciddi bir marine anlayışı içerisinden savunmalarına temel hazırlıyorlar ama elemanın kendisinde öyle bir şey yok, eğer olsaydı Şebek tayfasını dağıtmışken diğerlerini yakalardı yada en azından kafasını yamulttuğu adamı içeri atardı. Şimdiye kadar ciddi anlamda denizci olduğuna ve işini ciddi bir şekilde yaptığına dair elde tek bir kanıt yok. Sadece şebek olayı var ve onun da nasıl olduğunu öğreniriz ilerde. Her halukarda gereksiz saçma sapan bir karakter.
Zaten iki tane olay var burada bilindik bir Xebec tayfa dağılmış deniliyor ve gerçekten de dağılıyorlar kaptanları ölüyor mu artık nerede bilmiyorum diğeri de Chinjao zaten korsanlık hayatını bitiriyor emekli ediyor he atsa iyi mi olurdu olabilirdi ama adamın en büyük hazinesinin yolunu kapatıp korsanlık hayatını bitirmiş. Kim bilir belki WB kaçmıştır he diyeceğim de WB kaçacak bir adam değil bilemiyorum. :D Ama ben senin Garp'ı neden gömdüğünü biliyorum benim parantez içim bunu açıklıyor Ferit.

Zaten iki tane olay var burada bilindik bir Xebec tayfa dağılmış deniliyor ve gerçekten de dağılıyorlar kaptanları ölüyor mu artık nerede bilmiyorum diğeri de Chinjao zaten korsanlık hayatını bitiriyor emekli ediyor he atsa iyi mi olurdu olabilirdi ama adamın en büyük hazinesinin yolunu kapatıp korsanlık hayatını bitirmiş. Kim bilir belki WB kaçmıştır he diyeceğim de WB kaçacak bir adam değil bilemiyorum. :D
Adamın işi içeri atma nerede kaldı denizcilik neyse zaten şu yazdığını bir kere daha okusan adamın ne kadar denizci olduğunu anlarsın :oleyo2:

Genel tartışmada kafamı kurcalayan bir şeyi yazmıştım ki bu da beni sonuçta Garp'ın Ace'i Dünya Hükümeti'ne gammazlamış olduğu sonucuna çıkardıydı.
Yorumları sordum. Aksini savunan pek çıkmadı. Çıkanlar da ikna edici olamadı. Hatta fikrimi daha da pekiştirdi.
Böyle böyle gitgide daha yattı kafama bu olasılık.
insanlar seni kaale almadı savunan pek çıkmadı değil. xd

Garp, Roger'a verdiği sözü tutup Ace'i korumadı. Her ne kadar Luffy'e Ace'i kurtarsın diye yol versede ben daha çok haraket beklerdim. Garp bu işten öyle yok göreviydi, adam adalet sağlayıcısıydı falan diye sıyrılamaz. Ailesini korumayı bilememiş daha. Oğlu dünyanın en çok aranan suçlusu, torunları dünyanın en çok aranan korsanları. Bari torunun idam sehpasındayken arka çıksaydın. Veya Impel Down'da kaçırsaydın. Her şeye rağmen Garp; Ace olayından ve ailesinin sağa sola dağılıp kötü yollara düşmesinden ders çıkarmıştır. E.Oda ilerde kritik bir anda Garp'ın o kritik hamleyi yapması için ve belki kendini feda etmesi için bu yollardan geçmesini sağlamıştır. Bu sayede bir taşla 2 kuş vurmuş hatta daha fazla kuş vurmuş oluyor. ( Çoğu insan gibi serinin devamı için Ace'in ölmesi gerektiğini düşünüyorum )

ve forumdaki arkadaşlar unutmayın, hiçbirşey sizden ve ailenizden önemli değildir.

Yalnız düşünüyorum bu Garp harbi beceriksiz ha.
Hayır hatalarından ders de çıkarmıyor.

Oğlunu denizci yapmak istedi.
O olmadı. Gitti devrimci oldu.
Olabilir. Her daim başarılı olacaksın diye bir kaide yok.

Ace'i denizci yapmak istedi. Ace gitti korsan oldu.
Neyse bu da mümkündür. Çok üstüne gitmemek gerek.

Luffy'yi denizci yapmak istedi.
Be adam bari diğerlerinden ders çıkar da bari bunda çuvallama yahu.
Ama yok. Luffy de gitti korsan oldu.

Bütün bu beceriksizliklerden sonra aileden ümidi kesti. Gitti elalemin hazır denizci olmuş çocuğunu yanına aldı. Hadi bari buna sahip çık be adam!
Gene tık yok. Shanks olmasa o da gidiyordu elinden.

Bu ne be! :oleyo2:

Garp, Roger'a verdiği sözü tutup Ace'i korumadı. Her ne kadar Luffy'e Ace'i kurtarsın diye yol versede ben daha çok haraket beklerdim. Garp bu işten öyle yok göreviydi, adam adalet sağlayıcısıydı falan diye sıyrılamaz. Ailesini korumayı bilememiş daha. Oğlu dünyanın en çok aranan suçlusu, torunları dünyanın en çok aranan korsanları. Bari torunun idam sehpasındayken arka çıksaydın. Veya Impel Down'da kaçırsaydın. Her şeye rağmen Garp; Ace olayından ve ailesinin sağa sola dağılıp kötü yollara düşmesinden ders çıkarmıştır. E.Oda ilerde kritik bir anda Garp'ın o kritik hamleyi yapması için ve belki kendini feda etmesi için bu yollardan geçmesini sağlamıştır. Bu sayede bir taşla 2 kuş vurmuş hatta daha fazla kuş vurmuş oluyor. ( Çoğu insan gibi serinin devamı için Ace'in ölmesi gerektiğini düşünüyorum )

ve forumdaki arkadaşlar unutmayın, hiçbirşey sizden ve ailenizden önemli değildir.
:alkis::alkis: Anlamıyorlar, anlatamıyoruz. Garp gibi ailesinin önüne işini geçirebilenler var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık