Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Garp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 361 82.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 78 17.8%

• Kullanılan toplam oy
    439
Daha doğmadan öldürülmek için aranan çocuk için tutmayacak bir bahane bu dediğin kardeş. En fazla kağıt üstündeki süsüdür o. Ne için idam edildiği ta 22 yıl öncesinden ortadaydı.
Ve dediğim gibi Garp'ın bahanesinin ne olduğuyla ilgilenmiyorum. Adam gıkını çıkarmadı çocuk için idam edilecek kararı alındığında.
Umarım anlatabilmişimdir.

Ayrıca neden sürekli Osmanlı'dan örnekler veriyorsun anlamadım, tarih pek iyi olduğum bir alan değil ve adım da Fatma değil.
Seni kim yediyse güzel yemiş. :good:
Ve her neyse. Sanırım ısrarla Garp'ın gımını çıkarmadığı gerçeği hakkında bir şey demeyeceksin ve Ace'in anne karnındayken idam fermanının verildiği gerçeğini bypass geçeceksin.
O zaman tartışmaya gerek yok. Sana iyi İlber Ortaylı'lar. :byee:

Hadiiiii. Başa döndük. :)
O zaman devam edelim.

Tamam. Avans veriyorum. Buradan kotar sen Denizci Casus Birliği'ni. Bir de o yoldan devam edek.
Avans veriyormuş haspam.Desene benim gözlerim kör görmek istemiyorum.

Banane yahu denizci casus birliğinden.Bu adam hain mi hain.Kardeşliğini öne sürüp tayfada yer edinmiş mi evet.Her şeyi denizcilere bildiriyor mu evet.Bir yere gittikleri zaman arkalarından denizciler saldırıyor mu evet.Daha ne bekliyorsun ? Adamları rocinante gittiğinden beri denizci görmedik o hain dediklerinde.Doff duymamış olayım diyor.O kadar sağlam yer edinmiş içlerinde.Biraz duygusallık ve aşk ile klasik türk dizisi çıkar bu senaryondan ama hala rerörörö.

İmparator olabilecek gücü var. Pekala kendi bölgesini ilan edip, imparator olduktan sonra da pek çok ülkeyi ve insanı koruyabilir, bu kadar basit bir amacının olacağını sanmıyorum.

Oğlu devrimcilerin lideri, torunu kk olacak. Garp'ın boş ve amaçsız bir adam olma ihtimali yok. Korsan olsa rahatlıkla imparator olur ve bahsettiğin şekilde pek çok ülkeyi, yüzlerce adayı ve milyonlarca insanı koruyup, onların güvenliğini sağlayabilir. Sadece koruma içgüdüsüyle denizcilerin safında yer almasının bir anlamı yok.
Oğlu ve torunu öyle diye niye o da kesin olarak öyle olsun. Yonko olsa Yeni Dünya'nın belli kısımlarını koruyabilir ve bunu kendi oluşturacağı kısıtlı bir organizasyonla yapabilir. Tanrı değil ya adam. Üstüne üstlük bunu yaparak tüm dünyaya ulaşabilen ve gücü rakipsiz bir dünya devletini de karşısına almış olacak ve sürekli savaşmak zorunda kalacak. Birini korurken diğerinin başına ne gelir kim bilir.
Şimdi Hükumetteyken yapabileceklerini düşün bir de. Ki yapıyor da. Sadece adı bile bölgeleri korumaya yetiyor veya koca orduya güven verip hevesle savaştırabilior vs.

Sadece koruma güdüsü de değil bu arada, yine indirgeme yaptın. Polis dedik. Asayiş sağlıyor.

Aslında idealist bir tavırla yapacağı işlerin neden olacağı yıkımı ve başarısızlık durumunda daha kötüye gidebilecek bir düzeni göze alamıyor bence. Çünkü herif çok büyük manyaklarla çok büyük savaşlara girmiş, iyi bir eğitmen ve sıkı talim yapan biri. Öyle düşüncesiz de değil bence. Kendini tutuyorsa bu işler daha kötüye gider de insanlar daha çok zarar görür korkusundan olsa gerek.
İyi dedin. Yukarıda yazdıklarım hemen hemen buna çıkıyor.

garp tam bir iyi dede. bugün polis veya asker olan bir insan her ne kadar bozuk bir düzene hizmet etmek istemese de mesleği ve rütbesi ile birilerinin yaralarına merhem olabilir. Garp da işin bu tarafında sadece. Daha doğrusu ideali üstte söylediğim şey olabilir. İçinde bulunduğu organizasyon en büyük organizasyon ve sahip olduğu rütbe de pek çok şeyi korumak için yeterli. Fakat evet idealist değil. Eğer idealist olsaydı kirlenmek uğruna doğru olduğu şeyi yapmaya çalışırdı diye düşünüyorum. Roy Mustang gibi veya Akainu gibi.
Kesinlikle.

Daha doğmadan öldürülmek için aranan çocuk için tutmayacak bir bahane bu dediğin kardeş. En fazla kağıt üstündeki süsüdür o. Ne için idam edildiği ta 22 yıl öncesinden ortadaydı.
Ve dediğim gibi Garp'ın bahanesinin ne olduğuyla ilgilenmiyorum. Adam gıkını çıkarmadı çocuk için idam edilecek kararı alındığında.
Umarım anlatabilmişimdir.

Ayrıca neden sürekli Osmanlı'dan örnekler veriyorsun anlamadım, tarih pek iyi olduğum bir alan değil ve adım da Fatma değil.
Seni kim yediyse güzel yemiş. :good:
Ve her neyse. Sanırım ısrarla Garp'ın gımını çıkarmadığı gerçeği hakkında bir şey demeyeceksin ve Ace'in anne karnındayken idam fermanının verildiği gerçeğini bypass geçeceksin.
O zaman tartışmaya gerek yok. Sana iyi İlber Ortaylı'lar. :byee:
:byee: Çay demlemeyi unutma. Ama dikkat et aynı bitkileri kullanma bu kez.

Garp sevmem ama gammazladı gibi saçma şeyler de iddia etmem.Ace'i yanına alıyor ama sonra gammazlıyor.Yada aile hassasiyeti olan Luffy'nin kaçmasına göz yuman adam gammazlıyor.Mantıksız tamamen.Bu kadar da değil.Kişilik sorunları var ancak o kadar cibiliyetsiz o kadar düşecek biri de değil.

İyi polis olduğu konusunda şüpheliyim.Yani yapması gerekenleri tam olarak yaptığı pek söylenemez.İşini iyi yapıyor olabilir ama görev tanımının dışında şeyler de var iyi polis derken.

Benim bildiğim iyi polisler daha doğrusu kahramanlar (Garp'a kahraman deniyor ) kötü polislere karşı meslektaşlarını korurlar.Coby olayını öylece seyretmezler.Coby dedi ama sonrasında harekete geçmedi.

Coby'i ölümden bir korsanın kurtarması tam anlamıyla rezillikti. :( Sen hocasısın birde orada aynı kurumda olmayı geçtim.İlk kurtarmaya senin koşman gerekir.
Orada Koby konuşurken adını söylüyor sadece şaşırıp. Akainu'nun saldırma anında görünmüyor. Shanks'ın dramatik girişi için çizilmiş bir sahne o. :(

Bu arada sen iyi polisi yanlış anladın. İyi yürekli polis olarak demedim, başarılı, işinde ehil anlamında dedim.

Oğlu ve torunu öyle diye niye o da kesin olarak öyle olsun. Yonko olsa Yeni Dünya'nın belli kısımlarını koruyabilir ve bunu kendi oluşturacağı kısıtlı bir organizasyonla yapabilir. Tanrı değil ya adam. Üstüne üstlük bunu yaparak tüm dünyaya ulaşabilen ve gücü rakipsiz bir dünya devletini de karşısına almış olacak ve sürekli savaşmak zorunda kalacak. Birini korurken diğerinin başına ne gelir kim bilir.
Şimdi Hükumetteyken yapabileceklerini düşün bir de. Ki yapıyor da. Sadece adı bile bölgeleri korumaya yetiyor veya koca orduya güven verip hevesle savaştırabilior vs.

Sadece koruma güdüsü de değil bu arada, yine indirgeme yaptın. Polis dedik. Asayiş sağlıyor.
Mantıklı şeyler ama ben böyle düşünmüyorum. Op evreni için asayiş, koruma, polislik vs. bu tip kaygılar bi hayli basit şeyler. O kadar büyük bir güç, op evreni için küçük sayılabilecek değerler için kendinden ödün vermez.

Mantıklı şeyler ama ben böyle düşünmüyorum. Op evreni için asayiş, koruma, polislik vs. bu tip kaygılar bi hayli basit şeyler. O kadar büyük bir güç, op evreni için küçük sayılabilecek değerler için kendinden ödün vermez.
Hoşluğu burada zaten. Garp tüm idealistlerin arasında çok basit gerçeklere bakıyor sadece. O güce rağmen dünya çapında bir girişimde bulunmuyor diğer herkes gibi.

Avans veriyormuş haspam.Desene benim gözlerim kör görmek istemiyorum.

Banane yahu denizci casus birliğinden.Bu adam hain mi hain.Kardeşliğini öne sürüp tayfada yer edinmiş mi evet.Her şeyi denizcilere bildiriyor mu evet.Bir yere gittikleri zaman arkalarından denizciler saldırıyor mu evet.Daha ne bekliyorsun ? Adamları rocinante gittiğinden beri denizci görmedik o hain dediklerinde.Doff duymamış olayım diyor.O kadar sağlam yer edinmiş içlerinde.Biraz duygusallık ve aşk ile klasik türk dizisi çıkar bu senaryondan ama hala rerörörö.
Haksız olduğumuz ortaya çıkınca agresifleşiyoruz da... :fool:

Kıyamam.
Neyse çok uzatmayalım. En azından hatasını görmüş konuyu başka yerlere çekiyor. Avansı güzel kullandı sonuçta.
Hani dediklerine cevap verirdim de yeri burası değil. Bir de gerilmişsin belli, daha da germemeli seni.
Biraz sakinleşince uygun bir yerde konuyu tekrar açarsın güzel güzel cevaplarım. :sapkali:

:byee: Çay demlemeyi unutma. Ama dikkat et aynı bitkileri kullanma bu kez.
E iyi peki. :bilmem:

Garp'ın torununun idamına ses çıkarmaması torununu diğer suçlulardan farklı görmemesinden kaynıklı. Yani adil olmasından kaynaklı. Nesi bu kadar garip karşılanıyor anlamıyorum şahsen. Ace bir korsan. Garp diğer korsanlara acımıyorken Ace'e neden acısın. İsyan ediyor sadece neden dediğim gibi yaşamadın diye. Elinden başka bir şey gelmiyor ağlamaktan. Orada Ace'i kurtarmaya çalışsa hükümetin değil denizcilerin itibarını zedeler. Bu da o kadar basit bir şey değil. Koca bir halkın güvenliğinden sorumlu bir organizasyon ve orada kahraman diye anılan bir adam bir korsanı kurtarmak için denizcilere sırt çeviriyor. Halk nezdinde kötü bir imaj olacaktı bu. Ama şimdi olansa torunu bile olsa adaletin yanında olduğu imajı. Ace roger'ın oğlu olduğu için halka açık şekilde idam edildi ama alelade bir korsan da olsa denizciler yine onu öldürmek için uğraşacaktı zaten. Herkes istediği gibi yaşayacak ama iş bedel ödemeye gelince birileri onları kurtarmak zorunda kalacak. yok öyle bir dünya. iyi ki de yok.
Konuyu anlamamışın sen, ondan.
Ace korsan olduğu için değil, Roger'ın çocuğu için idam edildi. (Bunu kaç yüz kere daha diyeceğim acaba)
Yani kimse, "Ace niye yakalandı? İmpel down'a kondu? Garp niye bu çocuğu salmadı?" falan demiyor.
Biz "Koca İmpel Down'daki en kötü adam Ace miydi ki, onu idam ettiler?" diyoruz.
Yani konunun adaletle uzaktan yakından alakası yok.

Haksız olduğumuz ortaya çıkınca agresifleşiyoruz da... :fool:

Kıyamam.
Neyse çok uzatmayalım. En azından hatasını görmüş konuyu başka yerlere çekiyor. Avansı güzel kullandı sonuçta.
Hani dediklerine cevap verirdim de yeri burası değil. Bir de gerilmişsin belli, daha da germemeli seni.
Biraz sakinleşince uygun bir yerde konuyu tekrar açarsın güzel güzel cevaplarım. :sapkali:

E iyi peki. :bilmem:

Konuyu anlamamışın sen, ondan.
Ace korsan olduğu için değil, Roger'ın çocuğu için idam edildi. (Bunu kaç yüz kere daha diyeceğim acaba)
Yani kimse, "Ace niye yakalandı? İmpel down'a kondu? Garp niye bu çocuğu salmadı?" falan demiyor.
Biz "Koca İmpel Down'daki en kötü adam Ace miydi ki, onu idam ettiler?" diyoruz.
Yani konunun adaletle uzaktan yakından alakası yok.
Yahu neyi cevapladın ki ne cevabı vereceksin :D Roci hain mi değil mi yani.Roci hain değil ise Garp Acei ispitlese bile ona niye hain diyorsun.Sen bunlara cevap ver kafi.Tabi yine kaçmayacaksan.

Yahu neyi cevapladın ki ne cevabı vereceksin :D Roci hain mi değil mi yani.Roci hain değil ise Garp Acei ispitlese bile ona niye hain diyorsun.Sen bunlara cevap ver kafi.Tabi yine kaçmayacaksan.
Konu Garp'sa Garp'tan konuşalım.
Konu Rosinante'yse, uygun bir yerde (bana her yer yer uygun o yüzden buyur sen seç) Rosinante konuşalım.
Ama dediğim gibi önce biraz sakinleş öyle konuşalım. Hani benim için mahzuru yok ama hakaretten ban falan yersin mazallah. :byee:

Konu Garp'sa Garp'tan konuşalım.
Konu Rosinante'yse, uygun bir yerde (bana her yer yer uygun o yüzden buyur sen seç) Rosinante konuşalım.
Ama dediğim gibi önce biraz sakinleş öyle konuşalım. Hani benim için mahzuru yok ama hakaretten ban falan yersin mazallah. :byee:
Adamına göre yorumluyorsun yani.Şunu baştan söylesen sorun kalmayacaktı.

Ek olarak istediğin mesajı şikayet edebilirsin problem yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık