Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi Luffy beşinci yonko olarak anılmaya başladı bile. Çok yakında da direkt yonkou veya sankou her neyse imparator olacak işte. Arlong, Don Krieg, Kuro falan çıkıp gelmesin sonra bizle zamanında kıyasıya dövüşmüştün bizden de en az bi amiral eder yani diye :D
Onu geç babası olması luffy'in buggy reis almıştı kelleyi :D Buggy > Luffy :D

Whitebeard Mihawkla olan düellodan bahsettiği için demiyor muydu o lafı :D Haa pardon buna yorum farkı diyoruz dimi :D
Hayır kolu sorduktan sonra kendisi yarayı gösterip şahingözden almadım diyor.Kendisi durduk yere gösteriyor.Sanki beyazsakal gözünü sormuş da ha şahingözden almadım dermiş gibi konuşmuşsun.

Neyse laf lafı açıyor diye düşünelim yine de bu birşeyi değiştirmez.Adam açıkça bunu öyle güçlü bir düşmanla giriştiğim dövüşte bile almadım ama karasakal dövüşünden aldım diyor.Karasakalla da antrenman yapmadılar herhalde değil mi ? Bu adam karasakal dövüşüyle Mihawk dövüşünü kıyaslıyor hani ikisi de antrenman olmayan.Elmayla armutu kıyaslamıyor kısacası ve yarayı karasakaldan aldığını söylüyor.

Neyse bugün de cümlede anlamı işledik türkçede sen kahkahalarla gülmeye devam et :)

Kendini geliştirmek amacıyla düello eden adam gözünü gösterip bu yarayı şahingözden almadım demez.Kendilerini geliştiriyorlardı ne de olsa ileri gitmiyorlardı.Senin mantığınla böyle olması gerekiyor.
İki dakika olaya yanlı bakmasanız göreceksiniz adamlar kıran kırana mücadele etmişler.Acımasızca yada kılıçları keskinleştirerek çarpışmak başka hiçbir kapıya çıkmıyor.

Shanks o sıralar amiral ayarıysa bile bu da Mihawk'ın ona denk olarak çarpıştığını gösteriyor.
Kendine/birbirini geliştirme amaçlı düello ederken kıran kırana mücadele etmiyor musun? Kıran kırana mücadele sadece dövüşlerde mi oluyor?

Aman, şimdilik ne desek boş.O yüzden bugünlük bu kadar yeter.

Eee databook'ta yazan bilgi bu? Ne olacak şimdi? :)
I noticed some people had questions about Mihawk and Shanks competing with each other. Both Mihawk and Shanks’ VCs call it 鎬を削る - to compete ruthlessly/to sharpen swords. So in other words they were most likely also competing to improve their own skills. This makes sense given how Mihawk is constantly looking for someone on his level, someone who can give him a good fight and thus help him improve in turn.

More specifically, Mihawk’s VC states 剣の腕を巡り 赤髪と鎬を削る to describe Shanks.
剣の腕 - sword skill
巡り - around
赤髪 - Red Hair

So it’s pretty much confirming that Mihawk and Shanks were around the same level when they duelled and these duels were in fact both competition and self improvement.
Bu yorumu argüman olarak kullanmak istediğine emin misin :)

Öyle bir anlatıyorsun ki sanki bu adamlar unvan için düello yapmış. Databook'taki bilgiler açık: Kılıçları keskinleştirmek/kılıç stillerini geliştirmek vs. Bir de ölümüne falan demişsin de öyle bir şeyi nasıl çıkardın. Orda geçen ifade ''acımasızca''. Sonuç olarak, bu adamlar kendilerini geliştirmek amacıyla düello ediyorlar. Sonrasında da Wb'nin Shanks hakkındaki sözü var işte. Her şey ortada yani.
Ne için düello yaptıkları belli değil. Unvan için olduğunu kastetmedim. Unvanı vurgulamamın sebebi belli; kılıç ustalığından bahsederken bunu karakterin toplam gücünden ayıramazsın.

Acımasızca diyorsun sonra da ölümüne olduğunu nereden çıkardın diyorsun. Acımasız olmak ne demek? Türkçe ya bu. Bir insan, karşısındakiyle acımasızca kılıç çarpıştırıyorsa bu ne anlama gelir? Sana şöyle sorayım; iki yıl önce Mihawk ve Zoro ''acımasızca'' kılıç çarpıştırsalardı ne olurdu? Zoro ölürdü, değil mi? Nitekim Mihawk, Zoro'ya ''acımasaydı,'' Zoro şu an ölü bir adamdı. Mihawk ve Zoro kılıç yeteneklerini çarpıştırmadılar mı?

Acımasızca deyip, sonra bu adamların antrenman havasında takıldıklarını söylemek bana göre çok yanlış bir yorumlama. Acımasız olmak; zalim olmak, karşıdakine acı çektirmekten çekinmemek demektir. Yani iki taraf da acımasızsa, her şeylerini ortaya koydular demektir.

Ayrıca, Shanks'ın kılıç ustası olduğu da iyice kesinleşiyor. Kılıç yeteneklerini çarpıştırıyorlar, rakip sayılıyorlar ve Mihawk hala Shanks'ı geçecek birini bekliyor.

Hayır kolu sorduktan sonra kendisi yarayı gösterip şahingözden almadım diyor.Kendisi durduk yere gösteriyor.Sanki beyazsakal gözünü sormuş da ha şahingözden almadım dermiş gibi konuşmuşsun.

Neyse laf lafı açıyor diye düşünelim yine de bu birşeyi değiştirmez.Adam açıkça bunu öyle güçlü bir düşmanla giriştiğim dövüşte bile almadım ama karasakal dövüşünden aldım diyor.Karasakalla da antrenman yapmadılar herhalde değil mi ? Bu adam karasakal dövüşüyle Mihawk dövüşünü kıyaslıyor hani ikisi de antrenman olmayan.Elmayla armutu kıyaslamıyor kısacası ve yarayı karasakaldan aldığını söylüyor.

Neyse bugün de cümlede anlamı işledik türkçede sen kahkahalarla gülmeye devam et :)
Dalga geçme lan :D Bi sahne önce Roger ın gemisinde bi çaylaktın, iyi tırmandın, buggy ile takılıyordun öldü mü diyor. Kolunu sormadan iki önceki cümle Mihawk konuları, sonraki sayfa Shanks geleceğe yatırdım diyor ki ardından zaten gelme sebebi oşan BB hakkında konuyu açmak için bu yara izi serüvenlerimden veya Mihawk ile olan düellomdan değil diyor. Kendisi durdur yere gösteriyormuş ahaha eğitilmiş gözle film izleyen adamsın devamlılık nedir bilir sanardım seni.
https://mangalife.us/read-online/One-Piece-chapter-434.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık