Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çünkü yazdıkların/yazdıklarınız normal şartlarda karşıdaki kişi tarafından ''alınganlık'' olarak anlaşılacak seviyede. Neyse yine biz abartmış olalım.

Both Mihawk and Shanks’ VCs call it 鎬を削る - to compete ruthlessly/to sharpen swords.

More specifically, Mihawk’s VC states 剣の腕を巡り 赤髪と鎬を削る to describe Shanks.
剣の腕 - sword skill
巡り - around
赤髪 - Red Hair

Şu kısım yorum falan değil. Databook'un incelenmiş hali.
Tamam ne var bunda? Mihawk'ın unvanı nedir? "En güçlü" kılıç ustası. Kılıç ustalığını güçten ayıramazsın. Zoro, Mihawk'tan güçlü olmadan, unvanı ondan alamaz. İnsanlar bu noktada yanılıyorlar işte. Yani iki karakter kılıçlarını çarpıştırıyorlarsa, bir de bu çarpışma acımasızca/ölümüne bir çarpışmaysa; sen bu çarpışmaya antrenman havasında diyemezsin. Shanks, tüm gücünü vermedi diyemezsin. Anlatmak istediğim bu.

Tamam ne var bunda? Mihawk'ın unvanı nedir? "En güçlü" kılıç ustası. Kılıç ustalığını güçten ayıramazsın. Zoro, Mihawk'tan güçlü olmadan, unvanı ondan alamaz. İnsanlar bu noktada yanılıyorlar işte. Yani iki karakter kılıçlarını çarpıştırıyorlarsa, bir de bu çarpışma acımasızca/ölümüne bir çarpışmaysa; sen bu çarpışmaya antrenman havasında diyemezsin. Shanks, tüm gücünü vermedi diyemezsin. Anlatmak istediğim bu.
Öyle bir anlatıyorsun ki sanki bu adamlar unvan için düello yapmış. Databook'taki bilgiler açık: Kılıçları keskinleştirmek/kılıç stillerini geliştirmek vs. Bir de ölümüne falan demişsin de öyle bir şeyi nasıl çıkardın. Orda geçen ifade ''acımasızca''. Sonuç olarak, bu adamlar kendilerini geliştirmek amacıyla düello ediyorlar. Sonrasında da Wb'nin Shanks hakkındaki sözü var işte. Her şey ortada yani.

Öyle bir anlatıyorsun ki sanki bu adamlar unvan için düello yapmış. Databook'taki bilgiler açık: Kılıçları keskinleştirmek/kılıç stillerini geliştirmek vs. Bir de ölümüne falan demişsin de öyle bir şeyi nasıl çıkardın. Orda geçen ifade ''acımasızca''. Sonuç olarak, bu adamlar kendilerini geliştirmek amacıyla düello ediyorlar. Sonrasında da Wb'nin Shanks hakkındaki sözü var işte. Her şey ortada yani.
Kendini geliştirmek amacıyla düello eden adam gözünü gösterip bu yarayı şahingözden almadım demez.Kendilerini geliştiriyorlardı ne de olsa ileri gitmiyorlardı.Senin mantığınla böyle olması gerekiyor.
İki dakika olaya yanlı bakmasanız göreceksiniz adamlar kıran kırana mücadele etmişler.Acımasızca yada kılıçları keskinleştirerek çarpışmak başka hiçbir kapıya çıkmıyor.

Shanks o sıralar amiral ayarıysa bile bu da Mihawk'ın ona denk olarak çarpıştığını gösteriyor.

Kendini geliştirmek amacıyla düello eden adam gözünü gösterip bu yarayı şahingözden almadım demez.Kendilerini geliştiriyorlardı ne de olsa ileri gitmiyorlardı.Senin mantığınla böyle olması gerekiyor.
İki dakika olaya yanlı bakmasanız göreceksiniz adamlar kıran kırana mücadele etmişler.Acımasızca yada kılıçları keskinleştirerek çarpışmak başka hiçbir kapıya çıkmıyor.

Shanks o sıralar amiral ayarıysa bile bu da Mihawk'ın ona denk olarak çarpıştığını gösteriyor.
Zoro'nun gözü antreman yaparlarken kesilmemiş midir sence?

Zoro'nun gözü antreman yaparlarken kesilmemiş midir sence?
Zoro'nun gözünün neden kesildiği yada kapalı olduğu belli değil.Konumuzla da alakası yok.Aklına gelebilecek herşey olabilir.

Benim altı çizili yerde üzerine bastığım nokta açık.

Shanks barizce bu yarayı Mihawk'tan da alabilirdim ama ondan almadım karasakaldan aldım demek istiyor.Yani böyle şeyler mümkünse Mihawk'tan aldığı yaralar da olabilir Wb ve Kaido'nun yaraları gibi.Demek ki düello o kadar kıyasıya geçmiş ki böyle bir ihtimal varmış.

Mihawk ile bile o kadar çetin düello attık böyle bir yara almadım karasakal bana bu izi bıraktı diyor adam kısacası.Cümlenin anlamından başka çıkan bir sonuç göremiyorum.

Zoro'nun gözünün neden kesildiği yada kapalı olduğu belli değil.Konumuzla da alakası yok.Aklına gelebilecek herşey olabilir.

Benim altı çizili yerde üzerine bastığım nokta açık.

Shanks barizce bu yarayı Mihawk'tan da alabilirdim ama ondan almadım karasakaldan aldım demek istiyor.Yani böyle şeyler mümkünse Mihawk'tan aldığı yaralar da olabilir Wb ve Kaido'nun yaraları gibi.Demek ki düello o kadar kıyasıya geçmiş ki böyle bir ihtimal varmış.

Mihawk ile bile o kadar çetin düello attık böyle bir yara almadım karasakal bana bu izi bıraktı diyor adam kısacası.Cümlenin anlamından başka çıkan bir sonuç göremiyorum.
Sen diyorsun ki antreman yapsalardı Shanks gözünü gösterip bunu Mihawk'tan aldım demezdi.

Bende diyorum ki Zoro'nun gözü Mihawk ile yaptığı ''ağır ve gaddar'' antremanda kesilmiş olma ihtimali var.

Yani Shanks gözünü bu tarz bir antremanda da yaralamış olabilirdi, ihtimal dahilinde.

Whitebeard Mihawkla olan düellodan bahsettiği için demiyor muydu o lafı :D Haa pardon buna yorum farkı diyoruz dimi :D

Sen diyorsun ki antreman yapsalardı Shanks gözünü gösterip bunu Mihawk'tan aldım demezdi.

Bende diyorum ki Zoro'nun gözü Mihawk ile yaptığı ''ağır ve gaddar'' antremanda kesilmiş olma ihtimali var.

Yani Shanks gözünü bu tarz bir antremanda da yaralamış olabilirdi, ihtimal dahilinde.
Düzelteyim.Sen diyorsun ki antreman yapsalardı Shanks gözünü gösterip bunu Mihawk'tan almadım demezdi.

Evet.

Zoro'nun durumu konuyla alakasız ama ilişki kurmaya çalışıyorsun sanırım.Söyleyeyim.

Zoro o şekilde bir hasarı antrenmanda almış olsa bile o noktada Mihawk ciddi dalıyorum diyerek girişmiştir bu adama ve hasar vermiştir.Antrenman diye yumuşak davranacak hali yok.Çok örnek var böyle shounen dünyasında.Eğitmeni bu senin nihai idmanın son aşaman diyip beni yıkmadan,kesmeden mezun olamazsın yada rütbe atlayamazsın ciddi geleceğim diyebiliyor mesela.Anime,manga dünyasında çokça örnekleri mevcut.

Mihawk eğitiminin son dönemi de böyle geçmiş olabilir eğer hasarı antrenmanda aldıysa.

Hala görüşüm aynı ve vivre kart zımbırtılarıyla uyuşuyor yine. Shanks ve Mihawk düello yapmıştır ve tabi ki bu düello öldürme kastıyla yapılmadı. Ama bu lay lay lom bir düello demek değil, tabi ki de ciddi bir şekilde birbirlerini yenmeyi amaçladılar.

Şimdi Luffy beşinci yonko olarak anılmaya başladı bile. Çok yakında da direkt yonkou veya sankou her neyse imparator olacak işte. Arlong, Don Krieg, Kuro falan çıkıp gelmesin sonra bizle zamanında kıyasıya dövüşmüştün bizden de en az bi amiral eder yani diye :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık