Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dile kolay oda'nın 20 senedir hakkında herşeyi sakladığı, serinin 2 ana karakterinin en büyük hedefi olan 1 karakter Amiral altı O-L-A-M-A-Z. Tek kollu Shanks'a köpek çekmesi bariz bir şekilde = Mihawk>Shanks hadi güzel hatırınıza Mihawk=Shanks olsun onada kabulüm. Vistaya kırdıran var ama forumda yapmayın kuzum o zaman en iyi kılıç ustasını Shanks'a, Vistaya ne bileyim Rayleigh'e verseymiş oda

Gerçekten böyle mi düşünüyorsun? Kılıç kapıştırmıyor bu adamlar. Düello yapıyorlarsa istikrarlı biçimde; birbirlerine saygı duyduklarını da çıkarabiliriz. Senin savunduğun tez fazlasıyla havada. Mihawk belki gücünü kısmıştır?
Vallaha ben böyle düşünüyorum. Ayrıca güç kısacak birisi varsa Shanks olmalıdır. Yonkou demek Amiralin üstünde bir güç demek. Mihawk ise amiral altında belki amiral seviyesindedir. Bence yani.Aksini gösteren kesin bir şey görmedikçe de fikrimin değişeceğini sanmıyorum.Basitçe Akainu'nun saldırısını durdurmaktaki rahatlığı Shanks için güvence niteliğinde .

Dile kolay oda'nın 20 senedir hakkında herşeyi sakladığı, serinin 2 ana karakterinin en büyük hedefi olan 1 karakter Amiral altı O-L-A-M-A-Z. Tek kollu Shanks'a köpek çekmesi bariz bir şekilde = Mihawk>Shanks hadi güzel hatırınıza Mihawk=Shanks olsun onada kabulüm. Vistaya kırdıran var ama forumda yapmayın kuzum o zaman en iyi kılıç ustasını Shanks'a, Vistaya ne bileyim Rayleigh'e verseymiş oda
Nerde geçiyor bu? Ayrıca ''kılıç ustası olmak'' ve ''kılıç kullanmak'' farklı şeyler. O yüzden elinde kılıç gördüğün herkese ''kılıç ustası'' olmayabilir. Op magazinde bununla alakalı bir yer vardı.

@amrfeel

Sen yonko ile amirali çok farklı düşünüyorsun, yonko korsanların zirvesi, amiral denizcilerin zirvesi. Carmel Ana Linlin'i satmak için pazarlık yaparken "amiral bile olabilir" diyordu. Eğer satsa ve Linlin amiral olsa daha mı zayıf olacaktı yani, o güçlüdür bu güçlüdür kişiden kişiye değişir ama amiral ile yonko aynı sınıftalar. Aralarında uçurumlar yok.

O kelimeyi kullanan sadece sen değilsin ki. Senin gözünde ''yavşak'' kelimesi sadece lakap olarak gözüküyorsa diyecek bir laf yok zaten. Ama yaşadığımız ülkede ne tür anlamlarda kullanıldığını sen de ben de biliyoruz. O yüzden bana göre basit bir lakap değil. Diğer mesele olan ''karaktere laf söylenme'' şeysi.Normal laflardan bahsetmiyoruz. ''Yavşak'' vesaire laflardan bahsediyoruz. Valla foruma üye olduğum zamandan beri bu tarz konuşmaları hatırlıyorum. Hee ben haala o tarz konuşmalarda bir şey demedim diyorsan o zaman o ''karaktere laf etme'' meselesinde seni de dahil ederek hata yaptığımı kabul ederim. Ama işte bu tarz konuşmalar insanı şaşırtıyor sonra.
Direk yavşak demiyoruz.Evet bu kelimeyi çağrıştırdığı kesin ama Shanks kelimesinin yavşak kelimesine oranla daha yumuşak olduğu belli bence.Sence ? O yüzden o kadar büyük sıkıntı görmüyorum.Dediğim de şu.Sen önceki mesajında kendi karakterinize laf söyletmiyorsunuz diyerek samimiyetsizlikten bahsettin.Bende diyorum ki Zoro'ya küfredilmesini ya da lakap takılmasını takmadığım için kendimde ''Shanks'' gibi bir şey deme hakkını buluyorum.Çelişkili davranmamış oluyorum çünkü.Zoro'ya böyle bir şey denince parlasaydım o zaman dediğin gibi samimiyetsiz olurdum.Onun dışında dediğim gibi samimiyetsiz olduğumu düşünüyorsan mesajlarımı arayıp nerde Zoro'ya laf söylenince sinirlendiğimi gösterebilirsin.Bende sana açıklamamı yaparım.Artık kabul edersin ya da etmezsin senin bileceğin iş.Çünkü ben zaten çelişkili davranmadığımı düşünüp bu lafı söylüyorum

Nerde geçiyor bu? Ayrıca ''kılıç ustası olmak'' ve ''kılıç kullanmak'' farklı şeyler. O yüzden elinde kılıç gördüğün herkese ''kılıç ustası'' denmez.
96' sayıda geçiyor, Shanks dövüşmek içinmi geldin diyince, Mihawk tek kollu bir adamla dövüşmek ile ilgilenmiyorum diyor. bu benim için Shanks>Mihawk olmadığının bariz kanıtıdır. Kılıç ustası olmak ile kılıç kullanmak olayına gelirsek dediğin gibi Shanks kılıç ustası olmasa bile bu neyi değiştirirki? burda zaten Mihawk'ın seviyesinden bahsediyoruz. Varsın kılıç kullanmasın Shanks'a bu tavır ile konuşabiliyorsa demekki ya kendini üstün görüyordur ya da deminde dediğim gibi oda sizin güzel hatırınıza eşit görüyordur.

Vallaha ben böyle düşünüyorum. Ayrıca güç kısacak birisi varsa Shanks olmalıdır. Yonkou demek Amiralin üstünde bir güç demek. Mihawk ise amiral altında belki amiral seviyesindedir. Bence yani.Aksini gösteren kesin bir şey görmedikçe de fikrimin değişeceğini sanmıyorum.Basitçe Akainu'nun saldırısını durdurmaktaki rahatlığı Shanks için güvence niteliğinde .
Aslında shounen animelerde tak diye güç seviyesi de çıkarılamaz. Meyvesiz Teach'e göz çizdiren biri Shanks. O Teach iki meyveyle ve koca bir komutan ordusu ile Akainu'yu öylesine indirebilecek seviyede görmediğini itiraf etti. Mihawk da 2 yıl sonraki Zoro da güçleri gösterilmeyen karakterler.

Mihawk'ı ezelden bilenler: Kızıl Bacak Zeff, Wb.
Zeff, Red Line seviyesi adam ama Red Line'ın altını üstüne getirmiş biri. Wb desen Shanksla konuşmasında düellolarından bahsediyor. Yani o düellolar dünyanın en güçlü adamı tarafından kabul görecek seviyede. Senin dediğin gibi güç kısması olsaydı; Mihawk, Shanks'ın kolunun gitmesine üzülmezdi. Benim beklentim büyük şahsen.

Wano arcının sonlarına doğru daha netleşecek bence, gerçi benim için net ama. Yani Yonkou arcına gelmişiz adam hala işlenmemiş. Şunlara cevap verin bari amiral altı falan ya neden bu adamın eski ödülü bile açıklanmadı, neden diğer Schiler değil de bu adam yalnız başına geziyor tayfa yok krallık yok. Neden Yonkou bir adam ile bu adamın düelloları dilden dile dolaşıyor ve son olarak bunu kaç kere söyledim ama yine söyleyeyim Japon kültürün de kılıç ve kılıç ustalarının yeri nerede? dünyanın en iyi kılıç ustası nasıl amiral altı oluyor? Sanki biraz da Zoro yüzünden bunlar yazık Mihawkın şanssızlığı işte Zoro ile bağdaşmasa bu forum da uçardı adam :D

Yani o düellolar dünyanın en güçlü adamı tarafından kabul görecek seviyede. Senin dediğin gibi güç kısması olsaydı; Mihawk, Shanks'ın kolunun gitmesine üzülmezdi. Benim beklentim büyük şahsen.
Ben aksini iddia etmiyorum ancak dediğim gibi ben kesin olan konularda konuşmayı , kesin olmayan konularda tartışmayı severim. Shanks'ın gücünü görmeden bunları kabul edemem. Ayrıca Shanks ile savaştığında karanlık meyvesini yemişti. Ancak değinmek istediğin konuda haklısın. Beni de çok şaşırtan bir olaydı. Shanks onca şov yapmasına rağmen , ciddi bir savaşta bu yarayı aldığını söylüyordu.Teach'in gücü ise o savaşta Ace'e denk gibi gösterilmişti hemen hemen. Kazanan Teach olsa da zorlanmış gibiydi.O yüzden sizi de anlamıyor değilim. Ama sanırım bende başa baş savaştıkları konusuna daha çok önem veriyorum.

Sen yonko ile amirali çok farklı düşünüyorsun, yonko korsanların zirvesi, amiral denizcilerin zirvesi. Carmel Ana Linlin'i satmak için pazarlık yaparken "amiral bile olabilir" diyordu. Eğer satsa ve Linlin amiral olsa daha mı zayıf olacaktı yani, o güçlüdür bu güçlüdür kişiden kişiye değişir ama amiral ile yonko aynı sınıftalar. Aralarında uçurumlar yok.
O Linlin konusu muamma.Çocukken ki bir varsayım.O konuşmaya bakarak kesin bir konuşma yapamayız. Ancak yaşlı Oyaji bile 3 amiral ile beraber onca adama savaş açıyor ise bunu da düşünmek gerekiyor. Özellikle BM veya @Kaidou bir amiralden çok daha güçlü muhtemelen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık