Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ta b.haki k.haki'den daha yüksek ihtimaldir. Bana göre büyük oranda k.haki yok.
@melih koyduğun ilk resimde 3.cü kareye bak. Göze odaklanmış. Yani bu adam şahin gözü ile Luffy'yi görüyor. O gözler havalı olsun diye Oda'nın çizdiğini zannetmiyorum. Ki adamın lakabı ''Şahin Göz''
Gücünün büyük bir bölümü o gözlerden geliyor bence bunu ilerde görücez.
Kılıç tekniklerini çözmesi, uzaktan savaşırken ona büyük avantaj sağlaması gibi.

İki yerdede göze odaklanılmış.
Bundan öncesinde de bu kadar bariz olmasada benzer bir şey var, Mihawk kesmeyi yollayınca, Jozu'nun öne çıktığını daha o durdurmadan görebiliyor ;

Mihawk'ta neden k.haki yoka gelince ;
597.ci manga bölümü, aynı bölüm içerisinde Rayleigh Luffy'ye k.hakiyi anlatıyor, rakibin yerini, sayısını, hatta gücünü bile bilebilirsin.
Enel ölüm kalım oyunu yaptığında yenilen savaşçıları tahmin ediyor, sadece yılanın midesinde ki Luffy hariç. Zoro vs Ohm'da, Ohm düşen savaşçıları bir bir hissediyor.
Coby k.hakiyi, ölen ve yaralanan denizciler yüzünden açıyor.
Mihawk'a gelelim ; Zoro babunları yendim diyor, Mihawk'ta şaşırıyor ;
Ve kapıya yığmış, büyük ihtimal şatonun kapısı, yani Mihawk kendi şatosunun dibinde yenilmiş babunları bile sezememiş. Zoro söyleyince şaşırıyor.
Bu bana göre büyük ihtimal k.haki olmadığını gösterir. Yada zayıf bir k.hakiye sahiptir.
babun olayını biliyorum aslında direk kapı önünde olması kenbunshokusunun en azından cok güclü oldugu ihtimalini azaltıyor ama o zamn direk göze odaklanmıs oluyor ve baska bir tane örnek yok böyle.ne yani mihawk özel gözlerlemi dogdu ? yani ekstra bir örnek yok,opde her birseyden bir tane daha var bir sekilde bir yerlerde.mihawk hariç gözü ön plana cıkarılmıs adam yok.yani normal bir insanın ötesine gecse bile gözüyle ne kadar gelişebilir.hadi gözün gördü erimin yüksek attın saldırıyı diger kişileri etkilemeden nasıl hedefi vuruyorsun onlarıda hissetmen lazım.bence babun olayı ya babunlar gücsüz oldugu için,cünkü mihawka göre öyleler yada insan olmadıkları için bir istisnai durumdur.jozudada farketme isareti konmus ama belki hissetti hamlesini.yani görmek baska birsey direk durduracak gücünün oldugunu bilmesi baska bir sey.bu adamda kenbunshoku yoksa.sahin gözlü klan diye bir klan uydurması ve onlara uchiha gücleri vermesi lazım :D yok cünkü şimdiye kadar bir tane farklı göz görmedik.

Roronoa Zoro

Mihavk'ta paramecia bir meyve olabilir belki. Şahin göz veren. Neden olmasın? Paramecia süper insan demek diyen Oda sonuçta..

@ Dragon

Ivankov'da haki olup olmadığına dair gösterilen bir kare yok şu ana kadar. Ancak bu durum onda haki olmadığı anlamına gelmiyor. Oda'nın açıklaması var winkle ilgili. Wink, kirpikle yapılan bir patlamadır diyor. Yani wink tekniklerine haki eklenemediği bir gerçek ancak newkama kenpoya yani tekme tekniğine haki ekleyemediğini kimse söyleyemez. Tabi bu dediğim B. haki için geçerli. Senin de ifade ettiğin gibi k.haki hakiden sayılmadığı için Ivankov'da olup olmadığı hiç tartışılmıyor.
ama şimdi söyle düsün ivankovda haki avrmı death wink hakimi soruları aynı belkide aynı cümle içinde sordu fanlar.e.oda kesinlikle degil kirpkileriyle yaptıgı bir patlama diyor.bu kadar soruya karsılık acıklama yapıp en azından ivankovda haki var ama death winki haki kullanan bir saldırı degil diyebilirdi dememiş.o yüzden ben busoshokusu oldugunu sanmıyorum.ha kenbunshoku olabilir ama onuda hakiden saymıyoruz daha önce söyledigim gibi.tabiki yine e.oda ivankovdada haki cıkartabilir trollemek bedava ama kendisi death winki inkar etti ve magellan karsısında bir tane haki belirtisi göstermedi kullandıgı tüm teknikler okama kenponun gelişmiş versiyonlarıydı.

babun olayını biliyorum aslında direk kapı önünde olması kenbunshokusunun en azından cok güclü oldugu ihtimalini azaltıyor ama o zamn direk göze odaklanmıs oluyor ve baska bir tane örnek yok böyle.ne yani mihawk özel gözlerlemi dogdu ? yani ekstra bir örnek yok,opde her birseyden bir tane daha var bir sekilde bir yerlerde.mihawk hariç gözü ön plana cıkarılmıs adam yok.yani normal bir insanın ötesine gecse bile gözüyle ne kadar gelişebilir.hadi gözün gördü erimin yüksek attın saldırıyı diger kişileri etkilemeden nasıl hedefi vuruyorsun onlarıda hissetmen lazım.bence babun olayı ya babunlar gücsüz oldugu için,cünkü mihawka göre öyleler yada insan olmadıkları için bir istisnai durumdur.jozudada farketme isareti konmus ama belki hissetti hamlesini.yani görmek baska birsey direk durduracak gücünün oldugunu bilmesi baska bir sey.bu adamda kenbunshoku yoksa.sahin gözlü klan diye bir klan uydurması ve onlara uchiha gücleri vermesi lazım :D yok cünkü şimdiye kadar bir tane farklı göz görmedik.
İşte melih o yüzden ''Şahin Göz'' diyorlar ya. Başka bir tane yok adamdan. Yani şahin göz, k.haki'den daha farklı avantajlar sağlayan bir güç olur.
Ve Mihawk şöyle diyor ; ''Babunları yenemedin'' , Zoro'da onları yendim bile ve Mihawk şaşırıyor.
Mihawk babunlardan bahsetmemiş ve bunu Zoro söylemiş olsa yine bir ihtimal kullanmadı k.hakisini olabilir derim ama adam kendisi babunlardan bahsediyor yani ; sezememiş.

Ben Mihawk'ın en iyi olmasının ve diğer güçlü kılıçustalarından onu ayıran sebebin bu gözleri olduğunu düşünüyorum. Senin de dediğin gibi başka böyle bir adam yok ve bu gözleri kılıç teknikleri üzerinde harmanlamış en iyisi olmuş. Yoksa gördük ki b.haki ve k.haki olsa bile zayıf seviyede. Bu adamı özel kılan bir şeyler olmalı onlarda kimsede olmayan şahin gözleri...
Op evreni sonuçta geniş bir evren, bir çok farklı insan olabilir, vücudu aşırı gelişmiş iri yarı insanlar görüyoruz, devler görüyoruz, oars jr görüyoruz, balık-adamlar görüyoruz bunlarında sonuçta vücut özellikleri var. Mihawk'ın da vücut yerine gözleri gelişmiş. Su altında yaşayabilen balık-adam gibi bir ırk varsa şahin gözlü bir adam olmasıda çok normal.

Mihavk'ta paramecia bir meyve olabilir belki. Şahin göz veren. Neden olmasın? Paramecia süper insan demek diyen Oda sonuçta..
Bu da olası bir ihtimal.
Mihawk'ın grand line'da botla gezmesi onun suya düşme ihtimalini yükseltir, yani bir Rayleigh bile düştüyse Mihawk neden düşmesin.
Ancak buna rağmen Mihawk'ı daha yüzerken görmedik, meyve yemiş olma ihtimali geçerli.
Ek olarak Don Krieg'te Mihawk'ın meyve kullandığını iddia etmişti.

Roronoa Zoro

Bu da olası bir ihtimal.
Mihawk'ın grand line'da botla gezmesi onun suya düşme ihtimalini yükseltir, yani bir Rayleigh bile düştüyse Mihawk neden düşmesin.
Ancak buna rağmen Mihawk'ı daha yüzerken görmedik, meyve yemiş olma ihtimali geçerli.
Ek olarak Don Krieg'te Mihawk'ın meyve kullandığını iddia etmişti.
Ben hep zoan Şahin meyvesini düşünüyordum, o çıktı sonra dedim taka kartalda olabilir oda 11. Filme gitti. Şimdi bence istediği uzvu normal çıkarmasını sağlayan bir paramecia olabilir.

Ben hep zoan Şahin meyvesini düşünüyordum, o çıktı sonra dedim taka kartalda olabilir oda 11. Filme gitti. Şimdi bence istediği uzvu normal çıkarmasını sağlayan bir paramecia olabilir.
monetin gücü acıklansın tam olarak belki mihawkın meyve teorisi içinde bir cıkarım yapabiliriz.eger erkanın dedigi gibiyse ve ben yanılıyorsam bu adamda haki dogru düzgün seviyede degilse o zaman senin dedigin gibi ilginc bir paramecia,yani süper insan meyvesi böyle bir sey yapabilir.

monette sundan önemli kar meyvesine logia olarak sahip ama tipi ve şekli mistik zoan ;

http://en.wikipedia.org/wiki/Harpy

yani iki meyve yemiş bile olabilir.eger bu dogruysa yada yapay bir meyvesi varsa belkide mihawkta vegapunkun yapay meyvelerinden yemiş olabilir.sonucta sahinin görüs gücünün kullanmak için zoan lazım ve dedigin gibi kartalıda sahinide kullandı e.oda.

Monkey D. Garp

3-4 sayfa sonrasında Zoro ougi tekniğini kullanırken Mihawk şaşırıyor. Bence Mihawk'ı best swordsman yapan ve başkalarından farklı olarak sahip olduğu en önemli özelliklerinden birisi müthiş gözlem ya da görme gücü, belki gözleri özeldir belki de kendi çalışarak yıllar boyunca elde ettiği bir şeydir bilemiyorum Hakiside vardır muhtemelen belli bir seviyede ama bu da çok önemli değil en tepede duruyorsa ne hakili olanlar ona karşı bir şey yapamamış demektir. Grandline'da haki sahibi olan kimse önemli idi , bence shinsekaide hakinin varlığından ziyade seviyesi önemli olacaktır. Tashigi vs Law'da olduğu gibi olur, hakisi güçlü olan kazanacaktır diye düşünüyorum. Haki herşeyede sökmüyor zaten seviyesi düşükse...

Ben wa no kuni yi merak ediyorum çünkü dünyaya açık olmayan bir şehir olduğu için mihawk seviyesinde bir Kılıç ustası çıkabilir. Bence tam shichibuka seviyesinde ama doflamingo nun daha gücünü görmedik belki doflamingo daha güçlüdür
Nasıl anlıcaz ki Mihawk tan güçlü olup olmadığını. Daha Mihawk ın gücünü bilmiyoruz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık