Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ı amiraller ile kıyaslıyorsunuz ne alaka?Amiral dediğimiz kişiler illa akainu-kizaru-aok gibi olacak diye bir şart yokki.Garp zamanında sadece haki ve saf güç ile amirallik teklifi almıştı.Mihawk ile garp'ı kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın,sadece amiral gücü deyince akla akainu-kizaru-aok gelmesin.Kizaru ve aok luffy'e tek attı,ama mihawk sürekli ıskaladı deniyor.Adamların meyvesi logia ve hız avantajları var.G2siz luffy bile aok ile az çok uğraştı,marineford'da öyle vs diyebileceğimiz birşey olmadıki.Luffy'nin aklında ace vardı ona odaklanmıştı,kimseyle dövüşüp zaman kaybetmek istemiyordu.Orada aok ile dövüşe girseydi bile bence dayanırdı biraz.
Eğer mihawk'ta 2 haki çıksa bile şuan shanks ile başa baş dövüşür bence.Bu adam zamanında shanks ile dövüştü ve yenilmedi belkide o zamanlarda shanks'ta 3 haki çeşidi vardı.Mihawk'ta haki çıkmazsa ODA'ya söverim yani.Yılan kardeşlerin birinde bile 2 haki mevcut,mihawk'ta olmazsa haksızlık olur.

Mihawk da hızlı birisi.Fakat mesele Akainu çok hızlı değil.G2'siz Luffy Aok ile uğraşmadı.Yoksa donup gitti saniyesinde.Aok ile dövüşüp nasıl dayanacak?Bi de 2 yıl önceki Luffy?Belki de 3 haki çeşidi yoktu?Çıksa da ne farkeder ki?Her hakisi olan Amiral alabiliyor mu?WB en güçlü adamı bile gördük.
Bu arada sence bence ile tartışma olmaz bunu da belirtmek isterim.
Sen kizaru ile mihawk'ın hızını bir tutuyorsan veya ona yakın düşünüyorsan orasına birşey diyemem.G2'siz luffy tek yedi de benim mi haberim yok.Basbayağı uğraşmış işte manga'dan da bakabilirsin.G2 luffy hayli hayli dayanır.

Ben Mihawk konusunda şöyle bir şey farkettim. Mihawk'ın söylediği sözler güzel takip edilmiyor. Onun yerine onun zihnine girip yorum yapılıyor, Mihawk savaşta eğlencesine dövüştü vesaire gibi.
Zoro'nun hedefi ile ilgili yine kendisi bir şey söylemiş ;

''Kendi hedefinden daha büyük bir şey bulmuş olmalısın.''
Ray-san olmak olabilir mesela...

Adamın kendi söylediği sözler zaten bazı şeyleri ortaya koyuyor, hani adam Buggy gibi atıp tutan birisi değil bazı şeyleri kabul ediyor. Ama çoğu yorum aksi yönde..
Kendi hedefinden daha büyük olan hedefiyle bence Luffy'yi korsanlar kralı yapmaktan söz ediyor. Yoksa Zoro'nun amaç her daim aynı, Luffy'yi korsanlar kralı yapmak, en güçlü kılıç ustası olmak. Ama öncelik Luffy'de.

Monkey D. Garp

Bilemiyorum, bence Mihawk'ı sadece eldeki verilerle değerlendirmek yeterli olmaz, sağlıklı olmaz. Çok güçlü referansları olsa da, (d. en iyi kılç ustası olması, Beyazsakal'ın aklında bu kadar kalıcı yer etmesi, Shanks ile düelloları, deli manyak karizması... ) bize gösterilen sahneleri hayal ettiğimizden düşüktü .

Ama şu kadarını söyleyebilirim yukarıdaki referanslardan ziyade, sırf, bu adamın Zoro'nun bossu olması, bende Korsanlar Kralı olma zorluğu kadar etki bıraktı. Yani şu anki için Luffy için KK olmak nasıl büyük bir hedefse, bunun için neler neler geçmesi gerekiyorsa, Zoro'nun da onlardan aşağı kalmayan zor sınavlardan geçip bu adama ulaşması gerekiyor diye düşünüyorum. Zoro'nun bir amiral almasından daha önemli bir olay olarak görüyorum.

Jozu tek yiyor.Luffy dayanıyor?Ayrıca Aok uğraşmadı arkadaşım ya.Nickim farkettiysen Monkey D. Luffy ama ben bu kadar abartmadım.:)
Aok ve Akainu ile Mihawk'ın hızını karşılaştırabilirim ama?
Ee yuh yani dikkatsiz jozu'ya bile tek yedi dedin:DUğraşmadı sohbetini mangaya bakmanı tavsiye ederek kapatmak istiyorum.Eğerki aok luffy'i dondurdu iş bitti tek yedi diyorsan o senin görüşün çünkü ondan öncesinde luffy uğraşmış görünüyor.
Hız meselesine gelince aok mihawk'tan bile hızlıdır bence,akainu'nun konumuz ile alakası yokki luffy ile karşılaşanları söylüyorum ben sadece.

bu mihawk konusu gerçekten forumda çok uzun süredir tartışılıyor.

mihawk ın referansları :10 yıl önce shanks la kapışması

wb nın bile kulağına gitmesi

dünyanın en iyi kılıç ustası olması

ilk referans zaten tam bir muallakta.shanks ın o zaman ki seviyesini bilmiyoruz.aynı şekilde teach olunca karşılastırmıyoruz.mihawk olunca karsilastiriyoruz.

wb nin bu haberi duyması bence çok doğal bir şey adam yonkou ve her yerde kulağı var.

marineford da ise mihawk hakkında referans değil direk seviyesi ile alakalı şeyler gördük.vistanın mihawkla denk kapışması jozunun ve crocodile ın durdurması.luffy i kolayca indirememesi bunlar bizim gördüklerimiz.bence mihawk savaşta son derece ciddiydi.wb ye saldıran üzgünüm akagami diyen adam ciddidir bence.mihawkta haki olayına gelince önemli olan haki olup olmaması değil(ki bence vardır haki) haki olsa bile amiral ya da yonkou seviyesine gelemez.yaşlı ray san bence fiziksel güç haki hız olarak bence mihawktan üstündür.kizaru gibi durdurup yanağına çizik atmak bence kolay iş değil.adam kizarunun hızına ayak uyduruyor zaten mükemmel bir k.haki var adamda.

Ryner Lute

aylardır tartışılan bir konu
şimdi Mihawk ın seviyesi nedir bir sonuç çıktı mı?

Kendi hedefinden daha büyük olan hedefiyle bence Luffy'yi korsanlar kralı yapmaktan söz ediyor. Yoksa Zoro'nun amaç her daim aynı, Luffy'yi korsanlar kralı yapmak, en güçlü kılıç ustası olmak. Ama öncelik Luffy'de.
Farklı şeyler söylemiyoruz. Luffy'nin hedefine yardım etmek = Luffy'nin sağ kolu olmak, aynı kapıya çıkar.

Soytarii26

Arada biri "Shank hakiyi istemeden kullanmış olabilir" demiş. Yaratığa "Kaybol" diyor bildiğin emir veriyor yani. Orada "Kaybol.. Kaybolsana oğlum! Anam.. Geliyor valla geliyor" dediğini düşünsene? Kendinden emin biçimde hakiyi basıyor işte hayvana. Ayrıca hakiyi kontrolsüz bıraksa orada bayılacak ilk adam Luffy.

Mihawk konusuna gelirsek.. İlerde görürüz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık