Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Marco

Hacı daha öncede söyledim ben savaşata ciddi bi şekilde takıldığını ve Luffy'e tam güç saldırdığını düşünmüyorum. BB shanks olayında belli ikiside daha toyken yaşanmış bi olay ama Mihawk ile olan vslerinden WB bile bahsediyorsa bu toyken olamaz ayrıca Shanks'ın h.haki kullanabildiği zamanlarda oluyor bu vsler. Mihawk'ın Wb'ye attığı saldırsınında en güçlü saldırısı olmasına imkan yok bence,Zoro'dan biliyoruz ki enerji dalgası yollamakla direk kılıç teması ile kesmek arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca eğer çok saf veya biraz geri bi karakter değilsen en güçlü saldırını yapmadan da karşındaki ile arandaki güç farkını ölçebilirsin. Mihawk'ta gördüğümüz kadarıyla cahil bi karakter değil,anlamıştır aralarındaki güç farkını bence.

keanexl

Yorum yazmak istiyorum ama söz konusu Mihawk olunca tarafsız olamayacağım dan yazmasam daha iyi :D Ama Adam savaş alanında Luffy'yi gerçekten güçlü hale getiren şeyin en olduğunu görebilecek kadar deniyimli bir insan artık düşünün

Kim haklı çıkacak çok merak ediyorum, o kadar yorum var ki konu ile ilgili.
Valla tartışmayın demiyorum ama bekleyip görelim derim ben.

Mihawk'ın gücünün büyüklüğü sürekli Shanks ile olan düellosuna bağlanarak ifade ediliyor.
Mihawk ile Shanks düellosu hakkında hiç bir bilgimiz yokken buna büyük önem veriliyor, ancak aynı şekilde Wb ile yapılan savaşada Mihawk katılıyor ve ciddiyetsizce katıldım yada farklı bir şey söylemiyor,
''Wb ile aramda ki güç farkını ölçeceğim'' diyor.
Ciddiyetsiz-Öylesine-Zaman öldürmek için gelmiş...
Bu tip söylemlerin hiç biri mangada geçmedi. Ama Mihawk'ın zihnine ulaşabiliyorsanız orasını bilemicem.
Teach olayıda ortada, kimse meyvesiz Teach'i Shanks ile kıyaslamıyorken, Mihawk Shanks ile kıyaslanıyor.

Bu arada ''Tavşanları öldürmek için bütün gücümü kullanmam'' dediği olayda tam tersi savaşta gücünü gösterdiğinin kanıtıdır.
Zoro'nun karşısına çıktığı zaman bunu söylüyor ve ardından küçük bıçağını çekiyor.
Ardından ise Zoro'nun iradesini beğeniyor ve Kokuto Yoru'yu çekip, sana ödül olarak Kokuto Yoru ile bir son vericem diyor.

Savaşta ise bir kere bile küçük bıçağı ile savaştığını görmedim, Kokuto Yoru ile savaştı yani savaşı ciddiye aldığının diğer bir göstergesi.

Şimdi bu adam zamanında Shanks ile kapışmış eyvallah.Sorun şu ki Shanks'ın o zaman ki seviyesi nedir? Wb'nin bahsettiği bir konu olduğuna göre Shanks ve Mihawk o zamanların en ünlü çaylak korsanları ya da Luffy'nin 2 yıl sonraki hali gibi bilinen güçlü korsanlardan olabilir.Shanks sonrasında naptı hayvan gibi gelişerek Yonkoulardan biri oldu,Wb ile saberini tokuşturacak seviyeye geldi.Mihawk ne yaptı Dünyanın en iyi kılıç ustası oldu ve muhtemelen tüm kılıç ustalarının saygı duyduğu bir adam oldu.Schi olup rahata takılan bir adam oldu.Fiziksel gücüde gayet yerinde buzdağını kesmesinden bu anlaşılabilir.Ama şöle bir durum var ki bence gücünün seviyesinin Hakisi olsa bile savaşta belli etti.Nerden derseniz attığı en güçlü saldıralarından birini Jozu durdurdu ardından gene Wb'nin diğer bir komutanı olan Vista ile kılıç tokuşturdu.Yani benim gözümde Mihawk'ın seviyesi Yonkou komutanı gücündedir bir amiralle kapışacak gücü vardır ama durduracak ve zorlayacak kadardır yeneceğini sanmıyorum.

@Marco

Mihawk zaten Luffy'ye saldırırken kendimi tutmayacağım diyor.Mangaya karşı mı çıkıyorsun?

Luffy'e saldırırken" I wont hold myself back here" Kendimi burada geride tutamam manasın da kullanıyor. Kesinlikle geçmene izin vermeyeceğim gibi bir tabir kesinlikle kullanmıyor. Neden karşı çıkayım bende aynı yeri okuyorum ve bu şekilde yorumluyorum ve bir kesinlik olmadığını söylüyorum...

@Marco

Mihawk zaten Luffy'ye saldırırken kendimi tutmayacağım diyor.Mangaya karşı mı çıkıyorsun?

Luffy'e saldırırken" I wont hold myself back here" Kendimi burada geride tutamam manasın da kullanıyor. Kesinlikle geçmene izin vermeyeceğim gibi bir tabir kesinlikle kullanmıyor. Neden karşı çıkayım bende aynı yeri okuyorum ve bu şekilde yorumluyorum ve bir kesinlik olmadığını söylüyorum...
:confused: Luffy ile ilgili kendini tutma olayını yazan ben değilim, karıştırdın.

Neyse madem yazdın bende yazayım, sadece kendimi tutmayacağım demiyor, Kızıl-saç'tan özürde diliyor.
Mihawk gibi ciddi ve biraz kibirli diyelim birisi özür diliyorsa işi ciddiye alıyor demektir, özürüde geçtik,
''Kader karar verecek... Bu jenerasyonun altın çocuğunun işi bitecek mi yoksa bir şekilde kılıcımdan kaçabilecek mi ?''
Mihawk tam gücünü kullandığını daha nasıl ifade edecek bilemiyorum.
Ek olarak Mihawk'ın ne zaman tam gücünü kullanmadan dövüştüğünü gördük ; küçük bıçağını çektiği vakit, o şekilde dövüşmüş olsa hak verirdim. Ama o da yok. Sözleride gayet ciddi olduğunu gösteriyor hem Luffy'ye hem Wb'ye...

:confused: Luffy ile ilgili kendini tutma olayını yazan ben değilim, karıştırdın.

Neyse madem yazdın bende yazayım, sadece kendimi tutmayacağım demiyor, Kızıl-saç'tan özürde diliyor.
Mihawk gibi ciddi ve biraz kibirli diyelim birisi özür diliyorsa işi ciddiye alıyor demektir, özürüde geçtik,
''Kader karar verecek... Bu jenerasyonun altın çocuğunun işi bitecek mi yoksa bir şekilde kılıcımdan kaçabilecek mi ?''
Mihawk tam gücünü kullandığını daha nasıl ifade edecek bilemiyorum.
Ek olarak Mihawk'ın ne zaman tam gücünü kullanmadan dövüştüğünü gördük ; küçük bıçağını çektiği vakit, o şekilde dövüşmüş olsa hak verirdim. Ama o da yok. Sözleride gayet ciddi olduğunu gösteriyor hem Luffy'ye hem Wb'ye...
Haklısın özürde diliyor ama olayların gidişatı onu şaşırtıyor. Onu deniyor sürekli konuşuyor kavgada. Tabi bu benim görüşürüm. Ve tamam ciddiye almadı diyoruz ama çakıyla durdurabileceği kadar güçsüz olmadığına biliyor...

@Marco

mihawk vs shanks olayını shanks vs bb ile bir tutamayız.çünkü bb ile savaşında shanksın sevyesi hakkında bir bilgimiz yok ama mihawk ile olan vs de shanksın sevyesini az çok tahmin etme şansımız var.çünkü adam luffyi kurtarırken h.hakiyi usta biçimde kullanıyordu.buda demektirki shanksın sevyesi en az bizim şuanki luffy sevyesidir.tek artı yanı tayfasının elit adamları o zaman bile vardı.
mihawktan kaçtı olayına gelirsek;demişsinki luffy amirallerin saldırılarından kaçamazdı kaçamadı da.aynı luffy değilmiydi 3 amiralin arasından sıyrılan ve sonrasında kizaruya yakalandı.(kizaru op evreninin en hızlı adamı.ışık hızında)o arada diğer 2 amiral hamle yapabildi mi yada yetişebildi mi luffye?2sinden de kurtuldu.diyorsunki aokijinin buz saldırılarından kaçamadı kaçamazdıda.kizaru tekmeledikten sonra luffyi bırakta aokijinin saldırısı luffye isabet etsin(o ışık hızında ki tekmelerin 1tanesi luffy sevyesindeki süpernovalara tek attı.)

mihawkta haki var mı yok mu muamma ilerde çıkar.ama çıkarsa hakisi(benim beklentim o yönde)şuanki shanks ile rahatça kapışabilir(gerçi ben çıkmasada kapışabileceğine inanıyorumya neyse).hakisi çıkmazsa mihawk sadece logialar karşısında istemiyeceği duruma düşer.

bir diğer kısım ise shanksın mihawkla kapışırken sadece kılıç üzerine kapışması.varmı arkadaş böyle bir dava,benim hakim olacak ama dur mihawk senle hakisiz kapışacam.hertürlü kapışmışlar işte.birbirlerine allah ne verdiyse dalmışlar ki wb gibi adamın kulağına bile gitmiş.

biriniz bana tam olarak desinki raysan bu haliyle mihawkı yener ezer geçer(ama anlatsın neyiyle o duruma düşürebileceğini.sonuçta raysan kizaru ile kapışabildi).kizaru bile kılıç ustası olmamasına rağmen kapışabildi kılıç adına raysan ile.mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası raysan karşısında çaresiz kalır demek yada kizarunun o vs de yaptığı etkiyi yapamaz demek benim mantığıma sığmaz.

Beyazsakal'ın sözlerine neden bu kadar takıldı millet anlamadım. Beyazsakal, "Buggy"den de bahsetti, bu Buggy'yi çok önemli biri mi yapıyor? Bence yapmıyor. Beyazsakal'ın geçmiş hakkında konuşmayı sevdiği de bilinen bir gerçek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık