Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yorumunu mantıklı buluyor musun ? :artiz:
Evet. Bu adam haki olsa da olmasa da yonkouya eş değildir diyorum. Evet ayrıca belirsiz bir konu bunu gene söylüyorum. Ama demeye çalıştığım, haki yoksa amiral seviyesindedi(amirali yenemez ama amiral seviyesindeki bir paramecia yada zoan'ı yenebilir mesela), hakisi varsada amirallerden üstün bir gücü vardır diyorum.

Mihawk Amiral alamaz.Neden ?
Haki var olarak düşünelim.
Haki masterı K.K'nın sağ kolu Rayleigh bile Kizarunun sadece yanağını çiziyor.
K.K ile denk dövüştüğü söylenen Beyazsakal bisentosu ile Aokiji'ye bişey yapamıyor.
Hakisi diğer ikisi kadar güçlü olmasada Marco ve Vista'nında Akainu'ya bişey yapamadığını hepimiz biliyoruz.Ve dikkat ederseniz bunların hepsi kesici saldırı.Ve ben kesici saldırıların logiaya işlemesi için çok iyi bi haki olması gerektiğini düşünüyorum.Yani bi kılıç ustasının logiaya karşı şansı yumruğuyla, tekmesiyle dövüşene göre daha az.Hakisi olsa bile bişey yapamayacak adamın hakisiz o seviyelere gelmesi bence mümkün değil.Ben hakisi olduğunuda düşünmüyorum.Bunlar Amiral dengi güçte değil demek için belki yeterli olmayabilir ama bi Amiral alamaz ve yonkou olamaz demek için yeterli bana göre.
Ben en güçlü shichi olduğunu bile düşünmüyorum.

anlamadığım şey şu bu adam shanks ile yani bir yonkou ile düellolar yapmaktadır zamanında... shanks ile kendini geliştirmek için düellolar yaparak şimdi ki duruma geldi... peki shanks bir yonkou bu adam bununla düellolar yapabilecek güçte midir? yoksa çaylak zamanlarından kalma düellolar mı?

Daha önce çok kez söyledim ama tekrardan söyliyeyim bi zararı olmaz,

Bana göre Shanks ve Mihawk amiral seviyesinin oralarda dolanırken birbirleriyle vs attılar. Ondan sonra Shanks yardırdı Yonkou oldu Mihawk onun kadar yardırmadı yada yardıramadı diyeyim. Çünkü Shanks kolunu kaybettiği sırada h.haki kullanabiliyodu h.haki öğrenen adam diğerlerini öğrenmiştir diye düşünüyorum. 3 haki kullanan ve taş gibi bi tayfası olan Shanks'ın da o zamanlar Amiral seviyesinde falan olduğunu düşünüyorum. Ondan dolayı Mihawk'ı da Amiral seviyesi bi adam olarak görüyorum. Tabi hakisi olduğunu düşündüğüm için Amiral seviyesi dedim ki hepimiz güncel takip ediyoruz seriyi gördük ki haki bulunmaz hint kumaşı değil,belli bi seviyenin üstündeki adamların hatta o kadar güçlü olmayan adamların bile kullandığı bi güç. Mihawk'a amiral seviyesi diyen veya buna gülen adamların anlaşamadığı tek nokta haki. Ben eminim yarın Mihawk'ta haki olduğu açıklansın,o gülen imkansız diyen arkadaşların çoğu Amiral seviyesi olayını kendileride kabul edicektir. Ki hakisi olmasınıda isterim hiç olmadı Zoro için isterim,Zoro'da haki var,Mihawk'la kapışacağı zamana kadar hayvani boyutlara ulaşır o haki ve öyle yenerse Mihawk'ı olay kılıç ustalığından çok Hakisinin yardımıyla olucak,ben öyle olsun istemem açıkcası.

Shanks'ın mihawkla olan düelloları kılıç üzerinedir büyük ihtimal. Ben bundan, Shanks'ın mihawk seviyesinde bir kılıç ustası olduğunu çıkarıyorum ve bu adamda haki var ve yonkou olmuş.

Mihawk ise dünyanın en iyi kılıç ustası ve shichibukai olmuş. Ben bundan mihawkta haki olmadığını çıkarıyorum. Eğer haki olsaydı, yonkou olmaması için bir engel göremiyorum mihawkın.(Olur demiyorum)!
Tuttum bu yorumu. Shanks'ın kılıçustası olduğunu düşünmüyorum ama illa ki kılıca yeteneği olmalı, yoksa sadece haki ile meyve gücüde yokken tek koluyla o pozisyonda olması mantıksız, Mihawk'tan bir iki numara kapmış olmalı. Garp, Rayleigh gibi isimlerde var ancak yinede saf haki sanki yetersiz gibi geliyor, Shanks onlardan bir kol eksik durumda üstelik.
Ancak hakiden ziyade daha farklı etkenlerin rol oynadığını düşünüyorum, Mihawk'ın shichibukai, Shanks'ın ise yonko mevkisinde olmasında.

Ek olarak Shanks'ın Mihawk'tan daha hızlı ve fiziksel olarak güçlü olduğunu düşünüyorum. Mihawk daha çok tekniğe dayalı bir isim bence bu yüzden Amiral-Yonko ayarı değildir bana göre tabi.

Daha önce çok kez söyledim ama tekrardan söyliyeyim bi zararı olmaz,

Bana göre Shanks ve Mihawk amiral seviyesinin oralarda dolanırken birbirleriyle vs attılar. Ondan sonra Shanks yardırdı Yonkou oldu Mihawk onun kadar yardırmadı yada yardıramadı diyeyim. Çünkü Shanks kolunu kaybettiği sırada h.haki kullanabiliyodu h.haki öğrenen adam diğerlerini öğrenmiştir diye düşünüyorum. 3 haki kullanan ve taş gibi bi tayfası olan Shanks'ın da o zamanlar Amiral seviyesinde falan olduğunu düşünüyorum. Ondan dolayı Mihawk'ı da Amiral seviyesi bi adam olarak görüyorum. Tabi hakisi olduğunu düşündüğüm için Amiral seviyesi dedim ki hepimiz güncel takip ediyoruz seriyi gördük ki haki bulunmaz hint kumaşı değil,belli bi seviyenin üstündeki adamların hatta o kadar güçlü olmayan adamların bile kullandığı bi güç. Mihawk'a amiral seviyesi diyen veya buna gülen adamların anlaşamadığı tek nokta haki. Ben eminim yarın Mihawk'ta haki olduğu açıklansın,o gülen imkansız diyen arkadaşların çoğu Amiral seviyesi olayını kendileride kabul edicektir. Ki hakisi olmasınıda isterim hiç olmadı Zoro için isterim,Zoro'da haki var,Mihawk'la kapışacağı zamana kadar hayvani boyutlara ulaşır o haki ve öyle yenerse Mihawk'ı olay kılıç ustalığından çok Hakisinin yardımıyla olucak,ben öyle olsun istemem açıkcası.
Haki çıkıp çıkmaması mesele değil, hatta şöyle diyim, bu saatten sonra haki çıkmazsa daha vahim :)
Olay Mihawk'ın Luffy'yi kesmek için uğraşması, amiral dediğimiz kişiler Luffy ile uğraşmıyor (bkz : Aokiji) hatta adam yerine bile koymayıp dalga geçiyor (bkz : Kizaru)
Luffy vs'sin de Mihawk buz dağı kesiyor herkes onu örnek gösteriyor aşağıda Luffy'yi ıskalamış...
Sen hedefi tutturamadıktan sonra ne kadar güçlü vurursan vur hiç bir anlam ifade etmez. Bu Kizaru Luffy ile vs atıp bir tane lazeri ıskalayacak vay be ne patladı ama dicez yada Aokiji Luffy ile vs atarken buz mızraklarını ıskayacak o mızraklar birini delecek vay be ne deldi dicez. Bundan farkı yok.
O buz dağını kesmesi neyi gösteriyor ?
Şuana kadar gördüğümüz en güçlü kılıç kesmesini atabildiğini gösterdiği gibi aynı zamanda Luffy ile bu kadar uğraşması aynı zamanda birden fazla kez ıskalamasıda shichibukai dediğimiz kişiler grubuna onu daha yakın görmemizin sebebi. (2 sene önce ki k.haki kullanamayan Luffy bu)
Akainu-Aokiji-Kizaru bu üç adamdan hangisini Vista yada Crocodile'dan birisi tek başına durdurabilir ?
Mihawk Vista ile kendini denk gördü, Crocodile karşısına çıktığında ''Crocodile...'' demekten başka bir şey yapmadı,
Buggy ve Jozu olaylarını saymasak bile bunlar var.
Mihawk oraya eğlencesine yada öylesine zaman öldürmek için geldim dediğinide görmedim,
''Wb ile aramda ki güç farkını ölçecem'' dedi o yüzden geldi.
Shanks ile görmediğimiz vs üzerinden çıkarım yapıyorsunuz,
Wb ile yaptığı savaş işte burda buradan çıkarım yapmaya kalkıldığında Mihawk'ın canı istemedi vesaire falan gibi mangada geçmeyen şeyleri öne sürülüyor, ama gel gelelim ki bunun karşılığında Shanks ile vs atmış deniyor.
O olayla ilgili hiç bir bilgimiz yokken Wb savaşı yerine Shanks savaşına güveniliyor.
Teach meyvesiz haliyle Shanks'ı yardırmış, kimse meyvesiz Teach'i Shanks ile bir tutmaz iken, ama Shanks Mihawk ile bir tutuluyor. Bakın ; Teach Shanks'a yara vermiş... Mihawk ise sadece düello yapmış... Bu iki bilgiyi kıyaslayan Shanks'ın kendisi, meyvesiz Teach ne kadar Shanks dengi olamazsa Mihawk daha fazla olamaz. Burada ki bilgiye göre.

Zoro şuan bu kadar güçlü ve zoro hayaline ulaştı denmedi. Hayali mihawnki yenmek. Ve şuan haki kullanıyor zoro. Daha karşılaşmalarınada uzun zaman var.Ee zoro hızlı güçlenen bir arkadaş. Hayalini gerçekleştirmek için karşılaştıklarında zoro zorlanmadan alacak seviyede olur. Buda hayalini basitleştirir sadece. Zoronun seviyesi yüksek değil gözüyle bakarım şahsen.Bence lufy yonkou seviyesine geldiğinde zoro sanjide amiral seviyesi gibi bişey olur en azından. Shanksin sağ eli varken mihawkla dovustugunu ve sağlak oldugunu varsayarsak mihawkın düellodan sağ çıkması güçlü oldugunun kanıtıdır.Tabi o yıllarki gücü ne derecede bilmiyoruz.Şuan bir kolu yok ve wb nin kılıcını sol koluyla karşılayabiliyor sağlak olmasına rağmen. Bu adamın sağ kolu kopmasaydı ne derecede gücü olucaktı kimbilir. Bence shanksin mihawktan hız olarak güç olarak yüksek bi fark vardır şuanki konumlarında.Mihawk bencede amiral seviyesi değildir ama yakındır. Siz adamı yerden yere vuruyorsunuz. Bu tayfanın 2. adamının ulaşmak istediği seviye. Bu kadar düşük olamaz. Zaten bir sözüde var bazen yukarda çıkıyor. Ben tavşanları avlamak için herşeyini kullanan aptallara benzemem" diye.

Zoro şuan bu kadar güçlü ve zoro hayaline ulaştı denmedi. Hayali mihawnki yenmek. Ve şuan haki kullanıyor zoro. Daha karşılaşmalarınada uzun zaman var.Ee zoro hızlı güçlenen bir arkadaş. Hayalini gerçekleştirmek için karşılaştıklarında zoro zorlanmadan alacak seviyede olur. Buda hayalini basitleştirir sadece. Zoronun seviyesi yüksek değil gözüyle bakarım şahsen.Bence lufy yonkou seviyesine geldiğinde zoro sanjide amiral seviyesi gibi bişey olur en azından. Shanksin sağ eli varken mihawkla dovustugunu ve sağlak oldugunu varsayarsak mihawkın düellodan sağ çıkması güçlü oldugunun kanıtıdır.Tabi o yıllarki gücü ne derecede bilmiyoruz.Şuan bir kolu yok ve wb nin kılıcını sol koluyla karşılayabiliyor sağlak olmasına rağmen. Bu adamın sağ kolu kopmasaydı ne derecede gücü olucaktı kimbilir. Bence shanksin mihawktan hız olarak güç olarak yüksek bi fark vardır şuanki konumlarında.Mihawk bencede amiral seviyesi değildir ama yakındır. Siz adamı yerden yere vuruyorsunuz. Bu tayfanın 2. adamının ulaşmak istediği seviye. Bu kadar düşük olamaz. Zaten bir sözüde var bazen yukarda çıkıyor. Ben tavşanları avlamak için herşeyini kullanan aptallara benzemem" diye.
Az bir şey kütüphanede gezmiş olsan, şuradaki yanlış metni yazmazdın. Shanks'ın sağ değil, sol kolu koptu. Üstelik sağlak değil, solaktı. Ve ayrıca kolunu kaybetmesinin gücünden bir şey eksiltmediğini Oda açıkladı.

Mihawk iskalamasi dedigimiz sey adamin ciddiyetsizliginxen kaynaklaniyor bence. Adam sadece Luffy i siniyor olaylari gözlüyor. Oda defalarca gözumuze soktu Mihawk in Luffy le ilgilenmesini. Su ana kadar savas boyunca karsina cikan kimseyede sasirma ifadesinden baska bir sekilde yaklasmadi. Benim demek istediğim Mihawk i savas sirasindaki atismalari ile gercek bir güc seviyesini belirlememiz olanaksiz. tabi bu benim dusuncem..

Sunu sormak istiyorum Mihawk in savasta ciddi olmasini gerektiren ne vardi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık