Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@isko o olayı bir tutan ben değilim,
Shanks'ın kendisi ;
''Bu yarayı ne bir maceradan ne de Şahin-göz'den aldım. Senin adamın 'Karasakal''dı.'' diyor.
İki olayın ne zaman gerçekleştiğini biliyor muyuz ? Bilmiyoruz. Belki Teach, Mihawk düellosundan sonra yaraladı Shanks'ı ? Nereden biliyoruz bunu ? Bunların hepsi ihtimaldir.

Amiral olayında demek istediğimi anlamamızlıktan geliyorsun bence, çünkü çok basit bir şey söyledim, Kizaru yada Aokiji, Akainu'yu katmayalım hadi. Mihawk'ın Luffy'yi ıskaladığı gibi ıskalar mı ? Iskalayacağını düşünüyorsan farklı düşünüyoruz demektir.

Olay haki değil, haki olsaydı Vista Amiralleri biçerdi, ama Amirallere teke tek meydan okuyamıyor, Marco'nun kelepçesinin açılmasını bekliyor. Ancak Mihawk'a meydan okuyabiliyor, hatta Marco'nun kendisi Vista'yı ona gönderiyor, demek ki tek başına yeteceğini biliyor. Bunlar bazı şeyleri gösteriyor. Marco bile bile Vista'yı ölümüne göndermiyorsa, ikisinin hemen hemen denk olduğunu düşünmüş.
Olay haki değil yani Saldırı, savunma, hız, isabet, fiziksel kuvvet vesaire vesaire gibi. Zaten Mihawk shichibukai diye shichibukai gücünde demiyoruz en azından ben demiyorum, savaşta gördüklerim üzerinden çıkarım yapıyorum, yoksa rütbesi bir şeyi gösterir ama her şeyi göstermez.

Shanks olayı zaten tam bir muamma, Wb'nin duyduğu bir dedikodu yoksa Wb'nin kendiside görmüş değil yani bu olayı. Bu yüzden buradan bir çıkarım yapmak son derece yanlış bana göre. Wb gibi bir adamın kulağına gitmiş diyorsunda Wb sağır sultan falan değil ki, gayet yeni dünyayı iyi takip eden birisi, Ace'i falan bulması, adam koskoca yonko adalarında olup bitenlerden haber alması gerek savaştada gördük ki den den mushi'lerle içli dışlı, Wb'nin istihbaratı vardır yani.

Ray-san Mihawk'ı yener ben diyorum. Fiziksel olarakta, hız olarak, k.haki olarak, dayanıklılık olarak hepsinden öndedir bence. Mihawk'ın Kizaru ışınlanırken yanına zıplayıp yanağına çizik atacak, sonra 1-2 bölüm onu ışın kılıcıyla kılıç tokuşturabilecek kuvvette olduğunu düşünmüyorum. Yenemese bile yenilmez asla bana göre. Mihawk'ta kılıç tutuyor Shanks'ta o zaman bunlar denktir son derece saçma. Mihawk kılıçustası, tekniklerde aşmış birisi, kılıç sanatını hatmetmiş. Shanks ise Akainu ve Wb gibi adamların saldırılarını durduracak fiziksel kuvvete sahip, Croco'nun kancasının gücü ise Mihawk'ın kılıcını durdurmaya yetti. Mihawk fiziksel olarak güçlüdür ama Yonko-Amiral dediğimiz kişilere yakın olduğunu zannetmiyorum.

Zoro Luffy korsanlar kralı olduğunda bir Raysanın gençliği kadar güçlü olamıyor demektir şu an Ray Mihawk'ı yener demek, olurda son boss Mihawk olursa kimse Zoro Amiral gücünde olur demesin doğru ya Mihawk'ı sadece 1 bölüm gördüğümüz Shillew alacaktı o Shillew tüm BB tayfası ile yarım saat WB 'İ kesememişti.

Zoro ileride istediğini olucak olsun.Mihawk artık Zoronun birincil hedefi değil.Bunu bize kaç defa göstermesi gerekiyor anlamadım.Serinin başında hayalime engel olucak olursan seni gebertirim diyen Zoro Kuma'ya Luffy yerine beni al diyor daha sonra ezeli rakibine başını eğiyor.Ben Zoro'nun Mihawk'ı yendikten sonra çok daha ileri seviyelere çıkacağına inanıyorum.
Ben Mihawk konusunda şöyle bir şey farkettim. Mihawk'ın söylediği sözler güzel takip edilmiyor. Onun yerine onun zihnine girip yorum yapılıyor, Mihawk savaşta eğlencesine dövüştü vesaire gibi.
Zoro'nun hedefi ile ilgili yine kendisi bir şey söylemiş ;

''Kendi hedefinden daha büyük bir şey bulmuş olmalısın.''
Ray-san olmak olabilir mesela...

Adamın kendi söylediği sözler zaten bazı şeyleri ortaya koyuyor, hani adam Buggy gibi atıp tutan birisi değil bazı şeyleri kabul ediyor. Ama çoğu yorum aksi yönde..

http://www.mangareader.net/103-56928-4/one-piece/chapter-597.html
Görünen kendi ihtiras(hırslar)ından daha büyük bir sebep bulmuşsun
Devamı:
Senin gibi biri gururunu hiçe sayıyorsa bu başkları içindir.

Diyalogun bir kesiminden seçme yapmayın tamamıda önemlidir orda bahsettiği Kuma olayında ki gibi Zoro'nun kılıç ustası olmaktan ziyade tayfası ve Luffy için daha da güçlenmek istemesidir.
Bir önceki sayfa da Zoro seni geçmek için diye bas bas bağırıyordu.
''So that I may surpass you''

http://www.mangareader.net/103-56928-4/one-piece/chapter-597.html
Görünen kendi ihtiras(hırslar)ından daha büyük bir sebep bulmuşsun
Devamı:
Senin gibi biri gururunu hiçe sayıyorsa bu başkları içindir.

Diyalogun bir kesiminden seçme yapmayın tamamıda önemlidir orda bahsettiği Kuma olayında ki gibi Zoro'nun kılıç ustası olmaktan ziyade tayfası ve Luffy için daha da güçlenmek istemesidir.
Bir önceki sayfa da Zoro seni geçmek için diye bas bas bağırıyordu.
''So that I may surpass you''
Zoro'nun Mihawk'ı geçmek istemesi çok doğal, Ray-san dediğimiz güce ulaşması demek zaten Mihawk'ı yenebilmesi demek olur. Sizin bahsettiğiniz Zoro = Mihawk olması.
Denk olmakla, yenmek farklı şeyler. Örnek veriyorum Vista denk dövüşebilir Mihawk ile ama kimse Vista Mihawk'ı yener demez.

Devamında ne var ki ? Hani sayfa atlamış zaten kasıtlı değil. ''Başkaları'' için diyor, tabi ki öyle.
Luffy için (sağ kolu olabilmek için mesela) kendi hedefinden daha büyük bir güce, erkenden ulaşmak istiyor.

Niye bu kadar küçümseniyor bu Mihawk yahu :rolleyes:
Bu adam dayak yedi mi ? Sadece durduruldu .
Yani bu adam dokunulmaz veya ölümsüz/yenilmez felan değil.
Sadece "En İyi Kılıç Kullanıcısı " olarak bilinen ve kabul edilen biri.
Bir Boksörün bir Güreşci ile dövüşü ne kadar tutarlı olabilir ? Adam Bir kılıç kullanıcısından çizik aldıda biz mi görmedik?
Sadece Diğer branşlar tarafından durduruldu. En iyi Kılıç kullanıcısı olmak demek herkesi anında teklemek demek değil ki.

mihawk rayleighle kapısır cokda rahat,shankslede kapısır bundada birsey yok ama sahip olunan güc ifade edildiginde shanksın bayagı gerisinde,rayleighinde arkasında kalır.kizarunun kılıcını sanırım forumdaki herkes pırasa sanıyor.normal bir kılıc ustası kılıcına tam kontrol haki yükleyemiyorsa kizaru onu o kılıcla atomlarına ayırır.kizaru rahatca hareket edebilecegini sandı ama baktıki bunak zorlu.

kizaru diyorki seni yenmek isteseydik su anki ithafımızdan daha fazlası gerekirdi.2 px ve sentoumaru üstüne dünyanın en hızlı adamı amiral kizaru rayleghi yeniceklerini düsünmüyor ve ekliyor buraya geldigimde işlerin kolay olacagını düsünmüstüm,basım dertte galiba :D

yorum acık eger diyorsanızki mihawk hadi pxler teke gitsinki onları keserken acık vermiyecegini garantisi yok,sentoumaru ve kizarunun toplamından güclüdür o zman eyvallah mihawk rayleghi yener.yoksa yenemez bu kadar basit ;) bir kere zaten busoshoku sahibi degilse ismi ne olursa olsun tüm kılıcları akainu ve kizaru mahveder.

düsünün kizarunun ısık formundaki kılıcı hakiye karsı zayıf yani rayleigh sahibi oldugu muhtesem hakiyle onu kırabilir ama yapamadı carpıstılar... sizce niye cünkü kizaruda busoshoku yükleyip vurdu büyük ihtimal.amiraller o cılgın meyve güclerinin yanında birde inanaılmaz kontrolde haki sahibiler düsünün seviyelerini.düsünün rayleighin yaslılık halindeki seviyesini sonrada gencligine cıkarım yapın :D

yani mihawkın gücünün kücümsendigi dogru ama shanksın 3 hakideki ustalıgının muhtemel yarısına sahip degil hakisi olsa bile.en iyi kılıcı o kullanabilir ama rayleigh ve shanks terlemeden yüz bin adamı yenebilir fark buradan ileri geliyor.bu iki adam dünyadaki tüm adamlarla kapısabilir ve yenebilirler ama mihawk o seviyenin altında.houshokunun anlamını kavramamıs kimse sanırım... kader veya kami e.odanın diliyle en kudretli ruha sahip olan liderlere bu gücü veriyor yani potansiyeli en güclü olanlara ve benim bildigim roronoa zoro mihawkı kestikten sonra rayleighin gencligindeki gibi bir adam olucakki luffynin yanına yakıssın çünkü su anki luffy 2 yıl önce gördügümüz mihawkın karsısında saatlerce dayanır,düsünün bu adamın kk olduktan sonraki halini ;)

Zoro'nun Mihawk'ı geçmek istemesi çok doğal, Ray-san dediğimiz güce ulaşması demek zaten Mihawk'ı yenebilmesi demek olur. Sizin bahsettiğiniz Zoro = Mihawk olması.
Denk olmakla, yenmek farklı şeyler. Örnek veriyorum Vista denk dövüşebilir Mihawk ile ama kimse Vista Mihawk'ı yener demez.

Devamında ne var ki ? Hani sayfa atlamış zaten kasıtlı değil. ''Başkaları'' için diyor, tabi ki öyle.
Luffy için (sağ kolu olabilmek için mesela) kendi hedefinden daha büyük bir güce, erkenden ulaşmak istiyor.
Benim dediklerimle senin dediklerin farklı sen bir önceki mesajda dedin ki Zoro'nun hedefi Mihawk'ın ötesi Raysan olmak bende orda paylaştım Zoro diyor ki seni geçmek için,ki Mihawk'ı geçerse adam zirvede olacak zaten rakibi olmayacak senin değimindeki anlam şudur:
Zoro''senden daha güçlü birileri var beni eğit raysan düzeyinde adamları rakip alacam''
Şimdi diyorsun ki Zoro' nun Mihawk'ı geçmesi doğal ,bende hatta aynı düşüncede olanlar var mesajlardan gördüğüm diyoruz ki Mihawk'ı Zoro elbet geçecek ama Mihawk şu an Zoro için son boss onu yenmesi hedefi olacak yani en güçlü kılıç ustası ünvanı o ünvanla Korsanlarkralı tayfasının en güçlü 2.üyesi olacak ve bir amiral(ben bunu asla desteklemem) gücünde olacak buraya kadar tamammıyız buda demektir ki Zoro ancak Rayleigh'in yaşlı haline denktir diyorsunuz.
Zoro Mihawk'ı bundan 100-150 bölüm sonra yenerse üstüne gidip başka daha güçlü kılıç ustası( ki E.oda diyor daha güçlüsü yok ) yenerse o zaman senin dediğin olur.

Zoro'nun son boss Mihawk'tır heralde buna katılmayan yoktur. Varsayımda bulunarak bişey açıklamak istiyorum. Bunlar birbirlerini nerdeyse öldürcek duruma gelirler ve ikiside düşer, buda beraberliktir.
Şimdi seviyeleri eşit dedik. Sonra bu Zoro gidip Kizaruyu kesse ama Mihawk'ta haki yok ya Kizaruyu kesemez. Şimdi Zoro= Mihawk Zoro>Kizaru Mihawk<Kizaru olur. Yani anlatmaya çalıştığım, eğerki Mihawk'ta haki yoksa Logialara karşı şansı yoktur(Zayıflıklarını çözüp onlara nasıl vurulabilceğini çözerse ayrı). Zoro'da haki var ve Logiaları kesiyor. Yani Mihawk Zoroyla eşit ama Zoro 1 amiralden üstün Mihawk 1 amiralden alçak.

Özet: Böyle seviyeler mevcuk değildir. 1 Schibukai amirali yenebilcek adamlarla eşit veya güçlü olabilir ama Amiraller Logia olduğu için amiralleri yenemeyebilir.

Bi de böyle düşünün bence. Ben Mihawkın Shanksla kapışabilceğini düşünmüyorum(Shank aşmış artık kapışırlar uzun sürmez.). Raylaigh le kapışır ve yaralar ama yaşlılık başa bela malum. Nese bu kadar

Mihawk'ta haki olup olmaması farketmez bence. Başka sebepleri var haki ile bitmiyor, daha önce ki sayfalarda anlattım sebebini neyse.

Ray-san kılıç tutuyor diye Mihawk onu ezer şeklinde düşünmeyin, adam Kizaru'ya ayak uyduruyor, Dragon'un yukarda dediği gibi Sentoumaru destek verse bile zorlanırlar adamı almakta. K.Haki var ki Mihawk'ın her saldırısını 2 kare önceden görebilir Ray-san, (hakiden bir haber Luffy k.haki uyandırıp Mihawk karşısında sıyrıldı düşünün) kaldı ki bu adam Kizaru'nun hızına ayak uydurdu, Mihawk ona yavaş bile kalır bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık