Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MDL_Roronoa

Mihawk'ı hep göster ama elletme moduyla verdi oda. Muhtemelen sonlara saklıyor. Amiral gücünde olabilir ama o taraklarda bezi yok. Kılıç ustaları haricindekilerle savaşmayı pek sevdiği söylenemez.

Ben de diyorum ki, iş yapmakla güç kıyaslanmaz. Aynı şeyi tekrarlatıp durma. Ortaya bir tez attın ben de cevap verdim. Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.
Neyle güç kıyaslayalım, sen söyle biz kıyaslayalım. East Blue Zoro'yu döven Mihawk'ı mı baz alalım yoksa kurtlar sofrasına oturan Mihawk'ı mı baz alalım, ezikleri yenmekle o iş olmaz. Newkama kılıçustalarına tek at, Daz Bones'a tek at, sonra Crocodile'a canım istemedi, Vista'ya canım istemedi. Nerede bu Amiral gücündeki Mihawk, ne sebeple hangi amaçla dövüşecek. Bu adamın hiç bir amacı yok, tek amacı vardı Marineford'a gelip dövüşmek, onuda yaparken sınırını belli etti. İleride ortaya çıkacak diyorsunuz, Marineford'da çıkmaması ve ileride çıkmasına yol açacak sebep nedir ? Bunun izahını yapabiliyorsan sana hak vereyim. Yapamıyorsan, yapılan yorumada saygı duyacaksın.

Mangada ne olduğu mu seni ilgilendiriyor? :) Mihawk neden Shanks'ın yanına gitmiş? Bence ayakçılığını yapıyor. Sence? :) Artık o derece mantık dışına çıktın ki mantıklı bir cevap veremiyorum ne yalan söyliyeyim. Kafana uyanı kabul edip, uymayanı reddet, sonra hayali çıkarımlar yap, ben mangaya bakarım de :) Sorduğum sorulara cevap vermek yerine başka yerlere çekiştir konuyu. Shanks'ın gelişme sürecinde yaşanan, 15 sene önceki düello diyor bir de. 15 sene önce Mihawk şuanki gücündeydi yani, eminsin? :) Oda-sensei? Sen misin?
Mihawk şuan aktif mangada bir Amiralle denk mi dövüştü, yoksa yendi mi ? Mihawk aktif zaman diliminde bir Yonko olan Whitebeard ile dövüşebildi mi ? Dövüşemedi bile. Shanks ile şuan ki zaman diliminde dövüştü mü ? Dövüşmedi bahane üretti. Bak Whitebeard ile Shanks bir birileri ile kapışırken mangaka göstermekten geri durmuyor. Mihawk konusunda bütün deliller aksini gösteriyor. Adam aramızdaki farkı ölçücem diyor, ve karşısına Jozu çıkıyor, gidiyor kolay lokma olan 2 sene önceki Luffy'yi avlamaya çalışıyor, karşısına Vista çıkıyor duruyor, yetmiyor, Vista'ya erteleyelim diyor, sonra utanmadan bi daha Luffy'ye saldırıyor, bu sefer Crocodile kanca ile hop birader diyip durduruyor, hani sadece ünvan üzerinden değil, yapılan işler üzerinden bakın, Mihawk Amiral, Yonko ayarı olduğunu gösteren bir iş mi yaptı da inkar ediyoruz ?
Yapsın o zaman diyeceğiz ki evet Mihawk varmış, ama şimdilik durumu bu. Bu Mihawk değil, başka bir kişide olur, aynısını söylerim, ortaya konan malzeme bu. Benim Mihawk ya da Zoro ile alıp veremediğim bir şey yok, ama onlara karşı bir duyguda beslemiyorum, olaya objektif bakıyorum. Ve mangada anlatılan ise Mihawk'ın bir Amiral gücünde olmadığıdır.

Birader sen Mihawk tayfa toplayamayacak kadar beceriksiz, ezikse ben ne yapayım demedin mi? Bak yine kaçamak cevap veriyorsun. Ben de Mihawk'ın tayfası olsa çok güçlü olurdu demedim zaten. Adamın karakteri bu tayfa istemiyor dedim. Do you understand?
Ben de zaten Mihawk aslında bir Amiral, Yonko eder ama tayfası yok o yüzden etmiyor diyenlere diyorum. Sen de böyle diyorsan üstüne alınabilirsin. Yok bir tayfası olsa da yine Amiral, Yonko etmez diyorsan üstüne alınmazsın.

Foruma yeni geldiğim için yorum atmamam mı gerekiyor? Senin gibi saygısızlık yapmadığıma göre sorun yok. Yoksa forumda eski olunca istediğin gibi konuşabiliyor musun? :)
Bak güzel kardeşim, ben ne dedim? Bellamy zaten yanıldığını kendisi de kabul etti. Ancak kabul etmese, Karasakal o konuşmayı yapmasa, Bellamy haklı olacaktı sana göre? Luffy'i yüz karası mı kabul edecektin? Yoksa sırf konu Mihawk olduğu için haterlık mı yapıyorsun? :) Bu kanıtlanabilir bir şey değil zaten. Kişisel bir fikir. Neyse...
Sen bana üslubuma dikkat etmem gerektiğini söylediğin için o cevabı sana yazdım, uzun zamandır burada olduğumdan ötürü nasıl cevap yazılacağını da iyi bilirim. Ama senin kim olduğunu bilmiyorum, muhtemelen forumun büyük bir çoğunluğuda bilmiyordur, ama eski üyelerede akıl verebilecek yetkiyi kendinde görebiliyorsun.
Ben burada mangada anlatılan ve orada oluşturulan algıdan bahsediyorum, Teach konuşmasaydı bir başkası konuşurdu, mangaka bu yönde olayı çevirmiş, hemde anında. Hükümet köpeği diyen adamlara böyle bir cevap verildi mi ? Verilmedi. O halde bu iki örneğin bir birleri ile bir alakası bulunmuyor. Ara önceside bu adamlara hükümet köpeği dendi, ara sonrasıda hükümet köpeği dendi, değişen bir şey yok.

O anlama gelmiyor işte. Ancak Mihawk shichibukailiği bu şekilde kullanmış. Ace hükümetin düşmanı değil miydi? Ace nerde öldü? Neden öldü? Allah aşkına ne diyorsun güzel kardeşm ya :) Ne olması gerekiyor peki. Hükümet derken buna denizciler de dahil biliyorsun değil mi? Denizciler her gördüğü yerde Mihawk'a saldıracak. Adam da bununla uğraşmak istemiyor. Bunda anlamayacak ne var? Bunun güçle alakası yok diyorum ben de. Aynı şeyleri tekrar edeceksen yazma.
Her korsan hükümetin düşmanıdır, ama korsanlar direk olarak hükümeti hedef almaz, o iş devrimcilerin, önce bunu idrak edelim. Sonracığıma Ace'in hükümetin bir kurumu olan denizciler tarafından öldürülmesinin konu ile alakası yok. Sen Mihawk hükümete karşı savaşmıyor, bu sebeple Shichibukai oldu dedin, (ki zaten hiç bir korsanın hedefi hükümet ile savaşmak değildir) bende Ace'te hükümete karşı savaşmak gibi bir amacı yok ama Shichibukai olmadı dedim, aynı şekilde Teach'te hükümete karşı savaşmak gibi bir misyonu yok, ama alın ünvanınınızı münasip bir yere koyun demeyi bildi. Ünvanı saklayıp yoluna devam etmek isteyebilirdi, ama etmedi. Mihawk ise bu ünvanı kabul ediyor, hani deniyor ya Mihawk Amiral kadar, Yonko kadar güçlüdür, öyleyse bu adamın buna hiç ama hiç ihtiyacı yok, ne sebeple bu hükümetin köpeği ünvanı saçmalığı ile ilgileniyor ? Sebebi açık gözüküyor, bir Amiral gücünde olmadığı için.

Neyle güç kıyaslayalım, sen söyle biz kıyaslayalım. East Blue Zoro'yu döven Mihawk'ı mı baz alalım yoksa kurtlar sofrasına oturan Mihawk'ı mı baz alalım, ezikleri yenmekle o iş olmaz. Newkama kılıçustalarına tek at, Daz Bones'a tek at, sonra Crocodile'a canım istemedi, Vista'ya canım istemedi. Nerede bu Amiral gücündeki Mihawk, ne sebeple hangi amaçla dövüşecek. Bu adamın hiç bir amacı yok, tek amacı vardı Marineford'a gelip dövüşmek, onuda yaparken sınırını belli etti. İleride ortaya çıkacak diyorsunuz, Marineford'da çıkmaması ve ileride çıkmasına yol açacak sebep nedir ? Bunun izahını yapabiliyorsan sana hak vereyim. Yapamıyorsan, yapılan yorumada saygı duyacaksın.

Mihawk şuan aktif mangada bir Amiralle denk mi dövüştü, yoksa yendi mi ? Mihawk aktif zaman diliminde bir Yonko olan Whitebeard ile dövüşebildi mi ? Dövüşemedi bile. Shanks ile şuan ki zaman diliminde dövüştü mü ? Dövüşmedi bahane üretti. Bak Whitebeard ile Shanks bir birileri ile kapışırken mangaka göstermekten geri durmuyor. Mihawk konusunda bütün deliller aksini gösteriyor. Adam aramızdaki farkı ölçücem diyor, ve karşısına Jozu çıkıyor, gidiyor kolay lokma olan 2 sene önceki Luffy'yi avlamaya çalışıyor, karşısına Vista çıkıyor duruyor, yetmiyor, Vista'ya erteleyelim diyor, sonra utanmadan bi daha Luffy'ye saldırıyor, bu sefer Crocodile kanca ile hop birader diyip durduruyor, hani sadece ünvan üzerinden değil, yapılan işler üzerinden bakın, Mihawk Amiral, Yonko ayarı olduğunu gösteren bir iş mi yaptı da inkar ediyoruz ?
Yapsın o zaman diyeceğiz ki evet Mihawk varmış, ama şimdilik durumu bu. Bu Mihawk değil, başka bir kişide olur, aynısını söylerim, ortaya konan malzeme bu. Benim Mihawk ya da Zoro ile alıp veremediğim bir şey yok, ama onlara karşı bir duyguda beslemiyorum, olaya objektif bakıyorum. Ve mangada anlatılan ise Mihawk'ın bir Amiral gücünde olmadığıdır.

Ben de zaten Mihawk aslında bir Amiral, Yonko eder ama tayfası yok o yüzden etmiyor diyenlere diyorum. Sen de böyle diyorsan üstüne alınabilirsin. Yok bir tayfası olsa da yine Amiral, Yonko etmez diyorsan üstüne alınmazsın.

Sen bana üslubuma dikkat etmem gerektiğini söylediğin için o cevabı sana yazdım, uzun zamandır burada olduğumdan ötürü nasıl cevap yazılacağını da iyi bilirim. Ama senin kim olduğunu bilmiyorum, muhtemelen forumun büyük bir çoğunluğuda bilmiyordur, ama eski üyelerede akıl verebilecek yetkiyi kendinde görebiliyorsun.
Ben burada mangada anlatılan ve orada oluşturulan algıdan bahsediyorum, Teach konuşmasaydı bir başkası konuşurdu, mangaka bu yönde olayı çevirmiş, hemde anında. Hükümet köpeği diyen adamlara böyle bir cevap verildi mi ? Verilmedi. O halde bu iki örneğin bir birleri ile bir alakası bulunmuyor. Ara önceside bu adamlara hükümet köpeği dendi, ara sonrasıda hükümet köpeği dendi, değişen bir şey yok.

Her korsan hükümetin düşmanıdır, ama korsanlar direk olarak hükümeti hedef almaz, o iş devrimcilerin, önce bunu idrak edelim. Sonracığıma Ace'in hükümetin bir kurumu olan denizciler tarafından öldürülmesinin konu ile alakası yok. Sen Mihawk hükümete karşı savaşmıyor, bu sebeple Shichibukai oldu dedin, (ki zaten hiç bir korsanın hedefi hükümet ile savaşmak değildir) bende Ace'te hükümete karşı savaşmak gibi bir amacı yok ama Shichibukai olmadı dedim, aynı şekilde Teach'te hükümete karşı savaşmak gibi bir misyonu yok, ama alın ünvanınınızı münasip bir yere koyun demeyi bildi. Ünvanı saklayıp yoluna devam etmek isteyebilirdi, ama etmedi. Mihawk ise bu ünvanı kabul ediyor, hani deniyor ya Mihawk Amiral kadar, Yonko kadar güçlüdür, öyleyse bu adamın buna hiç ama hiç ihtiyacı yok, ne sebeple bu hükümetin köpeği ünvanı saçmalığı ile ilgileniyor ? Sebebi açık gözüküyor, bir Amiral gücünde olmadığı için.
Valla kardeş cidden yordun beni. Aynı şeyleri tekrarlamaktan hem yoruldum, hem sıkıldım. Ne diyeyim, sana hayal dünyanda iyi eğlenceler. Üslup mevzusuna da cevap vermiyorum artık. Hiçbir konuda laftan anlamıyorsun çünkü. Değişik bir kafa yapın var. İyi forumlar.

karolla

@Erkan12 dofun marinefordda gorduklerimizle sınırı bu diyorduk zamanında. hakisi olsa idi cronun kelle uçmuştu demekki yok dedik. jozuyu kesemedi demekki hakisi yok dedik. adamda neler çıktı. bu sebeple mihawktan da çıkacak diyoruz. ve sınırı bu değil diyoruz. tıpkı jinbeinin havadaki su ile şeytan meyvesi kullanıcılarına zarar verebildiğini marineford yerine baada gordugumuz gibi. sana kalsa jinbeinin sınırı da oydu. bu 2 karakterden bile farklı yetenekler görmüşken mihawkta neden göremeyeceğimizi sen neyle açıklayacaksın?

sınırı o dediğin adamda haki olduğunu da yeni öğrendik. daha kim bilir neler öğreneceğiz.

Bir diğer mesele bence seriyi genel olarak yorumlamanız gerekir. Sonuçta bu haftadan haftaya çıkan bir manga ve illaki içinde belli başlı hatalar olabiliyor. Aslında hata demekte çok doğru olmaz lakin Mihawkın karekteri belli, daha ilk bölümlerden ben tavşan için her şeyimi harcayanlara benzemem demişti, Vista ile denk dövüşmesi, Luffy ile köşekapmaca oynaması(Kaldıki orada izin vermeyeceğim değil, sınauacağım demiş
En katıldığım yer. Kafamda hala ne kadar güçlü çıkacağını belirleyemiyorum fakat her görünüşü herr saldırısı tüm gücüymüş gibi alınıyor :/ Çok sevdiğimden değil ama sırf fanları yüzünden yanlış değerlendirilmesi kötü.

Animede tırsıyor göstermişlerdi sakin :(

Peki ama onun dışında bir sürü şey dedim cımbızla laf çekme olayını sevmem doğrusu.
Diğer dediklerine de bakalım :/

Bende teşekkür ederim o kadar yazmama rağmen arada kaynayınca biraz şey olmuştu neyse :(

Doğrusu ilk kısımda dediğin şeylerde belli bir nesnellik yok. Yani bu bence A şahsı B şahsından daha güçlü çünkü ona vurduğu Zaman oradaki çizim vs çok etkiliydi demek gibi bir şey. Eğer mesela Croco gibi isimler Akainu WB gibi isimlerde tereddüt edip Mihawka saldırsalar tamam. Ama bir tereddüt yok. Birde mesele şu ki yonkou olmak için sadece bireysel güç yetmez, liderlik vs de gerekli. WB, Shanks geldiği Zaman yancılarının muhatap olması bunun göstergesi sadece. Ona bakılırsa MF'de herkes Luffy'i de korumuştu o Zaman Luffy'de mi çok güçlü?

Birde yonkoubun bir ağırlığı var dedin ama Mihawkın Shanks'in karşısına çıkması ve rakibim değilsin tarzı bir çıkış yapması bu her yerde ne kadar ağır olduklarını gösteriyor meselesine çelişki olmuyor mu? Niçin Shanks'in adamları Kizaruya rahat artistlik yaparken Mihawk gelince üçbuçuk attılar? Bunun cevabını verebilir misin?

Yukarıda yazdığım şeylerde MF savaşında niçin güçsüz gibi gösterildiğine dair fikrimi söyledim. Mihawk tüm gücünü herkese göstermeyi seven biri değil bunu ilk bölümde görmedik mi? Gördük. Buradan hareketle bu savaşı çok da baz almamamız gerekmez mi?

Bende Zoronun son rakibi olmayacağı düşüncesindeyim. Ama Mihawkı geçecek olan kişi yeni nesilden olur. Oda'nında bu kadar bölümdür böyle bir kurguyla karşımıza çıkardığı kişiyi başka bir kılıç ustasının elinde oyuncak etmesi için sebep göremiyorum. Yani yenilsede bu çok ezici olmaz
Ben diyorum ki hiç bi yonko 2 yıl önceki Luffy'yi kovalamaz.Hele ki bunun ile uğraşırken önüne Vista çıkmaz.Amiral dikilir karşısına.Vista çıksa dahi bohça gibi dürer Vista'yı.Diyorsun ki Crocodile Wb'de de tereddüt etmedi saldırdı.Ama işte sonhuç önemli.Orada mangaka araya Luffy'yi soktu,yeri geldi Jozu girdi.Yani verdi mesaji,Wb Croco'ya fazla gelir.Ama Croco gayette atarını giderini yapabiliyor mihawk'a karşı.

Bir de yonko olmak için bireysel gücün yeterli olmadığını demişsin.Buna katılıyorum ama mesele bu değil ki.Mesele dediğim gibi Mihawk'ın uğraştığı kişiler.

Mihawk tüm gücünü kullanan biri değil ama bu onun yonko gücünde olduğunu göstermesine bi engel değil ki.Kizaruda tüm gücün göstermedi ama hissetttirdi mi gücünü?Bence evet.Doffy mesela.O da hissettirdi.Ama nasıl?Tüm gücünü kullanarak mı?Hayır.

Şu da var.MF'den önce Mihawk fanları daha doğrusu Zoro fanı (Sende öylesin demiyorum) olduğu dolayısıyla Mihawk'ı destekleyenlere Mihawk Vista ile kılıç tokuşturacak ve onu rahatça alamayacak deseler ben buna nereleri ile güleceklerini tahmin ediyorumn :/ Diyeceklerdi ki "Ya bi git işine.Onun rakibi Wb:a: Wb ile kapışacak o" .

Mihawk çok güçlü çıksa dahi bu Luffynin kara kılıçtan kaçabildiği gerçeğini değiştirmeyecek.Bu da ya Mihawk'ın yada mangakanın ayıbı olarak kalacak.Mihawk amiral ayarı bir adamda olsa o seviyedeki birisi bunu yapmazdı.Beceriksizlik mi desem ne desem bilemedim.Niye luffy saldırdığında tek attığını ama bunun dışında tek atamadığını mangaka açıklayamacak sanırım.Üstelik ciddiyken ve üzgünüm Shanks dedikten sonra.

Bu arada hükümetin köpeği mevzusundan bahsedeyim.Evet lordlar hükümet köpeği denebilir ama bu konu güç ile alakalı değil.Kişilik ile alakalı.Mesela Kid güçlü mü amiral alacak kadar.Değildir ama bunu yapamıyorum diye gidipte lord olmaz asla.İhtiyaç yada zorunluluk olsa dahi yapmaz.Lordluk bir seçim.Bir konum ve politik güç sadece.Kişisel güç ile alakalı değil.

Shiki gibi 2 amiral ile aynı anda kapışmış bir adamda gidip lord olabilirdi.Bu amirallerden korktuğunu göstermez.Çıkarları olduğunu gösterir.

Galesiz bi adam ama savaşmaya yeltendiğinde Sakazuki ve Kizaru adam hakkında konuşmadan geçmiyor. Az çok ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Çok güçlü bi karakter olduğunu düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık