Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karolla

@Erkan12 ah canım ya :) Luffy mihawktan it gibi kaçmaktan vazgeçip saldırmayı denediğinde gözlem hakisi ile tek yiyeceğini görmedi mi? Kollarının kesileceğini görmedi mi? Amiraller de luffye tek atamadı? Kizaru tekme attı. Aokiji gene vurdu? Sonuç? Ezik mi bunlar.

Keşke şu yazdıkların trollüğünden dolayı olsa. Keşke ciddi olmasan.
Üşenmeyip tek tek cevap vereceğim ama bu şekilde devam edersen bir yere varamayız.
Doflamingo, Mihawk'a kıyasla daha iyi iş yaptı. Mihawk'ın attığı kesme Jozu tarafından durduruldu, Doflamingo da Jozu'yu durdurabiliyor. Atmos'u oyuncak gibi oynatıp, Oars'ın bacağını koparıyor.
Bu durum güç seviyeleriyle alakalı bir sonuç çıkartmıyor. O halde Smoker da Mihawk'dan çok iş yaptı. Smoker Mihawk'dan güçlü mü? Bu sadece Mihawk'ın umursamazlığını gösterir. O da kişiliğiyle alakalı. Bundan 1-2 sayfa önce kocaman paragraf yazdım, okumadın mı? Ha, okumadan bunları yazdıysan o da senin kabahatin. Okuyup yazdıysan anlamamakta ısrarcısın demektir.

Ayrıca Shanks'ı ziyaret ettiğinde orada gerilen kişiler Shanks'ın çöp adamları, o çöp adamlardan her Yonko'da var, ama asıl tayfaya yaklaşınca kimsenin Mihawk'ı umursadığı yok, Yasopp'tan tut Lucky Roo'ya kadar hepsi göbeğini sermiş Mihawk'ı umursamaz bir tavırla seyrediyor, Shanks ise düello yapmaya mı geldin diye Mihawk'ı yemliyor, hani yiyorsa gel kapışalım hesabı, Mihawk'ta hemen bir bahane uydurup Shanks'ın bir kolunun eksik olduğunu söylüyor, bahaneye bakarmısın, karşındaki adam dünyanın en güçlü 4-5 adamın birisi. :)
Kimsenin Mihawk'ı umursadığı yok değil, sadece alışıklar Mihawk'a hepsi bu. Kanlı bıçaklı düşman da değiller. Aralarında belli bir bağ var. Ayrıca Mihawk tek başına gelmiş. Tayfası yok. Tüm tayfanın panik olup ayağa kalkması mı gerekiyordu? Hem tayfası yok, hem de Mihawk'ın onursuz bir hareket yapmayacağını biliyorlar. Tavırları doğal o nedenle. Bir de Shanks'ın as adamlarının arasında Usopp gibi birinin olmadığını da anlıyoruz buradan. Usopp olsa her türlü panik olabilirdi. :) Shanks, Mihawk'ı yemlemiyor. ''Yiyorsa gel kapışalım!'' hesabı da konuşmuyor. Mihawk da bahane üretmiyor. Bu adamların ilk kez orada mı düello yapacaklarını düşündün? Daha önce kim bilir kaç kere yaptılar. Shanks çok net şuan düello yapmak istemiyorum diyor. O zaman neden Shanks'ın korktuğunu düşünmedin? Gerçi böyle bir şey de yok. Gerçekten havasında değil demekki. Mihawk da bahane ürettiğinden değil. Daha önce iki kolu olan Shanks'a düello ediyordu, şimdi tek kollu haliyle düello etmek kendisine büyük bir avantaj kazandıracağı için bunu onursuzluk olarak görüyor. Tıpkı Zoro'nun Ryuma'yı yendikten sonra bunu saymıyorum demesi gibi. Çünkü Zoro orada açıkça avantajlıydı. Ryuma handikaplıydı.

Sen rapor verirken orada değildin galiba, ''Anlaşmamız Beyazsakala karşı savaşmakla sınırlıydı, Kızıl saç ile ilgili bir şey demediniz.'' adam giderken ortaya makul bir sebep sunuyor, ama senin olayı gözlemlemen ise tamamen kafasına estiği gibi davranıyormuş gibi görmen. Kimse Amiral seviyesi olupta o Shichibukai ünvanını taşımaz, buna emin olabilirsin.
Shichibukailik seviye ile alakalı değil. Bunu da mı anlamadın hala? Bu sadece stratejik bir konum.

Amiral gücündeyse ne diye dünya hükümetine katılıyor ? Vista ile denk gidiyor ? Amiraller hükümetin en büyük gücü, Mihawk ise hükümetin köpeği ünvanını almış, Amiraller hiyerarşik olarak Shichibukai'lardan üstte konumda, Mihawk gibi kendini beğenmiş birisi durduk yere hükümet köpeği ünvanını kabul etmez, adam kendi kabullenmiş gücünün bir Amiral etmediğini.
Shichibukailik, hükümet köpekliği demek de değil. Sadece hükümet ile belli anlaşmalar yapmak demek. Hükümet de taviz veriyor sen de. Diğer korsanlar da olmayan ayrıcalıklara sahip oluyorsun. Mesela kafan rahat oluyor. Mihawk'ın da istediği şey bu. Yoksa Mihawk'ın amacı ne? KK mi olmak istiyor? Hayır. Hükümeti mi indirmeye çalışıyor? Hayır. Muhtemelen amacı en iyi kılıç ustası olmaktı ve olmuş. Şimdi ise bir amacı kalmamış. Adam Zoro'yu bekliyor resmen. Gelsin onu yensin diye. Vista çok güçlü bir adam. İki dakikalık bir dövüşte şöyle olmasını mı bekliyorsun. ''Vista'nın kılıcı kırıldı, Mihawk böğrünü deşti! Aman Allah'ım!'' Vista Beyazsakal'ın tümen komutanı değil mi? Herhalde Mihawk'ı bir süre tutabilecek. Tutamasa saçma olurdu. Ancak Mihawk hiçbir zaman ciddileşip Vista'yı öldürmeye çalışmadı. Bunu da bil. Bence sen mangayı baştan tekrar oku kardeşim. Bak şunu düşün: Mihawk'ın güçlü siyasi bağlantıları yok, büyük, etkili bir tayfası yok. Sadece kendisi ve kılıcı var. Hükümet neden Mihawk'ı kendi tarafında tutuyor o halde? Yakışıklı diye mi? Şahin gözlü diye mi? Biraz mantık.

O zaman güçlü olan adamlar aptal, bi Mihawk akıllı dimi ? Mihawk gereksiz yere hükümetle uğraşmasın Shichibukai olsun, zaten bunu düşünebilen tek kişi de Mihawk idi, bu Yonko'lar, Yonko sağ kolları, Kid, Hawkins gibi onlarca güçlü korsanın hiç kafası çalışmıyor gidip Shichibukai olmuyorlar, Buggy gibi adamlara kalıyor ünvan.
Herkesin amacı farklı. Karasakal da amaçları doğrultusunda kısa bir süreliğine kullanmadı mı bu ünvanı? Keza Law? Sonra yine amaçları doğrultusunda bıraktılar. Mihawk'ın ise böyle bir amacı yok.

karolla

@Erkan12 bir yerde shichilik bir seviye değil diyorsun, sonra mihawk anca shichi olmuş diyorsun. Mihawk köpektir diyorsun shichilik köpeklik değildir diyorsun. Anti fan boy pls :p Mihawk vista ile denk gitmedi. Senin mantığına göre boğa mink de luffy ile denk gitti. Dof da croco ile denk gitti.

Türkçesini yazarsan iyi olur, herkes yabancı dil bilmiyor:D Vücudu ile mi yapıyor kılıç tekniği, elini mi keskinleştiriyor mesela :p
Tarkan'ın bir filminde vardı, altın kılıçlı olan. Orada kılıçsız kılıç tekniği yapıyordu.:D Sahnesini bulursam atacağım.

Yanlış anlaşım, o filimde kılıçsız bir şekilde rakibin kılıcını engelliyordu. Kılıcı geri dönderiyordu.

Birde arkadaşlar şunu da dikkate alın, elmas kılıcın direkt zıttı. Oda'nın bu zıt olayının ne kadar cılkını çıkarabildiğini Enel olayından görmüş bulunmaktayız. Haki olması bir şey ifade etmez Jozu Paramecia. Kesin bir açıklaması olmasa da muhtemelen hakiyle Logiaya vurma olayı irade gücü ile meyveyi delme olayından ibaret. Mesela Luffy gaza dönüşmüş Ceaser'a vurabiliyor. Ama kendisi sizce katıymış gibi havayı kullanarak seyahat edebilir mi? Hayır. Bunda da aynı şekilde. Zırh hakisi saldırı gücünü arttırır, Logiaya dokunmayıp sağlar, fakat anlaşılması gereken nokta saldırı gücü arttı diye değil, iradenin kırması olayı sayesinde dokunabilir olaya.

Bir diğer mesele bence seriyi genel olarak yorumlamanız gerekir. Sonuçta bu haftadan haftaya çıkan bir manga ve illaki içinde belli başlı hatalar olabiliyor. Aslında hata demekte çok doğru olmaz lakin Mihawkın karekteri belli, daha ilk bölümlerden ben tavşan için her şeyimi harcayanlara benzemem demişti, Vista ile denk dövüşmesi, Luffy ile köşekapmaca oynaması(Kaldıki orada izin vermeyeceğim değil, sınauacağım demişti ikisi çok farklı şeyler) hep bu şekilde açıklanır.

Yani bu durumlarda daha yere basan tahminler yapmak için genel mantığa bakmak gerekir. Genel mantığa göre seri sonunda Zoro'nun Amiral üstü seviyeye gelmesi gerekir. Ha Amiral ayarı nedir, yonkou ile arasında ne farklar var bunları bilemiyoruz. Bu yüzden şahsım adına net olarak yonkou ayarı mıdır değil midir bilemem ama amiral üstü olduğunun kesin olduğunu düşünüyorum. Bu konuya gelen savunmalar aşağı yukarı şöyle

1. Zoro Mihawk hedefini çoktan aştı ki

Teorik olarak doğru olabilir ama teknik olarak yanlış, bazen bir şeyler Hakkında tahmin yürütürken şerinin dinamiğine uyar mı, böyle olması daha mı güzel onlara da bakmak gerekir. One Piece, sadece road to Luffy şeklinde bir seri değil, hayalleri birbirinden farklı olan ancak aynı noktadan kesişen insanların bir araya geldikleri bir seri. Nasıl diğerleri Luffy'e bağlıysa hayalleri konusunda Luffy'de diğerlerine bağlı. Yani seri sonundaki vurucu finalde hepsinin hayalinin birden gerçekleşecek olmasının teknik olarak çok daha güzel olacağı fikrindeyim

2. Tamamda kardeşim Luffy başta Shanks ile sözleşti seninkinden iyi bir tayfam olacak diye. Yani kaptanın hedefi bir kere Shanks'i aşmak Zoro kim? Hem bunu yapınca şapkayı da bırakacak, yani finali şapkasız mı yapacak? Saçma, Shanski geçer, KK olur ve seri biter.

Bence Luffy şapkayı Shanks'in oğluna bırakacak. Daha ayrıntılı bilgi için

http://www.korsanfan.com/konu/luffynin-Şapkasını-vereceği-kişi-teori.1749/

3. Mihawktan güçlü kılıç ustası olanların olduğunu kabul edip(Shanks, Fujitora gibi) Mihawkın ünvanın üstüne yattığını düşünenler

Üstte bir yerde Dostoyevski ayrıntılı olarak izah etmiş cidden ama dürüstçe cevap verin Mihawk dövüş aşkıyla yanıp tutuşan, kendine göre rakip arayan birine mi benziyor yoksa beleşçi birine mi?
4. Ama WB ile aramda ne kadar güç var onu ölçmeye geldim dedi:/ Shanks de yonkou WB'de :/

Bunu çözemedim gitti zaten. Aynı lakaptalar diye aynı güçte olmaları gerekiyormuş gibi bir algı var nedense :/. WB'nin bir lakabı daha var beyler unutmayın, Dünyanın En Güçlü Adamı.
5. Shanks haki ustası ama
Doğru dövüşleri muhtemelen şöyle olmuştur

Mihawk: haki atma oç
Shanks: Pardon kanka kapadım
Eğer o dövüş eski yav diyorsanız 3. maddeye tekrar bakınız. Eğer Shanks uğraşmamıştır diyorsanız o adada Shanksin düello istediği sahneyi aklınıza getiriniz

Al @Marco sorup duruyordun argümanların nedir diye :D. Çoğunu yazmış bulundum :/

Not: Küçük Sis atma esprisinde sıkıntı varsa sadece onu düzeltirseniz sevinirim mesajın komple gitmesi yerine:/. Gerçi olmaz öyle bir şey ama bazı eskiler yapmıştı ihtiyat olmuş olsun.

@Erkan12 ah canım ya :) Luffy mihawktan it gibi kaçmaktan vazgeçip saldırmayı denediğinde gözlem hakisi ile tek yiyeceğini görmedi mi? Kollarının kesileceğini görmedi mi? Amiraller de luffye tek atamadı? Kizaru tekme attı. Aokiji gene vurdu? Sonuç? Ezik mi bunlar.
Karolla saçma sapan yorumlar yapmada rekor kırarak forum tarihine geçmiş biri olarak bana alıntı yapmaktan vazgeçsen diyorum, bak boşa zaman kaybı üretiyorsun. Aokiji, Luffy'ye tek attı ayağının dibine serdi, Mihawk bunu yapabildi mi ? Yapamadı. Marco olmasa ölecekti Luffy. Kizaru, Luffy ayağının dibinde yatarken bu bir çöp dedi ve fırlattı WB tuttu, Mihawk bunu yapabildi mi ? Buz dağı kesiyorsun ama Luffy'yi ıskalıyorsun. Adamın kılıçustalığı var, fiziksel ve Haki olarak geride kalıyor, bunu anlamayacak bir şey yok, ama sen anlamazsın, Luffy = Zoro diyen adam laftan anlar mı...

Hahaha o crocodile MF de dofla denk dövüşmemiş miydi?

Neyse kardeşim ben seni anladım :D
Tamam işte Doflamingo seviyesi olabilir, ben farklı bir şey söylemiyorum, Amirale yakındır ama amiral gücünde değildir. Crocodile aynını Mihawk'a da yaptı. Madem sonradan böyle gevrek gevrek gülecektin, başta düzgün yorum yazmasaydın da bende sana cevap yazıp vaktimi harcamasaydım. Hayır baştan söyleyin kardeşim biz Mihawk / Zoro fanboyuyuz diye, ona göre cevap yazıp yazmayalım, boşa vakit kaybı oluyor.
Bu durum güç seviyeleriyle alakalı bir sonuç çıkartmıyor. O halde Smoker da Mihawk'dan çok iş yaptı. Smoker Mihawk'dan güçlü mü? Bu sadece Mihawk'ın umursamazlığını gösterir. O da kişiliğiyle alakalı. Bundan 1-2 sayfa önce kocaman paragraf yazdım, okumadın mı? Ha, okumadan bunları yazdıysan o da senin kabahatin. Okuyup yazdıysan anlamamakta ısrarcısın demektir.
Smoker, Hancock'tan dayak yemese bile o ayara getirildi. Bu nasıl Mihawk'tan daha iyi olmuş oluyor ? Saçma sapan örneklerle geleceksen hiç gelme.
Kimsenin Mihawk'ı umursadığı yok değil, sadece alışıklar Mihawk'a hepsi bu. Kanlı bıçaklı düşman da değiller. Aralarında belli bir bağ var. Ayrıca Mihawk tek başına gelmiş. Tayfası yok. Tüm tayfanın panik olup ayağa kalkması mı gerekiyordu? Hem tayfası yok, hem de Mihawk'ın onursuz bir hareket yapmayacağını biliyorlar. Tavırları doğal o nedenle. Bir de Shanks'ın as adamlarının arasında Usopp gibi birinin olmadığını da anlıyoruz buradan. Usopp olsa her türlü panik olabilirdi. :) Shanks, Mihawk'ı yemlemiyor. ''Yiyorsa gel kapışalım!'' hesabı da konuşmuyor. Mihawk da bahane üretmiyor. Bu adamların ilk kez orada mı düello yapacaklarını düşündün? Daha önce kim bilir kaç kere yaptılar. Shanks çok net şuan düello yapmak istemiyorum diyor. O zaman neden Shanks'ın korktuğunu düşünmedin? Gerçi böyle bir şey de yok. Gerçekten havasında değil demekki. Mihawk da bahane ürettiğinden değil. Daha önce iki kolu olan Shanks'a düello ediyordu, şimdi tek kollu haliyle düello etmek kendisine büyük bir avantaj kazandıracağı için bunu onursuzluk olarak görüyor. Tıpkı Zoro'nun Ryuma'yı yendikten sonra bunu saymıyorum demesi gibi. Çünkü Zoro orada açıkça avantajlıydı. Ryuma handikaplıydı.
Ha madem öyle, o zaman kalkıpta demeyeceksin kardeşim Shanks ile Mihawk denk dövüşüyor diye, sonra kalkıyorsunuz Mihawk Shanks ile denk dövüştü yeaa yapıyorsunuz. Şimdi ne oldu ? Hemen Mihawk'a alışıklar, aralarında bir bağ var diyorsunuz. Madem öyle Shanks ile Mihawk aralarında bir bağ varken düello etmişler, ciddi değillerdi. Bunu demem sıkıntı olmaz o halde değil mi ?

Sonra Mihawk'ın tayfası yok diyorsun, benim sorunum mu ? Mihawk kendine tayfa edinemeyecek kadar beceriksizse, o zaman kalkıpta bu adamı Yonko gibi adamların seviyesine koymayacaksın, diyeceksin ki Mihawk beceriksiz olduğu için Yonko'lar gibi kendine tayfa toplayamamış ezik kalmış.
Shichibukailik, hükümet köpekliği demek de değil. Sadece hükümet ile belli anlaşmalar yapmak demek. Hükümet de taviz veriyor sen de. Diğer korsanlar da olmayan ayrıcalıklara sahip oluyorsun. Mesela kafan rahat oluyor. Mihawk'ın da istediği şey bu. Yoksa Mihawk'ın amacı ne? KK mi olmak istiyor? Hayır. Hükümeti mi indirmeye çalışıyor? Hayır. Muhtemelen amacı en iyi kılıç ustası olmaktı ve olmuş. Şimdi ise bir amacı kalmamış. Adam Zoro'yu bekliyor resmen. Gelsin onu yensin diye. Vista çok güçlü bir adam. İki dakikalık bir dövüşte şöyle olmasını mı bekliyorsun. ''Vista'nın kılıcı kırıldı, Mihawk böğrünü deşti! Aman Allah'ım!'' Vista Beyazsakal'ın tümen komutanı değil mi? Herhalde Mihawk'ı bir süre tutabilecek. Tutamasa saçma olurdu. Ancak Mihawk hiçbir zaman ciddileşip Vista'yı öldürmeye çalışmadı. Bunu da bil. Bence sen mangayı baştan tekrar oku kardeşim. Bak şunu düşün: Mihawk'ın güçlü siyasi bağlantıları yok, büyük, etkili bir tayfası yok. Sadece kendisi ve kılıcı var. Hükümet neden Mihawk'ı kendi tarafında tutuyor o halde? Yakışıklı diye mi? Şahin gözlü diye mi? Biraz mantık.
Mangada açık açık 10 defa farklı farklı karakterler bu adamlara ''HÜKÜMET KÖPEĞİ'' diyor, sen kalkmış bana hükümet köpeği demek değildir diye ders vermeye kalkıyorsun, sen önce mangada geçen konuşmaları idrak et. Kid, Arlong, ve bir çoğu bu adamlara HÜKÜMET KÖPEĞİ dedi mi ? Dedi. O zaman bana laga luga yapmayacaksın.
Herkesin amacı farklı. Karasakal da amaçları doğrultusunda kısa bir süreliğine kullanmadı mı bu ünvanı? Keza Law? Sonra yine amaçları doğrultusunda bıraktılar. Mihawk'ın ise böyle bir amacı yok. .
Karasakal Impel Down'a bir korsan olarak girmenin imkansız olmasından ötürü o ünvanı aldı. Doflamingo, adasını Amirallere karşı koruyamayacağı için ünvanı aldı, Law ise zaten Doflamingo'dan bariz güçsüz. Bu durum gördüğün gibi güç ile alakalı, yani Mihawk'ta yeterince güçlü olmadığı için Amirallerin gücünü kabullenmiş ve hükümet köpeği ünvanını takmış.

Son düzenleme:
@Erkan12
Mihawk luffy'i ıskaldı sende inandın öyle mi, marineford'dan örnekleri boş verelim.

Bu hükümet köpeği olayıda tam bir komedi, o zaman Teach içinde mi aynı şeyi söyleyeceğiz. Mihawk'ın hükümeti kullanıp işlerini gördüğü ve rahat rahat her yere girip çıktığını niye düşünmüyoruz diğer birçok şiçi'de olduğu gibi. Haa seri sonuna kadar hükümete bağlı olur ve son savaşta onların yanında olursa o zaman hükümet köpeğidir denir.

karolla

Karolla saçma sapan yorumlar yapmada rekor kırarak forum tarihine geçmiş biri olarak bana alıntı yapmaktan vazgeçsen diyorum, bak boşa zaman kaybı üretiyorsun. Aokiji, Luffy'ye tek attı ayağının dibine serdi, Mihawk bunu yapabildi mi ? Yapamadı. Marco olmasa ölecekti Luffy. Kizaru, Luffy ayağının dibinde yatarken bu bir çöp dedi ve fırlattı WB tuttu, Mihawk bunu yapabildi mi ? Buz dağı kesiyorsun ama Luffy'yi ıskalıyorsun.
Kendinle çelişiyorsun ısrarla. Marco olmasa luffy ölecekti diyorsun, croco, bones, vista, okamalar, falanlar filanlar olmasa luffy de meftaydı. Sana manga sayfasını anlatıyoruz. Luffy kaçmaktan vazgeçip saldırmaya kalktığında tek yiyeceğini gördü mü? Gördü. Bunu bile inkar ediyorsun. Vay efendim hakisi yetmezmiş. Luffy kimden kaçıyor? Mihawktan. Gözü hep mihawktayken amiraller geliyor patlatıyor bir tane. Ki mihawkla arasında kaç kişi girmiş kendin bak. Taraflı yorum atıyorsun.

Yav he diyip geçiyorum valla :) Bi insan bu kadar mı anti fan olur. Al sana aşağıda mihawktan tek yiyeceğini gören luffy. Çıkıp da tek atamadı deme bari.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık