Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyveyi Kim Yemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy KK olacağım dediği zaman Rayleigh "Gerçekten başarabilir misin? Tüm bu uçsuz bucaksız denizleri fethedebilir misin?" gibi bir şey diyordu galiba. Yani Yeni Dünya'yı kontrol eden KK olur gibi bir sonuç çıkıyor. Zaten Roger One Piece diye bir şeyin olduğunu açıklayana kadar kimsenin varlığından haberi bile yoktu. İnsanlar ona denizler fatihi olduğu için KK diyorlardı.
devamını da yazaydın.Rayleigh tuzak soru sordu orada.luffy'nin verdiği cevap ben hiç bişeyi fethetmek istemiyorum.sadece KK dünyadaki en özgür adamdır diyor.rayleigh de istediği cevabı aldığında gülümsüyor

aynen katılıyorum sana.seride logiaların yada başka meyvelerin bir sınırı gösterilmedi.
ace in saldırı gücü alevin ısısından çok yoğunluğu,ama enelin ki direk voltajı önemli.sengoku ace için bir sonraki korsanlar kralı olacak adam dedi,e bu adamın meyvesi hiç gelişmeyecekse sadece fiziksel olarak gelişirse bu adam akainuyla karşılaşsaydı kaybedecekti o zaman.nerde kaldı o zaman kk lık.

bence her logianın sınırı farklı.mesela;ace,aok,akainu gibi adamlar saldırılarında sıcaklığı yada soğukluğu değiştiremezler ama saldırılarının alanlarını artırabilirler.ace yaşasaydı belki 30 yaşına geldiğinde bir adadan daha büyük bir entei yapacaktı.ama ısısı yine aynı olacaktı.enelin ise durumu farklı,adam zaten her saldırısında voltajı söylüyor.limiti 200mil voltur demek olmaz(luffy ile karşılaştığında limiti 200mil ama şimdi artırmış olabilir).çünkü enel istediği voltajda elektrik verebiliyor.ace yada aok gille bir tutmamak lazım(ace demiyor ki hiken 300c yada entei 1000c. yada aokiji demiyor ki -100c ice age diye).kizarunun meyvesini ussop yese belki sadece lazer atacak,yasakani no magatama yapamayacak.ama ussopun lazerindeki güçle kizarunun lazeri arasında güç farkı olmayacak.
Kısacası her logia bir değil.bazı logialarda saldırı gücünü kendin belirleyip yapabiliyorkan bazılarında ise sadece saldırının alanını genişletebiliyorsun
yalnız isko ace örnegini veremessin sundan dolayı.bu adamda houshoku var,calıssa busoshokue ve kenbunshokuda ögrenir,babasından fazlası var eksigi yok.shankste meyve yok,tek kolda yok ama yonko,ace adam olsaydıda meyvesine güvenmeyip kendini geliştirse,luffy gibi tırnaklarıyla kazısaydı o meyveyi kapatır,yine yenerdi akainuyu ;) yani kk olmak için gerekli sey haki potansiyeliydi ve soyuydu acein.ates meyvesi onun prangası oldu.

luffynin dragonun oglu,garpın torunu oldugunu ögrenenin niye nutku tutunuyor?niye houshokusu olacagını bilmeliydik diyorlar?adamın soyu,kanı direk onu en zirveye yöneltiyor.lastik,ates bunlar işin ekstraları.önümüzde kocaman shanks gercegi var.logianın durumuda dedigim gibi, özü bence degişmez,baskasına göre degişir bilemiyecegim.ateste yogunlasmaz.ateşin kütlesi sabittir.yanan yere bakarsak, yayılır ama yogunlasmaz,ısısıda artar ama onunda sınırı var.ısıyı ne kadar yogunlastırırsan yogunlastır,yada saldırcagın alanı ne kadar büyütürsen büyüt, mera mera no minin sınırı var.oda magmanın sıcaklıgı ;) enel olayıda gönül ister 500 milyon yapsın.ama kendisi demişken,e.oda üsenmeyip max diye yazmısken,ben şimdi daha fazla yaparlar desem sadece teori olur.

en bariz örneklerde smoker ve crocodiledır.kum kumdur ,duman duman.öyle olmasa neden smoker busoshoku ögrensin.dumanın saldırı ve savunma gücü belli.yeri gögü kaplasa ne olur,vergonun deyimiyle,sadece biz haki kullanıcıları için dayak yemeni garanti altına alırsın :ehe:

gannicus,hancock @

sorunlarınızı özelde halledin arkadaslar.konuyu acan arkadasada ayıp.su baska logiaların durumuda bu konunun yeri degil.ace ve meyvesini yiyebilecekler üzerinden gidelim,dagılmasın konu ;)

Şu bizim tartışığımız kapak resmi 699'un diğer yabancı formlarda da soru işareti bırakmış yarı kol armamaent yüklü Luffy ve elinde ateş serbest olarak , üstelik red hawk 'ı E.oda vol kapaklarında saldırı modunda göstermiş hatta takvimlerin birinde bile kullanılmış yani red hawk olmayabilir o , o kapak çok sağlam sübliminal mesaj olabilir meyve için ortam anlamında.

ace adam olsaydıda meyvesine güvenmeyip kendini geliştirse,luffy gibi tırnaklarıyla kazısaydı o meyveyi kapatır,yine yenerdi akainuyu ;)
Dragon çok abartıyorsun yahu,Ace öldüğünde 30 yaşında değildi ki 20 yaşındaydı.Şu an ki Luffy ile arasında 5-6 ay ya var ya yoktur yaş olarak.Akainu yu yenerdi derken öldüğü zamandan mı bahsediyorsun?

Dragon çok abartıyorsun yahu,Ace öldüğünde 30 yaşında değildi ki 20 yaşındaydı.Şu an ki Luffy ile arasında 5-6 ay ya var ya yoktur yaş olarak.Akainu yu yenerdi derken öldüğü zamandan mı bahsediyorsun?
luffy ne zaman yenicek ? muhtemelen daha bir zaman atlaması görmiyecegiz.e.oda one piece tasarladıgında 5 yılda bitirmeyi planlamıs sonunu öyle kurgulamıs.kendi söylüyor bunu.muhtemelen bir cok arc bastan sabitti.araları doldurup uzattı işte.luffyde cok genc indircek yonkoları,akainuyu.acete bence luffyden az biraz bile olsada, daha fazla potansiyel vardı.

shanks seviyesinde hakiye cıkamazmıydı ace,meyvesi olmasa ve wb onu egitse ? benim bahsettigim bu.yani o meyveye güvenmeyip,özüne güvenseydi canavar olurdu.ates işlemese bile gün gelir,3 tip hakideki müthis ustalıgıyla,meyvesini kapatır öyle yenerdi diyorum akainuyu. yani,normalde yener degil,eger shanks,rayleigh,wb,luffy gibi 3 tip hakide ustalasırsa yenerdi diyorum ;)

yalnız isko ace örnegini veremessin sundan dolayı.bu adamda houshoku var,calıssa busoshokue ve kenbunshokuda ögrenir,babasından fazlası var eksigi yok.shankste meyve yok,tek kolda yok ama yonko,ace adam olsaydıda meyvesine güvenmeyip kendini geliştirse,luffy gibi tırnaklarıyla kazısaydı o meyveyi kapatır,yine yenerdi akainuyu ;) yani kk olmak için gerekli sey haki potansiyeliydi ve soyuydu acein.ates meyvesi onun prangası oldu.

luffynin dragonun oglu,garpın torunu oldugunu ögrenenin niye nutku tutunuyor?niye houshokusu olacagını bilmeliydik diyorlar?adamın soyu,kanı direk onu en zirveye yöneltiyor.lastik,ates bunlar işin ekstraları.önümüzde kocaman shanks gercegi var.logianın durumuda dedigim gibi, özü bence degişmez,baskasına göre degişir bilemiyecegim.ateste yogunlasmaz.ateşin kütlesi sabittir.yanan yere bakarsak, yayılır ama yogunlasmaz,ısısıda artar ama onunda sınırı var.ısıyı ne kadar yogunlastırırsan yogunlastır,yada saldırcagın alanı ne kadar büyütürsen büyüt, mera mera no minin sınırı var.oda magmanın sıcaklıgı ;) enel olayıda gönül ister 500 milyon yapsın.ama kendisi demişken,e.oda üsenmeyip max diye yazmısken,ben şimdi daha fazla yaparlar desem sadece teori olur.

en bariz örneklerde smoker ve crocodiledır.kum kumdur ,duman duman.öyle olmasa neden smoker busoshoku ögrensin.dumanın saldırı ve savunma gücü belli.yeri gögü kaplasa ne olur,vergonun deyimiyle,sadece biz haki kullanıcıları için dayak yemeni garanti altına alırsın :ehe:

gannicus,hancock @

sorunlarınızı özelde halledin arkadaslar.konuyu acan arkadasada ayıp.su baska logiaların durumuda bu konunun yeri degil.ace ve meyvesini yiyebilecekler üzerinden gidelim,dagılmasın konu ;)
yoğunluktan kastım saldırı alanının büyüklüğü.ace ilk meyveyi yediğinde belki gemileri parçalayacak güçte hiken yapamıyordu(büyük ihtimal yapamazdı da).ama meyve kabiliyetini artırdı ve fiziksel özellikleri ile birlikte entei gibi bir saldırı yaptı.belki 30 yaşındaki ace 10 kat daha büyük entei yapacaktı.yani ısısı yine belli bir sınırda olacaktı ama alanı büyüyecekti.enelin ise saldırıları voltajla alakalı.istediği her voltajda saldırı yapabiliyor gördük.enel artırabilirmi saldırılarındaki voltajı bence yapabilir.
ace aok akinu örneğini vermemin nedeni bunların elementsel şeyleri sabit sayılır.yani güçleri belli bir değerde sadece alanını artırabilirsin.enelin ise daha farklı alan ile birlikte voltajıda artırabiliyor.enel max demiş olabilir ama onu demesi sadece o anlık sevye limiti.bakarız ilerde çıktığında enel hala max 200mil mu yapabiliyor diye.yani kim ne derse desin şuan işin teori kısmındayız
smokerın meyvesinin damagesi yok.adam mecbur haki ile yumruk attı vergoya.ace olsa hakili yumruk vuracağına hikeni basardı.dediğim gibi her logianın farklı sınırları var.birinin hem alanını hemde şiddetini ayarlayabiliyorken örnek enel diğerinin alanını artırabiliyorsun örnek ace ve diğerleri

luffy ne zaman yenicek ? muhtemelen daha bir zaman atlaması görmiyecegiz.e.oda one piece tasarladıgında 5 yılda bitirmeyi planlamıs sonunu öyle kurgulamıs.kendi söylüyor bunu.muhtemelen bir cok arc bastan sabitti.araları doldurup uzattı işte.luffyde cok genc indircek yonkoları,akainuyu.acete bence luffyden az biraz bile olsada, daha fazla potansiyel vardı.

shanks seviyesinde hakiye cıkamazmıydı ace,meyvesi olmasa ve wb onu egitse ? benim bahsettigim bu.yani o meyveye güvenmeyip,özüne güvenseydi canavar olurdu.ates işlemese bile gün gelir,3 tip hakideki müthis ustalıgıyla,meyvesini kapatır öyle yenerdi diyorum akainuyu. yani,normalde yener degil,eger shanks,rayleigh,wb,luffy gibi 3 tip hakide ustalasırsa yenerdi diyorum ;)
Ben bir an öldüğü zamanı baz alarak yener diyorsun diye düşündüm.Bir de Ace in haki öğrenmemesini meyvesine güvenmesine bağlamıyorum ben, öyle diyen adama bir şey demem ama bence öyle değil.
Luffy de öğrendi hakiyi de başına gelen felaketler sebebiyle öğrenmek zorunda kaldı,bir de şanslı ki rayleigh gibi bir adama rastladı:D
Ace in bb konusunda verdiği kararları yanlış buluyorum ama bu konuda ona yüklenemem,yanında marco Wb jozu var alışmış kıçını devirip yatmaya:D
Ha yanında o kalibrede adamlar varken nasıl hakiden bihaber oluyor ayrı mesele

Ben bir an öldüğü zamanı baz alarak yener diyorsun diye düşündüm.Bir de Ace in haki öğrenmemesini meyvesine güvenmesine bağlamıyorum ben, öyle diyen adama bir şey demem ama bence öyle değil.
Luffy de öğrendi hakiyi de başına gelen felaketler sebebiyle öğrenmek zorunda kaldı,bir de şanslı ki rayleigh gibi bir adama rastladı:D
Ace in bb konusunda verdiği kararları yanlış buluyorum ama bu konuda ona yüklenemem,yanında marco Wb jozu var alışmış kıçını devirip yatmaya:D
Ha yanında o kalibrede adamlar varken nasıl hakiden bihaber oluyor ayrı mesele
hiç yakıstıramadım sana,benm acein ölmeden önce, akainuyu, hemde meyve kapatarak, döver diyecegimi düsündün he,alcagın olsun bir dahaki bulusmada caylar senden :ehe:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık