Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyveyi Kim Yemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@melih benim bahsettiğimde kapasite artırmaktı, aokiji örneğinden yola çıkarsak benim anlatmak istediğimi anladın, irade, fiziksel güç, haki vesaire, bir şekilde logiaların kapasiteleri kişi özelinde değişir. Ateş ısısını değiştiremez zaten yada logiaların maddesel özellikleri değişmiyor gördüğümüz kadarı ile, ancak üretme kapasitelerini artırabilirler. Enel 200'e çıkıyorsa, amiral 600-800 yapar, adam öldürür belkide bilemiyoruz. Ace entei dahada büyütebilir, Teach'e yenilmeyebilirdi. Örnekler çoğaltılabilir.
Maddelerin yapısı değişmediği için, anti ve hiyerarşik avantajlar sabittir orası ayrı.
normalde degişmiyecegini düsünüyorum,çünkü enel bence meyvesinin gücünü sınırına kadar denemiş bir tip,eger öyle olmasa,raigouyla ugrasmak yerine kendini geliştirirdi ama, sırf enel adam öldürebilsin diye...yapsın bir milyar volt ses cıkarmam :ehe:

birde şimdi acein meyvesi ortada,ve ccnin salamanderi öldükten sonra yakındaki meyve ,seytan meyvesine dönüştü, bunuda gördük.yani muhtemelen kullanıcı ölünce belli bir süre içinde,seytan gücü en yakındaki meyveye geciyor olmalı.acaba monetin meyveyi yeniden görebilirmiyiz ? ya... logialar cok degerli,harcamasın sunları e.oda.aslında mistik zoanlar daha da degerli ama bir tane gördük daha.

bir elementin özü değişmeyeceğine göre logialarında özü değişmez ama elementin yoğunluğu veya kullanım şekli çok fark ettirir , mesela ateşi belirli bir alan içinde sıkıştırırsan basınç ve kinetik enerji etkisiyle derece kaçlara vurdurulabilir ?? veya her maddenin donma sıcaklığı farklıdır su 0 da donarken buz kullanıcısı zorlanmaz ama karşısında civa olsa bu onu donduramayacağı anlamına mı gelir ? bence tamamen iradeyle alakalı bir olay bu logia sınırı olayı .
Olayı iyice kimyaya çevirdiniz burda demek istenilen logia türlerinde herbirinin bir sınırı var misal mera meranın bir sıcaklık sınırı var ve kişiyle alakalı deil ne yapacaz acein alevini düdüklü tencereye mi koyacaz.

Nami veya Usopp çok düşük ihtimal bence. İkisi de tayfadaki diğer canavarlardan ziyade akıllarıyla ve sadece kendilerine özel silahlarıyla savaşıyorlar. E.Oda böyle bir açıklama yapmış diye hatırlıyordum ben. Wiki'de okumuştum sanırım.

@melih benim bahsettiğimde kapasite artırmaktı, aokiji örneğinden yola çıkarsak benim anlatmak istediğimi anladın, irade, fiziksel güç, haki vesaire, bir şekilde logiaların kapasiteleri kişi özelinde değişir. Ateş ısısını değiştiremez zaten yada logiaların maddesel özellikleri değişmiyor gördüğümüz kadarı ile, ancak üretme kapasitelerini artırabilirler. Enel 200'e çıkıyorsa, amiral 600-800 yapar, adam öldürür belkide bilemiyoruz. Ace entei dahada büyütebilir, Teach'e yenilmeyebilirdi. Örnekler çoğaltılabilir.
Maddelerin yapısı değişmediği için, anti ve hiyerarşik avantajlar sabittir orası ayrı.

Logia diye sınırlama zorunluluğundan haberim yok yada seride ''logialar sınırlı diğerleri farklı'' diye bir ayrım açıklanmadığına göre sana tuhaf gelen bana normal gelebilir. Şeytan meyvelerini genel olarak ele aldım.
Sadece Law değil, Magellan'dan da bahsettim ayrıca.
aynen katılıyorum sana.seride logiaların yada başka meyvelerin bir sınırı gösterilmedi.
ace in saldırı gücü alevin ısısından çok yoğunluğu,ama enelin ki direk voltajı önemli.sengoku ace için bir sonraki korsanlar kralı olacak adam dedi,e bu adamın meyvesi hiç gelişmeyecekse sadece fiziksel olarak gelişirse bu adam akainuyla karşılaşsaydı kaybedecekti o zaman.nerde kaldı o zaman kk lık.

bence her logianın sınırı farklı.mesela;ace,aok,akainu gibi adamlar saldırılarında sıcaklığı yada soğukluğu değiştiremezler ama saldırılarının alanlarını artırabilirler.ace yaşasaydı belki 30 yaşına geldiğinde bir adadan daha büyük bir entei yapacaktı.ama ısısı yine aynı olacaktı.enelin ise durumu farklı,adam zaten her saldırısında voltajı söylüyor.limiti 200mil voltur demek olmaz(luffy ile karşılaştığında limiti 200mil ama şimdi artırmış olabilir).çünkü enel istediği voltajda elektrik verebiliyor.ace yada aok gille bir tutmamak lazım(ace demiyor ki hiken 300c yada entei 1000c. yada aokiji demiyor ki -100c ice age diye).kizarunun meyvesini ussop yese belki sadece lazer atacak,yasakani no magatama yapamayacak.ama ussopun lazerindeki güçle kizarunun lazeri arasında güç farkı olmayacak.
Kısacası her logia bir değil.bazı logialarda saldırı gücünü kendin belirleyip yapabiliyorkan bazılarında ise sadece saldırının alanını genişletebiliyorsun

Olayı iyice kimyaya çevirdiniz burda demek istenilen logia türlerinde herbirinin bir sınırı var misal mera meranın bir sıcaklık sınırı var ve kişiyle alakalı deil ne yapacaz acein alevini düdüklü tencereye mi koyacaz.
Ben olayları mantık çerçevesinde değerlendiriyorum ama takdir tabiki mangakanın , isterse ateşi 1milyon derece yapar isterse 50 derecede çorba pişirttirir ama benim fikrime göre olması gereken bu :D

Logiaların gelişimi bence de olabilir ama yoğunluk artırılarak olabilir.Mesala Aok kılıcına daha çok buz yüklerse daha sağlam olur.Veya Ace Hiken'ine daha çok ateş yoğunlaştırırsa etkisi daha uzun sürer gibi.Bunda demek istediğim Luffygil ile karşılaştığı zaman 5 gemiyi tek seferde yıkıyorsa benim dediğim olay ile 8 gemiyi yıkması gibi.

alakası bile yok.Luffy maceraya başlarken en büyük hazine one piece'i bulup korsanlar kralı olcam diyor
tamam bende sana diyorum ki one piece yi bulmak içinde güç şart.her adaya her maceraya girmen lazım,güçlü olmalısınki sağ çıkabilesin.her yerde düşmanların rakiplerin var.(neyse konu sapmasın)

Tüm denizleri fetheden kişi korsanlar kralı olur.Bunu Rayleigh'te söylüyor.Zaten Adı üstüne Kral.Yani himayesinde olan bir yer olmalı.Luffy Enel iel dövüşünde Enel Korsanlar Kralı ne iş yapar diye soruyor Luffy ise tüm denizin hakimidir diye cevap veriyor.

Luffy KK olacağım dediği zaman Rayleigh "Gerçekten başarabilir misin? Tüm bu uçsuz bucaksız denizleri fethedebilir misin?" gibi bir şey diyordu galiba. Yani Yeni Dünya'yı kontrol eden KK olur gibi bir sonuç çıkıyor. Zaten Roger One Piece diye bir şeyin olduğunu açıklayana kadar kimsenin varlığından haberi bile yoktu. İnsanlar ona denizler fatihi olduğu için KK diyorlardı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık