Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyveyi Kim Yemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Niye logialar meyveye haki ekliyemiyormuş?
Zoan ekler ,paramecia ekler ama logia ekleyemez neden?

Çokta güzel ekler Ace zaten yaşasa o mera mera ile yeni çağı açacak güce ulaşacaktı ,logia diğer 2 türden farksız , 3 türünde sınırı yok geliştirir, 3 türde haki ekler .Logialar birde içlerinde en güçlü olanı.

3 meyvenin farkları var tabi zoan dayanıklılık veriyor felan filan ,Luffy yerse o meyveyi muhtemelen haki ile çok güçlü saldırılar elde edebilir.

Zaten bu amiral dediğimiz adamların en büyük farkı bu değil mi meyveleriyle beraber haki güçlerinin muazzam olması bu adam bir Caribouya elementiyle vuramayacaksa öyle amiral istifa etsin gidip red linede balık tutsun oltaya ekler belki haki.

Meyveyi yemeyi bırak ben umursayacağını bile zannetmiyorum Luffy'nin:D Ayrıca gomu gomu ile geldik buraya kadar burdan sonrada onla gideriz hertürlü çünkü cidden dehşet bi meyve üstüne kk seviyesinde haki eklersen(ki bu saatten sonra luffy'nin geliştirmeye en müsait olan gücü hakidir bence)Luffy efsanevi bi güce ulaşır. Hiç gerek yok mera mera yemesine ve yersede kötü olur gerçekten Mangaka yıllarca sürecek bir serinin ana karakterine lastik gibi bir güç vermiş ve onu bu boyutlara çıkarmış şimdi biranda geri plana atmaz o gücü. Sonuçta Luffy yemez diyorum. Bizim tayfadan bir tek Sanji yiyebilir o meyveyi oda kendi isteğiyle olmaz şartlar gereği yemek zorunda kalır. Tabi gönlümden geçen bizimkilerden kimsenin yememesi. Dof'un adamlarından biri yesin isteyerek veya yanlışlıkla sonrada vsde ölsün isterim ama Sanji yerse de çok karizma olur o ayrı konu tabi:D

Birde logia meyvelerinin sınırı konusuna gelirsek, bu meyveler element olduğu için gelişebileceklerini zannetmiyorum misal magma 1000 derece sıcaklığa çıkabiliyosa en fazla, kullancısı ne kadar güçlü olursa olsun daha yukarı çıkartamaz o ısıyı. Ama meyveyi yer yemezde hemen o ısıda saldırılar yapabileceğini düşünmüyorum meyveyi kullanan kişinin. Gelişim olayı bu aşamada ortaya çıkar bence meyveyi sınırlarına kadar taşıyıp saldırı çeşitliliğini arttırır kullanıcı tabi fiziksel yetenekleri buna müsaitse. Ayrıca ace hiken atarken elini büyütüp öyle saldırıyor sonuçta kendi eliyle vuruyor bu noktada fiziksel gücünü geliştirirse daha sert vurabilir hikenle ama kullandığı ateşin sıcaklığı artmaz diye düşünüyorum.

Meyveyi yeni amiral yiyecek buna kesin kanat getirdim :D

Luffy vs Akainu
Zoro vs Kizaru
Sanji vs Tora

Konuda kapanmış oldu :oleyo2:

Oda öyle bir sınır koymadı melih, ''logia gücünün saldırı standartı bellidir'' diye bir bilgi geçti mi yoksa mı ben kaçırdım ? Yada goro goro no mi'nin sınırı 200 milyon mu dendi yoksa Enel kendi sınırından mı bahsetti ? Böyle bir kesinlik yok.
Law room'un büyüklüğü genişletebiliyorsa, her meyvenin kapasitesi artırılabilir. Magellan zehir meyvesini alır almaz hydra yapabiliyormuydu sence ?
Ace entei ve hiken yapar, aynı meyve Caribou'da Franky'nin fresh fire saldırısı kadar işler. Haki ekler demedim zaten. Fiziksel ve haki olarak kullanıcı kendisini geliştirirse, meyve gücüde gelişir, gelişmeli. Bunu Law'dan gördük. 2 sene önce kesemediği Vergo'yu kesti, room'unu kaç kat daha büyütmüş. Amirallerin kullandığı meyveler, mesela ışık meyvesinin sıradan bir adamda olduğunda, lazer atabileceğini düşünüyormusun ? Amirallerin tek farkı sadece amiral savunması mı ? Aokiji'nin meyve sıradan birisinde olsa eminim ki, ice age'in 4'te1'ini yapamaz. Meyve gücü kullanıcının iradesi, gücüne göre şekilleniyor, benim gördüğüm bu.
lawın meyvesi paramecia,benim bahsettigim örneklerle alakası yok.yoksa ope ope geliştirildi,gomu gomu no mi geliştirildi.senin verdigin örnege bakarsak,acein enteisi,crocodileın desert spadasıda meyvein geliştirilmiş halleri.

benim bahsettigim su;bana deki kum saldırırken kişinin iradesiyle degişir.ya kum kumdur.neyi degişicek ? saldırı şekili degişir.ates atestir,saldırı sekli degişir.ne olucak bu ates.avatar degilki mavi ates yapıp yıldırım cıkarsın.goro goro no mi en uygun örnek aslında.adam volt volt bir sürü yıldırım saldırısı yapmıs.en sonunda amaru diyor.ne yapıcak bundan fazla enel.dersinki yıldırımı luffy yese 300 milyon yapardı.bence yapamaz.kişisel görüş.ates hele hiç ısı artıramaz cünkü sınırını e.oda kendisi koydu.magma kadar ısısı yok direk magma yakıyor onu,yani sınırı var.buzun sınırı var.ates eritiyor.adamın imza saldırısı yata aynasıyla denk gitti.yani buz op dünyasındada belli ısıda eriyor. bunun neyi degişicek.ne yapıcak aokiji,ateşimi dondurcak ? caribounun bataklıgının gücü nasıl değisebilir.en fazla yayıldıgı alanı genişletir.ama dogası degişiyormu.saldırı gücü degişiyormu.savunması degişiyormu ? bahsettigim bu.benim anladıgım kullanabilecekleri miktar artıyor iradeyle orantılı, ama kullandıkları element hangisi olursa olsun,o elementin sahip oldugu özsel saldırı gücü, yada savunma gücü yani elementin kendisi hep sabit.

ben senin demek istedigini anladım sanırım.baskası hie hie no mi yese mesela usopp,ancak göl dondurur,aokiji deniz dondurur diyorsun.ama bende diyorumki buna zaten evet,degişmeyen sey suyun doncagı,buzun ericegi sıcaklık.buz denen olgunun savunma derecesi ve saldırı gücü degişmiyecek.gördük akainu koskoca buz dagını eritiverdi.ne yapıcak aokijinin yaptıgı buz dahamı soguk olucak ? o buz dagıda atıldıgında erimicekmi ? ben bundan bahsediyorum.sonra amiral dedigin adamlardan meyveleri cıkar, en kötü shicbukai olurlar.adamlarda, en üst düzey busoshoku var ,3ündede ve gördügümüz üzere akainu dayanıklılıkta dünyada ilk 5e oynar.yani baskası meyveyi yese ace kadar kullanamaz de hak vereyim ama oda atese hükmetcek,baska bir atese degil,acein kullandıgı atese,etrafta ates varsa onlarıda hükmü altına alıcak.hiç bir sey yapmasa vucudu ates olucak.usopp senin ates 55 derece,ace seninki 105 derece o sekilde savunur veya saldırımı diyecek bu sekilde düsününce mantıga oturmuyor.

ama dedigim gibi ace nefese nefese entei yaptı,usopp bunu yapamaz buna tamam.ordaki olay acein iradesi.ama saldırdıgı seyin dogası degişmiyor oda ateş.ben o yüzden logia meyveleri yemenin cok büyük sans oldugunu düsünüyorum.al ye hiç ugrasmadan yeni dünyadasın.luffy garibim ilk halinde olsa o meyveyle ne yapabilirdi.dayaktan bayıltırlardı.ace hikeni 2 sene öncemi bulmus,adamın namı yürümüs hiken no ace diye.sal yumrugunu gönder ateşi,sen zaten atessin,10 saldırı sonra oturtursun.ama gönderdigin ateşin menzili artsa bile,gücü,sıcaklıgı bence degişmez.gördük tahtadan evleri gemileri yıktı,canlı insan bedenini sadece hafif kızarttı.bu adamın meyve gücü kişiyi direk eritmiyor.ama magu magu nomi koysaydı dai funkayı bak bakalım teach kalıyormuydu.ne yaptı teach ? sülalecek topukladı ;)

@melih benim bahsettiğimde kapasite artırmaktı, aokiji örneğinden yola çıkarsak benim anlatmak istediğimi anladın, irade, fiziksel güç, haki vesaire, bir şekilde logiaların kapasiteleri kişi özelinde değişir. Ateş ısısını değiştiremez zaten yada logiaların maddesel özellikleri değişmiyor gördüğümüz kadarı ile, ancak üretme kapasitelerini artırabilirler. Enel 200'e çıkıyorsa, amiral 600-800 yapar, adam öldürür belkide bilemiyoruz. Ace entei dahada büyütebilir, Teach'e yenilmeyebilirdi. Örnekler çoğaltılabilir.
Maddelerin yapısı değişmediği için, anti ve hiyerarşik avantajlar sabittir orası ayrı.

savunulan düşünce logiaların sınırlarının olmasıyken senin lawın meyvesinden bahsetmen çok tuhaf.
Logia diye sınırlama zorunluluğundan haberim yok yada seride ''logialar sınırlı diğerleri farklı'' diye bir ayrım açıklanmadığına göre sana tuhaf gelen bana normal gelebilir. Şeytan meyvelerini genel olarak ele aldım.
'Paramecia olarak' sadece Law değil, Magellan'dan da bahsettim ayrıca. Mr.3'ten de bahsedebilirim...

bir elementin özü değişmeyeceğine göre logialarında özü değişmez ama elementin yoğunluğu veya kullanım şekli çok fark ettirir , mesela ateşi belirli bir alan içinde sıkıştırırsan basınç ve kinetik enerji etkisiyle derece kaçlara vurdurulabilir ?? veya her maddenin donma sıcaklığı farklıdır su 0 da donarken buz kullanıcısı zorlanmaz ama karşısında civa olsa bu onu donduramayacağı anlamına mı gelir ? bence tamamen iradeyle alakalı bir olay bu logia sınırı olayı .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık