Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Sen MF'ye geldiğinde en güçlü değil demiyor muydun? Yanlış anladıysam özür dilerim. :oleyo2:

Zaten normalde hukukçu olmamı söylemem ama gelip alanımla ilgili bana ders vermeye çalışıp ders aldıktan sonra da küçümseme triplerine girmen de sana yakışır zaten. Hea şunu da söyleyeyim. Öyle 100k olup da özelde hukukçu olanlardan değil alın terim ve emeğim ile hukukçu olan kişilerden biriyim. ;)

Cidden komikmiş. Şuna 2-3 defa cevap verdim hala aynı şeyleri söylüyor. Verecek cevabı olmayınca da sadece gülüyor garibim. Benim mesajlara bakarsan gülmeeden önce veya sonra açıklamasını yazıyorum. Senin gibi boş yapmıyorum. Hayır argüman da beğenmiyor böyle argüman olmaz deyip nasıl argüman olamayacağını veya nelerin argüman olabileceğini de yazmıyor. İlginç vakasın.

Cevaplarından gayet iyi anlaşılıyor. :oleyo2:

Son olarak mesajlarıma cevap vereceksen keşke önce evvelki cevaplayamadığın mesajlarımdan başlasaydın yok onlara verebilecek cevabın yoksa bu tartışmayı burada bitirmeliydin. Çünkü şu anlattıkların hiçbir önemi yok. Onlara cevap yazmadıktan sonra...
Ben MF'deki haliyle en güçlü değildi dedim. Hastalığı ne zaman nüksetti bilemem. Ancak o kutucuktaki bilgiyi bize gösterildiği vakitte doğru kabul ederim. Ta ki o bilginin artık doğru olmadığı/değiştiği mangada açık ve net gösterilene kadar.

Bana göre MF'de hastalığının ilerlediğini Marco yoluyla anladık. O saatten sonra en güçlü olamaz.
Ona rağmen:
Kılıç yemeden MF'deki en güçlü kişiydi.
Kılıç yedikten sonra, hastalığı nüksedene kadar Aka ile denkti.
Kalbi tekledikten sonra ise malesef... Yenilirdi. O da insan en nihayetinde.

Yahu ispat yükümlülüğü esasen felsefi bir terimdir. Ben hukukçuyum bana ders verme demek ne alaka. Ben felsefe okumuş olsam, bu beni haklı yapmayacağı gibi, hukukçu olman da senin daha iyi bildiğin anlamına gelmez.

Son düzenleme:
Yazdıklarında haklısın birşey daha diyeceğim.Kral haki kullanamadı Squardo olayında yine gözlem haki kullanamadı.Bence zırh hakisi de savunmada problemliydi.Bize o zamanlar görsel olarak göstermese bile sadece koka basmış olsa o saplanan mızrakların kırılmış olması gerekirdi normal şartlarda .Ama savaşta adama en eziğinden denizci bile mızrak saplayabildi.Ben beyazsakalım sahnesi var işte yüzüne top yediği sağlıklıyken o sahnenin yaşanacağını sanmıyorum.
Haki tükenen bir şey. Beyazbıyık'ın durumu da ortada, sınırlı bir gücü vardı ve bunu en doğru anlarda kullanmak zorundaydı.

Bu konuda sana katılıyorum. Sayılar üzerinden gidecek olursak; Marineford'a çıkarma yapan Beyazbıyık 100 birim güce sahipti, ancak ilaçlarını almadığından gücü yavaşça azalıyordu. Squard'dan kılıcı yediğinde gücü 90 birime düşmüştü bile ve kılıç nedeniyle 70 birim gücü kaldı. Sonrasında kalbi tekleyene kadar bu şekilde devam etti. Sakazuki'den darbeyi yediği zaman da 50 birime düştü gücü. Bu dakikadan sonra normal askerlerden bile darbe alır oldu. Sakazuki'yi devirdiği zaman 10 birim gücü kalmıştı, onunla da Teach'i halletti, sonra da öldü zaten. Kalan 1 birim gücüyle de son sözlerini söyledi. Sayıları salladım, ama siz ana mantığı anlamışsınızdır.

Yukarıda dediğim sadece Marineford için geçerli değil. Beyazbıyık herhangi bir sağlık sorunu olmayan Kaido ya da Koca Ana ile yapacağı dövüşlerde de benzer bir duruma düşebilir. Bu adam yaşam destek ünitesine bağlı yaşıyordu ve sürekli başında hemşireler duruyordu. Kendisini ben de severim, ama gerçekler acıdır.
Ben burada daha çok bu unvanın ne anlam ifade ettiğini bu unvana sahip Babalığın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak en zayıf anında bile neler yapabileceği üstünde duruyorum ve neden Dünyanın En Güçlü Adamı olduğunu bu şekilde de göstermiş olduğu anlatmaya çalışıyorum. Babalığın durumu zaten belli. Ama bu durum bu sefer şunu doğurur. Savaşa böyle girdi sonra zayıfladı o unvanı kaybetti. Savaş bitti. Bir gün sonra iyileşti. Sonra bu unvanı geri aldı gibi ucuz bir unvan mı unvan meselesi. Mesela Babalığın yaşadıklarını yaşayan biri Babalığın yapabileceklerinin ne kadarını yapabilirdi? Futbolcu örneğinde verdiğim gibi Ronaldo veya Messi sakatlandığında Neymar mı Dünyanın en iyisi olur? Uzun uzun anlattığım için tekrardan uzatmayacağım ama bu unvanın ağırlığının dalgalı kur gibi değerlendirilmesi benim açımdan cidden saçma bir durum.

Savaştan önce de Beyazbıyık'ın çok uzun zamandır aktif olmadığı, herhangi bir eylemde bulunmadığı falan söyleniyordu zaten. Bence bundan dolayı hastalığı Denizciler tarafından bilinmiyordu, yani onlar sadece yaşlanmış bir Beyazbıyık görmeyi umuyorlardı, ama durumu bundan daha kötüydü. Savaş boyu da performansı kademeli olarak azaldı zaten. En başta kendisine arkadan saldıran devi tekleyen adam, sıradan Denizci askerlerinin kılıçlarından kaçınamayacak hale geldi. Bir noktadan sonra da tamamen saldı öleceğini bildiği için. Bine yakın yaranın başka izahı olamaz.
İşte bu yüzden Dünyanın En Güçlü Adamı O durumda başkası olsa on kere düşmüştü...

Garp’ın Xebec’e gücü yetmedi Roger’dan yardım istedi.Böyle çıkacak bence.Bunu denizci gençlere söylese adamların şevki kırılırdı.Dışlanırdı falan anmak istemiyordur o yüzden konuyu.
Garp gücü yetmediği durumda birinden yardım isteyecek bir karakter değil.

Dayak yer, ölür yine yardım istemez.

Garp oraya bildiğin hepsi ile savaşmaya belki de ölmeye gitti.

Ben burada daha çok bu unvanın ne anlam ifade ettiğini bu unvana sahip Babalığın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak en zayıf anında bile neler yapabileceği üstünde duruyorum ve neden Dünyanın En Güçlü Adamı olduğunu bu şekilde de göstermiş olduğu anlatmaya çalışıyorum. Babalığın durumu zaten belli. Ama bu durum bu sefer şunu doğurur. Savaşa böyle girdi sonra zayıfladı o unvanı kaybetti. Savaş bitti. Bir gün sonra iyileşti. Sonra bu unvanı geri aldı gibi ucuz bir unvan mı unvan meselesi. Mesela Babalığın yaşadıklarını yaşayan biri Babalığın yapabileceklerinin ne kadarını yapabilirdi? Futbolcu örneğinde verdiğim gibi Ronaldo veya Messi sakatlandığında Neymar mı Dünyanın en iyisi olur? Uzun uzun anlattığım için tekrardan uzatmayacağım ama bu unvanın ağırlığının dalgalı kur gibi değerlendirilmesi benim açımdan cidden saçma bir durum.

İşte bu yüzden Dünyanın En Güçlü Adamı O durumda başkası olsa on kere düşmüştü...
Adam Marineford'a en güçlü olarak geldi ve orada en güçlü olarak öldü. Ben Beyazbıyık'ı eceli ile öldü olarak kabul ediyorum. Yorumumda unvanına herhangi bir şey demedim, ki zaten başlıkta da tartışılan unvanı değil, sahip olduğu fiziksel güç sanırım.

Adam oraya Roger'dan habersiz gidiyor yani zaten çoktan her şeyi göze almış ama gücü yetmeyeceği için Roger'dan yardım isteyecek.:D

Mantıklı olan şey önce denizcilerin Xebec’i karşılarına alması yani önce Garp karşı çıkmıştır bu adama.Bir korsan diğerine karışmaz.Sonrasında yapacağı şeyi Roger’a anlatıp yardımını istemiş olabilir.Onun için de affedilmez birşeyse katılmıştır Roger.Yoksa Roger’ın bu adamla ne işi olur ? Wb gibi birisi bile tayfasına katılmış ülküsünü destekliyor adamın.Başka bir korsanla çıkar çatışması yaşasa o kadar korsan kaptanları tayfasına biraz zor toplardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık