Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Yahu durum MF'de kalbi teklediğinde değişti işte. O zaman en güçlüydü, hastalığı ilerlediğinde durum değişti. Mutlak ve değişmez doğru değil bu.

Hukukçu olmanın ne önemi var? Sıralaması 100k olan da hukukçu. Taşra hukukçusu ahkam kesiyor ya, komik.
Sen ister amirallerin yonkou seviyesinde olmadığını açıklamak için kullan, istersen WB'nin en güçlü olduğu iddaasında kullan. Böyle argüman olmaz. Neden amiraller WB'yi indrememiş ahhahaja. Şaka gibi. Neden indirememiş? Neden Garp ve Sengoku Teach'i indirememiş?

Merak etme anlamını gayet iyi biliyorum. Ne için söylemiş olursan ol, saçma.
Bu konuda sana katılıyorum. Sayılar üzerinden gidecek olursak; Marineford'a çıkarma yapan Beyazbıyık 100 birim güce sahipti, ancak ilaçlarını almadığından gücü yavaşça azalıyordu. Squard'dan kılıcı yediğinde gücü 90 birime düşmüştü bile ve kılıç nedeniyle 70 birim gücü kaldı. Sonrasında kalbi tekleyene kadar bu şekilde devam etti. Sakazuki'den darbeyi yediği zaman da 50 birime düştü gücü. Bu dakikadan sonra normal askerlerden bile darbe alır oldu. Sakazuki'yi devirdiği zaman 10 birim gücü kalmıştı, onunla da Teach'i halletti, sonra da öldü zaten. Kalan 1 birim gücüyle de son sözlerini söyledi. Sayıları salladım, ama siz ana mantığı anlamışsınızdır.

Yukarıda dediğim sadece Marineford için geçerli değil. Beyazbıyık herhangi bir sağlık sorunu olmayan Kaido ya da Koca Ana ile yapacağı dövüşlerde de benzer bir duruma düşebilir. Bu adam yaşam destek ünitesine bağlı yaşıyordu ve sürekli başında hemşireler duruyordu. Kendisini ben de severim, ama gerçekler acıdır.

Bu konuda sana katılıyorum. Sayılar üzerinden gidecek olursak; Marineford'a çıkarma yapan Beyazbıyık 100 birim güce sahipti, ancak ilaçlarını almadığından gücü yavaşça azalıyordu. Squard'dan kılıcı yediğinde gücü 90 birime düşmüştü bile ve kılıç nedeniyle 70 birim gücü kaldı. Sonrasında kalbi tekleyene kadar bu şekilde devam etti. Sakazuki'den darbeyi yediği zaman da 50 birime düştü gücü. Bu dakikadan sonra normal askerlerden bile darbe alır oldu. Sakazuki'yi devirdiği zaman 10 birim gücü kalmıştı, onunla da Teach'i halletti, sonra da öldü zaten. Kalan 1 birim gücüyle de son sözlerini söyledi. Sayıları salladım, ama siz ana mantığı anlamışsınızdır.

Yukarıda dediğim sadece Marineford için geçerli değil. Beyazbıyık herhangi bir sağlık sorunu olmayan Kaido ya da Koca Ana ile yapacağı dövüşlerde de benzer bir duruma düşebilir. Bu adam yaşam destek ünitesine bağlı yaşıyordu ve sürekli başında hemşireler duruyordu. Kendisini ben de severim, ama gerçekler acıdır.
Kelimesi kelimesine katılıyorum. Yalnız önemli bir noktayı tekrar belirtmek gerek. Sana cevap olarak değil, ekleme yapayım: Squardo'dan saldırıyı yedikten sonra en güçlü ünvanını kaybetmedi, o saldırıyı yemesi zaten artık en güçlü olmadığının kanıtıydı.
En güçlü olma durumunun değiştiğini Croco'dan, Marco'dan ve WB'den duyduk. Birbirlerini tasdik ettirdi Oda resmen.

Yahu durum MF'de kalbi teklediğinde değişti işte. O zaman en güçlüydü, hastalığı ilerlediğinde durum değişti. Mutlak ve değişmez doğru değil bu.
Sen MF'ye geldiğinde en güçlü değil demiyor muydun? Yanlış anladıysam özür dilerim. :oleyo2:

Hukukçu olmanın ne önemi var? Sıralaması 100k olan da hukukçu.
Zaten normalde hukukçu olmamı söylemem ama gelip alanımla ilgili bana ders vermeye çalışıp ders aldıktan sonra da küçümseme triplerine girmen de sana yakışır zaten. Hea şunu da söyleyeyim. Öyle 100k olup da özelde hukukçu olanlardan değil alın terim ve emeğim ile hukukçu olan kişilerden biriyim. ;)

en ister amirallerin yonkou seviyesinde olmadığını açıklamak için kullan, istersen WB'nin en güçlü olduğu iddaasında kullan. Böyle argüman olmaz. Neden amiraller WB'yi indrememiş ahhahaja. Şaka gibi. Neden indirememiş? Neden Garp ve Sengoku Teach'i indirememiş?
Cidden komikmiş. Şuna 2-3 defa cevap verdim hala aynı şeyleri söylüyor. Verecek cevabı olmayınca da sadece gülüyor garibim. Benim mesajlara bakarsan gülmeeden önce veya sonra açıklamasını yazıyorum. Senin gibi boş yapmıyorum. Hayır argüman da beğenmiyor böyle argüman olmaz deyip nasıl argüman olamayacağını veya nelerin argüman olabileceğini de yazmıyor. İlginç vakasın.

Merak etme anlamını gayet iyi biliyorum. Ne için söylemiş olursan ol, saçma.
Cevaplarından gayet iyi anlaşılıyor. :oleyo2:

Son olarak mesajlarıma cevap vereceksen keşke önce evvelki cevaplayamadığın mesajlarımdan başlasaydın yok onlara verebilecek cevabın yoksa bu tartışmayı burada bitirmeliydin. Çünkü şu anlattıkların hiçbir önemi yok. Onlara cevap yazmadıktan sonra...

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Yalnız önemli bir noktayı tekrar belirtmek gerek: Squardo'dan saldırıyı yedikten sonra en güçlü ünvanını kaybetmedi, o saldırıyı yemesi zaten artık en güçlü olmadığının kanıtıydı.
En güçlü olma durumunun değiştiğini Croco'dan, Marco'dan ve WB'den duyduk. Birbirlerini tasdik ettirdi Oda resmen.
Savaştan önce de Beyazbıyık'ın çok uzun zamandır aktif olmadığı, herhangi bir eylemde bulunmadığı falan söyleniyordu zaten. Bence bundan dolayı hastalığı Denizciler tarafından bilinmiyordu, yani onlar sadece yaşlanmış bir Beyazbıyık görmeyi umuyorlardı, ama durumu bundan daha kötüydü. Savaş boyu da performansı kademeli olarak azaldı zaten. En başta kendisine arkadan saldıran devi tekleyen adam, sıradan Denizci askerlerinin kılıçlarından kaçınamayacak hale geldi. Bir noktadan sonra da tamamen saldı öleceğini bildiği için. Bine yakın yaranın başka izahı olamaz.

Savaştan önce de Beyazbıyık'ın çok uzun zamandır aktif olmadığı, herhangi bir eylemde bulunmadığı falan söyleniyordu zaten. Bence bundan dolayı hastalığı Denizciler tarafından bilinmiyordu, yani onlar sadece yaşlanmış bir Beyazbıyık görmeyi umuyorlardı, ama durumu bundan daha kötüydü. Savaş boyu da performansı kademeli olarak azaldı zaten. En başta kendisine arkadan saldıran devi tekleyen adam, sıradan Denizci askerlerinin kılıçlarından kaçınamayacak hale geldi. Bir noktadan sonra da tamamen saldı öleceğini bildiği için. Bine yakın yaranın başka izahı olamaz.
Yazdıklarında haklısın birşey daha diyeceğim.Kral haki kullanamadı Squardo olayında yine gözlem haki kullanamadı.Bence zırh hakisi de savunmada problemliydi.Bize o zamanlar görsel olarak göstermese bile sadece koka basmış olsa o saplanan mızrakların kırılmış olması gerekirdi normal şartlarda .Ama savaşta adama en eziğinden denizci bile mızrak saplayabildi.Ben beyazsakalım sahnesi var işte yüzüne top yediği sağlıklıyken o sahnenin yaşanacağını sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık