Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Ben MF'deki haliyle en güçlü değildi dedim. Hastalığı ne zaman nüksetti bilemem. Ancak o kutucuktaki bilgiyi bize gösterildiği vakitte doğru kabul ederim. Ta ki o bilginin artık doğru olmadığı/değiştiği mangada açık ve net gösterilene kadar.

Bana göre MF'de hastalığının ilerlediğini Marco yoluyla anladık. O saatten sonra en güçlü olamaz.
Ona rağmen:
Kılıç yemeden MF'deki en güçlü kişiydi.
Kılıç yedikten sonra, hastalığı nüksedene kadar Aka ile denkti.
Kalbi tekledikten sonra ise malesef... Yenilirdi. O da insan en nihayetinde.
Bak bu hususu tartışabiliriz ama gelip bunlar yüzde yüz böyledir aksini sen ispatla diyemezsin ben kendi argümanlarımla bir şey anlatıyorum. Sen kendi argümanlarınla. Birbirimizin görüşüne katılırız katılmayız o ayrı. Ayrıca dediğim gibi benim hala ne anlatmak istediğimi anladığını düşünmüyorum o ayrı mesele. Ama benim için seninle bu tartışma burada bitti.

Yahu ispat yükümlülüğü esasen felsefi bir terimdir. Ben hukukçuyum bana ders verme demek ne alaka. Ben felfese okumuş olsam bu beni haklı yapmayacağı gibi, hukukçusun diye senin daha iyi bildiğin anlamına gelmez.
İspat yükümlülüğünü bu konuda tartışacak değilim. Ben hukukçuyum bana ders verme manasında da bir şey demedim. Benim kastettiğim sen orada o cümleyi kurarken karşındakini tanımadan etmeden anlattığın şeyi bilmiyormuş gibi açıklama yapmana yorum yaptım. Orada hukuk ve felsweeden girdiğin için bir hukukçu olarak konuyu bildiğimi kastettim ama sonra çıkıp bu mesajındaki gibi bir yorum yapmak başka 100k da hukukçu oluyor demek başka bir şey.

Ayrıca evet sırf hukukçuyum diye daha iyi bileceğim anlamına gelmez ama daha iyi bildiğime dair güçlü bir karine oluşturur. Zaten ülkede liyakat anlayışın çökmesine çok güzel örnek verdin aslında. Herkes her şeyi bilir hatta işin uzmanından bile iyi bilirler. İlla o konuda eğitim aldı diye neden o daha iyi bilecek mantığı. Bu son kısmı seninle ilgili değil üstüne alınma. Ama bu mantık ister istemez bu kapıya çıkar.

Mantıklı olan şey önce denizcilerin Xebec’i karşılarına alması yani önce Garp karşı çıkmıştır bu adama.Bir korsan diğerine karışmaz.Sonrasında yapacağı şeyi Roger’a anlatıp yardımını istemiş olabilir.Onun için de affedilmez birşeyse katılmıştır Roger.Yoksa Roger’ın bu adamla ne işi olur ? Wb gibi birisi bile tayfasına katılmış ülküsünü destekliyor adamın.Başka bir korsanla çıkar çatışması yaşasa o kadar korsan kaptanları tayfasına biraz zor toplardı.
Wiper ile Luffy'nin Enel ve Rahiplerine karşı savaşması nasıl olduysa bu da öyle olmuştur tek farkla bunda hem Roger hem Garp ön olana çıkıyor. Nasıl ki Luffy ile Wiper birbirlerine de saldırdı ise ve olaylar sonrasında onları tek bir düşman ile karşı karşıya getirdiyse.

Yani bazen senin mantığına bitiyorum Emre vallahi.:D

@Smoker

Bak Smoker'ın örneği daha da iyi oturdu. Smoker Luffy'den yardım istediği tek yer göster. :D

Açıkcası yazdığınız durumları pek kafam almadı ama siz savaşla en güçlü adamın yenilmesi üzerinden argüman yapıyorsunuz.Şunu unutuyorsunuz bir insanın en güçlü olması onun yenilmeyeceği anlamına gelmez yani bir adam gücünü kanıtlamışsa bunun tartışması bile saçma olur.Adam orda olma sebebi bile tayfasındaki adam yüzünden yani eğer bu durumlar olmasaydı savaşın nasıl sonuçlandı belli olurdu WB risk almazdı daha rahat savaşırdı baya handikaplı adamı savaşa sokuyorlar.En iyi döminde bile değil hatta siz bile söylüyorsunuz seruma bağlı ona rağmen savaşı dikte ediyordu adama bu handikaplar olmasaydı ve temiz bir şekilde bire bir vs de yenilseydi sizin dediğiniz gibi en güçlüsü olmazdı .Savaşla adamın gücünü belirlemeye çalışıyorsunuz bu çok yanlış eğer durum farklı olsaydı adama fazla birşey yapamazlardı.

Adam Marineford'a en güçlü olarak geldi ve orada en güçlü olarak öldü. Ben Beyazbıyık'ı eceli ile öldü olarak kabul ediyorum. Yorumumda unvanına herhangi bir şey demedim, ki zaten başlıkta da tartışılan unvanı değil, sahip olduğu fiziksel güç sanırım.
Whitebeard eskiden bir Yonko tayfası olan Beyazsakal Korsanları'nın kaptanıydı. Zamanında dünyanın en güçlü adamı ve One Piece'e en yakın kişi olarak da anılmıştır.

Yer ve zaman: Marineford Savaşı.

Bildiğiniz gibi zaman zaman forumda MF'deki WB'yi unvanını hiçe sayarak küçümseyen yorumlara rastlamaktayız. Bu sebeple böyle bir konu açayım dedim.

Sizce o zamanki WB gerçekten de Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı? Yoksa o unvan sadece yakında ölecek olan WB'ye bir prestij hediyesi miydi?
Valla konuyu açanın mesajı açık ve net ortada.

bence de roca, gaap zor durumdayken geldi xebece daldı, ikisi beraber xebece karşı birleştiler. hatta o savaşta raylih de vardı, gaapın denizciler iki efsane ile aynı anda baş edemez lafı geçmişteki roks tecrübesinden kaynaklı onların gücüne daha önce yakinen tanıklık ettiği için.

Wiper ile Luffy'nin Enel ve Sahiplerine karşı savaşması nasıl olduysa bu da öyle olmuştur tek farkla bunda hem Roger hem Garp ön olana çıkıyor. Nasıl ki Luffy ile Wiper birbirlerine de saldırdı ise ve olaylar sonrasında onları tek bir düşman ile karşı karşıya getirdiyse.

Yani bazen senin mantığına bitiyorum Emre vallahi.:D
Peki Roger Garp ile aynı anda bu adamı takip ediyor karşısına çıkıyor da Wb gibi birisi Xebec’in affedilmez şeyler yapacağını bile bile yanında yer alıyor ? Kişiliğine çok aykırı.Bence burada Garp’ı yalanlarla manipule etmiş olabilir hükümet.Gidip inandığı bu yalanı Roger’a anlattıysa ve onu da inandırdıysa Roger ve beyazsakalın farklı taraflarda yer almaları anlaşılabilir.Biri iyilik diğeri kötülük tarafında yer alıyor gibi bir durum oluşmuş çünkü ve adamların karakterlerini iyi biliyoruz.Kutsallara karşı savaş açan birinin de yanlış tarafta olacağını sanmam şahsen.En fazla yöntemleri yanlıştır.Yani ciddi ciddi hükümet Roger’ı aldatmış olabilir.

Peki Roger Garp ile aynı anda bu adamı takip ediyor karşısına çıkıyor da Wb gibi birisi Xebec’in affedilmez şeyler yapacağını bile bile yanında yer alıyor ? Kişiliğine çok aykırı.Bence burada Garp’ı yalanlarla manipule etmiş olabilir hükümet.Gidip inandığı bu yalanı Roger’a anlattıysa ve onu da inandırdıysa Roger ve beyazsakalın farklı taraflarda yer almaları anlaşılabilir.Biri iyilik diğeri kötülük tarafında yer alıyor gibi bir durum oluşmuş çünkü ve adamların karakterlerini iyi biliyoruz.Kutsallara karşı savaş açan birinin de yanlış tarafta olacağını sanmam şahsen.En fazla yöntemleri yanlıştır.Yani ciddi ciddi hükümet Roger’ı aldatmış olabilir.
What?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık