Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
"Sizce o zamanki WB gerçekten de Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı? Yoksa o unvan sadece yakında ölecek olan WB'ye bir prestij hediyesi miydi? "

Şu cümle yazıyor ve bunu nasıl diyebiliyorsun :D
Benim o cümleden anladığım "Beyazbıyık bu unvanı hak ediyor muydu?" sorusu. Onun da cevabı belli zaten.

Ben burada daha çok bu unvanın ne anlam ifade ettiğini bu unvana sahip Babalığın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak en zayıf anında bile neler yapabileceği üstünde duruyorum ve neden Dünyanın En Güçlü Adamı olduğunu bu şekilde de göstermiş olduğu anlatmaya çalışıyorum. Babalığın durumu zaten belli. Ama bu durum bu sefer şunu doğurur. Savaşa böyle girdi sonra zayıfladı o unvanı kaybetti. Savaş bitti. Bir gün sonra iyileşti. Sonra bu unvanı geri aldı gibi ucuz bir unvan mı unvan meselesi. Mesela Babalığın yaşadıklarını yaşayan biri Babalığın yapabileceklerinin ne kadarını yapabilirdi? Futbolcu örneğinde verdiğim gibi Ronaldo veya Messi sakatlandığında Neymar mı Dünyanın en iyisi olur? Uzun uzun anlattığım için tekrardan uzatmayacağım ama bu unvanın ağırlığının dalgalı kur gibi değerlendirilmesi benim açımdan cidden saçma bir durum.

İşte bu yüzden Dünyanın En Güçlü Adamı O durumda başkası olsa on kere düşmüştü...
Bu tarz bir düşünce gerçekten çok saçma. Başkası dediklerin o durumda değil sorun o. WB kadar yaşlı olan bir tek Garp var ve kalp hastası olan tek bir kişi daha yok.

Neden diğer karakterleri de aynı durumda düşünüyorsun? WB o halde olduğu için artık benden geçti diyor zaten.

MF arcı tutarsızlıkların zirve yaptığı bir arc oldugu icin yorumlamalarda tutarsız oluyor. Mesela croco gidiyor herkese atar yapıyor wbye saldırmaya çalıșıyor sonra croco fanları "croco gücsüz olsaydı böyle birșeye girișmezdi" gibi yorumlamalar cikiyor. Mihawk vs vista, doffynin eșșege semer vurur gibi jozunun üstüne çıkması filan. E.odanin tam gösterdigi bir savas yok. Akainu vs wb de akainun yerin dibine girmesiyle yarıda kesildi. Yani ișin özeti e.oda mf arcında bize görsel șölen yașatacam derken, güc konusu biraz geri plana itildi. Yani mf arcından tartıșmasız çıkarılabilecek bir tane saglam çıkarım yok elimizde. Hepsi tartıșmalı.her türlü șaklabanlıklar döndü güç kıyası açısından örnek olarak mihawkın buggyi kesememesi ve buggy > mihawk denklemini düsünenler filan :d teach ile garp x sengoku savasiyor ama ne oldugu belli degil. Hersey yarıda kesiliyor. One punch man mangası gibi kesin güç kıyası yapacağımız durumlar çizse keske e.oda. Ben mfyi dikkate alacak olsam wb de haki filan yok derim, önüne gelen babalıga gülle atıp ensesine bıçak soktu. Böyle oluncada neyi yorumlayak, hastaydı demek ișin en kolayı. Croconun wb tayfasına dalacağını gören luffy hemen bir duș almaya girmis ve bunu gören croco korkuyor. Sonra gelde bunu yorumla, croco net hakisiz dersin ama shicki olan birinin haki bilmemesi gibi bir sacmalikda olamaz neyse. Yani Mf ve öncesi olayları ele alırken dikkat etmek lazım.

Benim o cümleden anladığım "Beyazbıyık bu unvanı hak ediyor muydu?" sorusu. Onun da cevabı belli zaten.
Hak ediyordu. Konu kilit :D

Bu tarz bir düşünce gerçekten çok saçma. Başkası dediklerin o durumda değil sorun o. WB kadar yaşlı olan bir tek Garp var ve kalp hastası olan tek bir kişi daha yok.

Neden diğer karakterleri de aynı durumda düşünüyorsun? WB o halde olduğu için artık benden geçti diyor zaten.
Gerçekten büyük bir of çekesim var. Oradan bunu mu çıkardın? Ya da şöyle sorayım ben sence orada neye vurgu yapmak istemişim? Çünkü artık neye cevap vereceğimi bilmiyorum.

Ben burada daha çok bu unvanın ne anlam ifade ettiğini bu unvana sahip Babalığın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak en zayıf anında bile neler yapabileceği üstünde duruyorum ve neden Dünyanın En Güçlü Adamı olduğunu bu şekilde de göstermiş olduğu anlatmaya çalışıyorum. Babalığın durumu zaten belli. Ama bu durum bu sefer şunu doğurur. Savaşa böyle girdi sonra zayıfladı o unvanı kaybetti. Savaş bitti. Bir gün sonra iyileşti. Sonra bu unvanı geri aldı gibi ucuz bir unvan mı unvan meselesi. Mesela Babalığın yaşadıklarını yaşayan biri Babalığın yapabileceklerinin ne kadarını yapabilirdi? Futbolcu örneğinde verdiğim gibi Ronaldo veya Messi sakatlandığında Neymar mı Dünyanın en iyisi olur? Uzun uzun anlattığım için tekrardan uzatmayacağım ama bu unvanın ağırlığının dalgalı kur gibi değerlendirilmesi benim açımdan cidden saçma bir durum.

İşte bu yüzden Dünyanın En Güçlü Adamı O durumda başkası olsa on kere düşmüştü...
Kalıcı sakatlanırsa evet.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık