Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Bence Akainu'nun atığı yumruk biraz abartılıyor çünkü eğer objektif bakacaksak WB'nin vücudu zaten kötü durumdaydı Marine erleri rahat rahat deliyorlardı onlardan da kaçmıyordu haliyle neden o yumruktan da kaçmadı demek çok anlamlı gelmiyor. Eğer Akainu'nun yumruğu attığı sahneye bakarsan yumruğu atacağı da çok net belli öyle Counter falan da değil yani.

Edit:
WB'nin gücü hakkındaki genel görüşümle başlayayım:
Bana göre Oda şöyle portreledi. Kılıcı yedikten sonra bir süre Aka'yla başa baş dövüştü. O hali bile Aka'yla eşitti. Yani WB'nin yaşlı ve göğsüne kılıç yemiş hali = Akainu.
Kalbi teklediği andan itibaren de artık yokuş aşağı bir yoldaydı bence. Açık vereceği için yenilirdi. Nitekim öyle de oldu. Aka göğsünü deldi.
Kılıç yemeseydi başta, yine oradaki en güçlü kişiydi. O da kalbi tekleyene, hastalığı nüksedene kadar.
Yine de dünyanın en güçlüsü değildi MF'de. Kaido, BM ve Shanks'a yenilirdi. Çünkü hasta ve yaşlıydı.

Alıntıladığın kısma gelelim. Ben onu Tombe'nin yüzünü kendi verdi lafına cevaben söylemiştim. Sonuçta kaçabilse kaçardı. Yoksa o haldeyken kaçabilmesini bekliyor değilim.

Evet çok hasar almıştı ama ilk etapta Squardo'dan o darbeyi almasından belli zaten. Bir şeyler yolunda değil. Marco da buna dikkat çekiyor.

Aka'ya normal şartlarda öyle bir darbeyi hemen vuramazdı. Bunu diğer amirallerle olan karşılaşmasında anlıyoruz. Dövüşün biraz uzun sürmesi ve rakibe açık verdirmesi gerekiyor. Gözlem hakisi bu kadar zayıfken hasar verebilmesi çok zor. Karşısındaki amiral sonuçta. Peki dövüş uzadıkça hastalığının nüksetmesi, kalbinin teklemesi ihtimali artmıyor mu? Artıyor. Öyleyse başka bir Yonkou karşısında sıkıntı çekerdi. O sebeple en güçlü değildi MF'de.

@Tombe

WB'nin en güçlü olduğunu iddaa eden sensin. İddaa ediyorsan ispat yükümlülüğü sendedir. Daha bundan bir habersin. Kalkmış bana sen Oda mısın gibi saçma bir cevap veriyorsun. Ben amirallerin neden WB'yi indiremediğini açıklamak zorunda değilim. Bu konsepti anlayamamışsın üzgünüm. Bunu ben uydurmuyorum, hukukta felsefede olan bir tanım bu. Türkçesi "ispat yükümlülüğü", ingilizcesi "burden of proof".

Daha uzun uzun tartışamayacağım. Yukarda WB'nin gücü hakkında genel görüşümü belirttim.

Sağ Kol = Amiral görüşün zaten serideki güçleri yorumlamadaki başarısızlığını ortaya koyuyor.

WB'nin gücü hakkındaki genel görüşümle başlayayım:
Bana göre Oda şöyle portreledi. Kılıcı yedikten sonra bir süre Aka'yla başa baş dövüştü. O hali bile Aka'yla eşitti. Yani WB'nin yaşlı ve göğsüne kılıç yemiş hali = Akainu.
Kalbi teklediği andan itibaren de artık yokuş aşağı bir yoldaydı bence. Açık vereceği için yenilirdi. Nitekim öyle de oldu. Aka göğsünü deldi.
Kılıç yemeseydi başta, yine oradaki en güçlü kişiydi. O da kalbi tekleyene, hastalığı nüksedene kadar.
Yine de dünyanın en güçlüsü değildi MF'de. Kaido, BM ve Shanks'a yenilirdi. Çünkü hasta ve yaşlıydı.

Alıntıladığın kısma gelelim. Ben onu Tombe'nin yüzünü kendi verdi lafına cevaben söylemiştim. Sonuçta kaçabilse kaçardı. Yoksa o haldeyken kaçabilmesini bekliyor değilim.

Evet çok hasar almıştı ama ilk etapta Squardo'dan o darbeyi almasından belli zaten. Bir şeyler yolunda değil. Marco da buna dikkat çekiyor.

Aka'ya normal şartlarda öyle bir darbeyi hemen vuramazdı. Bunu diğer amirallerle olan karşılaşmasında anlıyoruz. Dövüşün biraz uzun sürmesi ve rakibe açık verdirmesi gerekiyor. Gözlem hakisi bu kadar zayıfken hasar verebilmesi çok zor. Karşısındaki amiral sonuçta. Peki dövüş uzadıkça hastalığının nüksetmesi, kalbinin teklemesi ihtimali artmıyor mu? Artıyor. Öyleyse başka bir Yonkou karşısında sıkıntı çekerdi. O sebeple en güçlü değildi MF'de.
Aslında olay öyle değil, WB ilk baştaki yaraya rağmen Akainu'dan güçlüydü bunun bir örneğini vereyim sana.

Bu pek göz önünde değildir.
Sayfa bu.

Sayfada direk Garp'a odaklanmış halde WB var ama Akainu buna rağmen diş geçiremiyor aynı bölümün sonunda krize girdiğinde vurabiliyor. Ama WB bir açık bulduğunda Akainu'ya ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun için Akainu'nun krize girmesine de gerek yok.

Şimdi diyebilirsin ki sonradan kriz geçiriyor kalbi dayanamıyor tamam bu doğru yalan değil, yalnız olayı bağlamından çıkarmaman lazım orada bıçak altında duran bir Ace var. Bunun sadece psikolojik değil bir de güç kullanma üzerinde bile sınırlayıcılığı çok fazla.

WB'nin Squardo'dan önceki hali en güçlüdür, kılıçlandıktan sonra da Garp veya Sengoku'ya yada diğer yonkoularla denk olabilir. Akainu da zaten aşağı yukarı diğer yonkoular kadar vardır ama WB kadar güçlü değildi bana göre. Eğer tam anlamıyla adil bir dövüşten bahsediyorsak bire bir durumda Akainu'nun alacağını sanmıyorum WB dövüşe kılıçlanmış girse bile.

WB'nin en güçlü olduğunu iddaa eden sensin. İddaa ediyorsan ispat yükümlülüğü sendedir. Daha bundan bir habersin. Kalkmış bana sen Oda mısın gibi saçma bir cevap veriyorsun.
Yok ağam valla ben iddia etmiyorum. Bunu iddia edenler Garp, Sengoku, Buggy ve dahi serinin mangakası Eiichiro Oda'dır.
Tez kellerini vurdurmak üzere önünüze getireceğim. Yoksa ne haddine onların böyle iddialarda bulunmak. Yoksa sizden En Güçlü olmadığını kanıtlamanızı istemek hadsizlik olur. Bunu kanıtlaması gerekenler biziz. Anlayana...
Ben amirallerin neden WB'yi indiremediğini açıklamak zorunda değilim. Bu konsepti anlayamamışsın üzgünüm.
Aynen açıklamak zorunda değilsin. Zira istesen de açıklayamazsın. Onun dışında konseptin ne olduğunu gayet iyi biliyorum ama tartıştığımız konunun içerisinde ister istemez Köpek girdiği ve bununla ilgilide muhabbetler döndüğü için bende bununla ilgili görüşlerimi bildirdim. Konudan bağımsız bir şey değil yani.

. Bunu ben uydurmuyorum, hukukta felsefede olan bir tanım bu. Türkçesi "ispat yükümlülüğü", ingilizcesi "burden of proof".
Ben hukukçuyum. Yani dediğin şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum kendini anlamını çözemeyeceğin şeylerle yorma zira bununla ilgili cevabım iki alıntı yukarıda. Oradan belki anlarsın ispat yükümlülüğünü ama tabi yine de en iyi sen bilirsin ;)

Sağ Kol = Amiral görüşün zaten serideki güçleri yorumlamadaki başarısızlığını ortaya koyuyor.
Yine gerekçelendirilmeden verilen içi boş bir cevap.

Haklı olduğun bir konu varsa bu tartışmayı burada bitirmemiz. Daha fazla tartışmanın kimseye faydası yok...

EDİT: Cevap verecek olursan bir önceki mesajımdaki sorulara cevap vermeden bunlara geçmezsen sevinirim. Zira soru atlamak yasak :D

Son düzenleme:
Garp uykusunda yarılıyor Morgan'a, WB uykusunda tekliyor Ace'yi :a:

Daha büyük fark istiyorsan evrende öyle bir boyut yok...
Gece gündüz kendisine saldırdığı bilinen bir Ace hayirsizi var tetikte yatmış olması kadar dogal bir şey yok. WB öveceğiz diye şaşırmışsınız la.

WB ile arkadaşlarını ve ağa babasını komaya sokup kenara atmış Garp zamanında. Hala WB diyorlar. Adam gitmiş Deprem meyvesi yemiş hersinden. Ona rağmen Denizcilere bulaşmak istemiyor.:D

Gece gündüz kendisine saldırdığı bilinen bir Ace hayirsizi var tetikte yatmış olması kadar dogal bir şey yok. WB öveceğiz diye şaşırmışsınız la.

WB ile arkadaşlarını ve ağa babasını komaya sokup kenara atmış Garp zamanında. Hala WB diyorlar. Adam gitmiş Deprem meyvesi yemiş hersinden. Ona rağmen Denizcilere bulaşmak istemiyor.:D
Bel altı geliyorsun şuan 4v2'ye girmiyoruz :ehe:

Tadını çıkar Reis 4v2'nin zamanı gelince görüşürüz :ühü:

Aslında olay öyle değil, WB ilk baştaki yaraya rağmen Akainu'dan güçlüydü bunun bir örneğini vereyim sana.

Bu pek göz önünde değildir.
Sayfa bu.

Sayfada direk Garp'a odaklanmış halde WB var ama Akainu buna rağmen diş geçiremiyor aynı bölümün sonunda krize girdiğinde vurabiliyor. Ama WB bir açık bulduğunda Akainu'ya ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun için Akainu'nun krize girmesine de gerek yok.

Şimdi diyebilirsin ki sonradan kriz geçiriyor kalbi dayanamıyor tamam bu doğru yalan değil, yalnız olayı bağlamından çıkarmaman lazım orada bıçak altında duran bir Ace var. Bunun sadece psikolojik değil bir de güç kullanma üzerinde bile sınırlayıcılığı çok fazla.

WB'nin Squardo'dan önceki hali en güçlüdür, kılıçlandıktan sonra da Garp veya Sengoku'ya yada diğer yonkoularla denk olabilir. Akainu da zaten aşağı yukarı diğer yonkoular kadar vardır ama WB kadar güçlü değildi bana göre. Eğer tam anlamıyla adil bir dövüşten bahsediyorsak bire bir durumda Akainu'nun alacağını sanmıyorum WB dövüşe kılıçlanmış girse bile.
Kılıçtan önce diğer yonkoulardan ne kadar güçlü olabilir ki? Şu an Kaido'nun diğer yonkoulardan güçlü olduğu kadardır. Yine yonkou seviyesi yani.

Attığın sahne iyiymiş, gözümden kaçmış. Ancak yine de denkliği bozacak bir durum göremedim. Dikkati başka yerdeyken bile Aka hasar verememiş ama sonuçta rakibi önünde. WB sadece Garp hakkında yorum yapıyor. Karşısındaki Aka'nın farkındadır diye düşünüyorum.

WB kılıç yemese alırdı. Ancak o darbe bana kalırsa önemsiz değildi. Uzun vadede etkisi oldu. Gözlem kullanabilseydi kılıç darbesine rağmen alırdı.
Ancak her an kalp krizi geçirebilecek biri kendisine nispeten yakın seviyedeki birine yenilir.

WB nasıl olacak da Kaido ile saatlerce dövüşecek, biri açıklasın bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık