Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396

Üye silindi 1004

Mantığı sevdim Teach salça olmasaydı Babalık geri dönüp yeryüzüne çıkan Akainu ile yarım kalan işini bitirir bu kez çıkamayacağı bir yere gömerdi :D
O andan sonra 10-15 mermilik ve tek slashlik canı kalmış WB nasıl gömüyor ya?

Benim Akainu konusuna değinmem Babalık dışında ekstra değindiğim bir husus. Daha bunu anlayamadıysan zaten ne anlatsam boş. Ben burada 1) Babalık'ın gücünü 2) Akainu'yu Yonkou seviyesnde görenlere bir cevap yazdım. Bana şunu da tek tek açıklatıyorsunuz. Üst düzey rakibe ben cevap verdim ama sen hala muğlak konuşuyorsun. Üst düzeyden kastın ne? Akainu mu? Yonkou? Başkası mı? İlk saldırısı hadi diyelim sürpriz sonrasında Akainu yüzünün yarısını almak ki onu da orada Babalık verdi bana göre artık ölmeyi göze almış adam her şeyini feda eder. Sonrasında neden herhangi bir üstünlük kuramayıp yerin dibini boyladı. Birde Akainu'ya gelince savaşın gerektirdiği şekilde hareket etti işini garantiye almak falan filan( o mesajını alıntlamaya üşendim anladın sen) babalık yapınca (ki bence durum öyle değil) Aka'ya gömemezdi. Yorumlarınızın tutarsızlığı bu kadar açık işte.

Ben burada savaşı tartıştığımızı hatırlamıyorum. Konuyu saptırmayalım ki o konuya girecek olursak da savaşın nasıl ve hangi şartlarda olduğunu incelemeden hezimet demek de benim açımdan tutarlı değil. Özellikle bir rehinenin olduğu ve babalığın tüm gücünü serbestçe kullanamadığı ama mesela Akainunun meteor yağdırmak gibi gücünü istediği gibi kullanabildiği bir ortamda bu yorumların detaylandırılmadan içi boş yorumlar.

Akainu dediğin köpek Ohara'da masumların canını alan pislik bir git Allahını seversen ne anlatıyorsun. Ne emir komutası. İşine gelince insiyatif almasını biliyor ki ben burada Köpeğin karakterinden bahsediyorum daha çok. Eğer Akainu dediğin gibi biri olsaydı Coby'e saldırmazdı. Bu kadar açık. Ya da şöyle diyelim. Aynı türden iki sahnede Coby'e saldırmaya cesaret var ama Shanks'a yok. Orada da mı Sengoku babasının talimatları ile gidiyordu savaşın adrenalinden sıyrılıp emir komutayı dinliyordu. Masum ve kendisinin tam tersi savaşın gerçeklerini yüzüne vuran ve boşuna askerlerinin öldüğünü söyleyen bir askeri öldürmeye kalkmak ne? Anlayacağın bu anlattıklarınızın hepsi faso fiso.

Ben diyorum ki adam amiraller. O kadarcık şeyde yapsın. Aynı Akainu Babalığın platformu yıkma saldırısını niye tek başına durduramadı da üç amiral anca durdurabildi Ayrıca hala Kizaru diyorsun anlık çatışma dışında düzgün dövüş mü yaptılar? Daha önce dediğim gibi Kizaru önce Marco'yu yensin sonra bakarız. İşte o ne hale düştü diyen amiraller bir Babalığı yenemedi. Bu da en zayıf anındaki dünyanın en güçlü adamı ile amiraller arasındaki fark işte ne yaparsın...

Orada ölümsüz olmadığına ölüp gideceğine vurgu yapıyor. Ki benim görüşüme göre Squardonun olduğu gibi bir kılıç darbesi almadığını hesaba katarsak dövüş çok uzamadığı takdirde ki uzasa da nasıl bir canavar olduğunu gördük yine de dünyanın en güçlü adamıdır ki tüm bunlara istinaden tekrardan altını çiziyorum benim bahsettiğim Dünyanın En Güçlü Adamı da böyle bir örnekleme değil. Onu anlattım ama hala anlamamakta ısrarcısınız. Anlayıp katılmazsan eyvallah diyeceğim ama cidden anlamış birinin yorumlarını göremiyorum. Ayrıca son olarak Serinin mangakası, Garp ve Sengokunun savaş anında Dünyanın En Güçlü Adamı olarak ilan ettiği adamı siz nasıl böyle bir özgüvenle değildir diye savunuyorsunuz takdire şayan.
1- Babalık dışında ekstra girdiğin husus konu açısından oldukça önemli. Aka Wb'nin rakibiydi MF'de. En çok hasarı o verdi. O yüzden kim nasıl üstünlük kurdu ona değinmek gerekiyor. Ben anlıyorum da senin argümanların zayıf.

2- Üst düzeyden kastım amiraller ve yonkoular tabi ki. Sen amiralleri sağ kol görüyorsan tartışmaya hiç gerek yok. Zaman kaybı olur.

3- WB oradan çıkmayı zaten düşünmüyordu evet ama bu yüzden yüzünün yarısını kendi verdi demek saçmalık. Sıyrılabilecekken saldırıyı yemesi gibi bir durum yok.

4- Yorumlarda bir tutarsızlık yok. Bu mevzu ilk senin desteksiz argümanınla başladı. Squardo'nun kılıç darbesine neden ihtiyaç duyuldu madem yenebiliyorlardı gibisinden bir şey dedin. Bunun ispatını senin yapman gerekir. Yine de ben sana makul olan açıklamayı veriyorum. WB'yi yenemeyiz diye değil, düşmanın en güçlü olanını zayıflatmak için. Bu 1v1 onurlu bir düello değil, savaş. Düşmanı daha meydana inmeden zayıflatabiliyorsan, bunu yaparsın. Sengoku'nun da bilgisi dahilinde Squardo kullanılarak zayıflatılması, denizcilerin planı. Aka "WB'yi ancak handikapla yeneriz, başka yolu yok" dediği için yapılmadı o.

5- Savaşın şartları tabi ki önemli ancak WB'nin kişisel başarısı yok. WB en sevdiğim karakterler arasındadır ancak MF'de bir icraatı yok Aka'yı gömmesinden başka. Onu da gafil avlayarak yaptı. Sebepleri var ama sonuç bu. Bunlar gerçekler, sana gelmiyordur o ayrı.

6- Savaşın ortasında ihanet ettiğini düşündüğü Coby ile, savaşa hazır bir yonkouyu bir mi tutuyorsun? Coby'ye saldırmış da Shanks'a neden saldırmıyormuş ahahahhaa.
Coby, Aka'nın astı. Savaşın ortasında Aka'ya göre adaleti engellemek isteyen biri, bir hain. Amiral olarak bir hainin fişini çekebilir. Sengoku'dan aksi yönde bir emir gelmedikçe Wb korsanlarını kovalar.
Shanks'la savaşmanın faturası ise ne olur bilinmez. Kendi başına verebileceği bir karar değil bu.

7- Yahu alan saldırısını neden üç kişi durdurdu öyleyse diye bir mantık mı olur yahu. O alan saldırısını durduracak haki duvarına bireysel olarak sahip olmaları gibi bir zorunluluk mu var?
Ne çıkarıyorsun bundan wb= üç amiral mi :D
Platformu korumak üçünün de görevidir. Bu kadar basit.
Amiraller Babalık'ı yenemedi diyorsun hala.Yahu en güçlü olduğunu ispat etmen gereken karakteri, yenemediler bak diyorsun. Argüman mı diyorsun buna? Sen iddaa sahibisin, ispatlayacağına bana soruyorsun.
WB arkadan saldırdığı Aka hariç, diğer iki amirale çizik atamamıştır. Mücadeleye girdiği halde yapamadı işte. Anlık deyip geçiştiremezsin. Ortada çizilmiş paneller var.

8- Anlamıyorsunuz deyip duruyorsun da belki sorun senin anlatımındadır. Yoksa kurduğun cümleler basit. Ancak argümanların zayıf. Bir üst parağrafta anlattım. Bana soru yönelterek iddaanı güçlendiremezsin.
Ölümsüz olmadığına mı vurgu yapıyor? Yahu şaka gibi gerçekten. Cümle şu: "Sonsuza dek en güçlü kalamam. Bana canavar diyebilirler ama ben tek kalbi olan bir adamım."

Bu cümle Croco'nun ona güçten düştüğünü belirten lafından sonra geçiyor.

Şimdi bu cümle ölümsüz olmadığına vurgu öyle mi? Hahaha

Bariz bir şekilde eski gücünde olmadığını, insanların onu hatırladığı kadar güçlü olmadığını söylüyor. Eski gücünde olmadığı gibi, bir de her an hastalığı nüksedebilir. Nüksederse de amirale yonkouya yenilir. Açık ve net.
Sengoku ve Garp hastalığının ciddiyetini de biliyor mu? Marco'dan duyuyoruz çünkü bunu. En iyi bilen odur. Squardo'nun saldırısını savuşturabilmesi gerekirdi.

9- Mf'deki flashbackte Ace'i uykusunda bertaraf etmesi boşuna mı çizildi sanıyorsun? WB iki yıl önceki halinde bile değil Mf'de.
İlk tanıtıldığında bile serumlar bağlı adama. MF'de ise hastalığının nüksedeceği bir noktada. O saatten sonra dünyanın en güçlüsü olamaz. Ona çok yakın güçteki diğer yonkoular, ilk açığında ağır darbe vururlar. Aynısını Aka da yaptı. Kalbi teklediğinde göğsünü deldi. Giderek üstünlüğü ele geçirir o vakitten sonra.

1- Babalık dışında ekstra girdiğin husus konu açısından oldukça önemli. Aka Wb'nin rakibiydi MF'de. En çok hasarı o verdi. O yüzden kim nasıl üstünlük kurdu ona değinmek gerekiyor. Ben anlıyorum da senin argümanların zayıf.

2- Üst düzeyden kastım amiraller ve yonkoular tabi ki. Sen amiralleri sağ kol görüyorsan tartışmaya hiç gerek yok. Zaman kaybı olur.

3- WB oradan çıkmayı zaten düşünmüyordu evet ama bu yüzden yüzünün yarısını kendi verdi demek saçmalık. Sıyrılabilecekken saldırıyı yemesi gibi bir durum yok.

4- Yorumlarda bir tutarsızlık yok. Bu mevzu ilk senin desteksiz argümanınla başladı. Squardo'nun kılıç darbesine neden ihtiyaç duyuldu madem yenebiliyorlardı gibisinden bir şey dedin. Bunun ispatını senin yapman gerekir. Yine de ben sana makul olan açıklamayı veriyorum. WB'yi yenemeyiz diye değil, düşmanın en güçlü olanını zayıflatmak için. Bu 1v1 onurlu bir düello değil, savaş. Düşmanı daha meydana inmeden zayıflatabiliyorsan, bunu yaparsın. Sengoku'nun da bilgisi dahilinde Squardo kullanılarak zayıflatılması, denizcilerin planı. Aka "WB'yi ancak handikapla yeneriz, başka yolu yok" dediği için yapılmadı o.

5- Savaşın şartları tabi ki önemli ancak WB'nin kişisel başarısı yok. WB en sevdiğim karakterler arasındadır ancak MF'de bir icraatı yok Aka'yı gömmesinden başka. Onu da gafil avlayarak yaptı. Sebepleri var ama sonuç bu. Bunlar gerçekler, sana gelmiyordur o ayrı.

6- Savaşın ortasında ihanet ettiğini düşündüğü Coby ile, savaşa hazır bir yonkouyu bir mi tutuyorsun? Coby'ye saldırmış da Shanks'a neden saldırmıyormuş ahahahhaa.
Coby, Aka'nın astı. Savaşın ortasında Aka'ya göre adaleti engellemek isteyen biri, bir hain. Amiral olarak bir hainin fişini çekebilir. Sengoku'dan aksi yönde bir emir gelmedikçe Wb korsanlarını kovalar.
Shanks'la savaşmanın faturası ise ne olur bilinmez. Kendi başına verebileceği bir karar değil bu.

7- Yahu alan saldırısını neden üç kişi durdurdu öyleyse diye bir mantık mı olur yahu. O alan saldırısını durduracak haki duvarına bireysel olarak sahip olmaları gibi bir zorunluluk mu var?
Amiraller Babalık'ı yenemedi diyorsun hala.Yahu en güçlü olduğunu ispat etmen gereken karakteri, yenemediler bak diyorsun. Argüman mı diyorsun buna? Sen iddaa sahibisin, ispatlayacağına bana soruyorsun.
WB arkadan saldırdığı Aka hariç, diğer iki amirale çizik atamamıştır. Mücadeleye girdiği halde yapamadı işte. Anlık deyip geçiştiremezsin. Ortada çizilmiş paneller var.

8- Anlamıyorsunuz deyip duruyorsun da belki sorun senin anlatımındadır. Yoksa kurduğun cümleler basit. Ancak argümanların zayıf. Bir üst parağrafta anlattım. Bana soru yönelterek iddaanı güçlendiremezsin.
Ölümsüz olmadığına mı vurgu yapıyor? Yahu şaka gibi gerçekten. Cümle şu: "Sonsuza dek en güçlü kalamam. Bana canavar diyebilirler ama ben tek kalbi olan bir adamım."

Bu cümle Croco'nun ona güçten düştüğünü belirten lafından sonra geçiyor.

Şimdi bu cümle ölümsüz olmadığına vurgu öyle mi? Hahaha

Bariz bir şekilde eski gücünde olmadığını, insanların onu hatırladığı kadar güçlü olmadığını söylüyor. Eski gücünde olmadığı gibi, bir de her an hastalığı nüksedebilir. Nüksederse de amirale yonkouya yenilir. Açık ve net.
Sengoku ve Garp hastalığının ciddiyetini de biliyor mu? Marco'dan duyuyoruz çünkü bunu. En iyi bilen odur. Squardo'nun saldırısını savuşturabilmesi gerekirdi.

9- Mf'deki flashbackte Ace'i uykusunda bertaraf etmesi boşuna mı çizildi sanıyorsun? WB iki yıl önceki halinde bile değil Mf'de.
İlk tanıtıldığında bile serumlar bağlı adama. MF'de ise hastalığının nüksedeceği bir noktada. O saatten sonra dünyanın en güçlüsü olamaz. Ona çok yakın güçteki diğer yonkoular, ilk açığında ağır darbe vururlar. Aynısını Aka da yaptı. Kalbi teklediğinde göğsünü deldi. Giderek üstünlüğü ele geçirir o vakitten sonra.
Anlaşamadığımız nadir konulardan :ühü:

Wb sevgimi bir kenara bırakıp objektif yorumlamaya çalışınca vardığım sonuç bu. Sen ne düşünüyorsun?
Bence Akainu'nun atığı yumruk biraz abartılıyor çünkü eğer objektif bakacaksak WB'nin vücudu zaten kötü durumdaydı Marine erleri rahat rahat deliyorlardı onlardan da kaçmıyordu haliyle neden o yumruktan da kaçmadı demek çok anlamlı gelmiyor. Eğer Akainu'nun yumruğu attığı sahneye bakarsan yumruğu atacağı da çok net belli öyle Counter falan da değil yani.

Edit:

Bence Akainu'nun atığı yumruk biraz abartılıyor çünkü eğer objektif bakacaksak WB'nin vücudu zaten kötü durumdaydı Marine erleri rahat rahat deliyorlardı onlardan da kaçmıyordu haliyle neden o yumruktan da kaçmadı demek çok anlamlı gelmiyor. Eğer Akainu'nun yumruğu attığı sahneye bakarsan yumruğu atacağı da çok net belli öyle Counter falan da değil yani.

Edit:
Adam savaşta gözlem haki ve h.haki kullanamadı.Bu ikisini kullanamayan adamın b.hakiyi de ne kadar kullanabildiği tartışmalı savaşta.Kullanabiliyor olsaydı bir koka basar o kılıçlar kırılırdı.Kaptan sınıfı denizciler bile mızrak soktu.Magma işlemesi çok normal yani.Sakazuki sağlıklı bir Kaido ve Mom'a böyle işletemez.Kaido'yu kınlar gibi yakalarsa oralar ayrı mevzu tabii.

Adam savaşta gözlem haki ve h.haki kullanamadı.Bu ikisini kullanamayan adamın b.hakiyi de ne kadar kullanabildiği tartışmalı savaşta.Kullanabiliyor olsaydı bir koka basar o kılıçlar kırılırdı.Kaptan sınıfı denizciler bile mızrak soktu.Magma işlemesi çok normal yani.Sakazuki sağlıklı bir Kaido ve Mom'a böyle işletemez.Kaido'yu kınlar gibi yakalarsa oralar ayrı mevzu tabii.
Bence de Bigmom ve Kaido'ya öyle bir şey yapamaz eğer açık yakalamazsa, zaten WB'ye de yapamazdı ama kalp krizleri, ihanetler falan diye yolunu yaptı Manga. Olay WB'ye zarar vermekse herkes zarar verdi bunun Akainu'ya özel bir tarafı yok.

Kimin nasıl üstünlük kurduğu son vs de belli. Argümanlarım da zayıfmış :D Keşke nasıl zayıf olduğunu da açıklasaydın iyi olurdu zira baya düşünmüşsün ama ben argümanın zayıf olduğuna dair kanıt göremedim anca kendi yorumlarını yazmışsın benim aksine...

Sağ kol=amiral. Bu cevap sana yeter o zaman. Ama sen hala üst düzey gördüğün amirallerin ölü bir yonkouyu yenememelerini anlatamayaşına devam et.

Sadece mangayı aç ve o sahneye bak. Bu kadar diyorum. Ayrıca @RedTeroR yorumu da umarım yolunu aydınlatır.

Aynı durumdaki iki karakter için farklı konuşursan tutarsızlık vardır. Ben dediklerimin arkasındayım. Argümanı da açık net bir çok örneklerle sundum. Ama senin buna cevabın ne? "Tutarsızlık yok." Çok gerekçeli bir argüman ikna oldum. Karşı görüş olarak da "desteksiz argüman" deyip onu çok gerekçelendirmen takdire şayan. Akainu veya Sengoku gibi adamlar yenebilecekleri adamlar varsa gideip yenerler. Direk yenemeyecekleri bir adam varsa böyle oyunlara girerler. Bunun savaş bakımından yapıldğını inkar eden mi var? Temelde tabiki savaşı kazanmak için? Burada soru şu? Zaferin önündeki en büyük engekl kim? Babalık. Onu yenemezsen zaferi de kazanamazsın. Doğru muyum? Doğruyum. Buna binaen hamle yapıyorlar. Ama gelip burada her türlü kazanırlar ama işte işi garantiye almak için bla bla konuşunca saçma oluyor. Çünkü sırf bu yüzden adamlar 3 amirali 7 savaş lordunu pacifistaları bütün büyük güçlerini burada topluyorlar ve savaştan emin değiller. Niye? Cevap: Babalık yani Dünyanın En Güçlü Adamı. Çünkü direk kazanabileceklerine inanmıyorlar ve zayıflatıyorlar. Ama sorarlarsa biz yenebiliriz ama işimizi garantiye alıyoruz dersiniz. Geçiniz...

Burada kişisel yaptıklarını saymaacağım daha. Şunu sorayım: Ne yapsa başarı olurdu?

İHANET.... HAİN... AHAHAHAHAHAAHA. Savaşın gerçeklerini söyleyince bunlar oluyorsun demek. Halbuki ben orada kısaca bize böyle asker gerekmez deyü saldırdığını hatırlıyorum. İddiamı büyütüyorum çok kararlı biri olsaydı saldırıya devam eder Cobynin işini bitirirdi. Ama Shanks gibi bir korsanın hükmünü kabul etti.Bu da onun utancı olsun. İşine gelice kendi başına karar verebiliyor Ohara da masum zayıfları öldürmesi veyahut Coby gibi işine gelmeyince Shanks olayı gibi karar veremiyor. Görürsem söylerim. O zaman şuraya dipnot düşeyim orada Garp olsaydı ne olurdu. Aynı sözleri söyleyen "Aptal savaş bitti korsanları kovalamayı bırak askerlerimiz ölüyor" deseydi. Rütbe olarak da altı. Bir düşün sen bunu... ;)

İşinize gelince alan savunması tabi :D Mesela Kuzan buzdan duvar yapamazdı zaten di mi :D Aslında burada bir kaç örnek daha verilir ama onlar bende kalsın biraz da siz bulun. Her şeyi ben vermeyeyim...

Anladım diyip bunları yazman ilginç. Tekrardan yazıyorum umarım anlarsın umudum olmasa da. Ben bir yandan Babalığın ünvanının manasını anlatırken bir taraftan amirallerin neden yonkou klasmanında olmadığına değiniyorum. Gelmiş hala en güçlü olduğunu yenemediler üzerinden anlatıyorsun diyorsun. Ben öyle bir şey anlatmadım söylemedim ima da da bulunmuyorum. Bir daha karşıma anlıyorum diye çıkma. Diğer bir husus tutturmuşsun bir iddia sahibisin kanıtlaman lazım diye. Sen nesin Eiichiro Oda mı? İşte tam bundan biz burada gelip yorum yapmayınca kendinizi mangaka bellemişsiniz. Ben mangada gördüklerimi mangakanın anlattıklarına göre yorumluyorum. Bu anlattıklarıma istinaden de mangadan sahnelerle kanıtlıyorum. Zaten manga dışınd da bir şey sunmam şu ana kadar da sunmadım. Ama gelip iddia sahibi sensin sen kanıtla diyip hiçbir şey sunamayıp topu bana atmaya çalışmanda haklılığımı gösterir. Teşekkürler. Birde 1 vs 1 nedir? Anlık bir vuruşup olatın orada bitmesi bir dövüş müdür? O zaman senin mantığınla Marco vs Kizaru Kizaru vs Ben Beckman dövüşlerinin galibi Marco ve Beckmandır. Zira birinde Marco bir vurdu uçurdu diğerinde Kizaru harekete geçmeyip tehdit ve gücü kabullendi.

Eğer yazılarımı okusaydın daha önce bu konuyu başkaları ile de tartıştığımı onarın anladığını ama katılmadıklarını söylediğimi anlardın. Üzücü... "Sonsuza dek" bunu bir düşün sonra "Tek Kalbi olan" bunu bir düşün ki normalde ölüm ya beyin ya kalp ölümü ile gerçekleşir burada Babalığın hastalandı ve yaşlandığını göz önüne alırsak sen gülmeye devam edebilirsin. Kolay gelsin...

Hangi amiral yenebildi?

Mangayı iyi okursan savaş öncesi bunun ufak göndermelerle muhabbetlerinin yapıldığını ayrıca Shanks Wb görüşmesini anında duyup telakkuza geçen hükümet Babalığın hastalığını mı duymayacak. Ayrıca bu insanların bunlara binaen söyledikleri argüman sayılmayacak sizin kşisel yorumlarınız argüman olacak. Komik...

Ben daha önce de söylediğim gibi zirve dönemindedir demiyorum. Bu bir. İkincisi hala ne anlatmak istediğimi anlamadığın o kadar bariz ki. Siz düz bir şekilde bu ünvana kur mantığı ile bakmaya devam edin. Ve bu kadar güçten düşmüş bir adamı bir amiralin neden yenemediğini düşünmeye çalışın. Cevabını bulabilirseniz belki benim neyi anlatmak istediğime yaklaşırsınız vesselam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık