Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Savaşın'daki Akainu - Beyazbıyık Karşılaşması

Kuzan uzun süredir donanmada yalnız. Garp'a yağa çeken biri. Robin'in çocukluğunda daha Aka'nın meyvesi yotku büyük ihtimalle. Haki her türlü gelişim yapabilir. Gelişime açık bir şey. 10 günlük bir savaşta hele her türlü gelişmiştir. Filo amirali olunca antreman yapamaz mı yav ne alaka?
Akainu muhtemelen Kuzan'dan daha uzun süredir Donanma'da. 23 yaşında katılmış. 32 sene olmuş. Kuzan'da 30 seneden öncesini görmedik.

Antrenman yeni bir teknik öğrenmediğn sürece güçlendiriyor mu bu seride ya? Zoro serinin en güçlü karakteri olmalı o zaman. Serideki güçlenme mekaniği belli, ölümüne savaşacaksın. Amiral olup her gün görev alabilirken tek aksiyonu 10 gün Kuzan ile savaşmak

Wb ile Akainu'nun denk bi şekilde kapışabilmesi için önce Squardo tarafından göbekten yarılması sonra da kalbinin sık sık teklemesi gerekiyordu.Adama o kadar handikap verdi üstüne üç amiralle ayrı zamanlarda kısa kombatlar attı en son Akainu'yla dövüştü.
Oda Akainu-Wb kapışmasını denk hale getirmeye "uğraştı" yani savaş boyunca
O yüzden bu ikisi denk bile değil sıfır halleriyle

Akainu'yu tuttuğumu tüm forum biliyordu zaten ama bilgi çarpıtmadım bir yerde dövüşle ilgili 1 paneli eklememişim sadece onu da ss aldım eklemeyi unuttum.
Mesele bilgi çarpıtman değil zaten. Çok bariz bir şekilde belli oluyor. Beyazsakal tayfası ve Luffy Ace'i bir şekilde kurtarıyor diye bir cümle kuruyorsun. Burada WB ve Luffy'nin kararlılığından bahsetmiyorsun. Ama Akainu'dan halen kararlılıkla hedefine gidiyor diye överek bahsediyorsun.
Wb düşük rütbeli askerleri döverek "Ben beyazbıyığım" diye kalkıyor. Yazarak WB'nin güçsüzlere şov yaptığını ima etmişsin. Ama Akainu kendinden güçsüzleri kovalarken kararlılıkla ilerlediğini söylemeye devam etmişsin.

Ayrıca bunu yazabilirsin , savunabilirsin. Yasak değil fakat tarafsız yapmaya çalıştığın bir analiz değil. Mesele o.

Akainu WB'ye net üstünlük kurmuştur. Gerçek anlamda içinden geçip kafasını koparmıştır. WB'nin sinsice arkadan saldırmak dışında pek bir şey yapabildiğini göremedik.
Akainu bariz bir şekilde WB'den çok daha güçlüdür.
aynen o yüzden vs sonuclanınca wb karasakalla bide vs atmaya gitti aka nerdeydi? Yazar akayı aradan çıkardı wb vs'sinde çünkü wb galipti.

İyi forumlar.

Akainu muhtemelen Kuzan'dan daha uzun süredir Donanma'da. 23 yaşında katılmış. 32 sene olmuş. Kuzan'da 30 seneden öncesini görmedik.

Antrenman yeni bir teknik öğrenmediğn sürece güçlendiriyor mu bu seride ya? Zoro serinin en güçlü karakteri olmalı o zaman. Serideki güçlenme mekaniği belli, ölümüne savaşacaksın. Amiral olup her gün görev alabilirken tek aksiyonu 10 gün Kuzan ile savaşmak
Antremandan kastım kilo kaldırmak değil. Güçlenme mekaniğin sadece ölümüne savaşmak da değil. Luffy 2 sene kimle ölümüne dövüştü de güçlendi mesela. Askeri sistemdeki adam kendini yayıp oturucağını sanmıyorum. 10 gün savaşan başka karakterler de yok şu an seride illaki güç artışı olmuştur.

Mesele bilgi çarpıtman değil zaten. Çok bariz bir şekilde belli oluyor. Beyazsakal tayfası ve Luffy Ace'i bir şekilde kurtarıyor diye bir cümle kuruyorsun. Burada WB ve Luffy'nin kararlılığından bahsetmiyorsun. Ama Akainu'dan halen kararlılıkla hedefine gidiyor diye överek bahsediyorsun.
Wb düşük rütbeli askerleri döverek "Ben beyazbıyığım" diye kalkıyor. Yazarak WB'nin güçsüzlere şov yaptığını ima etmişsin. Ama Akainu kendinden güçsüzleri kovalarken kararlılıkla ilerlediğini söylemeye devam etmişsin.

Ayrıca bunu yazabilirsin , savunabilirsin. Yasak değil fakat tarafsız yapmaya çalıştığın bir analiz değil. Mesele o.
Sen konuyu çok yanlış anlamışsın kişilik analizi yapmadım ki ben, özellikle Akainu'nun kararlılığından bahsetmemin sebebi akainu'nun savaşın başından beri Luffy'e takık olduğunu Teach, Beyazsakal, Tümen komutanları gibi öldürebileceği karakterler varken inatla luffy'nin peşinden koşmasıydı, Eğer amiral övmek istesem açarım geyik konusu sabah kadar Aokiji överim. Ayrıca 10.kere belirteyim Beyazsakala karşı bir hateim yok severim Beyazsakalı

Taraflı bir yazı olduğu belli oluyor zaten. O yüzden çok tutarlı bulamadım yazını. Eklemediğin panelde cabası.
Dostum özür dilerim 26 tane ss aldım birini eklemeyi unutmuşum oradan vuruyorsun :D ekleyeyim şimdi de çok önemli bir panel değildi zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık