Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Kaido'yu Teke Tek Dövüşte Yenmesi Mantıklı mı?

Luffy'nin Kaido'yu teke tekte alması mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    161
Depo aynı depo. Luffy eskiden anam babam usulü su hortumu kullanıyordu, şimdi ise itfaiye hortumu kullanıyor. Depo kapasitesi elbette zamanla artıyor ama bu dövüşte olan şey bu değildi.
Senin dediğin enma’nın yaptığı olmuyor mu?

Şuana kadar gördüğümüz kadarıyla depo ve hortum aynı oranla büyüyor gibiydi. Hakin güçlüyse armamentin de daha serttir. Ayrı ayrı haki deposu antrenmanı ve armament gücü antrenmanı yoktu.

Luffy aynı hortumdan daha tazikli su atıyor olmalı artık. Hortum büyültmek dediğin aynı armament tekniğinin daha güçlü olmasıdır çünkü bence. Kataya vurunca artık elinin acımaması gibi.
Ama kaido’nunki hem tazikli hem de devasa bi hortumdu. Verdiği izlenim oydu en azından.

Eğer luffy’nin deposu aynı kalmışken hem hortumu büyütüp hem tazikli su fışkırtmaya başladıysa o zaman 1-2 saate hakisi bitmeli. Ama g4 kullanmazsa muhtemelen olmayacak öyle bişey.

Senin dediğin enma’nın yaptığı olmuyor mu?

Şuana kadar gördüğümüz kadarıyla depo ve hortum aynı oranla büyüyor gibiydi. Hakin güçlüyse armamentin de daha serttir. Ayrı ayrı haki deposu antrenmanı ve armament gücü antrenmanı yoktu.

Luffy aynı hortumdan daha tazikli su atıyor olmalı artık. Hortum büyültmek dediğin aynı armament tekniğinin daha güçlü olmasıdır çünkü bence. Kataya vurunca artık elinin acımaması gibi.
Ama kaido’nunki hem tazikli hem de devasa bi hortumdu. Verdiği izlenim oydu en azından.

Eğer luffy’nin deposu aynı kalmışken hem hortumu büyütüp hem tazikli su fışkırtmaya başladıysa o zaman 1-2 saate hakisi bitmeli. Ama g4 kullanmazsa muhtemelen olmayacak öyle bişey.
Evet bence de depo ve hortum aşağı yukarı aynı oranla büyüyor. Sadece çatıdaki durumun farklı olduğunu söylemek istemiştim. Birkaç dakikalık süreçte kral hakinin asıl kullanımını öğrendi. Hortum büyüdü ama kısacık bir süreçte deponun büyümesi imkansız haliyle. Dövüş devam ettikçe büyüyecektir ama.

Benzerini janjanlı için de söyleyebilirsin niye öğretmedi diye. Yazarlar bazen cevapları boş bırakır ve okuyucunun çözmesini ister.
Mesele öğretmemesi değil bahsetmemesi. Rayleigh sonuçta temel bir eğitim verdi. O kadar ileri seviyeye getirecek süre de yoktu. Ayrıca Luffy'nin bu ileri seviyeden haberi vardı ki üstüne koymaya çalıştı. Ama Kral hakide Amerikayı yeniden keşfetti.

Bu şekilde düşünen birisi "Luffy haki kullanımı konusunda yeterince tecrübeli olmadığı için adada akışkan hakiyi kullanamazdı.
Dediğim gibi öğretmesi değil mevzu bahsetse yeterdi.

Mesele öğretmemesi değil bahsetmemesi. Rayleigh sonuçta temel bir eğitim verdi. O kadar ileri seviyeye getirecek süre de yoktu. Ayrıca Luffy'nin bu ileri seviyeden haberi vardı ki üstüne koymaya çalıştı. Ama Kral hakide Amerikayı yeniden keşfetti.

Dediğim gibi öğretmesi değil mevzu bahsetse yeterdi.
Rayleigh veya zoro'yu eğiten mihawk gerizekalı karakterler değiller. Haki konusunu öğretmemelerinin ya da bundan bahsetmemelerinin tek bir sebebi var. O zaman seri yazılırken böyle birşey hayal edilmedi yani kral haki saldırılarda kullanılıyor falan bunlar hep sonradan uydurma onun için sıvıyor işte.

Rayleigh veya zoro'yu eğiten mihawk gerizekalı karakterler değiller. Haki konusunu öğretmemelerinin ya da bundan bahsetmemelerinin tek bir sebebi var. O zaman seri yazılırken böyle birşey hayal edilmedi yani kral haki saldırılarda kullanılıyor falan bunlar hep sonradan uydurma onun için sıvıyor işte.
Ondan daha ziyade Oda yeteri kadar önem vermemiş gibi duruyor. Kral hakinin özellikleribi başındam tasarlamıştır.

@Gutts
Valla ben takılmıyorum bunlara. Luffy'ye yeni bir şeyler keşfettirmek istemiş öyleyse. Bunu da Reyli'ye çok sövmeyelim diye 6 ay öncesinden adadan göndererek sağlamış kendince. Oda çok sıkışırsa Reyli kademe kademe anlatacaktı ama acil işi çıktığı için ayrıldı der bitirir. İnan bana üstüne düşünmeye bile değecek bir konu değil bu.

@Bayx
Hayır. Eminim ki Oda'nın kafasındaki kral haki tasarımı yıllar önce oluştu. Sadece çok fazla bekletti bizlere göstermek için.

En büyük sıkıntı diğer karakterlerin çok çabuk dövüşten ayrılması. Hadi Zoro baya bir şeyler gösterdi de, Law ve Kid bir şey yapamadı Kaido'ya. Big Mom gibi bir ucube bu arc'ta olmasa ve o beşliyi daha iyi işleseydi sıkıntı falan kalmayacaktı.

Umarım, bu gerizekalı Big Mom, Tama'nın köyünü nasıl yıkarsın diye Kaido'ya dalmaz. Bir işe girdin bari daha beter etme Oda...
Katıldığım bir nokta. Daha önce de demiştim. Lawın ittifak sebebiyle ve Kid'in kendisine yapılanların sebebiyle Kaido'ya karşı hiç etki gösteremeden ayrılmaları bence baya saçma oldu. Adam sana işkenceler ediyor, tayfa üyene ayrı eziyet çektiriyor. Sen bu adama karşı tüm gücünü göstermeden bırakıp gidiyorsun. Bir diğeri de Kaido'yu indirmek için Punk Hazard'tan beri planlar yapıyorsun ama en sonunda Kaido'ya karşı pek etki gösteremeden sende ayrılıyorsun. Zoro bile çok daha fazla zarar verdi Kaido'ya.

Zoro ve Killer saf dışı kalıp 3'ü birlikte biraz daha birlikte savaşmalıydı Kaido'ya. Hem Luffy'nin yenmesi için daha mantıklı bir durum oluşurdu. En sonunda Luffy yenmiş olurdu yine Kaido'yu fakat Kid'in ve Law'ın yardımı daha fazla olurdu.

Valla ben takılmıyorum bunlara. Luffy'ye yeni bir şeyler keşfettirmek istemiş öyleyse. Bunu da Reyli'ye çok sövmeyelim diye 6 ay öncesinden adadan göndermiş. Oda çok sıkışırsa Reyli kademe kademe anlatacaktı ama acil işi çıktığı için ayrıldı der bitirir. İnan bana üstüne düşünmeye bile değecek bir konu değil
Benim de çok umrumda değil aslında. Uzun soluklu shounenlerde bazen ya neyse demek lazım .s

Biz antrenmanın tamamını görmedik ki zamanında. Yani antrenman zamanında mangada öyle bişey yoktu tamam. Ama wano arc’ında flashback’lerle konulmasını engelleyecek bişey yok. 1,5 yıl boş bi sayfa. Mangaka seri bitene kadar o boşluğu istediği gibi doldurur.

En azından luffy’nin “reyleigh bana ilk armament gösterdiğinde çok farklıydı” falan demesi bile garip mesela. Mangaka bu diyaloğu koymak yerine reyleigh’in bu hakiden bahsettiği, “sen o kadar ileri hakiyi henüz kullanamazsın” dediği bi flashback koyabilirdi.

Kelepçeyi nasıl kopardığını bile söylememiş. Luffy kendisi yanlışlıkla yapınca anladı.

@Gutts
Valla ben takılmıyorum bunlara. Luffy'ye yeni bir şeyler keşfettirmek istemiş öyleyse. Bunu da Reyli'ye çok sövmeyelim diye 6 ay öncesinden adadan göndererek sağlamış kendince. Oda çok sıkışırsa Reyli kademe kademe anlatacaktı ama acil işi çıktığı için ayrıldı der bitirir. İnan bana üstüne düşünmeye bile değecek bir konu değil bu.

@Bayx
Hayır. Eminim ki Oda'nın kafasındaki kral haki tasarımı yıllar önce oluştu. Sadece çok fazla bekletti bizlere göstermek için.
Şurada iki resim atayım kafasında hazırlamış mı hazırlamış mı siz söyleyin

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık