Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Keşke Kurtlar Vadisi 2003-2005 ve 2006-2016 şeklinde iki farklı konu olsaydı o zaman ona göre ayrı cevap yazsaydım, Kurtlar Vadisi 2003-2005 ilk 97 bölüm bence Türkiye'de çevrilen en iyi ve en anlamlı dizidir. Sadece izleniş kalitesi açısından, eğlence açısından anlamlı değil, birçok algıyı yıkan bir dizi.

2006-2016 Kurtlar Vadisi Pusu ise fena değildir, sonlara doğru kalite düşer haliyle çünkü aynı yazarlar ve yönetmen, oyuncu kadrosu Pusu'da genel olarak yok, hatta başlangıcında da yok yine İskender Büyük ve Kara gibi karakterler ile biraz idare edebildiler, tabii orjinali gibi değildi.

Kurtlar Vadisi 1-97 için söyleyebileceğim 50. bölüme kadar 10 üzerinden 10 du. 50 den sonra bazı kayıplarla 7 ye kadar düştü diyebilrim.

Kurtlar Vadisi pusu için söyleyeceklerim ise beklentilerimi aştı diyebilirim.Özellikle konusu çok iyiydi. Ülkeyi ve medyayı yöneten 5 ailenin karanlık ilişkilerini ele alması ve bunu senaryo kalitesi ile gayet basarılı yapması şaşırtıcıydı. Benim oyum iskenden büyüğün finaline kadar 10/8,5

Soprano dizisini de izledim onda da güzel bölümler oldu onunda ilk sezon harikaydı ama son tahlilde Kurtlar Vadisi daha iyi derim.

Doğru düzgün izlemedim bu diziyi ama diziden etkilenip raconcu olanlar net düşük seviye insanlardı.
Dizideki çoğu racon da sırf laf söylemek için söylenmiş şeyler zaten.

Misal en kıl olduğum sahne Laz Ziya'nın Testere'ye "sen altında kısa donunla ananı keserken ben 3000 kişiye racon kesiyodum" demesi. Kim ne derse desin adam anasını testereyle doğramış, senin 3000 kişiye ahkam kesmenden 10-15 gömlek üst seviye bir şey.

Dizideki çoğu racon da sırf laf söylemek için söylenmiş şeyler zaten.

Misal en kıl olduğum sahne Laz Ziya'nın Testere'ye "sen altında pantolonla ananı keserken ben 300 kişiye racon kesiyodum" demesi. Kim ne derse desin adam anasını testereyle doğramış, senin 300 kişiye ahkam kesmenden 10-15 gömlek üst seviye bir şey.

Orada Testerenin yaşına vurgu yapıyordu ''kısa pantolonla ananı keserken'' diyerek. Sen daha veletken ben 3000 kişiye racon kesiyordum diyerek büyüklük farkını hatırlattı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık