Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Sarar ama bir kararsızlık, yolunu kaybetmişlik belli olur o bölümlerden sonra.
Oluyor zaten en büyük sıkıntısı o dizinin. Bir anda anime olmaya başlıyor, yok 3 defa hapşırmalar, rüyada suikasti görmeler falan. One Piece'te biri 3 defa hapşırdı diye şeberecesi ortaya çıksa veya bir suikast birine vahiy olarak inse forumda kıyamet kopar.

İlk 97 bölümde anlatılan hikaye, aslında başlangıçta 15 yıllık bir süreç olarak planlanmış. Zamanla oyuncular çeşitli sebeplerden dolayı diziden ayrılınca, yukarıdan çeşitli baskılar falan gelince kurgu değişmek zorunda kalmış ve hikaye 97 bölüm içinde bitirilmiş. Dizi İlk sezon ve ikinci sezonun başlarındaki işleyiş hızı ile ilerlese çok daha efsane olabilirdi ama kırklardan itibaren bozulmaya başlıyor maalesef. Şevko ve Tombalacı gibi adamların çöküşü bile dünyanın bölümü sürerken, testere necmiyi falan birkaç bölümde harcıyorlar örneğin.

Oluyor zaten en büyük sıkıntısı o dizinin. Bir anda anime olmaya başlıyor, yok 3 defa hapşırmalar, rüyada suikasti görmeler falan. One Piece'te biri 3 defa hapşırdı diye şeberecesi ortaya çıksa veya bir suikast birine vahiy olarak inse forumda kıyamet kopar.
Kurtlar vadisi görece inandırıcı karakterleri sayesinde güzeldir.
Örnek:Çakır, Seyfo Dayı, Duran Emmi, Şevko, Konseyin tamamı vesaire. Dizinin en büyük gerçekliği bozan karkateri de Polat. Özellikle ilk 30-35 bölümden sonra iyice sırıtmaya başlar. İnandırıcı karakterler de bir bir ölmeye başlarlar, senaryo da nereye gideceğini kestiremez. Haliyle ben Kurtlar vadisini çok sevsem bile ne bileyim 80'e kadar 90'a kadar iyidir diyemem.

İlk 97 bölümde anlatılan hikaye, aslında başlangıçta 15 yıllık bir süreç olarak planlanmış. Zamanla oyuncular çeşitli sebeplerden dolayı diziden ayrılınca, yukarıdan çeşitli baskılar falan gelince kurgu değişmek zorunda kalmış ve hikaye 97 bölüm içinde bitirilmiş. Dizi İlk sezon ve ikinci sezonun başlarındaki işleyiş hızı ile ilerlese çok daha efsane olabilirdi ama kırklardan itibaren bozulmaya başlıyor maalesef. Şevko ve Tombalacı gibi adamların çöküşü bile dünyanın bölümü sürerken, testere necmiyi falan birkaç bölümde harcıyorlar örneğin.
Necati Şaşmaz'ın tarikat bağlantısı çıkınca pek çok oyuncu (Zafer Engin dahil) diziden ayrılmak istemiş. Karahanlı'yı da bu yüzden "dıj güçler" bir anda çıkıp ortadan kaldırıyor.

Kurtlar vadisi görece inandırıcı karakterleri sayesinde güzeldir.
Örnek:Çakır, Seyfo Dayı, Duran Emmi, Şevko, Konseyin tamamı vesaire. Dizinin en büyük gerçekliği bozan karkateri de Polat. Özellikle ilk 30-35 bölümden sonra iyice sırıtmaya başlar. İnandırıcı karakterler de bir bir ölmeye başlarlar, senaryo da nereye gideceğini kestiremez. Haliyle ben Kurtlar vadisini çok sevsem bile ne bileyim 80'e kadar 90'a kadar iyidir diyemem.
Mesele sadece inandırıcı karakterlerin yitip gitmesi değil, hikaye de inandırıcılığını kaybediyor. Başta her şeyin belli bir düzeni varken bir anda "çakma İlluminati" çıkıyor.

Konsey üyelerinin dizinin başında tanrı gibi gösterilmelerine rağmen sonradan aslında hiçbir numaralarının olmadığını görmek beni şaşırmıştı. Mesela bakıyoruz Laz Ziya lafa gelince aslan kesiliyor, ama icraat desen yok. Bir ara Polat'ın önünde el pençe durup önünü ilikliyordu. Polat'ın baron olması daha da ayrı bir komedi zaten.

Yarıya kadar iyi giden sonrası çöp olan bir dizidir Ömer baba denen bunak çıkınca geberse diyordum insanlara zırvalar anlatırdı zaten pusu çöpüde belli yerlere hizmet eden propoganda aracıydı yok oldu gitti insanların beynini yıkayarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık