Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Ne fanlar var be. Adam müze kurmuş, ne bulduysa toplamış. 🤣 Arka planda rol alan oyunculara ulaşmış, video çektirmiş.

Halkın tapmasını geçtim bir mafya olmayıp mafyayı bitirmek için içine sızan Polat bile tapıyordu herife. Ulan bu adam az kalsın Elif'i öldürecekti. Eğer Polat o an başka yerde olsa gitmişti kız.

Zaten vadiinin sıkıntısı da bu. Bir sürü suçluların ana karakter olduğu batılı eser var. Ama hiçbirisinde Kurtlar Vadisi suçlu övücülüğü görmedim. Karakterler hem kendileri hem de çevreleri tarafından devamlı sorgulanırlar. Burada gizli bir ajan/polis pislik adamın tekini kardeşi olarak görüyor, yaptığı şeylere karşı en azından izlediğim yerlere kadar en ufak sorgulama görmedim.

Ulan erlik sabah akşam övünce başlayayım dedim, 38 e kadar izleyebildim ancak. Çakır'ı iyi mafya olacağız tribine soktu ya senaryo, çok saçma geldi bana. Okullardan uyuşturucuyu sileceğiz diye sokakta adam astılar ve dizi bunu övdü açık açık. Muz cumhuriyeti mi lan burası?

Suçu ve suçluyu övmekten mi başlayım, ihkak-ı hak yasağından mi bilemedim. Nereden tutsan elinde kalıyor. Hukuki konularda muhakeme süreçleriyle ilgili danışma almışlar da esası unutmuşlar resmen.
Usul esastan evladır ilkesini götlerinden anlamışlar resmen.

İyi mafya diye bi şey yoktur, hayal bunlar. Dizide en çok keyiflendiğim yerler savcıların Çakır'ı köşeye sıkıştırdığı kısımlar oldu hatta.

Ama Polat'ın sorgulama yapmaması normal, adam ajan zaten. O sorgulamayı Elif yapıyordu işte bi tek. Elif candır.

Edit: Şimdi aklıma geldi bak, yasak sorgu yöntemleri de kullanmıştı gerçi o savcılar da ya, (bkz: hukuka aykırı vaat ve tuzak kurmak) allah sizi bildiği gibi yapsın lan.

Son düzenleme:
Ulan erlik sabah akşam övünce başlayayım dedim, 38 e kadar izleyebildim ancak. Çakır'ı iyi mafya olacağız tribine soktu ya senaryo, çok saçma geldi bana. Okullardan uyuşturucuyu sileceğiz diye sokakta adam astılar ve dizi bunu övdü açık açık. Muz cumhuriyeti mi lan burası?

Suçu ve suçluyu övmekten mi başlayım, ihkak-ı hak yasağından mi bilemedim. Nereden tutsan elinde kalıyor. Hukuki konularda muhakeme süreçleriyle ilgili danışma almışlar da esası unutmuşlar resmen.

İyi mafya diye bi şey yoktur, hayal bunlar. Dizide en çok keyiflendiğim yerler savcıların Çakır'ı köşeye sıkıştırdığı kısımlar oldu hatta.

Ama Polat'ın sorgulama yapmaması normal, adam ajan zaten. O sorgulamayı Elif yapıyordu işte bi tek. Elif candır.

Edit: Şimdi aklıma geldi bak, yasak sorgu yöntemleri de kullanmıştı gerçi o savcılar da ya, (bkz: hukuka aykırı vaat ve tuzak kurmak) allah sizi bildiği gibi yapsın lan.
İyi mafyayı geçtim KGT denen oluşum bile aslında tam anlamıyla fiyasko. Bizim halk böyle şeylerin önemini kavrayamıyor ama kurallardan azade denetimin olmadığj bir örgüt yaratırsan bunun ucu ileride her yere dokunur. Vatan millet goygoyuyla başlayan şey rüşvete, uyuşturucu ticaretine vs kadar gider kendisi mafyalaşır.

Sorgulamak derken Çakır'a kardeşim sen neden böylesin dememesini kast etmiyorum. Adam içten de ciddi sempati duyuyordu. En azından benim izlediğim yere kadar en ufak tiksintisi yoktu.

Bu forum sana bu diziyi de izletti ya vay be.Forumdan etkilenip izlemen değişik geldi yarılamışsın bari bitir.Yazdıklarını okudum da mafyayı anlatan bir dizinin hani sadece bunlar şeytan birer pislik bakış açısından anlatması beklenemez.Seyirci sempati duyamaz ona dikkat ederler bu bir ikincisi de gerçekçi olmaz o işin de merhametlisi şusu busu illa ki vardır çıkıyordur griye kayan.Kabadayılar da var zaten dizide sırf mafya değil.Bu işler böyle ortaya karışık.Dizi daha fantastik fanlara oynuyor gibi o ayrı.Mesela savcı demişsin o da öyle.Gerçekte kim sallar hukuku o işler öyledir savcı adamın ensesine çökecekse bu adamlarla aynı şartlarda savaşacaksa Dirty Harry gibi yapacak tabii o işi al bunları içeri al al Mesut Komiser. :D

Son düzenleme:
Bu forum sana bu diziyi de izletti ya vay be.Forumdan etkilenip izlemen değişik geldi yarılamışsın bari bitir.Yazdıklarını okudum da mafyayı anlatan bir dizinin hani sadece bunlar şeytan birer pislik bakış açısından anlatması beklenemez.Seyirci sempati duyamaz ona dikkat ederler bu bir ikincisi de gerçekçi olmaz o işin de merhametlisi şusu busu illa ki vardır çıkıyordur griye kayan.Kabadayılar da var zaten dizide sırf mafya değil.Bu işler böyle ortaya karışık.Dizi daha fantastik fanlara oynuyor gibi o ayrı.Mesela savcı demişsin o da öyle.Gerçekte kim sallar hukuku o işler öyledir savcı adamın ensesine çökecekse bu adamlarla aynı şartlarda savaşacaksa Dirt Harry gibi yapacak tabii o işi al bunları içeri al al Mesut Komiser. :D
Forum değil, ya erlik diye bi youtuber.

Diziyle ilgili eleştirdiğim nokta bu mafyayı yermemesi değil yanlız, övmesi. Yermeden, övmeden, olduğu gibi anlatsa kabul edeceğim. Yermeye kalksa sadece bu sefer de müsamere gibi olurdu zaten.

Hukuksuzluğu övüyorlar açık açık.

Bu bir sorun, böyle gelmiş böyle gider mantığı yanlış.

Kimsenin tarafına çekilemiyor denen savcı bile tuzak kuruyor, hukuka aykırı vaatte bulunuyor. Ve bu övülüyor senaryonun alt metninde.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, muz cumhuriyeti değildir. Mevzuatı bilmemekten ya da bilip de uymamaktan kaynaklanan yanlış uygulamalar bu gerçeği değiştirmez.

Ama hukuksuzluğu övmek ve veya normalleştirmek, bak işte bu bambaşka bir şey. Bu direkt toplumun altını oymaktır ya. Vatandaş devlete güvenemeyecekse devlet niye var?

İyi mafyayı geçtim KGT denen oluşum bile aslında tam anlamıyla fiyasko. Bizim halk böyle şeylerin önemini kavrayamıyor ama kurallardan azade denetimin olmadığj bir örgüt yaratırsan bunun ucu ileride her yere dokunur. Vatan millet goygoyuyla başlayan şey rüşvete, uyuşturucu ticaretine vs kadar gider kendisi mafyalaşır.

Sorgulamak derken Çakır'a kardeşim sen neden böylesin dememesini kast etmiyorum. Adam içten de ciddi sempati duyuyordu. En azından benim izlediğim yere kadar en ufak tiksintisi yoktu.
KGT zaten bildiğin kontrgerilla gibi. O da yanlış.

Suçla mücadele etmek için suç işleyen devlet övgüsü. Oldu paşam.

Polat için başta rolüne uyum sağlamak için yapıyor demiştim de, racon kesmiyorum kafa kesiyorum sahnesi geldi şimdi aklıma da, haklısın. Saçmalığın zirvesiydi resmen. Yaratılan karakter gelişimi direk çöp oldu o sahnede.

Kimsenin tarafına çekilemiyor denen savcı bile tuzak kuruyor, hukuka aykırı vaatte bulunuyor. Ve bu övülüyor senaryonun alt metninde.
Öncelikle aynı sebepten bir yerden sonra izleyemedim ben de. Yani tıkanıyorum bir yerde. Bir de sanki dizi mafyatik oluşumları sevdirmek için yan hikayeleri daha da dallayıp budaklıyor, derinleştiriyor.

Yabancıların "desperate times call for desperate measures" diye bir deyişi vardır, "çaresiz zamanlar olağandışı çözümleri gerektirir" diye çevirsek herhalde yanlış olmaz. Savcının fiillerini bu minvalde değerlendirmek gerekir bence.

Öncelikle aynı sebepten bir yerden sonra izleyemedim ben de. Yani tıkanıyorum bir yerde. Bir de sanki dizi mafyatik oluşumları sevdirmek için yan hikayeleri daha da dallayıp budaklıyor, derinleştiriyor.

Yabancıların "desperate times call for desperate measures" diye bir deyişi vardır, "çaresiz zamanlar olağandışı çözümleri gerektirir" diye çevirsek herhalde yanlış olmaz. Savcının fiillerini bu minvalde değerlendirmek gerekir bence.

Etik olarak haklı bulabiliriz ama yine de hukuka aykırı savcının yaptığı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık