Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kurtlar Vadisi (2003-2005)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 99 84.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 18 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    117
Forum değil, ya erlik diye bi youtuber.

Diziyle ilgili eleştirdiğim nokta bu mafyayı yermemesi değil yanlız, övmesi. Yermeden, övmeden, olduğu gibi anlatsa kabul edeceğim. Yermeye kalksa sadece bu sefer de müsamere gibi olurdu zaten.

Hukuksuzluğu övüyorlar açık açık.

Bu bir sorun, böyle gelmiş böyle gider mantığı yanlış.

Kimsenin tarafına çekilemiyor denen savcı bile tuzak kuruyor, hukuka aykırı vaatte bulunuyor. Ve bu övülüyor senaryonun alt metninde.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, muz cumhuriyeti değildir. Mevzuatı bilmemekten ya da bilip de uymamaktan kaynaklanan yanlış uygulamalar bu gerçeği değiştirmez.

Ama hukuksuzluğu övmek ve veya normalleştirmek, bak işte bu bambaşka bir şey. Bu direkt toplumun altını oymaktır ya. Vatandaş devlete güvenemeyecekse devlet niye var?

KGT zaten bildiğin kontrgerilla gibi. O da yanlış.

Suçla mücadele etmek için suç işleyen devlet övgüsü. Oldu paşam.

Polat için başta rolüne uyum sağlamak için yapıyor demiştim de, racon kesmiyorum kafa kesiyorum sahnesi geldi şimdi aklıma da, haklısın. Saçmalığın zirvesiydi resmen. Yaratılan karakter gelişimi direk çöp oldu o sahnede.
Ben forum sandım pardon.Diziyi yarım yamalak izlemişimdir ama hukuksuzluk övdüğünü hatırlayamadım.Hatta savcı biliyordu Polat’ın ve düşmanının kestiği adamları ama çağırıp en fazla fırça çekiyordu kanıt olmadan birşey yapamıyordu.Övme konusunda şöyle haklısın şu racon muhabbetleriyle övüp yüceltme var fazlasıyla.Ülkede millet asıl ona tav oldu zaten o yüzden zamanında özenen çok oldu racon kesen falan bu da biraz kötü anılmasına sebep olmuş bence.Diziyi batıda çekseler böyle yapmazlardı daha dengeli giderlerdi racon olaylarına girmez olduğu gibi gösterirlerdi o abartı kısımları.Devletin içini oyduklarını devletin bile buna tepki verip birşeyler yapmaya çalıştığını anlatıyor zaten dizi.Bunlar da iç ve dış güçler dışarıdan hainleri satın alanlar kukla gibi oynatanlar falan.Hukuk devletinin arkaplanını gösteriyor işte.Bizim gibi güçlü olması gerekirken zayıf olan hatta kasıtlı olarak zayıflatılan devletlerde bu yaşanıyor.O yüzden devlette güçlü olacak istihbaratta güçlü olacak kimse satın alınamayacak ama yapması kolay değil.Savcı olayına gelince adam şöyle düşünüyor.Hukuk sıradan insanlar için var ama böyle mafyayla itle köpekle hukuka uyarak savaşamazsın hukuk bunlar için değil diye düşünüyor.O yüzden tuzakta kurar herşeyi yapar.Nasıl katilin şerefsizin biri öldürülse kimse umursamayacağı gibi halkta böyle adamlara hukuksuzluk yapılmasını umursamaz çünkü.Evet hukuki olarak suç ama arkasında bu motivasyon var buna güveniyor.Ha belki bu adamları alaşağı edebilmesi için de bu şart o da ayrı konu.Hukuki süreçlere bağlı kalsa eli boş döneceğini iyi biliyor.

Dizi zaten saçmalıklarla dolu. Türkiye'nin en efsane dizisi falan diye anlatılmasının nedeni aksiyon, tasarım ve karakter oyuncuları. Dizi sadece konseyin odasında ibaret olsa, elde ettiği popülaritenin yarısını rahatlıkla yine elde eder. Oyunculuk müthiş çünkü. Onun dışında onlarca saçmalık, boşluk var dizide. Ortadoğu'nun para baronu diye tanıtılan Nedim Malik'in parmağını kırıyor Polat. Böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal veren var mı? Rus baronunu 4 kişilik operasyon ile öldürdüler. Evinde oturan herhangi birisini bu kadar kolay öldüremezsin.

Dizi zaten saçmalıklarla dolu. Türkiye'nin en efsane dizisi falan diye anlatılmasının nedeni aksiyon, tasarım ve karakter oyuncuları. Dizi sadece konseyin odasında ibaret olsa, elde ettiği popülaritenin yarısını rahatlıkla yine elde eder. Oyunculuk müthiş çünkü. Onun dışında onlarca saçmalık, boşluk var dizide. Ortadoğu'nun para baronu diye tanıtılan Nedim Malik'in parmağını kırıyor Polat. Böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal veren var mı? Rus baronunu 4 kişilik operasyon ile öldürdüler. Evinde oturan herhangi birisini bu kadar kolay öldüremezsin.
Polat=Luffy. O yüzden mantık arama... :ehe:

Mantık aramıyorum da, Türkler böyle bir diziyi nasıl yapmış ya diye konuşanlar oluyor bazen. Onlara gerçeği hatırlatalım. :d
Sanırım öyle söylenmesinin sebebi Türkiye gerçeklerini anlatıyor olması.
Karakterlerin çoğu gerçek kişiler ile birebir aynı yapılması ama diğer taraftan saçmalama seviyesi baya yüksek.

Süleyman Çakır'ın ölüm yıldönümü sanırım. Ses sistemi yapan adamın yaptığı işin kalitesini bilemeyecek kadar cahil birisi ve bu cahil cesareti ile adamın parasına çöküyor. Eli kolu bağlı kadının kafasına sıkacak kadar da delikanlı. Kötü bilirdik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık