Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Iron Man 3 (2013)

Marvel Stüdyoları'nın sunduğu Iron Man 3 küstah ama çok zeki sanayici Tony Stark/Iron Man'i gücü sınırsız bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark özel dünyasının düşmanının ellerinde altüst olduğunu görünce, bu durumdan sorumlu olanı bulmak için bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, her adımda onun azmini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark kendi yöntemleriyle hayatta kalmak zorundadır. Çevresindekileri korumak için yeteneklerine ve içgüdülerine güvenmek zorunda kalır. Çıktığı bu yolda mücadele ederken, Stark gizli gizli peşini bırakmayan bir sorunun da cevabını bulur: zırh mı karakteri yaratıyor, karakter mi zırhı?
Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley gibi oyuncuların rol aldığı Iron Man 3’ün yönetmenliğini Shane Black, senaristliğini Drew Pearce ve Shane Black üstlenmektedir. Film Marvel’ın ilk defa 1963 yılında Tales of Suspense’in sayfalarında yayınlanmış ve Mayıs 1968’de The Invincible Iron Man ile ilk solo çizgi romanı çıkan ikonik süper kahramanı Demir Adam hikayesinden uyarlanmıştır.
İlk iki film gibi olmamış, kötü diyenler acımasız davranıyorlar. Bana göre 1 ve 2 den bir adım önde. Hiç sıkılmadan izledim tek problemim blurayin çıkmamış olmasından kaynaklı kalitesi düşük sürümünden filmi izlemek oldu. Ayrıca Gweynth var daha ne olsun.
Puanım: 87/100

Iron Man 3 (2013)

Marvel Stüdyoları'nın sunduğu Iron Man 3 küstah ama çok zeki sanayici Tony Stark/Iron Man'i gücü sınırsız bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark özel dünyasının düşmanının ellerinde altüst olduğunu görünce, bu durumdan sorumlu olanı bulmak için bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk, her adımda onun azmini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark kendi yöntemleriyle hayatta kalmak zorundadır. Çevresindekileri korumak için yeteneklerine ve içgüdülerine güvenmek zorunda kalır. Çıktığı bu yolda mücadele ederken, Stark gizli gizli peşini bırakmayan bir sorunun da cevabını bulur: zırh mı karakteri yaratıyor, karakter mi zırhı?
Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley gibi oyuncuların rol aldığı Iron Man 3’ün yönetmenliğini Shane Black, senaristliğini Drew Pearce ve Shane Black üstlenmektedir. Film Marvel’ın ilk defa 1963 yılında Tales of Suspense’in sayfalarında yayınlanmış ve Mayıs 1968’de The Invincible Iron Man ile ilk solo çizgi romanı çıkan ikonik süper kahramanı Demir Adam hikayesinden uyarlanmıştır.
İlk iki film gibi olmamış, kötü diyenler acımasız davranıyorlar. Bana göre 1 ve 2 den bir adım önde. Hiç sıkılmadan izledim tek problemim blurayin çıkmamış olmasından kaynaklı kalitesi düşük sürümünden filmi izlemek oldu. Ayrıca Gweynth var daha ne olsun.
Puanım: 87/100
1 ve 2 den bir adım önde mi? Marvel'ın x-men filmlerini saymazsak son yıllarda çektiği en kötü film. Hulk filmleri gibiydi. Senaryo yok, düşman yok, konu yok. Mandarin gibi bi düşmanı ayağa düşürmüşler!

1 ve 2 den bir adım önde mi? Marvel'ın x-men filmlerini saymazsak son yıllarda çektiği en kötü film. Hulk filmleri gibiydi. Senaryo yok, düşman yok, konu yok. Mandarin gibi bi düşmanı ayağa düşürmüşler!
Bu süper kahraman filmlerinin konusuna hiç bakmam ki. Adamlar Dünya yı (Amerika yı) kurtarıyor. Daha ne olsun?

2)

Nazi Almanya'sının Yahudilere yaptığı zulmü ve Nazi Almanya'sından yürekli bir Almanın yapığı fedakarlığı anlatan şahane bir film. İlk 1 saat hadi artık diyebilirsiniz ama emin olun sonunda ağlamaklı olursunuz.

II. Dünya Savaşı, Nazi Almanyası. Oskar Schindler Almanya'ya iş kurmak amacı ile gelir. Fakat beş kuruşu yoktur. Kendi deyişiyle sunum yeteneği sayesinde birçok üst düzey Alman SS subayı ile dost olur. Bu sırada Yahudi Soykırımı başlamıştır. Schindler'in fabrikası artık getto kamplarındakilerin cennet kapısı olmaya başlamıştır. Schindler´in yardımcısı Itzhak Stern de bir Yahudidir. Stern, Schindler'in fabrikasının idaresini yürütürken, bir yandan da belgelerde yaptığı değişikliklerle birçok Yahudi'yi Alman savaş gücü için gerekli göstererek, fabrikaya alır ve toplama kamplarına gönderilmekten kurtarır.

Sonrasında, gettolardaki Yahudiler, Kraków'un güneyinde inşaa edilen Plaszow Toplama Kampına sürülür ve bu sırada Alman askerlerinin gettoları boşaltmasını bölgeye hakim bir tepeden izleyen Schindler, birçok Yahudi'nin öldürülmesine tanık olur. Fakat, Stern'in de uyarılarıyla, özellikle Plaszow kampının komutanı Amon Göth başta olmak üzere, Alman subaylarıyla işbirliğine devam eder. Fabrika bir yandan kâr amacıyla çalışırken, Schindler bir yandan da mümkün olduğunca çok Yahudi'nin kurtarılması için çabalamaktadır.

Bu esnada, Berlin'den gelen emirle, kamp tasfiye edilip, tüm esirler Auschwitz'e sürülmeye başlanır. Schindler, her işci için verdiği yüklü miktardaki rüşvetle, Amon Göth'ü kendi Yahudileri'ni, eski evinin bulunduğu Zwittau-Brinnlitz'de (Çekoslavakya) kuracağı fabrikaya götürmeye ikna eder. Gene de sorunlar devam eder ve Schindler'in fabrikasına götürülmek üzere trene bindirilen erkeklerin fabrikaya ulaşmasına rağmen, Yahudi kadınlar bir yanlışlık sonucu Auschwitz'e götürülür. Fakat, Schindler kampın komutanı Rudolf Höss'e verdiği rüşvet ile kadınları tekrar kurtarır ve sonunda listesinde bulunan tüm Yahudileri kendi fabrikasına aldırmayı başarır.

Almanya'nın teslim olması ile beraber, halen bir Nazi partisi üyesi ve kendi deyişiyle köle işçilerden kazanç sağlayan bir kimse olduğu için Schindler, Sovyet askerlerinden kaçmak zorundadır. SS korumalarına, evlerine bir katil veya insan olarak dönmenin ellerinde olduğunu söyler ve askerler esirlere dokunmadan fabrikayı terk ederler. Gece, işçileri ile vedalaşması esnasında, işçiler Schindler'e gerekirse delil olrak sunması için herbirinin imzaladığı ve onlar için bir katil olmadığını izah ettikleri bir mektup ile üzerine Talmud'dan "Kim ki bir insanın hayatını kurtarır, o tüm Dünya'yı kurtarır" sözünün işli olduğu, bir işçinin altın dişinden dövdükleri bir yüzük verirler. Schindler, duygulanır ve ağlayarak tüm bunların yeterli olmadığını, elinden gelenden daha fazlasını yapmış, daha fazla insan kurtarmış olabileceğini söyler.

Ertesi sabah, Schindler Yahudileri, doğan güneş ile uyanırlar ve gelen bir Sovyet askeri tarafından artık özgür oldukları söylenir. Birlikte, yiyecek bulmak adına yürüyen işçiler, sahnenin değişmesi ile birlikte, Oskar Schindler'in Kudüs'de bulunan mezarına doğru yürüyen, günümüz Schindler Yahudileri'ne dönüşür. Filmde son olarak, Schindler'in kurtardığı yaklaşık 1100 kişinin soyundan gelenlerin, filmin çekildiği tarihte yaklaşık 6000 kişi olduğu ve bir zamanlar milyonlarla ifade edilen Polonya Yahudileri'nin artık 4000'den daha az bir sayıyla ifade edildiği seyirciye yansıtılır.
Sonunda ağladım :( 12 Angry Men'i de izleyeceğim en kısa zamanda :)

Zodiac (2007)

Zodiac, San Fransisco körfez bölgesini dehşete boğmuş ve onlarca yıl boyunca şifreleri ve mektuplarıyla dört ayrı yargı bölgesinin yetkilileriyle alay etmiş bir seri katilin gerçek hikâyesine dayanan bir gerilim filmi. Bir avcıyı avlamak dört adam için bir saplantı hâlini alır; bu öyle bir saplantıdır ki onları eski hâllerinin birer hayaletine dönüştürür, yaşamları katilin bıraktığı sonu gelmeyen ipuçlarıyla bir kurulup bir yıkılır..
Hala açık olan bir soruşturma. Hala katil bulunamadı. Gerçek bir hikaye ve aynı zamanda bir kitap uyarlaması. Biraz uzun: 2 saat 42 dakika. Filmin uzunluğu gözünüzü korkutmazsa izleyin derim. Ayrıca Zodiak davası ile ilgili bilgi için buraya bakabilirsiniz.
Puanım: 85/100

X-Men

Cyclops, Jean Grey, Storm. Onlar ve daha bir çoğu Children Of Atom (Atom Çocukları) idi; herbiri biribirinden farklı genetik mutasyonlar ve bu mutasyonların kendilerine kazandırdığı insan üstü güçlerle doğmuştu. Ne yazık ki insanoğlu anlamadığı şeyden korkmaktadır ve bu mutantlar kendilerini binbir türlü kötülükten korudukları toplum tarafından dışlanmışlardır. Önyargı ve nefretle dolu bir dünyada, insanlar farklılıkları kabullenememekte ve birer ucube olarak gördükleri mutantları kendilerine karşı birer tehdit olarak görmektedirler. Böyle düşünenlerin başında Senator Kelly gelmektedir. Dünya üzerindeki en güçlü telepatik yeteneklere sahip insan olan Prof. Charles Xavier insanlarla mutantların bir arada barış içinde yaşayabileceğine inanmaktadır ve X-MEN adı altına bir çok mutantı etrafında toplar. Onun yardımıyla bir çok mutant güçlerini kontrol etmeyi ve insanlığın faydasına olacak şekilde kullanmayı öğrenmişlerdir. Kendlerinden korkan bir dünyayı korumak için savaşmaktadırlar.

X2

Styker isimli kötü niyetli bir adam şehrin ve insanlığın düzenine çomak sokmak üzere güç toplamaktadır. Büyük bir kaosu beraberinde getirmeyi amaçlayan William Styker, müthiş bir şehilde organize olmaktadır. Alışılmışın dışındaki süper güçleriyle çevresine korku yaymaya başlayan Styker'ın karşısına dikilebilecek tek ekip ise Profesör Charles Xavier'in üstün mutantlardan oluşan ekibidir. Magneto ise onlara yardım etmeye hazır bir biçimde beklemektedir. Mutantlar arasında ayrı bi öneme sahip olan Wolverine ise, kendi geçmişini aramak üzere bir yolculuğa çıkmanın eşiğindedir.

X-Men: Last Stand

Bu bölümde X-Men topluluğu ilk olarak bir seçimle karşı karşıya kalmaktadır. Bulunan yeni tedavi yöntemi ile mutantlar normal insanlar gibi yaşayabilme olanağına sahip olacaklardır. Mutantların liderleri Charles Xavier ve Magneto arasında, mutantları insanlardan ayıran inanılmaz özelliklerinden kurtulup kurtulmamaları arasında bir görüş çatışması olmuştur. Bu ise son bir savaşın temellerini atmıştır. Bu savaş şimdiye kadarki en büyük savaş olmasının yanında son olacaktır.

X-Men Origins: Wolverine

Logan, Kanada Rockies dağlarında ağaç kesme işi yaparken bir yandan da karanlık geçmişine dair bir teselli aramaktadır... Hayatta ilk kez sevgiyi bulduğu ve bir öğretmen olan Kayla ile düzgün bir yaşam sürmektedir. Bu ilişki Logan'ı geçmişten kalma yaralarını silmeye iter.
Mutant hayatı yaşayan Wolverine, kız arkadaşının da ölümüyle intikam duygusuyla dolar ve üvey kardeşi Victor Creed'ten (Sabertooth) intikamını almak için çok gizli bir program olan Weapon X'e katılır. Böylece yolu Stryker ile yine karşılaşacaktır...
Programa katılmayı önceden reddeden Wolverine, Sabretooth'un kız arkadaşı Kayla'yı öldürmesi üzerine katılmayı kabul eder. Kendisini yenilmez hale getirecek Adamantium metalinin vücuduna enjekte edilmesiyle Wolverine'in intikam macerası başlar.

X-Men: First Class

X-Men efsanesinin başlangıcını anlatan film tarihin akışındaki dünyayı değiştiren olayları konu alıyor. Daha önce filmlerde düşman olan Profesör X ve Magneto, güçlerini yeni keşfetmeye başlamışlardır. Birbirlerinin düşmanı hâline gelmeden önce diğer mutantlarla beraber çalışarak dünyayı tehdit eden en büyük tehlikeyi durdurmaya çalışan bu iki yakın arkadaş arasında zamanla patlak veren anlaşmazlıkla birlikte Magneto Kardeşliği ve Profesör X'in X-Men'i arasında süregelen ezeli savaşın temelleri atıldığını konu almıştır.

X-Men'in ilk filmi çıktığında sinemaya gidememiştim. Daha sonra TV de yayınlandığında biraz izleyip kusmamak için kapatmıştım. Ve o günden beri de bütün seriden uzak durdum. Yeni wolvi filminin fragmanını beğendiğim için hadi bütün seriyi izleyip sonra onu izleyeyim dedim. Ve bu denli berbat 5 filme maruz kaldım. Arkadaş hiçmi haberiniz yok önceki filmden. Bi filmde xavier 60 larda sakat kalıyo diğer filmde 90'larda yürüyo. Bi filmde emma frost daha çocuk sonraki filmde ondan 30 sene önce yetişkin. Karakterler oturmamış. Senaryo rezalet. Genel olarak uzak durulması gereken filmler. Marvel filmlerde DC'den çok önde diyenler acaba x-men filmlerini izlememişler mi? Supermen returns berbatlığında 5 filmden bahsediyoruz. Ne zaman kavramını oturtabilmişler, ne karakter altyapılarını. Phoenix gibi bi konuyu berbat etmişler, her filmde magneto'yu kullanıcaz diye bokunu çıkarmışlar.

One Flew Over the Cuckoo's Nest

Orijinal ismi "One Flew Over the Cuckoo's Nest" ve aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkumun (Jack Nicholson) geçirdiği zamanı konu alıyor. Mahkum, bu süre içerisinde hem kaçma planları yapıyor hem de akıl hastanesindeki diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğe olan düşkünlüğü nedeniyle diğer hastalara kötü örnek olduğunu düşünen baş hemşire Mildred (Louise Fletcher) ile de büyük sorunlar yaşıyor. Milos Forman tarafından yönetilen film, tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

Film gerçekten iyiydi.Filmdeki oyuncuların performansları takdire şayan.İzlerken eğlenebileceğiniz bir film.İmdb puanı 8,8'i hakettiğini söyleyebilirim.
Filmdeki o uzun adam neden Murphy'i öldürdü anlamadım.:bilmem:Orası saçmaydı bana göre.

One Flew Over the Cuckoo's Nest

Orijinal ismi "One Flew Over the Cuckoo's Nest" ve aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkumun (Jack Nicholson) geçirdiği zamanı konu alıyor. Mahkum, bu süre içerisinde hem kaçma planları yapıyor hem de akıl hastanesindeki diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğe olan düşkünlüğü nedeniyle diğer hastalara kötü örnek olduğunu düşünen baş hemşire Mildred (Louise Fletcher) ile de büyük sorunlar yaşıyor. Milos Forman tarafından yönetilen film, tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

Film gerçekten iyiydi.Filmdeki oyuncuların performansları takdire şayan.İzlerken eğlenebileceğiniz bir film.İmdb puanı 8,8'i hakettiğini söyleyebilirim.
Filmdeki o uzun adam neden Murphy'i öldürdü anlamadım.:bilmem:Orası saçmaydı bana göre.
güzel film 5-6 sene evvel izlemiştim.kitabının yazarı filmi kitabına uygun bulmadığı için olay filan çıkarmış öyle bişeyler okumuştum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık