Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Oldboy (2003)

Açıklama
Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren işadamı Oh Dae-su bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae-su, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest bırakılır. Oh Dae-su yemin etmiştir. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır. Bir Japon lokantasında tanıştığı Mido, intikamını alması için ona yardım sözü verir. Daha sonra ortaya çıkan Evergreen lakaplı bir adam ona 5 gün içinde neden hapsedildiğinin nedenini bulmasını aksi takdirde Mido'yu öldüreceğini söyler. Oh Dae-su, hapsedilmesinin ardındaki gerçeği bulur. Bununla beraber başka bir gerçeği de.
Sinemalar.com'dan alıntıdır.
Bu filmi izlemekte fazlasıyla geç kalmışım. Çok çarpıcı bir senaryosu vardı. Düşündüğümün aksine mangasıyla çıkış noktası haricinde neredeyse hiç benzerliği yoktu ve hikaye mangadakinden katbekat daha başarılıydı.
Puanım: 84/100

The Shining

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır.Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar.Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

Korku filmi seviyorsanız mutlaka izleyin.Jack Nicholson'un oyunculuğu tek kelimeyle şahane.

The Shining

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder.Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır.Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady Philip Stone'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar.Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

Korku filmi seviyorsanız mutlaka izleyin.Jack Nicholson'un oyunculuğu tek kelimeyle şahane.
Filmi izledim kormadım veya gerilmedim ve cidden sıkıldım, film bitmek bilmedi boş yere uzatılmıştı. Zamanında bu tarz çekilen ilk film bu sanırsam ve o yüzden insanların saygıdan ötürü bir abartısı var bu film hakkında izlemeden önce ne yorumlar okumuş gaza gelmiştim ama izleyince hayal kırıklığı oldu. Jack abimiz hariç tabi oyunculuğu muhteşemdi

Filmi izledim kormadım veya gerilmedim ve cidden sıkıldım, film bitmek bilmedi boş yere uzatılmıştı. Zamanında bu tarz çekilen ilk film bu sanırsam ve o yüzden insanların saygıdan ötürü bir abartısı var bu film hakkında izlemeden önce ne yorumlar okumuş gaza gelmiştim ama izleyince hayal kırıklığı oldu. Jack abimiz hariç tabi oyunculuğu muhteşemdi
Bende iyi yorumlar okudum.Bu yüzden izleyeyim dedim, umduğumu buldum açıkçası.

Oldboy (2003)

Açıklama
Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren işadamı Oh Dae-su bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae-su, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest bırakılır. Oh Dae-su yemin etmiştir. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır. Bir Japon lokantasında tanıştığı Mido, intikamını alması için ona yardım sözü verir. Daha sonra ortaya çıkan Evergreen lakaplı bir adam ona 5 gün içinde neden hapsedildiğinin nedenini bulmasını aksi takdirde Mido'yu öldüreceğini söyler. Oh Dae-su, hapsedilmesinin ardındaki gerçeği bulur. Bununla beraber başka bir gerçeği de.
Bu filmi izlemekte fazlasıyla geç kalmışım. Çok çarpıcı bir senaryosu vardı. Düşündüğümün aksine mangasıyla çıkış noktası haricinde neredeyse hiç benzerliği yoktu ve hikaye mangadakinden katbekat daha başarılıydı.
Puanım: 86/100
3 sene oldu bu filmi izleyeli izledikten sonra cd"yi kırıp atmıştım.Çok sert +18"i hakediyor herkes kaldıramaz.

Oldboy (2003)

Açıklama
Puanım: 86/100
3 sene oldu bu filmi izleyeli izledikten sonra cd"yi kırıp atmıştım.Çok sert +18"i hakediyor herkesin psikolojisinin kaldırabileceği türden bir film değil

3 sene oldu bu filmi izleyeli izledikten sonra cd"yi kırıp atmıştım.Çok sert +18"i hakediyor herkesin psikolojisinin kaldırabileceği türden bir film değil
simdiye kadar izledigim filmler arasinda en son sirada... film'i sanirim 10 kez durdurdum ve yine baslattim, belki adam olur diye... film bittikten sonra senaristine/yonetmenine/oyunculara/kurgu falan filan hepsinin 7 sulalesine selam gonderdigimi gorenler var...

Incendies

İkizler Jeanne ve Simon'u karışık köklerini araştırmak için Orta Doğu'ya göndermek bir annenin son dileğidir. Wajdi Mouawad'ın beğenilen oyunundan uyarlanan Incendies, iki genç yetişkinin köklü nefret, sonu gelmeyen savaşlar ve kalıcı sevgiye yolculuğunu anlatan güçlü ve dokunaklı öyküsüdür.

Film baya yavaş geçtiği için sıkıcı olabiliyor ama sonu kesinlikle çok şaşırtıcıydı. Buna rağmen filmi beğendiğimi söyleyemem.:hoo::confused:

Rahatsız edici bir film olduğu inkar edilemez, ama bence bu rahatsız ediciliğin bazı yönetmenlerin (Gaspar Noe, Lars Von Trier, David Lynch, Michael Haneke gibi) yapımlarının yanında çok abartılacak bir yanı yok.
The Shining

The Shining, Stanley Kubrick'in en başarısız filmi bana kalırsa. Gerilimi arttıracak o dönemler için yenilikçi birkaç çekim tekniği dışında pek bir numarası yoktu. Jack Nicholson'ın bu filmdeki performansı da kariyerinde belki de ilk 10'a bile giremez.

Shinnigi bi ara izleyip bu kadar abartılacak değerlere sahip bir film olup olmadığına bakacağım.

Up - Yukarı Bak

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel'ı.

Klasik Pixar animasyonlarından vakit geçirmek ve eğlenmek için birebir.

Pasific Rim

Filmin yönetmeni Guillermo del Toro izleyicilere eşsiz bir bilim kurgu filmi sunmak için Legendary Pictures ile iş birliğine giriyor; Idris Elba, Charlie Hunnam ve Charlie Day filmin başrollerini paylaşıyor.
İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan şey, ansızın denizin altından gelmeye başlayan Kaiju isimli yaratıklardır. Bu dehşet verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını harap ederken canlı nüfusunu da hızlıca yok etmeye başlarlar. Çaresiz insanlık Jaeger isimli devasa robotlar üreterek felaketi durdurmaya çalışır. Tüm talimatları iki pilottan alan Jaeger'ler beyin gücüyle çalışan donanımlı ve güçlü robotlardır. Ne var ki ortada onların bile çözümleyemeceği katastrofik bir gidişat söz konusudur. Tüm çareler tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır.

Evet sinemaya uzun bir aradan sonra gittiğimde beni hayal kırıklığına uğratan bir film ama diğer bir yandan tatmin etti. Hayal kırıklığı noktası basit klasik bir filmdi. Bomba patlamaz esas olan her şeyi halleder vs. vs. Büyük ihtimal harika bir fragman yaptıklarından ötürü beklentilerimi yüksek tuttum. Filmde Guillermo del Toro'nun Hellboy'undan ötürü kısa bir rol alan Ron Perlman çok iyidi komedi eğlendiğim sahnelerdi onunkiler. Filmin güzel yanı ise Robot & Canavar tasarlamarıydı. Yeni godzilla ! diye gittim ben resmen filme ve Gundam ahanda dedim. Filmde bide çok güzel göndermeler var siyasi yönlerdi. Evrimede göndermesi var. Of ne yazdım ben ya işte orta halli bir filmdi sinema sektörünün efekt olarak ilerlediğini ama konu olarak hala yerinde saydığını gösteren filmlerden. İzleyip izlememek sizlere kalmış. Ha bide yıllarca koruma görevi yapmış Pasific'lerin 5 saniyede harcanması en sinir olduğum noktaydı 1-2 hareket göreydik 10 yıllık korumalar bunlar ilk defa canavarlarla karşılaşmıyorlar ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık