Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Acıkcası District 9'u hic begenmedim..
Simdi filmi tam hatırlayamiyorum ama begenmedigimi hatırlayabiliyorum :) . Benim icin zaman kaybıydı sadece. Adamlarin uzayli oldugunu gösteren tek sey filmin sonunda gemilerine binip gitmeleriydi :D Onun disinda normal mültecilerden bir farklari yoktu yasam sekli olarak.
Normal mültecilerden farkları olup olmadığını anlayamadık, filmin sonu da açık bırakıldı. Yani şiddet yanlısı bir toplum olup olmadıklarını bilmiyoruz. Belki sadece soykırıma uğramamak için sinsice sakin kalıyorlardı, belki de gerçekten de öyle bir yapıları vardı. Bu belirsizlik filmin heyecanını her daim üstte tuttu bana göre.

Trigun: Badlands Rumble (2010)

Serinin ruhuna uygun bir filmdi. Seride olmayıp da film için katılmış karakterler de iyi tasarlanmıştı ve diğerlerinin yanında sırıtmıyorlardı. Hikaye de tatmin edici seviyedeydi diyebilirim.
Puanım: 66/100

Pacific Rim

Denizden Kaiju adı verilen yaratıklar yükselmeye başlayınca, milyonlarca insanın canına mal olacak ve insan kaynaklarını tüketen bir savaş başlar. Bu devasa Kaijular ile savaşabilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar. Yenilmenin eşiğindeki insanoğlunun son çaresi eski pilot (Charlie Hunnam) ve deneyimsiz stajer (Rinko Kikuchi)'dir. Birlikte, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.

Bence çok iyi bir filmdi. Filmin bir bölümünde gerçekten o dehşeti yaşıyorsunuz. Tavsiye ederim izleyin. Puan : 8/10

Fast & Furious 6

Dom ve Brian'ın Rio soygunu oldukça kilit bir ismin çetesini çökertip, ekibe 100 milyon dolar kazandırdığından beri, paraya para demeyen kahramanlarımız dünyanın tadını çıkartıyordu. Fakat bir yandan da eve dönmek ve kaçmadan, saklanmadan yaşamak arzusu içlerini kemiriyordu. Ne kadar çok paraları olsa da, aileden ve yuvadan uzak hayat bir süre sonra zor gelir. Bu arada Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır; ve örgütün ikinci lideriyse Dom’un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty’den başkası değildir! Adamlarla kapışmanın tek yolu onları kendi seviyelerine yani sokaklara çekmektir.
Hobbs, Dom'a takımını Londra'da yeniden toplamasını teklif eder, karşılığındaysa haklarındaki tüm dava dosyaları ve suçlamalar düşürülüp eve geri dönmeyi, ailelerine kavuşmayı vaat eder.

Film saçmalıklarla dolu fakat aksiyonun dozu yükseklerde kalıyor hep. Arada komik yerler var. Puan : 6,5/10

Becoming Jane (2007)

Ünlü İngiliz yazar Jane Austen'in, ilk gençlik yıllarında, İrlandalı Tom Lefroy ile yaşadığı ve romanlarına ilham kaynağı olan gerçek bir aşk hikayesi!

Jane Austen aşka inanan genç bir kadındır. Anne ve babası onun bir mantık evliliği yapmasını istemektedirler, 1795 İngilteresinde, genç bir kadın için tek kurtuluş yolu budur. Fakat 20 yaşındaki Jane, etkileyici İrlandalı genç, Tom Lefroy ile tanıştığında tüm hayatı değişecektir. Tom'un zekası ve kibri, Jane'i karşı konulmaz bir şekilde cezbeder. Jane, ailesinin otoritesinin ve sosyal kaidelerin dışına çıkarak, Leydi Gresham'ın yeğeninin evlenme teklifini geri çevirebilecek midir? Becoming Jane, edebiyat dünyasının ölümsüz isimlerinden biri olma yolunun henüz başındaki Jane Austen'ın, tüm kariyerini ve hayatını şekillendirecek unutulmaz aşk hikayesini izleyenlerle buluşturuyor.
Dönem filmlerini severim. Bu filmde de o zamanın havası iyi yansıtılmış bence. Film Jane Austen'ın hayatından bir kesit. Uzun zamandır seyretmek istiyordum, sonunda seyredebildim. Gerçek ve Austen'a ilham kaynağı olan bir hikaye. Kitap ve hayat hikayesi uyarlamalarını ayrıca severim ki Austen'ın bütün kitapları filmleştirilmiştir. Jane Auston ile de Emma vesilesiyle tanışmıştım.
Puanım: 83/100

Lawrence of Arabia (1962)

Açıklama
1. Dünya Savaşında Arap birliklerini Osmanlı İmparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi T. E. Lawrence (Peter O'Toole) onların, gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. Gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan David Lean'in bu filmi 1962'de başta En İyi Film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
Türkler'i ve Araplar'ı bol bol ezen bir propaganda filmi olduğunu az çok tahmin edebiliyordum, ama yine de çok ödüllü ve yüksek puanlı olduğu için beklentilerim yüksekti. Ne yazık ki tam bir hayal kırıklığı oldu. Epik bir sahnesi yoktu ve hikaye gereksiz yere uzatılmıştı. Kurgu dağınıktı. Takdir edilebilecek bir nokta varsa o da Lawrence karakterinin her yönüyle ele alınması olmuş. Sanıyorum ki bu filmi izleyen hiç kimse Lawrence'ın bir kahraman olduğu sonucuna ulaşmaz. Klasikleşmiş filmleri izleme takıntınız yoksa 216 dakikalık bir kayıp olabilir.
Puanım: 49/100

Once Upon a Time in the West (1968)

Açıklama
Kanun dışı işler yapan ve acımasız biri olan Frank(Henry Fonda) ve adamları yaşadıkları bölgede süren demiryolu projesi ile ilgili cinayet işlerler. Öldürdükleri Brett McBain'in eşi Jill(Claudia Cardinale) bölgede kalmaya karar verir. Frank ile eskiden bir hesabı olan Harmonica(Charles Bronson), Jill ve başka bir kanun kaçağı olan Cheyenne ile beraber Frank ve adamlarına karşı gelmeye karar verirler.
Dört dörtlük bir Western film. Henry Fonda'yı kötü adam rolünde gördüğümüz nadir filmlerden biri olsa gerek. Diyaloglar az ve sahneler uzundu, ama çekimler çok iyi olduğu için sıkmadı. Ayrıca Claudia Cardinale de çok güzel kadınmış zamanında.
Puanım: 85/100
Requiem for a Dream (2000)

Açıklama
Kanun dışı işler yapan ve acımasız biri olan Frank(Henry Fonda) ve adamları yaşadıkları bölgede süren demiryolu projesi ile ilgili cinayet işlerler. Öldürdükleri Brett McBain'in eşi Jill(Claudia Cardinale) bölgede kalmaya karar verir. Frank ile eskiden bir hesabı olan Harmonica(Charles Bronson), Jill ve başka bir kanun kaçağı olan Cheyenne ile beraber Frank ve adamlarına karşı gelmeye karar verirler.
Sanırım bu filmi izlemeyi fazlasıyla geciktirmiştim :D. Uyuşturucu bağımlılığını konu edinen bir diğer kült film Trainspotting'den çok çok daha başarılıydı. Gereğinden fazla duygu istismarı yapılmış, ama yine de yapmacık durmamış. Ellen Burstyn'in performansını hayranlıkla izledim (her yerde abartıldığı kadar da değildi ama =).
Puanım: 84/100

İzlemekte çok geç kaldığım başka klasiklerle devam ediyorum :D.
Yojimbo (1961)

Açıklama
1800'lerin Japonyası'da Sanjuro isimli gezgin bir samuray, iki rakip çetenin arasında bölünmüş bir kasabaya gelir. Bir sokak savaşında yeteneklerini sergiledikten sonra, en fazla parayı veren tarafa kılıcını kiralar. Alçak ruhlu ve hain insanlar olan taraflar, Sanjuro'ya ihanet ettikçe o taraf değiştirir. Böylece iki tarafı birbirine kırdırtarak kasabayı bu musibetten temizlemeye başlar. Ancak suç lordlarından birinin kardeşi olan Unosuke kasabaya geldiğinde işler değişir. Zira genç adamın elinde o zaman için görülmemiş güçte modern bir silah vardır: bir tabanca!
Yine iyi bir Kurosawa filmi olmuş. Toshiro Mifune, o nasıl karizmadır reis?!
Puanım: 76/100
Life is Beautiful (1997)

Açıklama
1930'ların İtalya'sında Guido adındaki tasasız, kaygısız bir Yahudi kitapçı yakın bir şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek bir peri masalı başlatır. Guido ve karısının bir oğulları olur ve İtalya'yı Alman güçleri istila edene kadar birlikte mutluluk içinde yaşarlar. Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guida bu yıkımı bir oyun gibi gösterir. Bu oyunun kazanma ödülü ise bir tanktır...
Çok çok güzel bir filmdi. İnanılmaz etkileyici bir hikayesi var. Roberto Benigni'nin performansı da şahaneydi.
Puanım: 86/100

Fast & Furious serisini izledim birden altıya kadar. Muhteşem bir seriydi aşırı şaçma ve abartı sahneleri vardı ama arabalar müzikler kızlar derken sineye çekiyorsunuz onları zaten filmin vaad ettiği şeyler belli entel takılmaya gerek yok izleyin akın, underground 2'yi indirmeye başladım filmler biter bitmez:D İzlemek isteyen arkadaşlar olursa kesinlikle altyazılı izleyin dublaj rezalet olmuş birde üçüncü filmi(tokya drift) en son izleyin hikaye olarak en sonda o geliyo 7. film onun devamı olacak çokta kral olacak.

Fast & Furious serisini izledim birden altıya kadar. Muhteşem bir seriydi aşırı şaçma ve abartı sahneleri vardı ama arabalar müzikler kızlar derken sineye çekiyorsunuz onları zaten filmin vaad ettiği şeyler belli entel takılmaya gerek yok izleyin akın, underground 2'yi indirmeye başladım filmler biter bitmez:D İzlemek isteyen arkadaşlar olursa kesinlikle altyazılı izleyin dublaj rezalet olmuş birde üçüncü filmi(tokya drift) en son izleyin hikaye olarak en sonda o geliyo 7. film onun devamı olacak çokta kral olacak.
Spoiler içerir!

Abi Toretto'nun sevgilisini kurtardığı sahneye '' oha artık! '' dedim yani o kadar saçma :D

Türkçe dublaj izlemeyeli yıllar oldu .d, orjinal dublaj en iyisi dediğin gibi.
Tokyo'yu çok sevmiştim ben seri içerisinde, şimdi yine oraya dönecekler.
Jason Statham 7.filmde olacak, film yine belli bir kaliteyi yakalayacaktır şüphemiz yok, ana tema intikam olacak büyük olasılıkla.
Bi de şu filmi Metin'e izletsem :D, tutturdu dandik diye:artiz:
2. filmi izledim. Arabalar, yarış, Japonya. Sonra yakın zamanda otobüs yolculuğunda bir filmini izledim. Kovalamaca, karanlık ve gizli bir geçitten geçme vardı. Ne olduğu kimin kimi kovaladığı belli olmuyordu. Sonra film bitti. :/
Al işte başladı şikayete :/

Türkçe dublaj izlemeyeli yıllar oldu .d, orjinal dublaj en iyisi dediğin gibi.
Tokyo'yu çok sevmiştim ben seri içerisinde, şimdi yine oraya dönecekler.
Jason Statham 7.filmde olacak, film yine belli bir kaliteyi yakalayacaktır şüphemiz yok, ana tema intikam olacak büyük olasılıkla.
Bi de şu filmi Metin'e izletsem :D, tutturdu dandik diye:artiz:
2. filmi izledim. Arabalar, yarış, Japonya. Sonra yakın zamanda otobüs yolculuğunda bir filmini izledim. Kovalamaca, karanlık ve gizli bir geçitten geçme vardı. Ne olduğu kimin kimi kovaladığı belli olmuyordu. Sonra film bitti. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık