Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

My Sassy Girl

Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha)bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo'a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

Film çok güzel yer yer kahkaha attığımı hatırlıyorum ayrıca korelilerin tavırlara bittim bize benziyolar harbiden. Normalde böyle romantik komedi dram tarzı şeyleri pek sevmem ama hoşuma gitti film hiç sıkılmadan izledim çokta beğendim tavsiye ederim. Bide bunun amerikan versiyonu varmış bir iki araştırdım tahmin ettiğim gibi çoğu yorum aynı duyguyu veremedikleri yönünde ama o filmide yakında izlemeyi düşünüyorum çünkü başroldeki kız çok dikkatimi çekti biraz fazla güzelmiş:D Tabi bu filmdeki kızda çok güzel gerçi dudaklarına bakmaktan tipine pek dikkat edemedim, ben böyle parlayan dudak görmedim ayrıca mimikleri tavırları gülümsemesi falanda çok hoş kızın

Vesikalı Yarim

Manav Halil kendi halinde yaşayan bir adamdır. Bir akşam, arkadaşlarının ısrarıyla gittiği pavyonda şarkıcı olan Sabiha\'yla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Sabiha, arkadaşı Müjgan\'ın birbirlerine uygun olmadıkları yönündeki uyarılarına rağmen Halil\'i evine alır ve birlikte yaşamaya başlarlar. Ancak, Sabiha\'nın Halil\'in hayatıyla ilgili bilmediği gerçekler vardır.

Şöyle bir amv'si mevcuttur.
[YOUTUBE]16TA4u87fcs[/YOUTUBE]

Sunive

The Others

İkinci dünya savaşı sonrası New Jersey... kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: ihtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, grace'in kızı anne, victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, grace, kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye başlar. Gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan, gerilim dolu bir yapım...

O nasıl bir finaldir o nasıl bir senaryodur o nasıl bir kurgudur abi uzun zamandır bir finalde bu kadar şaşırmamış bir finali bu kadar beğenmemiştim. Film başlarda çok yavaş ilerliyor pek ilgi çekici bişey yok ama ister istemez sonunu merak ediyorsunuz ve izlemeye devam ediyorsunuz zaten nicole kidman'ı izlemek ayrı bi keyif boş yürüse kafayı sağa sola sallasa bile izlettiriyor kendini:D finale kadar izleyip son sahneleri gördükten sonra çok başka bişey oluyor film gözünüzde. 10 üzerinden 8.5 rahat veririm bu filme, izlenilmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum

Anlatığına göre güzel film. Yakın zamanda izlerim :) İzleyecek film arıyordum,sağol ;)

Reversi

Life of Pi

İzleyiciye çok farklı bir deneyim yaratacak olan Life of Pi, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor – heyecan verici, spiritüel, keyifli, tüyler ürpertici, espirili ve aynı zamanda trajik bir hikaye. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu bir sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor. Pi, uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu enteresan dörtlünün arasında hayatta kalma savaşı verirken, zekası sonucu besin zincirine kurban gitmemeyi başarır ve sonunda Kaplan Richar Parker ile başbaşa kalır. Pi hayatta kalmak için bu devasa kaplana büyük bir anlayışla yanaşmak zorundadır ve inanılmaz masalları böylece devam eder.

İzlemeyenelere şiddetle önerilir yani çok felsefik bir film değil ama yeterince tatmin ediyor

iyi bir filmdi:good:

Red Lights

Film emekli doktor Margaret Matheson ve onun genç asistanı Tom Buckley’in psişik olayların kandırmaca üzerine kurulu olduklarını kanıtlama çalışmalarına odaklanıyor. Efsanevi medyum Simon Silver kaybolduktan 30 sene sonra geri dönmüş ve bilim dünyasının en büyük araştırma konusu olmuştur. Açıklanamaz her yeni gizli olayın ardından popülaritesi daha da artan Silver artık Tom için bir takıntı haline gelmiştir.

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

İlk serüvenden hatırladığımız gözüpek delikanlı Will Turner ve güzel Elizabeth, düğün hazırlıklarını yapadursunlar; dostları eksantrik Kaptan Jack Sparrow, yine bela aramaktadır. Elbette ki, Sparrow'un başına açılacak belalardan Will Turner ve Elizabeth de nasiplerini alacaklardır.
Jack'in, efsanevi Uçan Hollandalı'nın kaptanı Davy Jones'a kan borcu olduğu ortaya çıkınca, tekrar ortalık birbirine girer. Eğer Sparrow, bu borçtan kurtulamazsa ömrü boyunca Uçan Hollandalı'nın kölesi olarak yaşama riskiyle karşı karşıyadır. Ama her beladan kurtulmanın elbet bir yolu olabileceğini düşünen uyanık Jack Sparrow'un, Ölü Adamın Sandığı’na sahip olan kişinin Davy Jones'u da kontrol edebileceğini öğrenmesiyle işler karışır.

Pirates of the Caribbean: At World's End

Will Turner ile birlikte Elizabeth Swann, Kaptan Jack Sparrow’u, Ölü Adamın'ın Sandığı'ndaki akıllara zarar tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmak adına çaresizlik içinde Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi’nin kontrolü altında olan Davy Jones’un ürkütücü görünümlü hayalet gemisi Uçan Hollandalı, dünyanın bütün denizlerini kasıp kavurmaktadır.
İhanet, vefasızlık ve dönekliğin kol gezdiği vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur’a düşer. Burada kurnaz Singapurlu korsan Sao Feng ile kafa kafaya gelirler. Dünyanın sonu tabir edilen uzakdoğu okyanuslarındaki nihai savaşta terazinin dengeleri ortadadır. Korsanların her biri sadece kendi hayatının ve kaderi için taraf olmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Tim Powers'ın On Stranger Tides adlı romanından uyarlanmıştır. Kaptan Jack Sparrow ve Kaptan Hector Barbossa bu sefer gençlik pınarını bulmak için birbirleriyle yarışacaklar. Fakat bu pek kolay olacağa benzemiyor.Bu yolda vahşi denizkızları ve korkunç korsan Kara Sakal ile yüzleşeceklerdir. Karşılacakları zorlukları aşmak için tahmin bile edemeyeceğimiz yollara başvuracaklar.

The Fifth Element

23. yüzyılda New York. Dünya yok olmanın eşiğindedir. Her 5000 yılda bir geri dönerek yaşamı yok etmeye çalışan şeytani güç, bir gezegen biçiminde hızla dünyaya yaklaşmaktadır. Tek kurtuluş beşinci güç olarak adlandırılan, kimsenin ne olduğunu bilmediği elementin dünyaya ulaşmasıdır.Bunu başaracak tek kişi eski bir asker olan taksi şoförü Korben Dallas'dır. Ancak onun ilgilenmesi gereken mükemmel güzellikte bir yaratık vardır.

Ghost in the Shell 2: Innocence

Hayat ve ölüm bir masada dans eden kuklalar gibi gelip geçicidir. İpleri kesildiğinde hemen dağılırlar
Batou yaşayan bir kukladır. Kolları, bacakları, tüm vücudu yapaydır. İnsani geçmişinden geriye kalanlar beyninin izleri ve Motoko isimli bir kadının anılarıdır. İnsanlar ve makineler arasındaki sınırın anlamını yitirdiği bir zamanda insanlar insan olduklarını unutmuştur. Bu, insanlığını korumak için mücadele eden yalnız bir adamın hikayesidir.
Hayat... masumiyettir.

This Land is Mine

This Land Is Mine is a 1943 American war drama film directed by Jean Renoir and starring Charles Laughton, Maureen O'Hara and George Sanders. The film is set in an unspecified Nazi-occupied European country. Laughton plays Albert Lory, a cowardly school teacher in a small village "somewhere in Europe" (according to the film's opening title card) who is drawn into the actions of the Resistance through his love of his country and fellow schoolteacher Louise Martin, portrayed by O'Hara.

açıklamaya gerek yok çok güzel bir film, galiba :D

Unknownn

Amadeus

Dünya müzikal tarihine yön veren deha Mozart, gündelik yaşamında gerçek bir arıza karakter olarak yaşamdan bir hayli kopuk bir hayat tarzı sürdürmektedir. Yeteneğini dışa vurmak için ilginç bir yol seçen sanatçı tutarsız davranışlarda bulunmayı bir alışkanlık edinmiştir. Yaşamı ile müziği zıt kutuplarda ilerleyen Mozart, yeteneğini sergilemek için mantıksız hareketlerde bulunur. Adeta bir "tutunamayan" profili çizen Mozart, bu sağlıksız yaşamı yüzünden Antonio Salieri'yi endişelendirmektedir. Diğerine göre çok daha disiplinli ve müzik konusunda hırslı olan Antonio, müziğin tanrısı kadar başarılı olamamaktadır. Bu düşünceler zamanla farklı bir ilişki kurmalarına neden olur...

oyuncular cuk diye oturmuş. zaten başroldeki adamın hayatının zirvesi olmuş rol. filmin müzikleri doğal olarak çok iyiydi. hele sonlarda requiem çalarken bi duygu patlaması yaşıyor insan. şahsen ben beğendim filmi tavsiye ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık